Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Tak myślałam, myślałam i chyba mam. Jak ja dawno tego nie słuchałam. ♥

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będę się długo zastanawiać, bo i nie ma nad czym, właściwie :)

Mini pojedynek stoczył się między Freyją i Maćkiem, ale dzisiaj stawiam na epickość i wybieram Orphaned Land.

 

Maćku, zapodawaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki. Dobry Mabool nie jest zły. ;)

 

Może poproszę o anglojęzyczny utwór z dobrym tekstem. Gatunek prawie dowolny (rock, metal, gothic, folk, alternative, pop) Napisałem prawie, bo jednak w ramach jakiegoś "muzycznego rozsądku" (cokolwiek to znaczy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

hietAla – No lirycznie bomba. Nie spodziewałem się, że będzie wybitny tekst – a jest. W sumie trochę barokowe pod wgzlędem konceptu, takie wyliczanki, tylko nie ma twistu na koniec :P. O jakiejś niewiedzialnej sile, wartości, która daje nam poczucie szczęścia, pięknie. Muzycznie też całkiem klawe.

 

Milla – sądząc po nazwie grupy to myślałem, że będzie nawiązanie do prozy Jane Austen. :P W ogóle co za dziwna nazwa zespołu, to tak jakby w Polsce był band - Argument Elizy Orzeszkowej :D Bardzo dobry tekst. Nie wiem, czy autorzy czytali wiersz Czesława Miłosza "Piosenka o końcu świata", ale możliwe, że tak (w końcu noblista, profesor literatury w Berkeley, wielokrotnie przekładany na angielski), bo widzę pewne wspólne elementy. Jeden z faworytów.

 

Sami – przeczytałem tekst zanim włączyłem utwór, i spodobał mi się (znaczy liryk). Ma dużo nomen omen światła, prosty, ale klarowny. Niestety, ale nie mogę tego samego powiedzieć o muzyce. Nie pasuje mi do tego tekstu czy w ogóle do Anathemy (powiedział czlowiek, dla którego najlepsza płyta Anathemy to The Silent Enigma, a już A Fine Day to Exit jest za lekkie ;)).

 

Ares – Nie przepadam za U2, choć akurat warstwa tekstowa tego numeru jest dobra.

 

Lawenda – Muzycznie może nawet by wygrało, no ale miałem patrzeć na teksty. A od strony lirycznej to ”sympatyczna” (choć nie wiem, czy to dobre słowo) opowieść o "strachach ciemnej nocy" i nic więcej. Maideni mają też utwory ze znakomitymi tekstami, że wspomnę tylko Flight of Icarus, Brave New World, Wicker Man, The Legacy, Paschendale, Loneliness of the Long Distance Runner czy The Rime of the Ancient Mariner. Niemniej miło, że się pojawili. :)

 

Nightfall – myślałem, że wrzucisz coś jesiennej Emilii :P Fajny tekst, choć muzyka niezbyt mi podeszła, mimo że lubię Blutengel.

 

Anka – Tekst niezły, choć ja zawsze mam wrażenie, że u nich wszystko jest za bardzo wprost. Utwór też okay, jak i cała plyta, tyle że ja przez ostatnie dni zrobiłem sobie powrót do symphonic metalu, więc jak słysze kolejny utwór z rozpędzoną perksują, chórem i wysokim damskim głosem - to mam dość. ;)

 

Izzy – Jagger w większości przypadków trzyma poziom, jeśli chodzi o teksty. Nawet zaryzykuję tezę, że Stonesi mają lepsze teksty niż Beatlesi. Tutaj miał w ogóle jakiś wzlot, bo wyszedł świetny liryk. Dodatkowy plus za inspirację Mistrzem i Małgorzatą. Taki elegancki diabeł, wypisz wymaluj – Woland!

 

 

Waham się między utworem od hietAli a Izzy’ego. Z tego co wyczytałem o tym pierwszym zepole, to jest on chrześcijański, co oznacza, że tekst może być o Jezusie itp, a Stonesów kawałek znów o Lucyferze.

Ha! Jaki pojedynek :D

 

Mimo że jako humaniście literacka symbolika Lucyfera jest mi znacznie bliższa, to wybieram Theocracy (podobają mi się te metafory). Ala Twoja kolej. :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziekuję, Maciek! :D

 

Teraz puśćcie wodze fantazji i wyobraźcie sobie, że spotykacie człowieka, który nie wie, czym jest muzyka. Jakim utworem go oświecicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Milla – sądząc po nazwie grupy to myślałem' date=' że będzie nawiązanie do prozy Jane Austen. :P W ogóle co za dziwna nazwa zespołu, to tak jakby w Polsce był band - Argument Elizy Orzeszkowej :D[/quote'] Tu nie chodzi o argument, ale o spór ;)

Dickins and Kingwell met in 2009' date=' during a cigarette break whilst working at a student union discovering mutual interests such as Regina Spektor and Nick Cave. Dickins at the time was planning a cabaret show, but was in need of a pianist, whereas Kingwell, a skilled pianist, was in need of a partner. The two began playing together in 2009, and in 2010 decided to make their musical partnership official. After initial difficulty settling on a name, the pair decided on The Jane Austen Argument, in reference to a long-running difference of opinion over the works of Jane Austen.[/quote']

...Właśnie. A w ogóle to tekst od Ali jest EWIDENTNIE o Bogu. Nie "może być", tylko jest. :>

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=B1e9MrkN2XE

Moja piosenka ♥

Tekst: http://iamxmusic.com/lyrics/the-alternative/#this-will-make-you-love-again


Tak jeszcze w temacie zespołów z dziwnymi nazwami: klik! :happy:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.