Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Nie trafiłam na Arcturusa wcześniej, bo nie jestem w stanie czytać całego 'czego teraz słuchacie:. To tak jakby chcieć przeczytać pogadalnię od początku do końca :)

 

A co do wyzwania, to chciałam dać

i jej rapsy, ale oszczędzę Ci K-popu :)

Przypomniałam sobie, że ktoś jeszcze kiedyś robił rocka z rapem...

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maćku tez chciałem dać ten utwór. :D

 

Ale padł wybór na Trinę. Mam nadzieje, że się spodoba swego czasu dużo panny Triny słuchałem :)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi, ta pani się chyba zainspirowała Nirvaną :D

Najpierw przyszły mi do głowy różne tam Eve, Missy Elliot i inne takie. Potem Die Antwoord, ale Die Antwoord też jest mało oryginalne. Potem pomyślałam o 20 Fingers i Sandrze Gillette, bo wiem, że jej też się zdarza rapować, chociaż przedtem, tj. jeszcze godzinę temu. znałam tylko dwie czy trzy piosenki, w których rapu nie ma, ino partie mówione, no więc szukałam rapowanej piosenki Gillette, ale jakoś na żadną nie mogłam się zdecydować. I w końcu wpadłam na pomysł, który najprawdopodobniej nie przysporzy mi wygranej, ale co tam, możesz potraktować to po prostu jako małą wuteefną ciekawostkę. Cytując

, "If Fellini and Monty Python decided to make a kid's show... it might look something like this." ;)

[video=youtube]

Występują: Gee Way z nieistniejącego już My Chemu, Chantal Claret z równie nieistniejącego Mornigwood, Jimmy Urine z jak najbardziej istniejącego Mindless Self Indulgence, gromadka śpiewających dzieci, koziołek Rufus i naleśniki. ^^

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, bez zbędnych wstępów.

 

Adrian - całkiem ok kawałek ale nie wyróżniający się w sumie niczym specjalnym.

 

Maciek - hah, po niemiecku XD - plus za oryginalność; no nieźle, zaczęło się od pianina, potem jeszcze gitara i w ogóle całość ze sobą gra. ^^ Faworyt do wygranej!

 

Sami - oj, było dać K-pop (za który leci plus), bo wyszczerz jest przeze mnie zawsze mile widziany, a po zapoznaniu się z babymetalem to chyba nic już mi nie straszne. :P

 

Ares - nie jest źle ale propozycja Maćka chyba pozamiatała. :D

 

Milla - jakie poświęcenie w szukaniu :happy: - doceniam, a sama propozycja jak najbardziej na plus, gdyż zmuszenie mnie do przesłuchania w całości piosenki dla dzieci jest jakimś wyzwaniem :ninja: ale.. już chyba i tak wiadomo kto wygrywa. ;)

 

Maćku, your turn!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okay. Nie wiem, o co mógłbym poprosić. Trochę to by się chyba mijało z celem, gdybym napisał, że chcę taki czy inny gatunek. Zatem będzie bardziej opisowe życzenie.

 

Zapodajcie utwór, który buduje napięcie, narasta. Może to być poprzez zrobienie wstępu, rozwinięcia aż po ciarogenną kulminację. Może w inny sposób, na przykład przez przeplot różnych fragmentów. Chodzi generalnie o to, żeby czuć było tę muzyczną opowieść, to umiejętne rozłożenie akcentów i aranży, poprowadzenie muzycznej narracji.

 

Gatunek dowolny, może być rock, metal, gotyk, prog, alternatywa, elektronika, filmowa itd. A żeby zadanie muzyczne było bardziej jasne, to przykład takiego numeru do odsłuchania w linku poniżej. Nie chodzi o to, że ma być podobne gatunkowo czy brzmieniowo, tylko ma to Wam uwypuklić, czym jest zbudowanie napięcia i poprowadzenie muzycznej narracji. http://theblacknoodleproject.bandcamp.com/track/happy-end

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najchętniej wrzuciłabym The Greatest Show on Earth, bo niewiele znam dobrych piosenek, które opowiadają historię.

Ale jeśli chodzi o rosnące napięcie, to Ayreonowi nie można odmówić pewnych umiejętności :D

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza myśl. Może nie zawsze jest najlepsza, ale zawsze później za mną chodzi i i tak nie wybiorę niczego innego ;)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mam wybierać, to przydałby się trzeci utwór..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nie do końca zrozumieliście, o co mi chodzi, a to było przecież bardzo proste zadanie. Utwór, który buduje napięcie, narasta. Są tysiące takich kawałków, nawet wśród bardzo znanych rzeczy. W sumie to się spodziewałem masy "narastających" klasyków typu Shine On You Crazy Diamond, One Metalliki czy Finally Free.

 

 

Sami - Imć Lucassen niewątpliwie potrafi zbudować napięcie, ale to nie jest mój faworyt w jego twórczości, w ogóle na tej płycie progresywne kobyły są takie sobie, a zachwycają te krótsze utwory: Comatose czy River of Time.

