Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Och och... Jestem wzruszona xD

To ja chcę coś, przy czym dobrze się uczy. Czyli spokojne, może być instrumentalne, klasyczna... Niekoniecznie wciągające, żeby dało się skupić na czym innym.^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

[spotify]spotify:track:2CBBvyv4hPnmn7BoivF7Tt[/spotify]

Zazwyczaj jak puszczam sobie jakąś muzykę tła, to jest to albo powyższy album, albo „Perfect Darkness” Finka, albo coś od Enigmy, ewentualnie jakieś fortepianowe sonaty Beethovena, albo Árstíðir, albo Amethystium, albo… Hm, myślę, że jeszcze na przykład Lulu Rouge by się w miarę nadawało, chociaż chyba nigdy się przy nich nie uczyłam. Tak, no więc ogólnie dużo akustycznych rzeczy, dark folki, experimental folki, czilałty, ambienty, Beethoveny i minimal techno. ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

[spotify]

[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

PauloEijho umarła. Albo gorzej - została pochłonięta przez matury. Co poczniemy?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Błażej, to jest dobre... Black Sabbath znałam z tych bardziej mainstreamowych rzeczy... ale to jest dobre. To śpiewa Ozzy? Brzmi całkowicie nie jak on...

 

To śpiewa Tony Martin, jak dla mnie ich najbardziej niedoceniony wokalista, choć jest w zespole drugi po Ozzym pod względem czasu, jaki tam śpiewał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehm, wybaczcie. Jako rzecze Arrdian, zostałam pochłonięta. Już, już, szybko, bez zbędnego rozwlekania się, ogłoszę tylko zwycięzcę (chociaż wszystkie piosenki mi się podobały, ale nie ze wszystkimi mogłabym się uczyć) - Ala! ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooo jak mi miło, kiitos, Paula! ♥

 

Poproszę utwory, które wydają się Wam tajemnicze i jest w nich coś dziwnego lub coś, co przykuwa Waszą uwagę za każdym razem, jak je słyszycie. Może to być głos wokalisty, jakaś charakterystyczna melodia, osobliwy klimat, dobrze napisany tekst, cokolwiek ;)

Gdyby ktoś potrzebował się zasugerować, to załączam dwa utworki, które dla mnie są bardzo interesujące:

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klimat zrobił już Poe ;)

I do tego ten głos. I w ogóle ta aranżacja. Wsiąkam.

 

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, to może tym razem pierwsza myśl:[video=youtube]

I druga myśl jako bonus:[video=youtube]

I drugi bonus: [video=youtube]

I trzeci:[video=youtube]

I już ostatni:[video=youtube]


Albo nie, jeszcze tylko jeden: [video=youtube]

 

 

 

…Powinnam się przestać zastanawiać, co jeszcze pasowałoby do Twojego zadania, bo zostaniesz zasypana totalnie.

Dobra, koniec z zasypywaniem. Propozycją właściwą jest Goblin, ale jakbyś się kiedyś nudziła or sth, posłuchaj sobie tych innych rzeczów ^^

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emi, jak ja Cię rozumiem. ;_;

Zastanawiałam się i zastanawiałam, aż w końcu wylądowałam z Depeszowym bisajdem. :P Zapraszam zatem na Wildered_Martini:

[spotify]

[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mało propozycji, ale jedziemy dalej. Dziękuję za wszystkie kawałki, wielkie KIITOS dla Emi za bonusy!

Kruk w wykonaniu Omni oczywiście miażdży, Depesze mnie nie powalili. Goblin to jest ten klimat, o który mi chodziło, Emi wymyślaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łaa, dziękuję ^^ Goblin jest jednym z przyjemniejszych odkryć, jakie poczyniłam dzięki kochanemu Spotify ^^

To może teraz tak: poproszę o piosenkę, która ma w tytule element garderoby. Albo na przykład coś o tatuażach, fryzurach, makijażu, akcesoriach, albo o tym, że ktoś jest

, wiecie, o co mi chodzi. Mogą być 
, biżuteria, jak tam Wam w duszy zagra. Ewentualnie żeby ten nasz element (tudzież te elementy) imidżu pojawiał(y) się gdzieś w tekście – takie
czy
są właściwie w całości o garderobianych upodobaniach, ale mi od biedy wystarczy coś w rodzaju
,
czy
. I jeszcze jedno ewentualnie: przyjmuję też teledyski, w których ubrania czy akcesoria odgrywają naprawdę dużą rolę (poza tą estetyczną) – może mają jakieś niesamowite właściwości, dają bohaterowi magiczne moce, pozwalają udawać kogoś, kim nie jest (
), kształtując tym samym fabułę klipu… Oh the possibilities! Zadanie jest dosyć proste, bądźcie kreatywni ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Bądźcie kreatywni"...

he

he

he

he

zabawne :v

 

[video=youtube]http:/https://www.youtube.com/watch?v=7qFF2v8VsaA/

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech będzie fryzura xd

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ubrania, to od razu pomyślałam o butach. Nasuwa się zatem pytanie, czy ich brak też wpisuje się w kryteria. Na każdą odpowiedź mam Katie.

