Jump to content
nuka

Na koncerty jakich zespołów czekacie?

Recommended Posts

Ja już żyję nadchodzącym koncertem chóru Gregorian (15 lutego we wrocławskiej Hali Stulecia) i zastanawiam się poważnie nad Battle Beast (5 marca, również we Wrocławiu). Na pierwszy bilet już mam, na drugi na razie tylko wielką ochotę. Zobaczę, czy dam radę się zorganizować ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jednak udało się :D. Urlop, bilety i hotel klepnięty. Nie mogę się już doczekać lipca i Masters of Rock. Zagra epicka kombinacja kapel, m.in. Sabaton, Epica, Stratovarius, Delain z Hietalą, Almanac i Anneke. Po prostu radość dla moich uszu :D A jeszcze nie zacząłem przesłuchiwać innych zespołów które będą, więc pewnie lista się powiększy. No i oczywiście będzie dobre, czeskie piwko :D.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boję się o stan moich uszów, więc unikam koncertów. Chociaż pewnie skusiłabym się gdyby w moim mieście występowała Molly Nilsson :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej wszystkim :) Miri postanowiła wreszcie się uaktywnić więc zacznę tutaj :- D

Teraz czekam- i jest to wielkie oczekiwanie z odliczaniem pozostałych 33 dni do wyjazdu- na Metalfest w Czechach, dokąd jadę z moimi wspaniałymi przyjaciółkami poznanymi w dużej mierze dzięki temu forum( bo najpierw się tu organizowałam na Czad, tam zaszczepiłam się pomysłem pojechania na Tarję do Warszawy i tak poszlo :-D )

Jedziemy tam oczywiście na Tarję, z którą gościnnie wystąpi Sharon den Adel ale czekamy też na koncerty Amaranthe, Hammerfall i Avatar( pozdrawiam Yami) :-) Chętnie po powrocie Wam opowiem o tym wyjeździe :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy naprawdę nikt nie czeka na żaden koncert w tym roku ;) ? Nie wybieracie się na żadne występy swoich ulubionych kapel? Oczywiście ja czekam na ten jeden, jedyny, upragniony i wymarzony koncert Nightwish w Krakowie! I z przykrością muszę pogodzić się z tym, że niestety na Tarję do Gdańska czy do wspomnianego Krakowa nie dotrę :-( . Ale za to mam bilety na Whitin Temptation i czekam na spotkanie oko w oko z Sharon i zespołem! Bardzo się cieszę, bo to będzie mój pierwszy koncert WT i jestem bardzo ciekawa ich występu na żywo. Czy ktoś z Was będzie w Warszawie, na Torwarze, 27.10? Liczę na spotkanie! Oprócz tego mam na uwadze koncert Powerwolf + Amaranthe + Kissin' Dynamite (tego ostatniego suportu nie kojarzę ;)) w warszawskiej Progresji. Data taka trochę nie koncertowa, bo artyści wystąpią 01.11.18, ale potem będzie 02.11 - piątek i liczę na wolny dzień, w sam raz po koncertowym wieczorze. Na Powerwolfach już byłam i z wielką chęcią znów bym ich posłuchała i obejrzała, bo rzeczywiście, jest co oglądać. Jestem też ciekawa Amaranthe i tego, jak boska Elize Ryd prezentuje się wokalnie? Wybiera się ktoś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprócz NW, planuję Stratovariusa z Tarją w Krakowie. Biletu jeszcze nie mam, kupię jak tylko jakieś sensowne pieniądze pojawią się na moim koncie ;) Innych koncertów póki co nie planuję. Być może pojawię się na Woodstocku, ale to na razie wstępny pomysł.

Edit: Właśnie zobaczyłam, że 18 października w Warszawie będzie Laurel, na 90% jadę! Słucham jej od kilku lat, nie udało mi się jej zobaczyć podczas trasy z Oh Wonder, więc bardzo się cieszę, że mam kolejną okazję :)

Edit 2: W listopadzie dwa koncerty Sólstafir! To kolejny zespół, którego koncert mnie ominął i bardzo chętnie bym to nadrobiła. Mam nadzieję, że wyrobię finansowo, bo jesiennych koncertów szybko przybywa ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie czekam na żaden koncert, smutne to. A już w szczególności nie czekam na NW, bo już czuję jak bardzo będzie mnie bolało serduszko ;_;. Nie jadę na Nightwisha. Ze względu na moją obecną tragiczną sytuację finansową nie mogę sobie na nich pozwolić. Znaczy mogłabym, ale chciałabym też coś jeść jak już wrócę na studia xD

Ale za to od października zaczynam wreszcie pracę, więc następnym razem już nic mnie nie powstrzyma. Mam nadzieję ^^

Wszystkim życzę udanej zabawy :D Ja sobie przemisiakuję w pokoju i też będzie dobrze :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mały update u mnie: jakoś tak wyszło, że hajs mi się zgadza, więc oprócz NW, będę w Krakowie na Stratku i Tarji, Sólstafir i Árstíðir w Wawie i As I Lay Dying też w Wawie. Laurel sobie daruję tym razem. Z wielką chęcią zobaczyłabym też Powerwolfa i Three Days Grace, ale i te dwa muszę odpuścić. Za duże zagęszczenie dobrych koncertów tej jesieni ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po latach na koncertową mapę Polski wraca Mystic Festival. Przeglądając lineupy z poprzednich edycji, wydaje się być to jeden z najciekawszych, zróżnicowanych i najlepszych rockowo metalowych festiwali w naszym kraju.

