Jump to content
Jillian

Epica

Recommended Posts

Przynajmniej nie jest poucinany, jak pozostałe single :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow rzeczywiście wrzucili to szybciej niż się spodziewałam jednak z piosenką trafiłam :D

A co do wrażeń to uważam, że jest to chyba najlepszy singiel Epici do tej pory. Wiele ich teledysków było nieco tandetnych jak dla mnie. Ten jest świetnie zrealizowany! Podoba mi się i pomysł i wykonanie, szczególnie świetne są sceny, gdy Mark growluje w tej klatce :D No i Simone tu wygląda nieziemsko *.* Wyrazy uznania dla Epici i oby tak dalej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyrazy uznania dla Epici i oby tak dalej!

 

*Epiki ^^

 

Teledysk fajnie zrobiony, dopracowany, wszystko ładne no i ogólnie bardzo mi się podoba. Jednak czegoś mi brakuje. Nie widzę w nim takiej głębszej historii i wrażeń jak np. w Unleashed czy nawet Never Enough. Muszę się mu przyjżeć trochę bardziej, bo być może tego jeszcze nie odkryłam : D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem do Isaaca pytanie czy udostępnią instrumentalną wersję Kingdom of Heaven. Dlaczego akurat ten utwór? Przez wielu fanów jest uważany, za "opus magnum" Epiki (w tym również i przeze mnie). Riff w pierwszej części (w tej, w której growluje Mark) jest genialna i byłoby super móc usłyszeć je w pełnej okazałości. To samo z ukrytymi chórami i orkiestracjami.

Podobnie jest przecież w utworach z DPP. W wersji z wokalem nie słychać wielu ciekawych brzmień.

Oto odpowiedź Isaaca:

 

Isaac Delahaye official

 

Yeah, maybe somewhere in the future, who knows :)

 

Bardzo dyplomatyczna, ale jest nadzieja!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncertowicze, jak się bawiliście na Epice? :)

Z Waszych Facebookowych relacji wygląda na to, że było świetnie. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

We Wrocławiu było świetnie. Zagrali praktycznie same stare Epikowe szlagiery typu Cry for the Moon, gdzie Simone zaczęła się bawić i śpiewaliśmy wszyscy razem. Wrzucę mój filmik, który nagrałam na koncercie :)

 

http://scontent-b.cdninstagram.com/hphotos-xfa1/t50.2886-16/10938650_1520898121510346_1411803996_n.mp4

 

Potem to już w ogóle zaczęli się bawić, śpiewać sobie cokolwiek, grać szalone solówki i takie tam... ;)

 

Potem grali The Phantom Agony, w genialnej wersji z The Retrospect, czyli w tej takiej disco wersji, która wg mnie jest genialna, bardzo przyjemne do niej wychodzi pogo ^^

O, tej wersji :)

[video=youtube]

 

Ogólnie setlista była dośc zwyczajna, starzy wyjadacze Epikowi mówili, że od lat nie zmienili tej setlisty i ciągle leci to samo. Ale mi to tam nie przeszkadza. Brakło mi Natural Corruption, za to wywaliłabym Victims of Contingency, bo nie przepadam za tym utworem. Unleashed i Second Stone bardzo na plus ^^

 

Gardło zdarte, szyja boli, nogi też, ale dało mi to potężnego kopa pozytywnej energii tak, że jak wróciłam do domu, do 2.00 w nocy się uczyłam... xD

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za to byłem na koncercie w Warszawie :D wow, co za koncert!! Simone w świetnej formie, zagrali większość moich ulubionych utworów, może rzeczywiście setlista nie była jakaś nadzwyczajna, ale wszyscy się genialnie bawili. Nie było The Phantom Agony, ale może to i dobrze, bo uważam, że te disco rytmy to lekka zniewaga dla takiego utworu, ale zapewne jakby zagrali, to i tak bym szalał :P Za to ucieszyła mnie obecność 'The Last Crusade' :D Zabrakło mi Sensorium, bo to taki wyjątkowy dla mnie utwór, ale i tak nie ma co narzekać, spisali się ładnie! Teraz trzeba trochę poleżeć, żeby zakwasy przeszły :P

