Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Ojoj. Wszystko mi się podoba, ale jeśli muszę wybrać jedno to wygrywa... PaulaEija!

Cudownie się przy tym tupie nóżką w słońcu. :)

A moje moje specjalne uwielbienie dostają Ada28 i Maciek. Wasze propozycje natychmiast trafiły na moją poranną playlistę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak działa La La Land xD Kiitos paljon ;)

 

To ja poproszę... coś rockowego, imprezowego, przy czym nie da się zasnąć i do czego na dobrą sprawę dałoby się tańczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka tam, pierwsza myśl. ;)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

[spotify]

[/spotify]
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co prawda Paramore nie gra takiego stricte rocka tylko oscyluje wokół pop rocka/pop punku, ale to pierwsze co przyszło mi do głowy no i jest imprezowe ;) 

 

 [video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę chyba zacząć od tego, że jak na ostatnią (nie)aktywność forum, to spory odzew! Doceniam to ♥ Tzn. daje mi to trudniejszy wybór, ale i tak - miło :)

I chciałabym jeszcze na początku zaznaczyć, że wybieram nie na podstawie faktycznej "najlepszości" w moim subiektywnym mniemaniu, ale raczej na podstawie klimatu, żeby pasował do mojej konkretnej playlisty. :D

 

Lucifer: ALESTORM - Keelhauled

Zdecydowanie chce się człowiekowi tańczyć; jest to fajna, piracka piosenka - chociaż chyba oczekiwałam czegoś mniej metalowego, a bardziej rockowego. :) ...ale aż mi się zachciało obejrzeć Piratów z Karaibów!

 

Freya: Guano Apes - Sunday Lover

Fajne brzmienie, bardzo lubię ten typ wokalu, piosenka faktycznie trochę imprezowa, przyjemna. Chociaż to chyba jeszcze nie to, czego szukam. ;)

 

Sami: Aerosmith - Livin' on the Edge

Kurczę, jaka fajna piosenka! Trochę nie ta kategoria, ale przypomina mi, jak bardzo muszę przesłuchać klasykę rocka. Koniecznie ląduje na playliście, chociaż akurat nie na tej, na którą piosenek tutaj szukałam. xD

 

Izzy: The Rolling Stones - Bitch

Hmm, tu chyba podobnie jak u Sami, trochę nie ten kierunek (ale sama sobie jestem winna, nie uściśliłam, że chodzi mi raczej o rzeczy z ostatnich lat), ale bardzo mi się podoba. Chociaż to, póki co, i tak chyba jedna z lepszych propozycji. :)

 

Satu: Paramore - Still Into You

Ja wiem, że miało być imprezowo i do tańczenia, ale to kompletnie nie moje brzmienia. Może w miarę dobrze się tego słucha, ale nie wiem, do czego miałabym tę piosenkę przykleić i przy jakiej okazji słuchać. To raczej taki kawałek na raz (jak dla mnie), na imprezę - jak najbardziej, ale ja tych piosenek imprezowo-rockowych też słucham dla samego słuchania przy odpowiednim nastroju, a to chyba byłoby dla mnie za dużo.

 

Perkele, ale ja jestem marudna! xD

 

Naditiani: Pink - Trouble

Jak najbardziej rockowe! Może to jest soft czy pop rock, ale jednak. I o takie klimaty właśnie mi chodziło. Przy których da się dobrze bawić, nie są radiowym shitem, a jednocześnie nie mają zbyt mocnego, nachalnego brzmienia, które uniemożliwia funkcjonowanie piosenki jako muzyka-tło do robienia rzeczy. :)

 

hietAla: Sturm und Drang - Party Like a Rockstar

Czy tylko ja jestem taka skrzywiona i nazwa zespołu mi się kojarzy z potterowskim Durmstrangiem? XD

A teraz serio: to też jest dokładnie taki typ piosenki, jakiego szukałam. I też się da do tego doskonale bawić - tak samo jak da się tego słuchać w formie tła (no, tła też mają swoje kategorie, ale generalnie tak samo mi pasuje do tej konkretnej playlisty).

 

Okej, czyli wygląda na to, że mam w głowie pojedynek: Naditiani vs. hietAla. I szczerze mówiąc, nie wiem, co wybrać. Bo podesłane przez Was piosenki są bardzo różne (chociaż tak podobne pod wieloma względami). Ale chyba... ostatecznie... wybieram to, czego się mniej spodziewałam tutaj zastać, czyli Pink.

Naditiani, Twoja kolej! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiitos! ♥ Ja zażyczę sobie potężnego, epickiego kolosa o zmiennym tempie i baśniowym wokalu. Chciałabym również, aby było to dość ciężkie i krótko mówiąc bez growlu się nie obejdzie! (Ewentualnie rock z lat 80) :D

Przykład? Jedna z najlepszych piosenek Epiki.

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=ae9wqAE6Qco

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardziej epickiego utworu nie znam.

Z baśniowym wokalem chodziło Ci pewnie o kobiecy, ale w baśniach oprócz pięknych występują też bestie, które całkiem nieźle śpiewają ;)

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miało być coś też z grubej rury (Sanctus czy coś takiego), ale ostatecznie będzie Estatic Fear, taka mało znana, acz zacna, kapela z lat 90. :)

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby nie przedłużać wybiorę już dzisiaj... a więc tak, każda piosenka w większym lub mniejszym stopniu mi się spodobała, ale znalazła się tu jedna, która wprost skradła moje serce. :D

 

LuciferMorningStar: Kurdełe, na początku w ogóle nie przemówił do mnie ten utwór, ale po paru przesłuchaniach zdecydowanie zyskał w moich oczach. A dzisiaj należy do moich ulubionych od Therion ♥ 

 

HietAla: Świetne. Choć wycięłabym growlową wstawkę. :)

 

Maciek: Dość mocno czerpie z gotyku, a ja lubię takie klimaty, choć... mało to epickie to na pewno trafi na moją listę. 

 

Sami: Nie, nie przemawia to do mnie. :(

 

Wniosek? Lucyfer! Zapodawaj! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.