Jump to content
Jillian

Epica

Recommended Posts

Ja się wybieram na 100%. Może nawet sobie odpuszczę Ursynalia, bo miałem jechać na Epikę do Warszawy w maju, a tak to mam na miejscu, to się zobaczy jeszcze, ale w październiku idę na pewno :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matko, jak zobaczyłam na fb to szczena mi opadła. Muszę pojechać. Po prostu muszę! Chyba też sobie Ursynalia odpuszczę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak mama się zgodzi (co nie będzie takie proste) to nawet pomęczę ją o vip'a. Miałam mieć go już w styczniu, ale nie dostałam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planuje może ktoś jechać z Łodzi i okolic? Busikiem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyczytałem na Wikipedii,że zespół po ostatnim koncercie który będzie miał miejsce 22 Listopada,wróci do studia,czyżby nowa płyta się szykuje? ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyczytałem na Wikipedii' date='że zespół po ostatnim koncercie który będzie miał miejsce 22 Listopada,wróci do studia,czyżby nowa płyta się szykuje? ;) [/quote']

 

Zespół w przerwach między koncertami komponuje nowe kawałki, więc wygląda na to, że prace nad nową płytą nabierają tempa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ;) Również w jednym z wywiadów czytałem,że płyta ma sie ukazać najprawdopodobniej jesienią 2016 : P

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja też słyszałem o tym, że się płyta szykuję. Ciekaw jestem co wymodzą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krótki wywiad z Simone i Markiem:

 

http://marekos96.blogspot.com/2015/08/wywiad-z-zespoem-epica.html

 

Ciekawy jest fragment o prawdopodobnej tematyce nowego albumu:

 

Każdy wasz album opowiada inną historię, na przykład "Consign to Oblivion" jest hołdem złożonym cywilizacji Majów, a "Requiem for the Indifferent" opisuje koniec świata. Jakiej opowieści możemy się spodziewać po nadchodzącym albumie – czy są już pierwsze plany?

 

Nie zdradzając zbyt wiele, myślę o jeszcze głębszym zbadaniu koncepcji Holograficznego Wszechświata. Fascynuje mnie idea, że nasz sposób doświadczania rzeczywistości może być hologramem, to mogłoby zmienić wszystko. W takim wypadku nic nie byłoby takie, jakie się wydaje. Zadaję sobie pytania: Jaki jest nasz wpływ na tę rzeczywistość? Czy możemy zmienić kurs naszego życia? A skoro wszystko jest jednością, jak to możliwe że nie mamy co do tego pewności i zachowujemy się tak jak się zachowujemy. Życie jest fascynujące, intryguje mnie. Chciałbym lepiej poznać jego sens i rządzące nim mechanizmy.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzewne łzy szczęścia spływają mi po policzku albowiem pojawiają się pierwsze wywiady dotyczące nowego albumu Epiki i wyczytuję same piękne rzeczy:

 

- album będzie cięższy, brzmienie bardziej "agresywne"

- usłyszymy większy chór oraz powiększoną orkiestrę (obok smyczków będzie sekcja dęta)

- album ma być lepszy od poprzednika (hej, każdy zespół tak mówi :D)

 

Źródło: http://www.blabbermouth.net/news/epica-aiming-for-more-aggressive-sound-on-next-album/

 

Mogłaby być już jesień. No nie wyczymie tyle czasu. No nie wyczymie.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bardzo dobre wieści, nic tylko czekać z niecierpliwością na na kolejny krążek tak wspaniałego zespołu. Na dodatek nowy album = nowa trasa koncertowa, czyli są szanse, że zawitają do naszego kraju :D.

The Quantum Enigma bardzo mi się spodobał i już nie mogę się doczekać następnego albumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- album ma być lepszy od poprzednika (hej, każdy zespół tak mówi :D)

 

Nie każdy. Kabanos zawsze podkreśla, że każdy kolejny album jest gorszy od poprzedniego :P

 

Też czekam niecierpliwie. Zwłaszcza, że ma być cięższy ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zespół aktualnie nagrywa wokale Simone. Możliwe, że wkrótce możemy spodziewać się dokumentów ze studia. :) Isaac potwierdził, że takowe się pojawią.

 

Poza większą orkiestrą pojawią się też przeróżne perkusjonalia. Sam zespół wspomina, że jeszcze nigdy nie nagrywali tylu różnych instrumentów LIVE bez wykorzystywania bibliotek dźwięków.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Córka Coena (klawiszowca) również będzie miała swój udział (podobno wokalny) na nowym albumie.

 

janssen.jpg.d94f18d1dff1d3c983f27c474761b7be.jpg

 

 

Czekamy :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

- album będzie cięższy, brzmienie bardziej "agresywne"

- usłyszymy większy chór oraz powiększoną orkiestrę (obok smyczków będzie sekcja dęta)

- album ma być lepszy od poprzednika (hej, każdy zespół tak mówi :D)