 

Evi - O dziwo całkiem fajne. Przypomina muzycznie bardziej rozbudowany System z dodatkiem solówki. Nie do końca tego pragnąłem, ale jednak na plus.

 

Arrow - Bardzo lubię ten numer, ale to wręcz przeciwny biegun w stosunku do tego, o co prosiłem. Kawałek opiera się na hipnotycznej monotonności i powtarzaniu w kółko tego samego motywu.

 

Freyja - Chyba najbliżej moich wyobrażeń. Zatem piątka za formę, gorzej z treścią. Ot średni gitarowy instrumental. Miło się słuchało, ale bez ciar.

 

Anulka79 – Bohemian Rhapsody bez dwóch zdań jest takim utworem, jaki chciałem. No ale umówmy się, każdy z nas słyszał ten numer pewnie tysiąc razy, więc nie jest to rzecz, której mógłbym dać palmę pierwszeństwa, no chyba że reszta to byłaby totalna padaka. ;)

 

 

Wygrywa Evi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMG. Nie spodziewałam się, serio :) dziękuję Maćku!

 

Ode mnie prosta prośba - coś pozytywnego, takiego przywołującego uśmiech na twarz, poprawiającego nastrój bądź dającego niesamowitego kopa energii :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Jak kop energii to tylko Strato!!! :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleś nam zadanie wymyśliła, Evi... Toż takie piosenki można by wymieniać w nieskończoność :D Zakopałam się w swoich pomysłach i siedziałam w nich dobre dwie godziny. Chyba Ci walnę listę niektórych (tak jest, niektórych!) z nich pod moim ostatecznym wyborem, jakbyś się kiedyś nudziła i chciała sobie zrobić jutubową wycieczkę po wesołych kawałkach.

[video=youtube]

 

Czasami ta historia oglądania się jednak przydaje... ^^

(gdyby życie było trwającym cztery i pół minuty ciągiem dźwięków, brzmiałoby właśnie tak, jak ta piosenka)

Depeche Mode - Strangelove (a przy tym mam zawsze instant banan)

(tą piosenką to ja już raz wygrałam zapodaja, nie wiem, czy czasami nie Twojego... :D)

Hair - Hair

...A także jeszcze trochę kawałków Miki, "Na Na Na", "Planetary" i "Party Poison" MCR-ów, "Panic Station" Mjuzów, "Ukulele Anthem", "Map of Tasmania" i "Want It Back" Amandy Palmer, "Tortuga" Talco, "Nancy Boy" Placków, "Candyman" Aguilery, "Friday I'm in Love" Kjurów i wiele innych rzeczy, których już mi się nie chce podlinkowywać, zresztą połowę z wymienionych niepodlinkowanych znasz. Poproszę plusik za zaangażowanie. Fajnie mi się szukało :D

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Mnie zawsze nastraja pozytywnie Łydka Grubasa. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, szybciutko wybieram, bo propozycji jest trochę. Posłchałam sobie ich z rana, kiedy potrzebuję najwięcej pozytywnej energii żeby się ruszyć :D

Najpierw dziękuję Milli za całą listę - przyda się :D bo z pozytywnej muzyki umila mi chwile chyba tylko Kabanos i kilka starszych sprawdzonych kawałków :D

Prawda jest taka, że ciężko mi wybrać...

hietAla - kawałek faktycznie jest zastrzykiem energetycznym :) od razu oczy mi się otworzyły!

Adrian - nóżka sama chodzi w rytm piosenki, o to właśnie chodzi!

Milla - kawałek jest spoko, przyjemnie się słucha, ale bardziej interesuje mnie ta cała lista (zwłaszcza kawałki, których nie kojarzę). Ale za nią wezmę się dopiero po wyborze ;)

Ares - no ten zespół to też strzał w dziesiątkę! Również często poprawia mi on nastrój :)

Naevey - kolejny świetny wybór. Gibam się w rytm muzyki ♥

 

Wiecie co jest najgorsze? Że praktycznie żadnego z kawałków wcześniej nie znałam (prócz propozycji Aresa, ale tę piosenkę akurat słyszałam chyba tylko raz...) i każda z nich mi pasuje!!! Po głębszym zastanowieniu i jednym rzucie monetą wygrana leci do Adriana. A wszystkim naprawdę serdecznie dziękuję, szególnie Milli, za umilenie mi niedzielnego poranka!

 

Milla, leci do ciebie jeszcze jeden plusik za tę listę, uwielbiam cię! ♥

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poszukuję klimatycznych utworów z wokalem albo wokalizami... Coś w stylu "The Eyes of Sharbat Gula" albo w stylu twórczości Lisy Gerrard itp. Gatunek dowolny.

 

Takie utwory są idealne do malowania, więc przyda mi się odrobina inspiracji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.