Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

[video=youtube]

Omgomgomgomg uwielbiam OST z tego filmu ♥ I w ogóle ten film ♥

 

Mylla, a co mi tu komciasz w Zapodaju? / Adrrrian

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami - świetny głos wokalistki, który bardzo kojarzy mi się z... A sami wiecie. ;)

Freyja - Twoja propozycja idealnie wpasowuje się w jesienny klimat za oknem. Utwór wycisza, nie zagłusza myśli. ;)

Ares - ten motyw przewijający się przez cały utwór budzi... niepokój. :D Dzięki za propozycję, ale jednak potrzebuję znaleźć w sobie "esencję ciszy"...

Milla - bardzo lubię Enigmę, ale tego utworu nie znałem. Dzięki za propozycję, odświeżyłem sobie trochę ich twory. Dobra propozycja na jesienny spacer! :)

hietAla - mocny kandydat! Oglądałem film i zrobił na mnie dobre wrażenie. Sam soundtrack jest tez bardzo emocjonalny. Kolejna dobra propozycja na jesienny spacer. ;)

PaulaEija - zaskoczę Cię, ale nie znałem tego. :) Ogólnie nie znam zbyt wiele tworów Kamelota. Twoja propozycja jest super, tylko szkoda, że taka krótka. Ciekawe czy na internetach ktoś zrobił wersję extended. :D

 

Mój aktualny nastrój poszukuje czegoś łagodnego, wyciszającego, kojącego... Trudny wybór... ... ..... .. . .. . . .. ... . ... ...

 

Ala Hietala aka Tragedinne von Kotipelto, your turn!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala Hietala aka Tragedienne von Kotipelto, your turn!

 

Adi, zrobiłeś mi tym dzień!! :D Dzięki ♥

 

 

To ja poproszę coś z gatunku metalu neoklasycznego. Shredding mile widziany, a wręcz pożądany :devil:

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo smutna historia tego niezwykle utalentowanego gitarzysty.

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekam na więcej propozycji. Maciek tak ładnie wyjaśnił o co mi chodzi, w wątku "O muzyce", zadanie nie jest trudne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja ulubiona piosenka Symphony X. Shredding obecny, ale czy to metal neoklasyczny, to nie wiem :)

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1LusBXwf74E

 

Btw, powinnaś sobie zmienić ten podpis pod awatarem na właśnie Tragedienne von Kotipelto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alu Hietalu Tragedienne von Kotipelto, obowiązek wzywa ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alu Hietalu Tragedienne von Kotipelto, obowiązek wzywa ;)

Już już :-D

 

Yggdrasil - cudowne intro, ogólnie bardzo melodyjnie i o wikingach ♥ Wokal brzmi jak śpiewany przez dziadka, a gość ma 35 lat O.o To takie pierwsze wrażenie, ale w sumie pasuje do utworu. No i refren z chórem to coś, co lubię :-D

Altitudes - pan Becker zachwycił mnie już przy pierwszym spotkaniu (utworem "End of the beginning") i nie przestaje sprawiać, że przy każdym jego kawałku siedzę jak zaczarowana. Niesamowity talent i sisu.

This love - znam i lubię, solówka w porządku, ale to nie jest do końca to, czego chciałam ;)

Set The World On Fire (The Lie of Lies) - całkiem całkiem, ale jakoś nie mogę się przekonać do tego zespołu. Gitara wymiata, wokal mniej.

De La Morte Noir - muzyczka przyjemna dla ucha (coś, jakby średniowieczne klimaty ♥), ale po wczorajszym koncercie mam dość growlu na najbliższe tysiąc lat tygodnie ;) Pomijając wokal, to ładna kompozycja, ale jednak czegoś mi tu brakuje.

 

Najbardziej podobają mi się dwie pierwsze propozycje. Ale zwycięzca może być tylko jeden... Maciek, make a wish ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się co to jest to "sisu" po fińsku, ale już doczytałem. Faktycznie Beckerowi tego nie brakuje, gdyż lekarze dawali mu na poczatku lat 90-tych kilka lat życia. A on nie tylko, że żyje, ale jeszcze jest jakoś w stanie tworzyć muzykę, mimo że się nie rusza i nie mówi - niesamowite. Jeszcze a propos utworów to Haggard to znakomity band, choć nie jest to neoclassical, lecz symphonic (death) metal połączony z muzyką dawną i folkiem, no ale to tak na marginesie. ;)

 

To ja poproszę o coś niesłusznie niedocenionego (ale tak naprawdę niedocenionego) albo jakiś utwór, który prezentuje jakiegoś wykonawcę od innej strony niż zazwyczaj, czyli też jest jakoś może niedoceniony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się właśnie, czy moja propozycja pasuje do definicji 'neoklasycyzmu' - tak, tak - wiem, że Haggard to ogólnie zespół z definicji grający metal symfoniczny, ale tak pomyślałem, że 'De la morte Noir' można trochę podpiąć do gatunku neoclassicall (jako utwór) - chociaż nie byłem do końca tego pewny; dzięki za rozwianie moich wątpliwości ;)

 

To ja dam niedoceniany polski zespół Dick4Dick :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po intensywnej weryfikacji mojej playlisty... myślę, że mogę polecić ten utwór:

 

[video=youtube]

 

Brytyjka śpiewa utwór oparty na faktach o tragicznej miłości:

Mała, mały Kwiatuszek -- Irena Gut Opdyke (ur. 1922) była polską katoliczką, która zasłynęła nie tylko z tego, że uratowała dwunastu Żydów chowając ich w piwnicy domu oficera SS, była także niezwykle skuteczną działaczką polskiego partyzanckiego

ruchu oporu. Jej pseudonim to 'Mała'. Piosenka jest dedykowana pamięci narzeczonego Ireny -- Janka Ridla (pseudonim 'Mercedes Benz'), który zginął w czasie akcji w maju 1944 roku, na dzień przed zaplanowanym ślubem.

 

Zdecydowanie mocno niedoceniony utwór.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw uczepiły się mnie wszelkiej maści bisajdy i bonusy, które totalnie zasłużyły sobie na miejsce na płycie, ale jednak zdecydowałam się na niedocenianego Cosmo.

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Myślę, że ta dziewczyna jest zdecydowanie za mało znana, a ma piękny głos i jej piosenki gdzies tam w głowie zostają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@prostreet – akurat w tym kawałku Haggardu te fortepianowe partie klawisze mają neoklasycyzujący posmak, no ale co do zasady to jest symphonic metal skrzyżowany z muzyką dawną.

 

Przechodząc do bieżacych spraw, to nie do końca o to mi chodziło, bo zawaliliście mnie indie i elektroniką, no ale – jak mawiał John Malkovich, gdy grał Ruska – okiej. To bez zbędnych deliberacji: wygrał kawałek Adriana, to miło, że Brytyjka śpiewa też parę zdań po polsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyobraźcie sobie, że spacerujecie w Waszym ulubionym miejscu z dala od ludzi. W odtwarzaczu leci utwór, który sprawia, że zapominacie o świecie i dryfujecie w chmurach - jaki to utwór? :)

 

Wiem, że to bardzo ogólne, ale sprawdźmy czy czujemy podobnie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.