Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

To ja poproszę coś co było by idealnym tłem do powieści dark fantasy :D Jedyny wymóg jest taki coby NIE było to dzieło pokroju Hans Zimmer/ Adrian von Ziegler

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zasadzie większość utworów Nox Arcana. Akurat wybrałam ten:

 

 

(przepraszam nie wiem jak wkleić inaczej)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno było mi wybierać między Nox Arcaną, a Empyrium, gdyż bardzo lubię oba składy, jednakże wybieram Emyprium ^^ HietAlo Twoja kolej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiitos! :)

 

To ja poproszę coś na maxa eskapistycznego, preferowany black/doom metal, ale w zasadzie gatunek nie gra tu roli, chodzi o klimat. Coś, co odrywa od świata, jak Sólstafir czy Katatonia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie osobiście niesamowicie odpręża taka ściana dźwięku. Można powiedzieć, że to black/death metal, nie znam się na gatunkach. 

 

[spotify]

[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, żadna propozycja nie okazała się w 100 procentach tym, czego szukałam. Anyway, dziękuję za albumy/utwory, każdy z nich ma w sobie coś, co mi się podoba.

Najbliżej mojego klimatu jest Agalloch, a więc Satu, Twoja kolej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobił nam się mały zastój, więc Satu uznajmy za zaginioną i kto pierwszy tu zajrzy, ten niech sobie życzy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, to chyba będę ja ;)

 

W takim razie poproszę o Wasz ulubiony soundtrack/piosenkę z Disneya.

 

Mile widziane będzie uzasadnienie dlaczego ten utwór wybraliście - może kojarzy Wam się z dzieciństwem? Może jest jakiś inny powód? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

W moim przypadku wybór bajki jest bardzo prosty, z Disneyowskich uwielbiałam w dzieciństwie tylko jedną, bo tylko tą miałam na kasecie ;) Z piosenką było trudniej, ale ostatecznie wybrałam "We are one". Gdybym miała wybierać najsmutniejszą, byłaby to zdecydowanie "One of us", przy tym utworze płakałam za każdym razem oglądając bajkę jako dziecko. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło, do tej pory wzbudza we mnie takie emocje, że nie mogę nie płakać. A gdybym miała wybierać ulubioną piosenkę o miłości, wybrałabym "Love will find a way". Wszystkie trzy utwory w polskiej wersji są całkiem dobre, ale jako anglista preferuję oryginalne wykonania ;)

 

BONUS:

Moja ulubiona nie-Disneyowa piosenka z bajki "Magiczny miecz - Legenda Camelotu". Polecam samą bajkę, jest świetna, a przez to, że nie-Disneyowa, niestety mniej znana.

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurczę też chciałem Króla Lwa. Alternatywą będzie Dzwonnik z Notre Dam.

[video=youtube]

Dlaczego Quasimodo? Od zawsze bliscy mojemu sercu są przeróżni dziwacy, odrzutki, odludki, eskapiście, ludzie zniszczeni przez życie (wady genetyczne, negatywny wpływ środowiska). I kto się dziwi, że pracuję w psychiatryku ;)Taka miłość jak w bajce, raczej się nie zdarza, dlatego tak fajnie jest marzyć i mimo porażek się nie poddawać, iść z podniesioną głową. Sama piosenka zawiera elementy które wielbię. Klimatyczny chórek i bajeczne instrumentarium.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje :) Poczekam jeszcze do jutra, może ktoś się zgłosi!

Na pewno macie jakieś ulubione piosenki z Disney'a ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Chyba większość osób zna tą piosenkę. Pierwszy raz usłyszałam ją w dzieciństwie i spodobał mi się wokal i przesłanie :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.