Jump to content
Adrian

Propozycje i uwagi

Recommended Posts

Jak Beatka słusznie zauważyła, od czasu do czasu na wszelkich forach pojawia się marazm. Aktualnie mamy okres matur, to zrozumiałe, ale widać gołym okiem, że od dłuższego czasu ludzie mniej chętnie wypowiadają się na forach. Główną przyczyną może być to, że większość skupia się w grupach w mediach społecznościowych, bo są wygodne, znajomi są pod ręką i są niewymagające. Wystarczy wrzucić link, zdjęcie, filmik i zawsze ktoś zareaguje "lajkiem" albo komentarzem.

Ogromną zaletą forów z kolei jest to, że wątki są cały czas aktualne, nie giną na tablicy wśród innych rzeczy, łatwiej cokolwiek znaleźć i przez to łatwiej jest się organizować czy integrować.

Wspólnie tworzyliśmy to miejsce przez kilka lat, poznaliśmy wspaniałych ludzi, których spotykamy na koncertach, zlotach itp. Zdobyliśmy cenne doświadczenie, poznaliśmy wiele różnych wykonawców i dyskutowaliśmy o ulubionej muzyce.

To czy forum przetrwa zależy tylko i wyłącznie od nas. Mamy to nasze małe poletko w internecie i musimy o nie dbać. :)

Stąd pojawia się nasze pytanie do Was: jak widzicie przyszłość forum? Czy macie jakieś pomysły jak bardziej angażować społeczność?

Porozmawiajmy. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... Pomysłów jeszcze nie mam, ale jak tak usiądę i się zastanowię, to może na coś wpadnę ;) Chciałam się wypowiedzieć o tym, jak ja widzę forum. Nie upłynął jeszcze nawet rok odkąd tu jestem, ale zdążyłam się "zadomowić". I podoba mi się tu zdecydowanie bardziej niż we wszelakich grupach na Facebooku. Głównie dlatego, że tam można zostać przywalonym ogromną ilością postów i zdjęć, często bez jakiejś większej wartości. I ja się w tym gubię (taaaak, wychodzi na jaw to, że jestem aspołeczna xD). Jeśli chodzi o moje udzielanie się tutaj: Internet hates me. Kiedy tylko router nie jest obrażony, to staram się zajrzeć i się odezwać. Uroki życia na wsi :)

Myślę, że pomysł Beatki jest całkiem niezły. Trzeba tylko znaleźć chętnych. Ja niestety odpadam z wyżej wymienionego powodu, ale postaram się wymyślić coś jeszcze.

 

Oooo i jak to kogoś zainteresuje albo ucieszy to mam ciekawostkę odnośnie mojego forumowania. Jeśli przez dłuższy czas tu nie zaglądam, to zaczynam czuć, że czegoś mi brakuje. Takie gryzące, duszące uczucie pod tytułem: "kurczę kurczę, coś mnie gniecie, nie wiem co, zrobiłabym coś". Patrzcie, jak was kocham ♥ Potwierdzone info, bo sprawdzałam kilka razy. Także ten... Nawet jeśli użytkowników będzie mało, to ja przez bardzo długi czas pozostanę jednym z nich. Czy tego chcecie czy nie :P

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już przedstawiam dokładną opcje mojego pomysłu: chętny opiekuje się wybranym wątkiem tzn. rozkręca rozmowy i wpisuje posty typu ciekawostki, aktualności. Łatwiej wtedy byłoby ogarnąć forumowe dyskusję, wiadomo wtedy co najbardziej interesuje aktywnych forumowiczów i o czym najwięcej chcą rozmawiać?:) Można aktywizować więcej jak jeden temat, to już wedle uznania ochotnika. Co myślicie?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Problem w tym że spośród około pięciu stworzonych przeze mnie wątków o zespołach, które lubię chyba tylko w jednym pojawiła się odpowiedź. Mogę oczywiście rozpocząć jeszcze ze 2 czy 3 tematy, ale nie wiem czy nie skończy się to tak samo, a nie chodzi chyba o pisanie do siebie... Jest też całkiem sporo "niepustych" wątków- a takie przynajmniej mam wrażenie- gdzie mój post jest ostatnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piotrek, podobnie jest w wielu miejscach na forum i w moich otwartych tematach też- tego się nie uniknie. Moja propozycja wynika z tego co sama czuje. W wielu wątkach jest dużo do dodania- czasem nie wiem gdzie wkleić post, co może zainteresować userów, co oprócz codziennych pogaduch może skrócić i uprzyjemnić oczekiwanie na kolejny koncert czy wywiad NW? Dlatego proponuję żeby np. fan WT, czy Delain, czy inne objął pieczę nad wątkiem o kapeli i aktywnie relacjonował temat, dodawał nowości, komentarze itp. Oczywiście nie musi to być temat o muzyce, może być to dowolny wątek którym się chętny interesuje:) Czy na forum do rozmów o jego kondycji jest tylko Piotrek, Adrian, ja i Arabesque? Rozmawiajmy?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny pomysł, Beatko. Już kiedyś myślałam o założeniu wątków o zespołach, które lubię, ale myślałam (po złych doświadczeniach na OS), że nikogo to nie będzie interesować i wątek umrze zanim zdąży się na dobre rozkręcić. 

