Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Niejaki Andrew Lloyd Webber :p

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Ok. 3 minuty

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekałam parę dni w nadziei, że pojawią się jeszcze jakieś propozycje, ale widać, że uznaliście, że tyle wystarczy. Okej, zatem wybieram spośród tych, które są :)

 

I, cóż tu dużo mówić, najbardziej podoba mi się propozycja Maćka, Roger Waters brzmi trochę jak Mark Knopfler, muszę koniecznie posłuchać więcej jego muzyki :)

 

A, i dziwi mnie też, że nikt nie wpadł na to, żeby wrzucić utwór, gdzie wspominają o Panic!. Tak, są też takie. Na przykład tutej  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybaczcie zwłokę, ale ostatnio na komputerze jestem bardziej gościem. Taka mała dygresja czemu Waters postponuje Webbera w swym utworze, chodzi o Echoes z którego rzekomo ściągnięto Upiora. ;)

 

To poproszę o coś z ładną/śliczną/wzruszającą/ refleksyjną solówką, nie musi to być solówka gitarowa, może być inna. Nie musi to być też bóg wie co, drugie Stationary Traveller itp., tylko po prostu piękna dla Was rzecz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cały ten utwór to jeden wielki popis Marka ::)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami - to znakomity numer, super drive i feeling, a wersja koncertowa z Alchemy to już w ogóle miazga i nie tyczy się to tylko Marka, ale całego Dire Straits. Z tym że nie do końca o to chodziło. Jakby oceniać sam kawałek bez kontekstu życzenia, to pewnie byłby murowanym faworytem, a tak zobaczymy.

 

hietAla -  piękna rzecz, dawno nie słuchałem.

 

Izzy - zgrabny kawałek, solówka niezgorsza, tekst w stylu Mogielnickiego, ale się okazało, że to nie on. ;)

 

Adrian - to w zasadzie kilka solówek, bo zarówno partie solowe duduka, jak również gitara klasyczna. Bardzo refleksyjne, tak jak chciałem.

 

Nymph - to dobry kawałek, ale ciężko się w nim dopatrzyć solówki (no dobrze, może malutka jest xD).

 

Okay. Waham się między Knopflerem a Zimmerem. Ostatecznie wygrywa Adrian. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poproszę utwór, który Was aktualnie inspiruje / wprawia w dobry nastrój / macie na niego "fazę". Coś, czym chcielibyście się ze mną podzielić. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio Within Temptation moją aspiracją! ::)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj byłam na Mistrzu i Małgorzacie w Capitolu we Wrocławiu. I od wczoraj bez przerwy słucham piosenek z przedstawienia. ::) Polecam wszystkie, nie tylko Jazzband.

 

Zmiana. Jednak znalazłam możliwość podlinkowania jakoś piosenki, która mi się bardziej podoba ::)

 

https://www.dropbox.com/s/x90pudfyiv70t2z/20%20Jeruszalaim.wav?dl=0

 

 

Ha! Szach mat, jeśli myślałeś, że podlinkuję Panic!, to plot twist - otóż nie :D Chociaż blisko było :v  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio jestem muzycznie na bardzo mrocznym etapie nieżycia, to znaczy w niedzielę dwa tygodnie temu, dziwnym trafem akurat tego wieczora, gdy miałam zakuwać na poprawę z hirki, pomyślałam, że odczuwam niecierpiącą zwłoki potrzebę popatrzeć na ludzi, którzy świetnie tańczą, i włączyłam jeden z tych trzech na krzyż teledysków SHINee, które znajoma pokazała mi, gdy miałam dwanaście lat, i jakoś tak mi się w tej Korei Południowej zostało nie wiedzieć czemu, i sobie skaczę, tańczę i fristajluję przez świat, a tęczowe opary kejpopu sukcesywnie przeżerają mi mózg, dziękuję, dobranoc XD 

[video=youtube]

 

I co, że są ambitniejsze rzeczy do słuchania, niż kpop, Bruno Mars, Sia, Pharrell i Michael Jackson (chociaż kpop się w sumie bardziej ogląda, niż się go słucha). Mnie ten Jiyong na różowym słoniu spełnia, więcej do szczęścia nie potrzebuję.