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za to byłem na koncercie w Warszawie :D wow, co za koncert!! Simone w świetnej formie, zagrali większość moich ulubionych utworów, może rzeczywiście setlista nie była jakaś nadzwyczajna, ale wszyscy się genialnie bawili. Nie było The Phantom Agony, ale może to i dobrze, bo uważam, że te disco rytmy to lekka zniewaga dla takiego utworu, ale zapewne jakby zagrali, to i tak bym szalał :P Za to ucieszyła mnie obecność 'The Last Crusade' :D Zabrakło mi Sensorium, bo to taki wyjątkowy dla mnie utwór, ale i tak nie ma co narzekać, spisali się ładnie! Teraz trzeba trochę poleżeć, żeby zakwasy przeszły :P

 

Żółwik :P Warszawa (raczej teraz Szczecin :P) Pozdrawia :-D

Setlista jak marzenie, zagrali co najmniej 2 utwory z każdej płyty (tylko z RFTE zagrali tylko "Storm the Sorrow") Jestem na 70% pewna że "The Phantom Agony" było, ale w "normalnej" wersji. Jeśli chodzi o "The Last Cursade" to jakby nie zagrali tegoż utworu, to nic by się nie stało (chociaż fajnie się ręką "macha"(?) do tej piosenki :D) Przed wydarzeniem, denerwowało mnie to że grają bardzo podobną(taką samą?) setlistę ale w klubie już tego nawet nie zauważyłam. Epica w rewelacyjnej formie.

Jestem ciągle pod wrażeniem, jaką chemię zespół nawiązał z fanami! To jest naprawdę niesamowite!

 

UWAGA! teraz będzie pełno moich zachwytów nad tym co się kilka dni temu wydarzyło! Poniższy materiał będzie zawierał dużą ilość Caps Locka :devil:

 

Niesamowity wieczór. Na początku myślałam że będę stać ok. 6 godzin (planowałam nawet przed czasem przyjść, żeby zająć dobre miejsce) + supporty.

Ostatecznie przyszłam na trzy ostatnie piosenki Dragonforce (z powodu problemów technicznych) Zanim weszłam na tą salę gdzie był koncert, kupiłam sobie pamiątkę (ale o niej później) Potem weszłam do wspomnianego miejsca i kulturalnie dostałam się pod same bramki :happy: i widziałam co się dzieje za sceną (kulisy) jak ktoś otulał Simone kocykiem, jak zmieniali gitary, jak wchodzili i wychodzili ;) jedyne co mi się nie podobało to to, że głośnik mi zasłaniaj i nie widziałam perkusji :-(

W pewnym momencie Rob i Coen wyszli przed scenę, a jak wracali TO ROB PRZYBIŁ MI PIĄTKĘ ♥ ♥ ♥ (OMG).

W ciągu całego koncertu Isaac się ciągle do mnie uśmiechał i mi machał ♥, no i kazał ciągle pokazywać \m/ :happy:

Już na samym końcu jak skończyli grać, to jak Mark się żegnał, TO JA MU POKAZAŁAM SERCE I ON MI TEŻ (i ten jego wielki uśmiech na twarzy) ♥ ♥ ♥

Jeszcze było jak Smoon nauczyła się słów po polsku:"jajko" i "herbata" :D

To był najlepszy wieczór w moim życiu! :rolleyes:

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ciągu całego koncertu Isaac się ciągle do mnie uśmiechał i mi machał ♥, no i kazał ciągle pokazywać \m/ :happy:

Już na samym końcu jak skończyli grać, to jak Mark się żegnał, TO JA MU POKAZAŁAM SERCE I ON MI TEŻ (i ten jego wielki uśmiech na twarzy) ♥ ♥ ♥

Obożeobożeobożeobooooożeeeee, ja też tak chcę ;__________________; Mark ♥ ♥ ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milla, chyba wszyscy którym to powiedziałam też tak reagowali :D

Drodzy forumowicze o to zdjęcia

 

2iudfy9.jpg

eal2tt.jpg

vy5wqq.jpg

wwdthu.jpg

4r5kq9.jpg

2laejie.jpg

rtojdj.jpg

2hwjn5u.jpg

2eme5a1.jpg

2ql664k.jpg

2d2egsp.jpg

10ncpqs.jpg

 

I wspomniana pamiątka :-D

35mqetc.jpg

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też byłam w Warszawie, nawet chciałam się spotkac z Weroniką, ale komplikacje nam nie pozwoliły ;).

