Jump to content
Jillian

Epica

Recommended Posts

Komu nie udało się wybrać na styczniowy koncert, to będzie miał jeszcze okazję - w tym roku Epica zagra na Czad Festiwalu :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już miałem napisać, że na 100 % jadę i założyć wątek. Sęk w tym, że nie są headlinerami ;( Jeśliby zagraliby tyle utworów co Ensiferum, to ja dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy przyjrzałem się dobrze jednemu ze zdjęć, zauważyłem na grzbiecie jednej z osób koszulkę z nadrukiem THE NEVERENDING EMBRACE. Już myślałem, że to jedna z tych, które po wielkich perypetiach zamówiliśmy na nieistniejącym już forum Matievana, ale czcionka się nie zgadza (o ile jestem w stanie dostrzec na zdjęciu). Nawet wyciągnąłem swoją koszulkę, żeby porównać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja wspominając ubiegłoroczny Czad Festiwal i to co było na nim bezpośrednio z przyjemnością podaruję sobie ten festiwal i zamiast tego wybiorę się na Radom Air Show w tym roku ,doznania lepsze a przynajmniej będę w spokoju oglądał widowisko bez zastanawiania się czy przeżyję a poza tym na Air Show mam o wiele lepsze doznania ,kto nie był choć raz niech żałuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety mnie nie było. :( Ale samą Epikę uwielbiam, głównie za Cry For The Moon i Consign To Oblivigion. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Patryk! Nie widziałem wcześniej tego filmu. :) Nareszcie jest dostępny pełny tekst tego utworu. Próbowałem ze znajomymi wyłapać wersy ze słuchu, ale to nie było takie proste (zwłaszcza w partiach chóru).

:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epica wystąpi 9 listopada 2017 roku w krakowskim Klubie Studio. Supportami będą Anneke van Giersbergen z zespołem i tunezyjski Myrath. Ciekawy zestaw. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To można nie lubić tego zespołu? :)

To lider sceny sympho-metalowej. Ich wokalistkę zaliczam do najlepszych zaraz obok Sharon z WT i Tarjii T.

Utwór Beyond the Matrix i chce się żyć!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marek dziękujemy za wywiad. Świetny pomysł Jansena o przewróconej ósemce, kreatywność w nim nie gaśnie. Sądzę, że ósemka nas zaskoczy i zadowoli:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy wywiad. Wiadomo dlaczego, Epica często odwiedza Polskę (wspominał też o tym Isaac). Bardzo cenię, holenderski zespół za kreatywność i pasję tworzenia. Zawsze mają głowy pełne świetnych pomysłów. Nowy album, gdyby chcieli, nagrali by już. Interesujące, że kumulacja koncepcji nastąpi za dwa lub trzy lata, a wtedy czeka nas kolejny genialny album!

Share this post


Link to post
Share on other sites

EPICA_VIP.jpg

Pakiet VIP-owski, trasy północnoamerykańskie obejmuję The Solace System EP, do pobrania w dacie premiery. Kiedy to będzie nie wiadomo, ani tym bardziej, kiedy będzie można nabyć na nośnikach fizycznych. Może jakaś dobra dusza udostępni, o ile digital download pojawi się nieco wcześniej. Na osłodę, live video:

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy nowych utworach Epiki, zawsze mam ciary! The Solace System nie zachwycił mnie do tego stopnia jak Fight Your Demons lecz jest świetny! Riffy przypominają wyczyny zespołu Goijra, solówka pierwsza klasa, bardzo sprytnie wplecione orkiestracje, czarujący głos Simone w refrenach i genialne chóry. Mało jest growlu Marka aczkolwiek, wstawki są bardzo charakterystyczne. Bosko! Teledysk w stylu anime jest ciekawy a także nieco kiczowaty. Za cholerę nie wiem, o co w nim chodzi. Pojawiają się różne epizody z Holographic Principle a nawet Quantum Enigma. Ogólnie panuje wymowa apokaliptyczna, co sugeruję już okładka Epki. Liryk, mam nadzieję, co nieco objaśni.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co tu taka cisza? Czyżby Epica się wszystkim osłuchała do znudzenia? Podsumuję moje wrażenia w mini-recenzji.

