Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Mój genialny plan spełzł na niczym, w związku z czym zmieniam na hejterską piosenkę o robieniu pieniędzy, z bardzo pobudzająco-motywującą melodią i tekstem, sprowadzającym się do dwóch tez: 1. dobrze jest mieć dużo pieniędzy, bo można je wydawać na wszystko 2. to w sumie nic nie daje, ale i tak jest fajnie. Można powiedzieć, że motywuje do zarabiania.

 

(Piosenka z czołówki Suits, jakby ktoś pytał)

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paula, Maciek wrzucił tę samą piosenkę kilka postów temu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paula, Maciek wrzucił tę samą piosenkę kilka postów temu :)

 

Rly? Nie zauważyłam. Ok, zaraz zmienię. ^^

 

PS Maciek, ta piosenka jest tak wspaniała, że Halestorm po tylu latach od jej wydania, zamiast zagrać więcej piosenek z Into the Wild Life, grał ją w Proximie... Na przeciwko akademika mojej siostry. Na koncercie, na którym nie byłam. Idę umrzeć. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szans pewnie za dużych nie mam, bo na pewno to znasz, ale i tak dodam. Mnie motywuje;)

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za lekką zwłokę z "wynikami" i już przechodzę do rzeczy.

 

Milla - no, to się nazywa propozycja zgodna z oczekiwaniami! :D Zwariowane, pozytywne i och i ach ^^ I coś mi przypomina, ale już wiesz ;)

 

Maciek - do tej pory z twórczości Halestorm znałam tylko jeden poczyniony przez nich cover, a ten numer jest całkiem całkiem, choć czegoś mi brakuje (tak, wiem - marudzę :P). A tekst, fakt - pasi ^^

 

Arrow - znam! XD Ale chociaż ogólnie to pozytywna piosenka, jest jednak nie do końca zgodna tekstowo z tym, czego szukam. Jak już coś z albumu "In your room", to prędzej bym dała "Just fine" ;)

 

hietAla - pozytywny power metal od Stratovariusa? Ja to kupuję! :D

 

anulka79 - zaczyna się dobrze, potem wchodzi wokal i już jest gorzej... fajnie, że coś po polsku, ale ta propozycja tym razem nie będzie w gronie faworytów :(

 

prostreet94 - hah, znany hit ^^ Spoko, ale tekst nie pasuje do prośby, tak że ten...

 

Dave - intro zignorowałam ;) (swoją drogą bardzo ciekawe) i mimo "death" nawet toto wpada w ucho będąc przy tym "pokracznie pozytywnym" kawałkiem :D

 

PaulaEija - przyjamnie buja ten kawałek ;] ale jednak pieniądze to nie wszystko...

 

Eclipse - o, stary dobry Ayreon; dzięki za przypomnienie o tym numerze :)

 

Sami - też znam i to dzięki Tobie zdaje się, bo nie tak dawno wrzucałaś ten numer do "Czego teraz słuchamy", więc właściwie, w takim przypadku, liczę go jako coś mi nie znanego, co trafia do puli: blisko wygranej ^^

 

Lawenda - i z kopa poleciało, ostro i dość zacnie zagrane, jednak tekstowo to nie do końca to (mniej agresji a więcej motywacji?) ;)

 

Evi - tak, znam i niby do samego kawałka nic nie mam, ale czasem tak jest, że jak się z czymś osłucham, to potem mogę mieć tego dość i tak niestety jest w tym przypadku.

 

 

Dzięki za wszystkie propozycje. Po chwilowym wahaniu między propozycjami Sami i Milli wygrywa...

Milla! Bo jeszcze ten zwariowany teledysk XD (chyba czas też poznać coś więcej niż dwa single na krzyż z twórczości tego pana :D).

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, Miszczuniu :)

Dobra, to ja poproszę o utwór "walczykopodobny", wiecie, raz-dwa-trzy, raz-dwa-trzy, metrum 3/4 (albo inne trzy coś tam... Bo to chyba jeden grzyb, nie? No bo i trzy ósme, i trzy czwarte to raz-dwa-trzy-raz-dwa-trzy, a długość nuty jest względna, więc w zasadzie mogłoby to brzmieć tak samo... Ach, ja i moje strzępki wiedzy muzycznej ♥). Łatwe to takie, nie? :D Powodzenia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No muzycznie jest walczyk pełną gębą. :D

 

[video=youtube]www.youtube.com/watch?v=H-P0VznfK_E

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój ulubiony "walczyk" (polecam cały soundtrack Old Boya - miodzio ♥)

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to może być, ale gdy słyszę "walc", to zawsze mi się z tym kojarzy...

