Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Bardzo dziękuję za wszystkie propozycje :)! Każdy z zaproponowanych utworów urzekł mnie na swój sposób, ale jak nam wszystkim wiadomo zwycięzca jest tylko jeden. @hietAla zapodawaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiitos ^^

 

Poproszę coś mrocznego z pogranicza gotyku i darkwave, ewentualnie jakiś black metal ale z czystym wokalem (lub instrumental) i raczej spokojny, melancholijny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ewentualnie jakiś black metal ale z czystym wokalem

Swoją drogą, to nie ma black metalu z czystym wokalem. :D To znaczy może być jako drugi wokal czy wspomagający, ale cały album z czystym wokalm to by to nie był już black metal, który jest jedynym obok death metalu podgatunkiem metalu, do którego cech konstytutywnych zaliczamy specyficzny rodzaj artykulacji (black - skrzek, death -growl). :)

 

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

ewentualnie jakiś black metal ale z czystym wokalem

Swoją drogą, to nie ma black metalu z czystym wokalem. :D To znaczy może być jako drugi wokal czy wspomagający, ale cały album z czystym wokalm to by to nie był już black metal, który jest jedynym obok death metalu podgatunkiem metalu, do którego cech konstytutywnych zaliczamy specyficzny rodzaj artykulacji (black - skrzek, death -growl). :)

 

Teraz sobie przypomniałam, że już o tym Maćku wspominałeś i to w tym wątku. Musiałam kiedyś mieć podobne życzenie :P

 

Wszystkie propozycje były zacne, moi faworyci to Diary of Dreams i Clan of Xymox. Trudna decyzja... postawię jednak na nowość (Diary... znałam wcześniej) - wygrywa propozycja Maćka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okay, to ja w takim razie poproszę utwór, który nadawałby się do słuchania w starym zamczysku, nocą, przy świecach w kandelabrze.

 

Gatunek dowolny, może być rock, metal, gotyk, folk, muzyka dawna, pop, elektronika itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypominam, że muszą być minimum trzy propozycje, żebym mógł coś wybrać, więc wciąż czekam na kolejne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybaczcie tę małą retardację. Już podaję wyniki, bo jak wiadomo zwycięzca może być tylko jeden.

 

Tristania – od samego startu z grubej rury, bo uwielbiam ten kawałek, jak i całą płytę. Klimat jak stąd do Spitsbergenu i odgłosy źródełka czarują.

Lordi – klawy hard rockowy numer, rozruszał mnie, na plus, że nie znałem, choć z treścią życzenia za wiele wspólnego nie ma. ;)

OST Koralina – te guziki zamiast oczu są przerażające nawet (a może właśnie) dla dorosłego. Jeden z faworytów.

Wiedźmin 3 - Numer, którego słyszałem w życiu trzy covery i nigdy nie słuchałem oryginału. Niemniej wciąż ładne.

Xandria – Lubię Xandrię, nawet bardzo, i nie tylko ostatnie płyty, bo choćby krążek India u mnie nieraz gości. Do tego albumu prawie nie wracam, choć fajnie, że kawałek dość nietypowy brzmieniowo jak na Xandrię, z wyraźnym basem i surowymi partiami gitar.

Deine Lakainen – bardziej mnie przekonują fragmenty instrumentalne niż wokalne, niemniej zgodny z tym, co chciałem na pewno.

Dargaard – w sumie taki neoclassicalowy darkwave będzie pasował jak ulał. Będę brał pod uwagę

Kiss – sympatyczny numer, zawsze go lubiłem, ale trochę nijak ma się do życzenia. ;)

 

Mam paru faworytów, ale ostatecznie wygrywa Satu. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[spotify]

[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak zmieniam na Opium, bo jest more powerful:

 

[spotify]

[/spotify]

 

Ale zostawię ten kawałek jako bonus ;)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.