 

Najnowsza edycja odbędzie się latem przyszłego roku, a za organizację odpowiadają Mystic Coalition - połączone siły Mystic Production, Knock Out Productions i B90. Impreza odbędzie się w dniach 25-26.06.2019, w krakowskiej Tauron Arenie. W sprzedaży są bilety, różne opcje znajdziecie tutaj   https://tickets.mysticfestival.pl/pl/Do tej pory ogłoszono następujących wykonawców:ZXcuR

Myślę, że już ten skład kusi, by kupić bilety. Jest duża nadzieja, że pojawię się w czerwcu w Krakowie ;) . Ktoś z Was wybiera się na Mystic Festival?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista zespołów jest świetna... a to jeszcze nie wszystko bo ma się pojawić 13 innych. Nigdy jeszcze nie byłem na festiwalu na Arenie - próbuję to sobie wizualizować... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie mogę doczekać się lipca.

Bilety na Rammstein zakupione w pierwszym dniu oficjalnej sprzedaży :cool:

Nasz pierwszy koncert na stadionie ( jak i cała trasa).

No i "tuż za rogiem" (10 min. samochodem)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bilety na R+ również już zakupiłam i nie mogę się doczekać lipca. To moje trzecie podejście do ich koncertu, a mawiają, że do trzech razy sztuka. Tym razem po prostu MUSZĘ tam być!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja właśnie kupiłam bilet na Slasha w Łodzi w Atlas Arenie. Grzech byłoby nie pójść, skoro z mieszkania mam 15 minut do hali. A jak się dobrze na światłach trafi to i 10 xD A już raz przegapiłam Slasha i to jeszcze w najgorszy możliwy sposób, bo akurat byłam tego dnia w Łodzi i kurczę nawet przejeżdżałam obok hotelu, w którym się zatrzymał. Przed wejściem kręcili się fani, a ja siedziałam przyklejona do szyby samochodu i było mi smutno na serduszku.

No nie ma bata, tym razem idę! :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zaczynamy: czyje koncerty przed Wami w tym sezonie? kogo ominiecie z bólem z przyczyn niezależnych? -Wasze koncertowe plany na 2019?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest tyle koncertów, na które bym poszła (albo chciałam pójść, ale nie mogłam, jak w przypadku koncertu Tarji we Wrocławiu), np: Avatar na Pol'and'Rock, ale nie pojadę, bo.... Kocham swoją pracę :') A czekam na powrót Imminence do naszego kraju i wtedy już nie odpuszczę! ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już swój plan zrobiłem koncertowy koncert Iron Maidens był pierwszym i ostatnim koncertem w tym roku u mnie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktosik z Was był na Rammstein, na Ślunskim?

 

Dla mnie miazga!!!

Do dzisiaj czacha dymi, a mózg roz...any)

 

Na więcej refleksji, dłuższy tekst i osobiste odczucia, daję sobie czas do weekendu, bo nadal jestem "speechless".

Miazga, miazga.

Epicki koncert, jak dla mnie!

Cytując Floor - "I have no words"

 