Jeśli może być brak, to przede wszystkim:

[video=youtube]

A jeśli nie, to ewentualnie:

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YKf5QOyUsTs

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dużo tu opisu wyglądu, gotyckiej dziewczyny (oraz mrocznego klimatu):

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

*pól roku później*

…Nadchodzę! Mam wrażenie, że moje zadanie okazało się trudniejsze, niż myślałam, co, robaczki?

 

 

 

Sami - no bo co innego Sami mogła… A w sumie wiesz, że totalnie nie pomyślałam o tej piosence? Stawiam Ci plusa, bo ją lubię.

Arrow - Peszkową znam tylko trochę, tej piosenki nie kojarzyłam. Bardzo fajna, podoba mi się gaszenie petów na otwartym sercu. W ogóle tekst jest ciekawy. Tylko jak zwykle dziwnie się czuję z tym, że „Amy” wymawia się jak „Emi”. Emi Winehouse, kurka blaszka.

Paula - niech Ci będzie, że brak butów pasuje, bo mam dobre serduszko. A teraz uwaga, moje skojarzenie:

tumblr_mdx2siJOJL1r6sn0no2_500.gif

…Twoja Katie jest miła dla ucha, a pani w masce i kręconych włosach wyginająca się na jakimś panu 

 – miła dla oka, ale chyba na razie prowadzi Maria Peszek. 

Night - aaa, tutaj z kolei mam skojarzenia z „Satanismus” Percivala, bo w „Satanismus” były seksowne zakonnice, a tu są mhroczne… W ogóle gość w czapce z daszkiem jakoś tak stylistycznie odstaje od towarzystwa w teledysku, just sayin'. Propsy za her love will tear us apart, albowiem wszystko, co związane z Joy Division, jest dobre (btw, ostatnio wytropiłam, że Taehyung z BTS ma w jednym klipie koszulkę z okładką „Unknown Pleasures” i w sumie nie wiem, czemu tak mnie to ucieszyło, ale ucieszyło mnie to). Peszkowa nadal na prowadzeniu, goni ją Katie, „Gothic Girl” jest niestety gdzieś dalej za nimi.

Ares - Maniuś, kochanie, lubię głos Lany, ale ja dokładnie tę samą piosenkę linkowałam w poście z zadaniem i jakby… No nie chcę, żebyście mi wysyłali to samo, co Wam podsuwałam jako przykłady/sugestie. Należy klikać w linki od Emi, dzieci.

Wercia - kurczę, dawno tego numeru nie słuchałam. I w ogóle świętego SOFAD-u. Jejku.

…Naprawdę jejku. Z tego zespołu to ja się nigdy nie wyleczę. Ten zespół jest taki ważny. Ten zespół jest miłością, nawet jak przez jakiś czas nie słucham „Songs of Faith and Devotion”. Ogólnie asdfgfdsggh SOFAD jest święty i całkiem możliwe, że przez Ciebie będę miała SOFAD-owy throwback. Łap plusa.

 

 

 

Dobra, tym razem było wyjątkowo łatwo. Arrow, your turn. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wróciłam do japońskich rytmów ::Dawet mój chłopka, zagorzały metalowiec, się przekonał i teraz zawsze słuchamy u mnie the GazettE :D

[video=youtube]

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Emi (nie Amy, chociaż jej trochę też, bo tak trochę dzięki niej wygrałem) ♥ Myślę, że można wybaczyć Marii tę wymowę (już trudno). Swoją drogą dziwnie mi się słucha jak ktoś śpiewa po polsku i nagle jakiś fragment, słowo czy zdanie po angielsku pada, przykładowo https://www.youtube.com/watch?v=5CytySnKHrY, chociaż jak słuchasz tego któryś już raz to przestaje to przeszkadzać. Ale do tematu.

Ja poproszę utwór koncertowy, koniecznie żebym mógł sobie na to popatrzeć. Dajcie mi coś spektakularnego albo po prostu taki utwór, że chciałbym się tam przenieśc i poskakać z tymi wszystkimi ludziami :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze, co mi przyszło do głowy (występ od ok. 1:17)

ZMIENIAM!

Bo odkryłam, jak niesamowity jest na scenie Brent Smith. Jego taniec jest chyba bardziej efektowny niż znana z tego Lindsey Stirling

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.