Jump to content
Jillian

Within Temptation

Recommended Posts

Widzę, że ktoś mnie wyprzedził :)

 

Po pierwszym przesłuchaniu jakoś do mnie nie przemawia. Może po paru(nastu?) razach będę w stanie powiedzieć coś więcej.

Ale na razie powiem tylko, że takiego duetu, to w życiu się nie spodziewałam. Skąd WT wykopało Roguckiego? Chyba, że interesują się polską sceną muzyczną :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam ten kawałek. Jest boski, podob a mi sie strasznie. Piotr i Sharon tak bardzo do siebie pasują głosami ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny kawałek, może nie jakieś wielkie arcydzieło, ale wpada w ucho xD. I się zastanawiam czy Coma będzie supportowała WT na koncertach w Polsce? To od razu Rogucki by to zaśpiewał z Sharon :D.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że tak się stanie :D Byłoby fajnie! :D

Coma to nie to samo co Delain... ale jednak współne wykonanie "Whole world is watching" byłoby czymś cudownym :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ktoś z forum wybiera się w marcu na koncert w Poznaniu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież jest o tym temat w Koncertach, Szymuś. ;P

 

Swoją drogą, przesłuchałam kawałek tego Whole World Is Watching i stwierdzam, że dalej mi się nie podoba głos Sharon. Piosenka też jakaś średnia. Ale cóż poradzić? Może mi się odmieni... xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już 100 razy słucham tych wycinków i Hydra zapowiada się super, na pewno pojadę do Erfurtu :) Nawet schańbione And we run zapowiada się super ;)

Jeszcze jakieś 3 tygodnie i wpadnie w moje łapska, muahaha :)

 

A tak nawiasem mówiąc, na niemieckim amazonie wychodzi taniej, byle tylko dobrać coś do 20€ by była wysyłka darmowa .

http://www.amazon.de/Hydra-Deluxe-Edition-Within-Temptation/dp/B00H3JL8QG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1389565818&sr=8-1&keywords=within+temptation+hydra Przy kursie 4,23 mamy wersję Deluxe za 76, a w empiku bez promocji 89.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skąd WT wykopało Roguckiego? Chyba, że interesują się polską sceną muzyczną :)

Podejrzewam, że WT o polskiej scenie muzycznej ma takie pojęcie, jak polskie zespoły o scenie powiedzmy Mołdawii :P.

Album Hydra jest wydawany w Polsce przez Mystic, a w jakiej wytwórni wydaje zarówno solowy Rogucki jak i Coma?. Ano w Mystic i teraz jest chyba jasne dlaczego na polskiej wersji śpiewa właśnie Rogucki, a nie kto inny ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"And we run" będzie czymś dziwnym i zarazem zajebistym coś czuje... fajnie się zapowiada, naprawdę faza :D

"Edge of the world" też dobrze wróżę.

"Silver Moonlight" - podoba mi się ten lekki growl, którego juz dawno u WT nie było. Nareszcie ♥

"Covered by roses" takie sobie... dupy nie urywa. Tak samo jak "Dog Days" (łantutrifor :/ )

... nie, w sumie "Dog Days" się wcale nie zapowiada o.O Wycięli mi moje echo z dema ;(

"Tell me why" spoko. Nie mam zastrzeżeń. I znowu growl :D

 

A ten Dave mi nie pasuje. Piotruś zrobił to lepiej :D Poland rlz ♥

 

Będzie dobrze, na koncert i tak pojade xDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sharon jest wielką fanką Lany Del Rey... Spotkały się nawet razem w studiu, w holenderskiej telewizji:

 

[video=youtube]

 

Nie wiem, może to moje dziwne odczucie, ale Lana się trochę zachowywała tutaj jak gwiazda. Sharon zasypywała ją komplementami, a ona "mogłabym jej słuchać cały czas". Errrm. :)

 

Do czego zmierzam. Cały ten utwór "Dog Days" i to odliczanie jest jednym wielkim nawiązaniem/inspiracją utworem "Summertime Sadness" Lany. Sprawdźcie sobie!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że Lana jest głupiutka... Nie lubię jej. Uwielbiam jej płytę, ale jak usłyszałam ją na żywo na yt, to jedna myśl - nigdy więcej.

Szczerze mówiąc to nie zauważyłam nawiązania do Summertime Sadness w Dog Days... Teraz będę inaczej patrzeć na ten utwór :P (inaczej go słuchać? xD)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm wczoraj w Radiu Kraków słyszałem numer WT z Roguckim ,i jak dla mnie wcale ten numer dupy nie urywa słabizna ,a aby było śmiesznie ,to gdyby redaktor prowadzący nie podał info to stwierdził bym że ten numer śpiewa jeden z braci Cugowskich tak mi się skojarzyło na pierwszy strzał ,zawiodłem się na tym numerze liczyłem na coś więcej

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pablito zgadzam się. WT ostatnio dupy nie urywa wszystko monotonne jest.I też taki zespół nie powinien nagrywać albumu z coverami. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zUazen nadaje - nowy singiel WT z Roguckim na miejscu 16 w radiowej trójce, właśnie leci ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Pablito zgadzam się. WT ostatnio dupy nie urywa wszystko monotonne jest.I też taki zespół nie powinien nagrywać albumu z coverami. :)