 

Na koncert miałam przyjść wcześniej, nie miałam Vipa i chciałam zająć dobre miejsce. Niestety mój kolega zgubił bilet (przegryw), wracaliśmy się żeby go poszukać. To długa historia, tak czy inaczej strasznie chcieliśmy usłyszeć through the fire and flames Dragonforce, ale oni już dawno zaczeli grać. Wchodzimy do klubu, oddajemy kurtki do szatni i słyszymy jak mówią, że teraz through the fire and flames, wygraliśmy życie, bo to była ostatnia piosenka jaką zagrali xd.

Przez pogo i omijając kilku ludzi dostałam się na sam środek do 3 rzędu, wszystko było świetnie widać. Epika dała radę, jestem zadowolona z setlisty, kawałki chyba z wszystkich płyt. Mieli świetny kontakt z publicznością, rzucali nam tyle rzeczy i się wygłupiali. Isaac i Mark cały czas nam machali i kazali pokazywać \m/, a jak Rob zeskoczył z sceny by pograc przy barkierkach to miałam go na wyciągnięcie ręki. Będę wspominała ten koncert bardzo pozytywnie i jak przyjada następnym razem to postaram się ich spotkać i zamienić słowo (oby się udało!).

 

W sumie nie robiłam zdjęć, bo uznałam, że fotografowie zrobią lepsze. Tu jeden z moich ulubionych momentów, tyyyyle serc nam pokazywali :happy: ♥ :rolleyes: :

IMG_3696.jpg

 

 

PS. Weroniko, widzę, że emocje opadły, bo jakoś mało serduszek (nie to co na fb :P) .

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS. Weroniko, widzę, że emocje opadły, bo jakoś mało serduszek (nie to co na fb :P) .

 

Pisałam 10000 serduszek i emotikon, ale forum ma ograniczenie co do tego :'( I nie opadły ani trochę, już czwartą noc z rzędu śni mi się Epica, a w dzień przeglądam zdjęcia zespołu (ale nie tylko koncertowe). Chyba się zauroczyłam ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ (...) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No bo jak tu się nie zauroczyć, kiedy...

7797665718_3ed88e6ffb_z.jpg

...właśnie. Resztą członków zespołu jakoś specjalnie się nie jaram, ale on jest taki idealny, że ojaniemogę. *_*

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No bo jak tu się nie zauroczyć, kiedy...

7797665718_3ed88e6ffb_z.jpg

...właśnie. Resztą członków zespołu jakoś specjalnie się nie jaram, ale on jest taki idealny, że ojaniemogę. *_*

 

Nie miałam na myśli tylko Mark'a :devil: Chociaż On oczywiście też(ale to jest sprawa oczywista :-D) Te jego serduszko na koncercie ♥ ♥ ♥ O jeżu :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiecie ale Simona udziela się w jednym numerze ,na najnowszym albumie Angry ,co ciekawe Angra ma także nowego wokalistę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epica będzie na Ursynaliach w Warszawie! 29/30 maja, ceny całkiem niskie, wiadomo, to Ursynalia. Chyba się wybiorę, tylko muszę sobie kogoś ogarnąć. Trochę się boję, że ten festiwal okaże się niewypałem, jak w poprzednich latach, ale zaryzykuję, bo Epica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Simone śpiewająca a capella! Coś magicznego, brak mi po prostu słów! Chciałabym usłyszeć na żywo :3

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopiero zaczynam słuchać, już muszę kompletować pliki od nowa :D

Własnie się zabieram za słuchanie Epica. Zobaczę czy mi spasuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

EPICA I ELUVEITIE ZAGRAJĄ RAZEM KONCERT 31 PAŹDZIERNIKA W KRAKOWIE !!! CENA BILETU :109 ZŁOTY

 

Wybieram się na pewno :) . A ktoś z forum chciałby się ze mną wybrać ? :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.