Jump to content
Adrian

Koszulka DE

Ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na kupno koszulki DE?  

40 members have voted

  1. 1. Ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na kupno koszulki DE?



Recommended Posts

Zastanawiałem się i uważam, że najlepszą opcją dla nas będzie druk cyfrowy.

Między innymi dlatego, że:

- możemy zrobić pełnokolorowy nadruk, z przejściami tonalnymi i to w całkiem dobrej jakości,

- możliwy jest nadruk już od jednej sztuki (w przypadku sitodruku musielibyśmy zamówić jednorazowo kilkanaście/kilkadziesiąt bo byłoby to nieopłacalne); to oznacza, że możemy zawsze dodrukować pojedyncze koszulki jeśli ktoś będzie zainteresowany, zamiast zbierać listę chętnych; dodatkowo możemy wprowadzić personalizację - np. dodając nick z forum.

 

Poza tym, spersonalizowany sitodruk, nawet hurtem, wyszedłby dosyć drogo. Ja rok temu zamawiałam mojemu lubemu koszulkę na urodziny przez internet, z własnym nadrukiem i mogę z czystym sumieniem polecić serwis: koszulka.pl. Ceny da się dopasować do potrzeb w zależności od gatunku koszulki i wielkości nadruku, który robiony jest metodą termotransferu (za pomocą specjalnych foli) albo druku cyfrowego. Hurtem wyszłoby pewnie taniej, ale i tak cena jest do przetrawienia w porównaniu z większością serwisów. Z autopsji wiem, że nadruk lekko blednie po czasie, ale nie rozmywa się, nie znika, nie staje się brzydki, czy wystrzępiony. Po roku noszenia zaobserwowałam jedno, małe pęknięcie na górnym brzegu nadruku (3-4 cm?).

Na stronie jest możliwość dopasowania nadruku, napisu, koloru, rozmiaru, gatunku koszulki. Oczywiście rozmiar może być nieznacznie inny od widocznego w okienku dlatego dobrze jest mieć grafikę w możliwie jak najwyższej jakości i dosyć dużą (nadruk będzie ciut sztywny, ale raczej nie przeszkadza w noszeniu). W razie kłopotu firma dzwoni do użytkownika (jakby jakość grafiki była zbyt niska). Dostawa za pobraniem, poczta priorytet w dwa dni dochodzi (mnie jakoś tak wtedy doszła).

 

Pozostaje kilka kwestii do dyskusji:

1. Wzór

Uważam, że powinniśmy unikać wykorzystywania zdjęć/okładek i innych materiałów objętych prawem autorskim. Ponadto dobrze byłoby wkomponować projekt w kolorystykę forum/strony - dla spójności naszej "komunikacji wizualnej". ;)

Musimy omówić jeszcze sprawę ilustracji. Najlepiej łącząc hasła "Nightwish" i "Dream Emporium". Ogłaszam burzę mózgów. :)

 

Uważam, że koszulki powinny być czarne, bo to najbardziej uniwersalny kolor, efektowny i charakterystyczny dla koszulek muzycznych. Odradzałabym ten specyficzny niebieski z odcieniem stalowym, który zdobi nasze forum, bo nie sądzę, że byłoby wiele firm mogących nam taką barwę spreparować. Za to sam nadruk powinien być w forumowej kolorystyce, jak najbardziej. Proponuję napis taki, jak powyżej na stronie (Nightwish, pod spodem Dream Emporium) i z rozszerzoną wersją tła zimowego, którego używamy, bo i oddaje atmosferę "zimowości" muzyki NW i prezentuje się świetnie. Na plecach nick czcionką, jaka została użyta do napisu Dream Emporium. Można dorzucić w dolnej części przedniego nadruku napis w stylu: "forum polskiego fanclubu (zespołu Nightwish)", żeby zaznaczyć polskość naszej społeczności.

 

2. Dostępność

Kto ma mieć dostęp do koszulki? Tylko użytkownicy czy każdy chętny fan? Kwestia jest o tyle istotna, że jeśli mamy wprowadzać personalizację to chętni muszą być użytkownikami forum. Tak na dobrą sprawę to ciężko byłoby też kontaktować się ze wszystkimi spoza DE w sprawie zamówień...

 

Myślę, że, przynajmniej na razie, najlepiej byłoby skupić się na użytkownikach forum. Jeżeli koszulki miałyby być sprzedawane poza nim, uważam, że można by darować sobie personalizację dla ludzi spoza forum; na plecach byłby napis "fan", albo "supporter". Użytkownikom należą się specjalne względy, a fanów spoza DE taki przywilej zachęci do wybrania właśnie naszego, a nie innego forum, bo oczywiście w reklamie można wspomnieć, że będąc użytkownikiem można liczyć na personalizację (żeby uniknąć pozerów "zaloguję- się-dla-koszulki-a-potem-zniknę" taki przywilej obowiązywałby od pewnej liczby postów 50, czy 100). Oczywiście, użytkownik powinien mieć możliwość ze zrezygnowania z nicku na plecach, czego zwykły "ludź" nie mógłby zaznać (obowiązkowo napis "supporter" lub "fan").