 

Q-Music Session jest cudowne, nie wiem, czego się czepiasz :) Niektóre z tych coverów brzmią lepiej od oryginałów. Mam na myśli m.in. Titanium Davida Guetty, czy Grenade Bruno Marsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pablito zgadzam się. WT ostatnio dupy nie urywa wszystko monotonne jest.I też taki zespół nie powinien nagrywać albumu z coverami. :)

 

Q-Music Session jest cudowne, nie wiem, czego się czepiasz :) Niektóre z tych coverów brzmią lepiej od oryginałów. Mam na myśli m.in. Titanium Davida Guetty, czy Grenade Bruno Marsa.

 

Właśnie jeszcze jakby nagrali covery wielkich artystów, a nie dzisiejszych komercyjnych niby artystów... Oby Nightwish nie popełnił tego błędu i nie nagrał albumu z coverami ale Tuomas to artysta i nie zrobi tego....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marcinie, ale jaki jest sens coverować coś, co już jest świetne? Moim zdaniem nagranie coverów popowych hitów to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli utrzymuje się je we własnej konwencji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie przepadam za coverami jak jakiś zespół nagrywa album z coverami traci u mnie na wartości. Zdzierżę parę u Nw, czy u Marilyna Mansona, ale nie cały album bez przesady nie przepełniony coverami są jakieś granice. Nagrywanie coverów np. Pink Floyd, to daje zespołowi nowych wyzwań, wtedy mogą tez się dużo nauczyć. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z coverami to powinno być tak, ze bierze się średni numer i robi z tego świetny kawałek albo czasami wręcz majstersztyk. Ewentualnie druga możliwośc bierze się wyśmienity kawałek i robi równie wyśmienity cover. Akurat te covery WT to w większości radiowy szajs, mnie niezbyt przypadły do gustu. Jeden z niewielu utworów na poziomie z tego zestawu czyli "Behind Blue Eyes" The Who wypadł też tak średnio, choć oczywiście lepiej się tego słucha niż innych.

Oryginał musi mieć przynajmniej jako taką kompozycję, bo poprawić można beznadziejną aranżację, brzmienie, wykonanie, ekspresję, wokal, wyraz całości itd ,ale jak kompozycja jest w zasadzie żadna to jak mówi przysłowie z pustego i Salomon nie naleje ;).

 

Ale w przeszłości nagrywali dobre covery, choćby "Running Up That Hill" Kate Bush, gdzie dobry jest i cover WT i oryginał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Właśnie jeszcze jakby nagrali covery wielkich artystów, a nie dzisiejszych komercyjnych niby artystów... Oby Nightwish nie popełnił tego błędu i nie nagrał albumu z coverami ale Tuomas to artysta i nie zrobi tego....

 

Każdy ma swoją własną definicję "wielkiego artysty". Dla jednego będą to Guns'N'Roses, dla innych Iron Maiden, dla niektórych Nightwish, a dla kolejnego największym idolem będzie Lady Gaga, czy Bruno Mars.

Tuomas jest artystą, owszem, ale artystą można nazwać KAŻDEGO, kto zajmuje się tworzeniem sztuki, zaczynając na muzyce, przez obrazy, filmy, kończąc na architekturze i urbanistyce. Artystą można nazwać też chirurga plastycznego, czy na dobrą sprawę też zwykłego chirurga...

Nie sądzę też, że nagrania albumu z coverami to błąd. Within Temptation pokazuje tym, że potrafią zagrać więcej, niż ludzie wcześniej myśleli. To jest takie "hej, my nie gramy tylko metalu! Potrafimy też zagrać dobrze znane dziś utwory, no haalo". Owszem, chodzi tutaj przede wszystkim o posłuch i pieniądze, ale kto dziś tego nie robi? Nie powiesz mi chyba, że Nightwish nie walczy o coraz to nowych fanów, by zarobić jak najwięcej pieniędzy... Dziś by istnieć na rynku potrzebne są pieniądze. Bez tego nikt nic nie zrobi, dlatego też WT musiało jakoś się dobić do ludzi, którzy niekoniecznie przepadają za muzyką, którą grali wcześniej.

 

Ja nie przepadam za coverami jak jakiś zespół nagrywa album z coverami traci u mnie na wartości. Zdzierżę parę u Nw, czy u Marilyna Mansona, ale nie cały album bez przesady nie przepełniony coverami są jakieś granice. Nagrywanie coverów np. Pink Floyd, to daje zespołowi nowych wyzwań, wtedy mogą tez się dużo nauczyć. :)

 

To, że lubisz NW i Mansona, nie znaczy, że ich covery są jakieś najlepsze :P Nie mówię też, że są złe, nie zrozum mnie źle. Nagranie coveru utworu popowego w konwencji rockowej, czy nawet metalowej łatwe nie jest, ponieważ tak jak pisał Maciek, pewnych rzeczy w piosence zmienić nie idzie. Ale WT robi to dobrze i nie można im wiele zarzucić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.