Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

R+ Feuer Frei!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To żeście mnie zarzucili ogniem :happy:

Jedyną propozycją, której nie znałam, jest piosenka Milli, ale mimo sporej dawki poczucia humoru w tym wykonaniu, no nie mogę tego wynagrodzić, bo nie dałam rady przesłuchać ^^

Mike dał świetny hicior :D ejtis ejtis ♥ ♥ ♥

Myślę jeszcze nad R+ i Hammerfall iii albo nie. Stawiam na ejtisa :D

 

Mike +1

 

Evi - 20

Freyja - 20

Sami - 13

Sølvi - 20

BlackSymphonia - 6

Maciek - 7

Pablito - 1

Nymphetamine - 8

Maggie- 7

Milla - 6

Jillian - 8

Dark - 4

Ares - 8

Nightfall - 5

NightwishAnka - 2

Dave_MaxXx - 3

Ivan - 1

PaulaEija - 1

Scavenger -1

Izzy - 4

Annaif - 2

Taiteilija - 1

prostreet94 - 1

Simo - 13

98wercia - 1

Mike - 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.. dzięki ^^

 

To ja życzę sobie byście mi zapodali porządną piosenkę folkową (folk...ewentualnie z małymi wstawkami innych gatunków) - byle tylko nie były to skrzeczące babcie bądź coś celtycko-irlandzkiego (czyli nic w stylu Dropkick Murphys itp.). Oczywiście niekoniecznie musi to być muzyka polska, czy nawet europejska (o ile istnieje nieeuropejska muzyka folkowa ;) :D ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja kategoria :) Kocham brzmienia folkowe. W przeciwieństwie do innych (czyli brzmień skrzypiec, fletu, harfy, dud) przedstawiam Ci folkowe (prosto z Izraela) brzmienia grupy Orphaned Land :) Uwaga: piosenka wpada w ucho.

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pora ocenić:

Ares - piosenka jak na mój gust zbyt bardzo metalowa. Chciałem czegoś mocniej folkowego.

Simo - Interesujący tytuł, nie znałem tego utworu. Bardzo przyjemnie się go słuchało.

Sølvi - Instrumentalnie, w dodatku bliskie moim uszom. Skrzypki były miodem dla uszu.

prostreet94 - Faktycznie - zaskoczyłeś mnie. Nie spodziewałem się izraelskiego utworu. Miałeś też rację pisząc, że wpada w ucho. Ruszałem nogą, a moje ciało reaguje tylko na dobre piosenki, więc... ;)

Reasumując: Waham się nad dwoma ostatnimi utworami, jednak punkt chcę przydzielić prostreet94, za element zaskoczenia mnie czymś, czego nie znałem.

 

Evi - 20

Freyja - 20

Sølvi - 20

Sami - 13

Simo - 13

Nymphetamine - 8

Jillian - 8

Ares - 8

Maciek - 7

Maggie- 7

BlackSymphonia - 6

Milla - 6

Nightfall - 5

Dark - 4

Izzy - 4

Dave_MaxXx - 3

NightwishAnka - 2

Annaif - 2

prostreet94 - 2

Pablito - 1

Ivan - 1

PaulaEija - 1

Scavenger -1

Taiteilija - 1

98wercia - 1

Mike - 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję.

 

Pozwolę sobie (z racji wygranej) przybliżyć wam niezwykle ciekawy termin "muzyki folkowej". Większość bowiem uważa, że muzyka ta, przejawia się tylko za pomocą instrumentów ludowych - faktycznie są one bardzo ważne i ściśle wiążą się z tradycją danego regionu. Gatunek ten, odróżnia się od innych, również sposobem przekazywania informacji. Pieśni są napełnione charakterystycznym śpiewem, nazywanym gwarą; nie rzadko opisują elementy kluczowe w dziejach historii i życia prostych ludzi. Natomiast piękne kolorowe stroje i tańce, są elementem rozpoznawczym tej muzyki.

 

Przepraszam Taiteilija za offtop ( już widzę - oczami wyobraźni; tą groźnie wyglądającą zieloną ramkę :ninja: ). Obiecuję, że jest to mój ostatni offtop :)

 

Dobra czas na kategorię.

 

KATEGORIA: Najdłuższy tytuł piosenki, z jakim kiedykolwiek mieliście do czynienia :) (100% dowolności, byleby tytuł utworu był dłuższy niż cztery wyrazy)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajne wyzwanie :)

Sonata może nie najdłuższa z możliwych, ale dłuższych tytułów nie znam. No, może coś Pink Floyd by się znalazło, mieli parę długich, ale nie chce mi się teraz szukać :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nie najdłuższy tytuł w ogóle, ale wystarczająco długi w zestawieniu miesięcznym na laście ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.