 

Dodam jeszcze; a żeby mieć możliwość zgłaszania reklamacji, walki o swoje prawa itd., DE powinno mieć oficjalne konto na allegro. W ten sposób zyskamy zaufanie potencjalnych kupujących i sami nie stracimy kasy w razie kłopotów - szczególnie mówię o Adrianie, który jest szefem całej zabawy.

 

Tyle jeżeli chodzi o moje obecne propozycje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra, nic mi dzisiaj nie wychodziło. Miałam masę pomysłów, a żaden nie wyszedł tak jak miał, więc jedyne, co jest w miarę ok, to to:

 

jz2wub20veeg.jpg

Nazwa fanclubu na górze dużymi literami, a pod spodem nazwa zespołu.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się podoba pomysł z drukowaniem nicków. Ale wolałabym nie mieć go na plecach, a... na rękawie :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi z Tym rękawem to dobry pomysł ,choć na plecach był by większy i z daleka by było widać kto jest kim przy okazji zlotów np

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm kiedyś widziałam takie spersonalizowane koszulki. Nicki były drukowane na środku, u góry, dość małą czcionką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele się działo w tym roku w NW i naszych prywatnych życiach też. Pora jednak wrócić do wątku jak chcemy się wyrobić na 8 krążek i wystąpić w nich np. na koncercie? Proponuję więc potwierdzić chęć nabycia i uaktualnić zakres cenowy i migiem obcykać projekt?- co Wy na to?

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja... Chociaż nie jestem pewna ceny. A zresztą, najwyżej wyżebram u kogoś na jakąś okazję... Albo bez. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może i bym się skusiła, ale to zależy od tego, czy projekt będzie zachęcający i, czy jako biedny student (oby student) będę przy kasie. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idea jest przede wszystkim taka by koszulka była elementem jednoczącym na zlotach, wizytówką DE i reklamą NW. Stworzenie uniwersalnego wzoru, który spodoba się wszystkim jest praktycznie niemożliwe.

 

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje, szkice, pomysły, cokolwiek - piszcie do mnie na PW. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wszystko mamy pewne. Większość z Nas chce, kwota mniej-więcej ustalona. Teraz największym "problemem" jest projekt tej koszulki, którym muszą się zająć ogarnięte w temacie osoby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idea jest taka: proponujcie co chcielibyście umieścić na koszulce? Większością głosów wybierzemy opcje do projektu, który finalnie najprawdopodobniej wykona Adrian. Nie ukrywam, że byłoby wspaniale gdyby artystyczne dusze z DE popracowały razem z naszym mistrzem i przedstawiły swoje pomysły i umiejętności? Serwis Nightwish PL staje się coraz bardziej rozpoznawalny, zdobywamy przyjaciół i łączymy z prawdziwymi fanami z całego świata. Proponuję więc przemyśleć czy ew. jak połączyć graficznie/ tekstowo? NW z naszym serwisem/ forum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może najpierw zbierzmy i uzgodnijmy co chcemy, żeby było na koszulce, a potem kilka osób (kto chce?) wykona swoje interpretacje tych elementów. Swoje ułożenie, kompozycja i tak dalej. I dopiero z tych projektów wybierzemy ten,który nam się najbardziej podoba, co? A potem Adrian zrobi go tak ładnie, jak to Adrian umie.. ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami ma rację - trzeba zdecydować, co my w ogóle chcemy na tej koszulce mieć!

Myślę, że powinny być dostępne dwie wersje naszej koszulki: tańsza i droższa. Tańsza miałaby tylko jeden element: logo naszej strony na piersi.

 

logo.png

 

Droższa, zaś, pod logiem na piersi miałaby jeszcze art. Najlepiej - zaprojektowany przez Adriana. Czemu przez Adriana? Już tłumaczę: to Adrian zajmuje się naszą forumową grafiką i, jak wiemy, jest ojcem DE, a to według mnie znaczy, że jego arty są w jakiś sposób wyznacznikiem naszego stylu i charakteru, więc nie ma chyba sensu mieszać - niech nam Adrian zaprojektuje jakiś ładny art z wilkiem, czy innym typowo Nightwishowym symbolem oraz rozmaitymi ozdobnikami i będzie dobrze.

 

Pomysł z wersją tańszą i droższą chyba nie jest zły, bo każdy stoi finansowo inaczej, a dwa wzory umożliwiłyby userom wybór: albo wersja klasyczna, skromna, albo ozdobna. Każdy ma ostatecznie inną osobowość: jedni lubią duże grafiki, inni woleliby sam napis, coś delikatnego.

