Jump to content
beatag60

Podróże: małe i duże

Recommended Posts

Ja nie mam planów :D Jestem nieżyciowa, jak znam siebie to nie zdecyduję się na żadną pracę z wyjątkiem malin u babci i tłumaczeń, które mam nadzieję trafią mi się przez wakacje. Właściwie to nie potrzebuję dużo kasy, rodzice z domu nie wyganiają i póki sobie czegoś nie ubzduram to nie potrzebuję miljonów ;) Mój jedyny i najważniejszy plan to zapoznać się bardzo dokładnie z literaturą amerykańską, przeczytać dużo ksionszków, pofilozofować i celebrować życie! ♥

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w te wakacje chyba nigdzie nie pojadę. Ze względu na przetaczające się przez Polskę w miesiącach letnich piekielne upały, wolę nawet nie myśleć o ewentualnych wyjazdach. Jeśli miałabym gdzieś pojechać, to tylko tam, gdzie jest chłodniej niż u nas. xD  Nie muszę daleko wyjeżdżać, aby móc robić to, na co podczas roku szkolnego ciągle brakowało mi czasu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troje forumowiczów ma jakieś plany wakacyjne a jak reszta?

Koncerty, festiwale, wyjazdy integracyjne, podróże odkrywcze czy relaksacyjne- jakie macie plany, marzenia i cele do realizacji?

U mnie wszystko się rozegra na przełomie sierpnia i października o czym jak już dopnę tematy:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie tradycyjnie kierunek północ i mam nadzieję, że za tydzień będę już moczyć nogi w Bałtyku  ;)! Kocham polskie morze i tam najlepiej wypoczwam z rodziną..

Share this post


Link to post
Share on other sites

W środę czeka mnie jednodniowa wycieczka do Poznania... Tylko do wtorku muszę się męczyć z pytaniem, czy się dostanę i będzie po co jechać. Trzymajcie kciuki! ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

hietAla pochwal się co takiego chcesz czytać z literatury amerykańskiej?

anulka79 fajnie będzie oglądać Twoje foteczki z wypoczynku?:)

PaulaEija, kciuki uruchomione czekamy na informacje?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już część urlopu mam za sobą - był rodzinny wypad w góry, niedaleko domu. Trochę biegania po szlaku, trochę zwiedzania, trochę atrakcji - dzieci nudzić się nie mogą ;) Potem dzieci miały wakacje u babci, a rodzice wrócili w góry sami, tym razem dając sobie porządnie w kość pokonanymi kilometrami. I taki właśnie relaks lubię najbardziej - totalne zmęczenie, ale i satysfakcja z pokonanego dystansu. Na drugi dzień zakwasy, ale akumulatory naładowane.

Na początku lipca wybrałam się do lasu w poszukiwaniu grzybów (a jakże, czemu nie?) i wróciłam z koszem prawdziwków, podgrzybków i maślaków. Zbieram od dziecka, to jedna z moich ulubionych form relaksu na świeżym powietrzu.  

Jak co roku będzie jeszcze rodzinny wyjazd nad nasze polskie morze. Zawsze w inne miejsce. W tym roku decyzja nie jest jeszcze podjęta, będzie spontan.

A pod koniec wakacji wybieram się na CZAD, mam nadzieję na miłe spotkanie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak juz jak przypuszczam wiecie, siedze sobie w Kitee na Nightwish days i wiecie co Wam powiem? Jesli tylko mozecie - jedzcie do Finlandii. Nie do Helsinek, tylko na jakies tragiczne zadupie. Tu jest tak spokojnie i cicho i cudownie... Siedze tu od 4 dni, a juz czuje sie jak caly wagon pelen wyczilowanych medytujacych tybetanskich mnichow. Czegos takiego potrzebowalam cale moje zycie, chociaz do czasu przyjazdu tutaj nie bylam tego swiadoma.