Drugi punkt brzmi ciekawie. Reszta, nic nadzwyczajnego. Ja bym chciał trochę więcej różnorodności jeśli chodzi o melodie, bo jak dla mnie, właśnie to u nich szwankuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj Piotrze, ale jeśli chodzi o Epicę, to ten zespół uwielbia sobie stawiać "wysoko" poprzeczkę i zawsze wychodzi im to na dobre. Uważam, że kolejny album pobije poprzedni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kochani, Epica właśnie ogłosiła tytuł i okładkę swojego albumu. Nie wiem jak wy, ale ja jestem pod ogromnym wrażeniem okładki. Jak ją zobaczyłem to nie mogłem z wyjść podziwu. Te kolory są niesamowite. Jak zwykle trochę symboli jak zwykle, chociaż tym razem są dość oczywiste, przynajmniej niektóre. Jestem tym bardziej pod wrażeniem, gdyż tytuł to "The Holographic Principle", czyli zasada holograficzna, która może tłumaczyć paradoks informacyjny czarnych dziur, stąd te zera i jedynki wokól czarnej dziury w centrum okładki. Mamy także "płaską" Ziemię, gdyż zasada holograficzna mówi, że opis każdego trójwymiarowego ciała zawarty jest na dwuwymiarowej przestrzeni. Jestem niesamowicie podjarany okładką i tą płytą, tym bardziej, że to przecież mój obszar zainteresowań. Jestem ciekawy jakie będą odniesienia do tego w tekstach. I bardzo się cieszę, że Epica kontynuuje wycieczki w świat nauki po "Design Your Universe" i "The Quantum Enigma". Może napiszę coś o zasadzie holograficznej w moim kąciku (który haniebnie zaniedbałem). Teraz tylko czekam na jakiś teledysk czy piosenkę. Czuję, że to będzie coś.

 

jjgxFlY.jpg

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem tym bardziej pod wrażeniem, gdyż tytuł to "The Holographic Principle", czyli zasada holograficzna, która może tłumaczyć paradoks informacyjny czarnych dziur, stąd te zera i jedynki wokól czarnej dziury w centrum okładki. Mamy także "płaską" Ziemię, gdyż zasada holograficzna mówi, że opis każdego trójwymiarowego ciała zawarty jest na dwuwymiarowej przestrzeni. Jestem niesamowicie podjarany okładką i tą płytą, tym bardziej, że to przecież mój obszar zainteresowań. Jestem ciekawy jakie będą odniesienia do tego w tekstach. I bardzo się cieszę, że Epica kontynuuje wycieczki w świat nauki po "Design Your Universe" i "The Quantum Enigma". 

 

 

 

Wygląda na to, że Epica odrobiła swoją pracę domową :) Kolejna  naukowa płyta, przypuszczalnie sięgająca jeszcze głębiej niż dwie poprzednie - pozostaje tylko czekać. 

 

To się nazywa prawdziwa naukowa płyta. Pozwólcie, że zobrazuję to, c o mam na myśli:  

 

EPICA: 

Zespół robi research, czyta o tym, co ich interesuje, uczy się na dany temat, a dopiero potem dorabia do tego artystyczną interpretację, której efektem jest płyta. 

 

NIGHTWISH;

Elans and waldens and shit, nie mamy pojęcia co robimy, tapestry of chemistry i węglowa uczta to doskonały materiał na tekst, nauka jest taka super, planety latają, zderzają się, ale super, ewolucja for the win!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epica zagra w warszawskiej Progresji 24.01.2017r. ♥ ♥ ♥ Jadę jadę jadę!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak prezentuje sie tracklista i czas trwania ;)

 

P.S. Nie moge doczekać sie całej płyty a zwłaszcza numeru Once Upon a Nightmare,czyżby ich własny Scaretale? :P

FB_IMG_1466289722508.jpg.677eeda350895476375c63b072c2144e.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tracklista przyszłego krążka zapowiada się bardzo obiecująco.

 

"The Holographic Principle" track listing:

 

1. Eidola

2. Edge Of The Blade

3. A Phantasmic Parade

4. Universal Death Squad

5. Divide And Conquer

6. Beyond The Matrix

7. Once Upon A Nightmare

8. The Cosmic Algorithm

9. Ascension - Dream State Armageddon

10. Dancing In A Hurricane

11. Tear Down Your Walls

12. The Holographic Principle - A Profound Understanding Of Reality

 

Będą również bonusowe utwory, ale na różnych edycjach płyt. Bardzo mi odpowiada przyszła tematyka tego krążka. Zasada Holograficzna - coś świetnego. Fizyka, kosmos, czekałam na coś takiego od dawna, jednak Epica pierwsza wychyliła się z takim tematem. Szata graficzna na przyszłym krążku jest cudowna, bajeczna. Stefan Heilemann potrafi uczynić dobry kawał roboty. Jestem pewna, że nie zawiedziemy się na THP. Agresywniejsze riffy gitarowe, orkiestra i chórki na tym albumie to będzie coś cudownego!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druga część dokumentu, tym razem o nagrywaniu orkiestry, dodatkowych instrumentów, chórów, wokali:

 

[video=youtube]

 

8:15 - WOW !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Universal Death Squad jako singiel jutro oraz preorder płyty również,ja już słyszałem i jest zacnie! :D

FB_IMG_1469733483817.jpg.15314870407cdfedd86108a290113e7b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest i teledysk/lyrics video :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simone wygląda bardzo kobieco i seksownie w tym video,mam na myśli ją w wersji normalnej nie robotycznej :P

Piosenka zyskuje przy kolejnych odsłuchach ;)

Nie moge sie doczekać nowej płyty ;)

P.S zauważyłem,że w bonusowych wesjach są nieco komiczne nazwy utworów... ; p Czyżby to zamierzone przez zespół? ; 0

Screenshot_2016-08-02-13-46-13.thumb.png.2af99314e27219f6f89d94c7867c3c0c.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.