Koszulki powinny być dostępne w jednym kolorze: czarnym. Tak będzie najlepiej i najprościej.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej - zaprojektowany przez Adriana. Czemu przez Adriana? Już tłumaczę: to Adrian zajmuje się naszą forumową grafiką i, jak wiemy, jest ojcem DE, a to według mnie znaczy, że jego arty są w jakiś sposób wyznacznikiem naszego stylu i charakteru, więc nie ma chyba sensu mieszać - niech nam Adrian zaprojektuje jakiś ładny art z wilkiem, czy innym typowo Nightwishowym symbolem oraz rozmaitymi ozdobnikami i będzie dobrze.

 

Co do ostatecznego wykonania projektu przez Adriana się zgadzam, ale co do stworzenia samego projektu, widzę to trochę inaczej.

 

Mamy tu na forum masę (mniej lub bardziej) kreatywnych umysłów i myślę, że wszyscy powinni mieć jakiś wpływ na to, co będzie na forumowej koszulce.

 

Widzę te nasze koszulki bardziej jako efekt pracy grupowej, burzy mózgów niż jako 'zlecenie wykonania zadania" Adrianowi.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

 

 

Co do ostatecznego wykonania projektu przez Adriana się zgadzam, ale co do stworzenia samego projektu, widzę to trochę inaczej.

 

Mamy tu na forum masę (mniej lub bardziej) kreatywnych umysłów i myślę, że wszyscy powinni mieć jakiś wpływ na to, co będzie na forumowej koszulce.

 

Widzę te nasze koszulki bardziej jako efekt pracy grupowej, burzy mózgów niż jako 'zlecenie wykonania zadania" Adrianowi.

 

:) Słusznie prawisz Sami, dać Ci tego co napisałaś że lubisz w "Pijalni". :)

Vaari ma tylko dostęp do drukarni, rysować na szczęście nie umie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogłaby być noc i gwiazdy; między nimi napis Nightwish i na dole napis Dream Emporium mniejszą czcionką. I osoba rzucająca jakby gwiazdy ( gwiezdny pył) na niebo, z których były by te napisy. Mogłaby być też łąka z dmuchawcami i dmuchawce unoszące się w powietrzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Co do ostatecznego wykonania projektu przez Adriana się zgadzam, ale co do stworzenia samego projektu, widzę to trochę inaczej.

 

Mamy tu na forum masę (mniej lub bardziej) kreatywnych umysłów i myślę, że wszyscy powinni mieć jakiś wpływ na to, co będzie na forumowej koszulce.

 

Widzę te nasze koszulki bardziej jako efekt pracy grupowej, burzy mózgów niż jako 'zlecenie wykonania zadania" Adrianowi.

 

A jak sobie to wyobrażasz? Przepraszam, że jestem sceptyczna, ale jakoś ciężko mi uwierzyć w to, że efekt takiej burzy mózgów uzyskamy (jeżeli w ogóle) szybciej niż za rok...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Co do ostatecznego wykonania projektu przez Adriana się zgadzam, ale co do stworzenia samego projektu, widzę to trochę inaczej.

 

Mamy tu na forum masę (mniej lub bardziej) kreatywnych umysłów i myślę, że wszyscy powinni mieć jakiś wpływ na to, co będzie na forumowej koszulce.

 

Widzę te nasze koszulki bardziej jako efekt pracy grupowej, burzy mózgów niż jako 'zlecenie wykonania zadania" Adrianowi.

 

A jak sobie to wyobrażasz? Przepraszam, że jestem sceptyczna, ale jakoś ciężko mi uwierzyć w to, że efekt takiej burzy mózgów uzyskamy (jeżeli w ogóle) szybciej niż za rok...

 

Okej, w takim razie lecimy po najmniejszej linii oporu, bierzemy nasze logo, drukujemy na koszulce i jesteśmy ustawieni.

 

Nie mówię, że Was zaraz zaleję milionem projektów, bo też mam inne rzeczy do roboty, ale fajnie by było, jakby się w to całe forum zaangażowało. Ale jeśli się nie da, to jestem chyba ostatnią osobą, która by coś na to mogła poradzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami - chodzi mi tylko o to, że burza mózgów na forum chyba jeszcze nigdy nam się nie sprawdziła tak jak powinna. Jeżeli chcecie coś takiego, to ja widzę to wyłącznie jako kilka spotkań na czacie i dyskusję tam. Bo inaczej temat będzie się ciągnął aż w końcu umrze, albo zapadnie w letarg na kolejne kilka miesięcy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też jestem sceptyczny wobec jakiejś szeroko zakrojonej burzy mózgów. Na WinterStorm Polska taka dyskusja ciągnęła się przez kilka miesięcy, właśnie dlatego że każdy widział oczyma wyobraźni jakiś inny projekt. Mogę podrzucić linka do wątku- ma ponad 20 stron ;P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.