Rosnie powoli pomysl przeprowadzki do Finlandii, do jakiejs turbo wsi na koncu swiata. Moze kiedys dam rade do tego dojsc ::)

 

Pozdrawiam (pozdrawiamy?) z Kitee i przepraszam za brak polskich znakow, ale mam finska klawiature, wiec i tak sukcesem bylo, ze ogarnelam i wlaczylam tego kompa po finsku :v

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bawcie się jak najlepiej potraficie, róbcie dużo ciekawych fotek i po powrocie czekamy na dokładne relacje z tego wspaniałego wydarzenia. Pozdrowienia dla wszystkich uczestników i organizatorów i oczywiście dla zespołu NW:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie do Helsinek, tylko na jakies tragiczne zadupie. Tu jest tak spokojnie i cicho i cudownie... Siedze tu od 4 dni, a juz czuje sie jak caly wagon pelen wyczilowanych medytujacych tybetanskich mnichow.

W Polsce też jest sporo takich miejsc, wystarczy jechać do jakiejś wioski położonej kawałek od dużego miasta. 

 

 

Ja jadę tylko do Zakopanego do hotelu dla artystów. Trochę pochodzi się po mieście trochę po górach, powinno być fajnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hietAla pochwal się co takiego chcesz czytać z literatury amerykańskiej?

 

Trochę lektur i trochę tego, co upolowałam w antykwariatach na allegro. M.in. Faulkner, James, Hemingway, Fitzgerald, Steinbeck, Melville, Coover ;)

 

Pierwszy wyjazd wakacyjny już za mną, byłam 5 dni w Podzamczu na śląsku. 2 razy zwiedziłam zamek Ogrodzieniec i jestem w nim zakochana ♥ Byłam też w kilku jaskiniach i odwiedziłam kilka innych zamków w okolicy. Trochę odpoczęłam od miejskiego hałasu i na pewno jeszcze wrócę do "mojego" zamku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłam na Woodstocku i nie wiem czy uda mi się jeszcze gdzieś pojechać (pieniążki się mnie nie trzymają...) Koncert NW jest dalej pod znakiem zapytania, ale robię co mogę, żeby jeszcze coś z tych wakacji wycisnąć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja 4 wizyta w Dartford i po nadrabiane "zaległości": kolejka linowa nad Tamizą/Emirates Air line, wodolot po Tamizie i powtórna obowiązkowa wizyta w Camden Town- polecam:)

camden.thumb.jpg.91f37409cb57d2ef4d302b8b2d4ab380.jpg

wodo.jpg.5e9972d275c9eae2a019594011f5b58d.jpg

wodolot.jpg.52e6227139dcba9bec9d732ca05b8ff8.jpg

emira.jpg.2620ad053c647a61a5e031855b03706b.jpg

emirates.jpg.a3197ff1f1e1a293cc0fffaee1fcd979.jpg

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy ferie w województwie mazowieckim, zdobyłam kilka dni urlopu i już jesteśmy w podróży do Zakopanego  :D! Bardzo dawno nie byłam w górach, trochę się boję, ale nastawiam się pozytywnie i mam nadzieję, że zjadę na nartach chociaż z jakiejś malutkiej górki  :P! 

Trzymajcie kciuki!

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oto kilka fotek z naszego zimowego wypadu ;) ! Pogoda dopisała, mogliśmy podziwiać cudowne, ośnieżone szczyty w pełnej krasie! Tatry są przepiękne, szczególnie o tej porze roku, w pełnym słońcu! Główną atrakcją była wycieczka kolejką linową na Kasprowy Wierch, wybraliśmy się też nad Morskie Oko oraz koleją linowo-terenową na Gubałówkę. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc w Zakopanem: Muzeum Tatrzańskie, Sanktuarium na Krzeptówkach, willę "Koliba", spacerowaliśmy po Krupówkach, świetnie bawiliśmy się pod Wielką Krokwią..Nie starczyło czasu na narciarskie szaleństwo, ale i tak porwało mnie piękno gór, ich majestatyczność i niebywały urok! Na pewno wrócimy na południe naszego kraju, by znów podziwiać cudne widoki i odwiedzić inne klimatyczne miejsca :)

6Ypu5rD.jpg


uTQ4IRn.jpg


4zuzKik.jpg


un8NqYo.jpg


HAeKE5w.jpg


Owdxr3Q.jpg


j8B5Kjw.jpg


SHQ19kQ.jpg


I61YRRN.jpg


Q2uItLI.jpg


dzcp7d7.jpg

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.