Solace System - nie powtarzając się, bardzo dobry utwór z interesującym tekstem, świetny otwieracz.

Fight Your Demons - tak dynamicznego i szybkiego kawałka w stylu Victims of Contigency albo Obssessive Devotion, brakowało mi na THP. Ogólnie jedna z najlepszych piosenek Epiki w tejże stylizacji. Tekst równie motywujący jak kompozycja.

Architect of Light - motyw orkiestralny jak żywcem wyjęty z repertuary sławnych kompozytorów muzyki filmowej, soczyste riffy, śliczne refrenki. W drugiej części utworu spodziewałem się przedłużenia sekcji smyczkowej i dętej albo mocniejszej zagrywki. Niestety zabrakło czegokolwiek ale i tak AoL jest o wiele lepszy niż Cosmic Algorithm.

Wheel of Destiny - melodyjny składnik główny, w końcu większy wpływ keyboardu, praca gitar i perkusji doskonale zgrana, Simone czaruje wokalnie. Piosenka dobra, przebijająca Tear Down Your Walls w wyważeniu poszczególnych składników. Tekst bardzo pouczający, na czasie i odważny.

Immortal Melancholy - słodziutka balladka. Raczej trzeba mieć odpowiedni nastrój, na coś tak krótkiego. W gruncie rzeczy, mało ta wersja się różni od akustycznej.

Decoded Poetry - mój faworyt. Jedna z najlepszych piosenek Epiki! Liczę, że zagrają ten kawałek w Krakowie. W kompozycji podobny do Divide and Conquer, symfonicznie na poziomie Architect of Light. Od chórów dostaję ciarek na plecach. Muzyka Epiki stała się dla mnie patogenem, który zawładnął mózgiem.

Solace System EP, nie zawiera odrzutów z sesji nagraniowej. Odniosłem wrażenie, że piosenki nie trafiły na THP ze względów tekstowych, nie do końca wpasowujących się klimat. Poza tym Epica postawiła na różnorodność. I choć utwory są bardzo dobre, nie są niczym oryginalnym. Cóż, mam nadzieję, że widzimy się w listopadzie, w Krakowie!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy strój Simone oraz Fight Your Demons na żywo!

 

[video=youtube]

A tu kompletne szaleństwo ;)

 

[video=youtube]

Jacyś technicy chyba, raczej specjalnie dobrani, aczkolwiek robi wrażenie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fight Your Demons to mój faworyt z The Solace System! Wpadł mi w uszy już w styczniu. Jak dostaliśmy ten singiel podczas meet&greet w Progresji, to potem jeździł ze mną w odtwarzaczu samochodowym i jak zapętliłam, to słuchałam go w kółko, chyba ze trzy miesiące  ;)! Świetnie się słucha tego kawałka w wersji live! Niestety, na uda mi się znów zobaczyć Epiki w tym roku  :-(! Muszę czekać, może w przyszłym będzie okazja. A nowy strój Simone? Cóż, nie wiem co by musiała włożyć, żeby wyglądać źle! Ona zawsze prezentuje się fenomenalnie  :D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu Epica wygrała ilością głosów konkurs organizowany przez Metropole Orkest. Nagrodą była możliwość zarejestrowania utworu z tą słynną holenderską orkiestrą.

 

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Epica postanowiła nagrać swoją wersję soundtracku do anime "Attack on Titan".

Z ciekawości przesłuchałem oryginał na Spotify i brzmi całkiem ciekawie. Także czekam z większą ciekawością na propozycje Epiki. :)

 

Wczoraj dostaliśmy do odsłuchu kawałek pierwszej piosenki i zdecydowanie słychać, który zespół to zagrał:

https://itunes.apple.com/jp/album/epica-vs-attack-on-titan-songs/1314131360?app=itunes&ls=1

 

Jak oceniacie ten utwór?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epica nie próżnuję, czego się nie czepią zamieniają w megahit. Podobnie jak Adrian odsłuchałem soundtrack do "Attack of Titan", pomijając jego klasę i wartość samą w sobie, idealnie predysponuję do odegrania przez Holendrów swojej interpretacji. Krótki fragment dobitnie o tym świadczy ;) Na dniach wychodzi remasterka soundtracku Joyride "The Score 2.0"

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.