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, zmieniam jednak. :ninja:

 

[spotify]spotify:track:3O88RYpWKcY16TaWKG2WrY[/spotify]

To chyba jedyny sposób, żeby Ted usłyszał właściwe metrum w czymś innym niż klasyczny walc :happy:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś o nas zapomniał... :<

 

tumblr_inline_mwkvfa83IH1rzgs9v.gif

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja jeszcze skorzystam z okazji :P

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izzy - myślę, że to jest ten rodzaj muzyki, którego lepiej się słucha, kiedy widziało się film. Albo czytało książkę. (Ja kiedyś zaczęłam czytać, a potem gdzieś wsadziłam, to była bardzo rozlatująca się książka, tak w ogóle :D) Jest przyjemnie, masz plusika, ale to jednak takie tło, dodatek do historii, której nie znam, if you know what I mean.

Maciek - to, co teraz napiszę, nie będzie za odkrywcze, ale: on to miał głosisko, ten Freddie *.* Masz wszelkie szanse na wygraną, Maćku. Queen zawsze na propsie. :)

Evi - o tak, Emi uwielbia instrumenty smyczkowe ^^ Podobała mi się ta końcówka - odgłos wystrzału i nucenie.

Ania - ładne. Bardzo ładne. Bardzo bardzo. ♥ Do tego mamy element komiczny w postaci pierwszego od góry komentarza pod filmem: "Gdy słucham tej Boskiej Muzyki, to mym sercem władzą emocje i rozkoszny ból zmusza mnie do łez." Jakie to natchnione XD

Tajka - potężne. Dostojne. I ładne. Emi approves.

Sami - śliczności, na początku brzmi jak pozytywka *.* "Amelię" to ja mam w Sferze Planów już od dłuższego czasu, tak w ogóle. Kiedyś widziałam mały fragmencik, ale właściwie to nie mam pojęcia, o co w tym filmie chodzi. Wiem tylko, że podobno jest dobry.

Anc - hmh. Niby nie jest źle, ale trochę blado toto wypada w porównaniu z poprzednimi kompozycjami.

Fruja - tradycyjnie jesteś wśród moich faworytów. A potem znowu będzie "Co ja mam im zadać?" :P

Ala - jakoś tak mnie to nie ruszyło specjalnie. Beatelsom podziękujemy.

 

Tak tylko chciałabym zauważyć, kartofelki Wy moje, że nie prosiłam Was koniecznie o walc, ale o utwór z rytmem liczonym na raz-dwa-trzy. Nawet wsadziłam to swoje "walczykopodobny" w cudzysłów. Tymczasem mam wrażenie, że ponieważ w moim zadaniu pojawiło się słowo klucz "walc", poszliście (większość z Was) za pierwszym, najprostszym skojarzeniem, tak jak przy Frujowym zadaniu z motywem czasu, kiedy to prawie wszystkie propozycje miały w tytule "time", chociaż motyw czasu to też sekunda, godzina, doba, miesiąc, dzień, noc, zawsze, rano, wiosna, minuta, jutro, wieczór, maj, tydzień, południe, zegar, and the list goes on and on. Taki rytm, duszyczki kochane, nie pojawia się wyłącznie w utworach na orkiestrę i/lub z walcem w tytule. Pewnie, że te utwory spełniają kryteria, i przyjemnie się ich słuchało, ale mieliście naprawdę szerokie pole do popisu, a poszliście trochę "na łatwiznę" ;)

 

Okej, koniec mojego nudzenia. Teraz czas na mój zwykły dylemat piosenkowy. Waham się między Maćkiem, Anią, Sami i Frujcią.

Hmhmhm.

Dooobra, przecież muszę coś wybrać. Sami, Twoja kolej ^^

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiitti ^^

 

Zainspirowana TGSOE (spot the lie... :>)mam ochotę na piosenkę niczym film przyrodniczy! :)

Dajcie mi piosenkę, gdzie słychać odgłosy natury, może jakieś zwierzęta, ryczące lwy na ten przykład? Albo śpiew ptaków? Albo może odgłosy burzy czy płynącej wody? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz na początku śpiewające ptaszki. A potem dwa śpiewające osobniki z gatunku homo sapiens, i wzdychającą samicę z tegoż gatunku.

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.