Pozdro.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że to był ogromny ładunek emocjonalny! Czekamy na wrażenia! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój koncertowy kalendarz na najbliższe miesiące powoli się zapełnia. Stwierdziłam, że nie będę planować "na sucho", tylko od razu kupuję bilety na interesujące mnie wydarzenia, żeby nie było, że wyprzedane ;). I tak zaczynam 11 grudnia, od Eluveitie + Lacuna Coil + Infected Rain (nie kojarzę, tego ostatniego supportu, ale zobaczymy). Koncert odbędzie się w Progresji, w Warszawie. Cieszę się, bo Eluveitie od dawna przyciąga mnie różnorodnością instrumentów, folkowym, celtyckim brzmieniem i świetnym wokalem Fabienne Erni/Chrigel Glanzmann. Lubię nie tylko ich wcześniejsze piosenki, ale równie dobra jest ostatnia płyta "Ategnatos", wydana w kwietniu. Polecam. Lacuny Coil chyba nie trzeba reklamować. Ich ostatnia płyta z 2016 roku,"Delirium", moim zdaniem należy do najlepszych w dorobku! Charyzmatyczną Cristinę Scabbię, którą marzę, by usłyszeć na żywo, również zobaczę w Progresji. Mam nadzieję na nie tylko utwory z nowego krążka, który ukaże się w październiku, ale również stare, dobrze mi znane kawałki. 24 stycznia 2020 na Warszawskim Torwarze wystąpi Sabaton. Lubię oglądać ich na żywo (Joakim i jego pogadanki z publiką + jeszcze jedno piwo XD), a ostatnia płyta brzmi bardzo zacnie, więc szykuje się dynamiczny show z efektami pyro. A przed nimi Apocalyptica! Cello-trio z Finlandii to dopiero będzie uczta dla uszu! Nie ukrywam, że lubię też melodyjne i pełne energii kawałki w wykonaniu Amaranthe z boską Elize Ryd i resztą przystojniaków z zespołu. Zatem i gwiazda koncertu i suporty - mega. Spoglądając na stronę Eventimu, wszystko wskazuje na to, że ten koncert wyprzedał się w 100%, chyba, że dadzą jeszcze drugą pulę!. Tym bardziej nie mogę się doczekać! Wraz z nadchodzącą wiosną, czyli 19.03.20, również na stołecznym Torwarze, wystąpi chór Gregorian z 20th Anniversary Tour. Tej formacji też chyba nie trzeba Wam przedstawiać. Zachwyca publiczność na całym świecie od lat. Niesamowite show, okraszone efektami specjalnymi, boskim śpiewem i muzyką! Po raz pierwszy zobaczę ich na żywo i mam nadzieję na wielką gregoriańską ucztę! Spełniłam swoje marzenie by wreszcie zobaczyć na własne oczy legendę, czyli niemieckich prowokatorów z Rammstein. W tym roku nie udało się, bo termin zupełnie mi nie pasował. Za to 17.07.20, na warszawskim PGE Narodowym, wierzę, że będzie ogniście!

Oczywiście czekam na ogłoszenie jakiegoś koncertu Tarji Turunen, bo z chęcią usłyszałabym nowe piosenki na żywo. Może Delain z promocją nowej płyty, która ponoć już niebawem? W dalszej przyszłości oczywiście Nightwish, ale na to pewnie przyjdzie poczekać dłużej. Ktoś z Was wybiera się na w/w koncerty? Fajnie byłoby przeżyć te muzyczne uniesienia ze znajomymi :)

 

 

 

jWhfMpr.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak zawsze z utęsknieniem czekam na ogłoszenie kolejnego koncertu Tarji i Nightwish w naszym kraju , ale jestem też niezmierne szczęśliwa, że w lutym będę miała okazję posłuchać na żywo Marko we Wrocławiu. Bilety już czekają, a ja z przyjemnością osłuchuję się z krążkiem „Mustan Sydämen Rovio”, który bardzo przypadł mi do gustu. Wyczekuję również angielskiego wydania tej płyty, które ma się ukazać pod koniec stycznia. Mam nadzieję, że Marko przyciągnie na swój występ rzeszę fanów, a ja być może spotkam na tym koncercie kogoś z Was i wspólnie pobawimy się pod sceną.

Co do dalszych planów koncertowych, to w styczniu wybieram się już po raz czwarty na swój ukochany chór Gregorian (nie ukrywam, że mam nadzieję po raz kolejny usłyszeć w ich wykonaniu przejmujące „Meadows Of Heaven”), zaś już w listopadzie zamierzam poszaleć na koncertach Powerwolf + Gloryhammer oraz Beast In Black + Myrath. W lipcu 2020 planuję wizytę w Kalevali, gdzie ma wystąpić Kai Hahto. Dużo wydarzeń na horyzoncie, ale na szczęście blisko i w dogodnym terminie. Zaczynam dostrzegać plusy mieszkania w stolicy Dolnego Śląska ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo kusząca jest opcja wyjazdu w lutym, do Wrocławia, aby zobaczyć i usłyszeć Marko wraz z zespołem i solowym repertuarem. Zwłaszcza, że to jest weekend. Zawsze byłby jakiś przedsmak, nim zobaczymy go na żywo z Nightwish. Jest to koncert klubowy, więc mojm zdaniem wzrasta szansa na to, że można będzie gdzieś "wyczekać" Marko, zdobyć autograf, a może nawet zrobić zdjęcie i porozmawiać :)? Aga, super byłoby poszaleć razem  :blush:!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najtłiiisz! Na Mysticu, i mam nadzieję, że pojawią się też na "normalnym" koncercie. To jest mój must see na kolejny rok. Poza tym, przyjeżdża do nas Wardruna, jutro startuje sprzedaż biletów, które na pewno rozejdą się jak świeże bułeczki, a u mnie aktualnie pustki na koncie (a nawet ujemne kwoty  :happy: ). Ale liczę na to, że w końcu uda mi się jakoś zdobyć bilet i ich zobaczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.