W ogóle jak zwykle miałam mega rozkminę pod tytułem "co tu wybrać, co tu wybrać?", i to jak zwykle trwało pół roku, doceń poświęcenie. Tato. ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

I like to stare at the sun

And think about what I've done

I lie awake in my great escape

I like crossing the line

Its for losing my mind

Are you okay

'Cause I feel fine

Maybe its me

I'm just crazy

Maybe I like that I'm not alright, kupili mnie tym tekstem ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maciek, ale jest! XD

 

_______

 

Zawsze poprawia mi nastrój : )

[video=youtube]

 

Szkoda, że można podać tylko jedną piosenkę : D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

 

Tak mi się ostatnio o tym zespole przypomniało. Ten utwór sprawia, że zalewa mnie cała fala różnych uczuć. A i czasem łezka się w oku zakręci. Ale łezka, której towarzyszy uśmiech ::)

I zazwyczaj to pomaga, kiedy nie mam żadnych pomysłów na opowiadania. Także, można uznać, że "Lost it all" mnie w pewnym sensie inspiruje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisałem ten post dzisiaj rano, ale w przypływie swojej inteligencji zamknąłem kartę i cały długachny post dokonał aktu dezintegracji. Żal.

 

Hmm... na czym to ja...

 

  • holopAla - przyjemny utwór do malowania. Ląduje w mojej playliście. :)
  • 666wercia - znałem ten utwór z radia, ale nie miałem pojęcia, że to Coldplay. Nigdy specjalnie nie interesowałem się tym zespołem, ale po tym teledysku utwór nabrał nowego znaczenia. :)
  • Arystoteles - stare dobre WT. Szkoda, że zakończyli swoją symfoniczną erę. Z drugiej strony to czyni ją wyjątkową - była jedyna i niepowtarzalna a zespół idzie dalej za głosem inspiracji. Dawno nie słuchałem tego utworu, dzięki za przypomnienie. :)
  • Lizzy - mroczny soundtrack w moich klimatach. Mimo iż jest on z gry to brzmi bardzo filmowo (nie mam nic przeciwko ścieżkom z gier - bardzo dużo ich słucham). Również dobra opcja do słuchania podczas malowania. ;)
  • SamiTheOwl - no szkoda, jakbyś wrzuciła Panic! to musiałbym z góry odrzucić inne propozycje. Ale cóż, posłucham co tam podesłałaś! Brzmi bardzo... bałkańsko. Trochę kojarzy mi się z Kayah&Bregovic. Ciekawa propozycja zarówno muzycznie jak i tekstowo!
  • Córka - ja ostatnio słucham sporo małoambitnych rzeczy, bo mam nadmiar epickości i muszę go trochę zneutralizować! Twoja propozycja jest bardzo pozytywna i od razu wywołuje uśmiech.xD Tylko jak oni to śpiewają na żywo!?
  • PauloEijho - gdzieśżem już to słyszał... A może to deżawu, nie wiem! W każdym razie tekst refrenu świetny. Tylko wariaci są coś warci, a jak! A sam utwór sprawia, że mam ochotę wspiąć się na drzewo i karmiąc ptaki krzyczeć "jestem elfem!".
  • Nymphaspirine - Bob Mrly i od razu człowiekowi cieplej na duszy. :)  
  • Weranda - zaczyna się niewinnie i nagle boom! Headbanging level hard sprawił, że wytarłem z kurzu całe biurko. Tego mi było trzeba! :)
  • ArabesQuo-Vadis - coś mi przypomina ten utwór, ale nie mogę sobie przypomnieć... Świetne solo na skrzypcach i gospelowe wstawki, sprawiają, że utwór jest bardziej wyjątkowy. :)
  • Kamil1001101019 - ciekawe, bo nigdy wcześniej nie słyszałem tego utworu Sonaty. Nie wiem jakim cudem go pominąłem? W każdym razie bardzo ładna ballada z niezłym popisem wokalnym Tonego Kakao. :)

No i co ja mam zrobić? Tyle dobrych propozycji. Hmmm... No dobra, niech będzie PaulaKoala. For the Watch lyrics.

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.