Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Wybaczcie za przeogromny czas oczekiwania, ale szkoła zrobiła swoje ::(  Niemniej jednak dziękuję za wszystkie propozycje :)! Czas na małe podsumowanie.

 

Vangelis - Infinitude - 4 minuty cudownego, kosmicznego ambientu. Kompozycja już od pierwszych sekund skradła mi serce, zdecydowanie jeden z faworytów.

Dead Can Dance - Opium + Ólafur Arnalds - For Now I Am Winter ft Arnór Dan - Bardzo lubię Dead Can Dance jednakże ich twórczość nigdy nie kojarzyła mi się z kosmicznymi klimatami. Ogromny plus za pana Ólufura, z którego twórczością planuje się zapoznać. For Now I Am Winter bardzo zachęciło mnie do tego. 

Marc Jungermann - Senses - Bardzo mi się podoba ze względu na ciekawą warstwę instrumentalną i głos wokalisty :)

Celldweller - ShutEmDown - Nie podoba mi się, zbyt industrialne :(

Heavenly - Miracle - Power metalowy kawałek niestety nijak ma się gatunkowo do tego o co prosiłam. 

 

Sami wygrywa :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, mam ochotę na coś wesołego z lat 80. Coś w stylu "Jump" Van Halen czy "The Final Countdown" Europe.

Postarajcie się ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz jest kolej Sami :) Ona musi poprosić o utwór w danym klimacie, a potem z podesłanych przez nas propozycji wybiera tę, która spodobała się jej najbardziej. Osoba, której piosenka wygra prosi o propozycje dla siebie na tym polega Zapodaj Nutę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miło, że Vangelis się spodobał :) Polecam też jego starsze utwory, są trochę inne niż to, co słyszymy na ostatnim albumie, ale nie znaczy to, że gorsze ::)

 

A ja proszę o coś, co ma w sobie bardzo dużą ilość orkiestry. TSFH znam, lubię, tak samo solową twórczość Bergersena, także nic mnie tutaj nie zaskoczy :> 

Mogą być różne rzeczy, różne gatunki, może być metal z orkiestrą, może być każdy inny gatunek, byle tylko w środku grała mi cała filharmonia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja jeszcze zdążę - może nie do końca taka orkiestra, jakiej by się można spodziewać. ;)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joł, faktycznie trochę mi to zajęło, ale w końcu zebrałam się do przesłuchania wszystkich kawałków (których skądinąd nie było tak dużo) i wybrania zwycięzcy. Nie przedłużając - Satu zapodawaj ::) Muszę się koniecznie zapoznać z twórczością tego pana, którego polecasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiitos :)! Mam nadzieję, że reszta twórczości Blankenburg'a Ci się spodoba! Poproszę o coś z nurtu shoegaze/dream pop :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka mnogość propozycji. :P Sama mam zresztą problem co tutaj wrzucić, bo o ile alternatywnego rocka słucham, to przeważnie wszystko sprowadza się do post rocka i różnych wave’ów.

Zresztą nie ogarniam za bardzo wszystkich podgatunków i szufladek rocka (alternatywnego). W metalu się jeszcze jakoś orientuję, potem, jak zaczęłam słuchać prawie wszystkiego, przestałam nadążać. No a poza tym wiele zespołów umyka klasyfikacjom. ;)

Niemniej, to powinno być zgodne z życzeniem:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewna, czy to podchodzi pod dream pop, ale może się spodoba ;)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po raz kolejny przepraszam za opóźnienie i to spore, ale ostatnio na internety czasu zbytnio nie mam :/ Niemniej jednak wygrywa Freyja :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki :)

Hah, no to teraz coś, czego jeszcze nie było (daję drugą opcję do wyboru, żeby potem nie było, że za trudne zadanie ;)). 

1. Wykorzystanie thereminu (nie muszą to być utwory na theremin, wystarczy że będzie on w nim wykorzystany, niekoniecznie jako główny instrument).

2. Piosenki z częściami ciała. XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam zielonego pojęcia cóż to za twór zwany thereminem więc skorzystam z opcji numer dwa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekhem, taaak... jak tu kurzem obrosło :P Już nie będę przedłużać i wybiorę z tego, co jest, choć przyznam, że przy dwóch opcjach do wyboru mogliście dać jeszcze kilka propozycji ;)

 

Paulo, Twoja kolej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huu, mnie to tu ostatnio w ogóle nie ma, ale powiedzmy, że szukam utworu instrumentalnego, gatunkowo elektronika. Ma docelowo pasować do etiudy tańca współczesnego, ale generalnie bez narzuconych kryteriów poza powyższymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i zabawa nam umarła, zadanie Pauli chyba przerosło nasze możliwości :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim razie kto pierwszy "zapoda" propozycję, ten lepszy. Czas start!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.