 

Ale chętnie poprowadzę wątki o Anneke van Giersbergen i wszystkich jej pobocznych projektach, mogę też popisać trochę o Tarji (bo chyba jako jedyna na forum śledzę ją na Periscope i oglądam jej broadcasty). Na Periscope śledzę też Cri Scabbię i też mogę wrzucać tu newsy co aktualnie robi Lacuna Coil (bo chyba aktualnie są w trasie :)) 

 

 

wątpię, żeby kogokolwiek interesował wątek o Panic!, więc oszczędzę Wam tej negatywności :))

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super Sami, więc mianuje Cię oficjalnym opiekunem ww wątków. Mam nadzieję, że plan się uda?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Piotrek' date=' podobnie jest w wielu miejscach na forum i w moich otwartych tematach też- tego się nie uniknie. Moja propozycja wynika z tego co sama czuje. W wielu wątkach jest dużo do dodania- czasem nie wiem gdzie wkleić post, co może zainteresować userów, co oprócz codziennych pogaduch może skrócić i uprzyjemnić oczekiwanie na kolejny koncert czy wywiad NW? Dlatego proponuję żeby np. fan WT, czy Delain, czy inne objął pieczę nad wątkiem o kapeli i aktywnie relacjonował temat, dodawał nowości, komentarze itp. Oczywiście nie musi to być temat o muzyce, może być to dowolny wątek którym się chętny interesuje:) Czy na forum do rozmów o jego kondycji jest tylko Piotrek, Adrian, ja i Arabesque? Rozmawiajmy?[/quote']

 

Nie ma właściwie zespołu, którego dokonania śledziłbym na bieżąco w szczegółach, szczególnie że nie korzystam z Facebooka, Twittera czy Instagrama. Czasami jakaś informacja mi wpadnie w oko na laście, jak ostatnio o rozłamie w Eluveitie i wtedy sprawdzam w jakimś innym źródle. W związku z tym nie wiem czy czułbym się na siłach aby regularnie uaktualniać wątki o aktualnych wydarzeniach związanych z konkretnymi grupami. Mogę jedynie zakładać wątki o zespołach, które wpadną mi w ucho i oczywiście odpowiadać w już istniejących tematach*.

 

*trzeba też zwrócić uwagę że odpowiedzi powinny w jakiś sposób zachęcać do odpisania, bo posty typu "też ich słucham", czy "no, super są" nic tu nie wniosą do ożywienia forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety z pełną wypowiedzią niektórzy mają problem! Modny jest minimalizm konwersacyjny- min. trochę narzucają te opcje serwisy społecznościowe. Moja propozycja jest dla tych którzy interesują się mocno jakąś dziedziną, kapelą itd.

Piotrek założyłeś wątek "Co teraz czytamy?", mniemam że książek przeczytałeś b wiele, napisz o nich pytając np. userów czy je znają? Kolejny Twój również mocny wątek o sporcie, nie wiem na ile jesteś aktywny ale można wklejać bieżące sukcesy sportowe, ciekawostki o sportowcach itd? To tylko moje propozycje, podpowiedzi. Mogłabym tak wymieniać.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piotrek założyłeś wątek "Co teraz czytamy?", mniemam że książek przeczytałeś b wiele, napisz o nich pytając np. userów czy je znają? Kolejny Twój również mocny wątek o sporcie, nie wiem na ile jesteś aktywny ale można wklejać bieżące sukcesy sportowe, ciekawostki o sportowcach itd? To tylko moje propozycje, podpowiedzi. Mogłabym tak wymieniać.....

Mogę. Nie ma problemu :) Akurat wątek o czytaniu jest chyba dość popularny, ale sportowy już rzadko ktoś odświeża nowymi informacjami. (Ostatnio nawet chciałem wkleić jakieś sportowe wyniki, ale rozmowa skręciła w stronę aktywności fizycznej forumowiczów, więc nie chciałem zmieniać tematu/zakłócać rozmowy).

Nawet nie sprawdzałem które niemuzyczne wątki są mojego autorstwa, więc muszę rzucić okiem. Niektóre z tych wątków- np. 2 wymienione powyżej- mogę monitorować i uaktualniać. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktywizacja/"patronat" wątków nie koniecznie musi być wykonana/y przez jego autora. Można zaopiekować się dowolnym w którym ma się więcej do powiedzenia.

Ja Piotrze tylko podpowiedziałam Ci gdzie możesz być bardziej aktywny jak ogólnie, bo jak wiemy książka jest Ci bardzo bliska i myślę że sport też- jesteś autorem tych tematów:) (Uważam, że nie tylko w założonych przez Ciebie tematach jesteś elokwentny, jest ich więcej; sam przejrzyj:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

W razie czego mogę pomóc w książkowych tematach ;) Czytam dość sporo (jedna książka w tygodniu to absolutne minimum) różnorodnych rzeczy (od typowych młodzieżówek, przez kryminały, fantasy po klasyki). Myślę, że zawsze znajdzie się temat do dyskusji. Mogłabym poprowadzić też temat "słowiański". Od dawna interesuję się wierzeniami naszych przodków, słowiańską mitologią i folklorem. Dodatkowo, mieszkam na wsi, gdzie wciąż żywe są niektóre dawne obyczaje, zawsze natrafię na coś ciekawego. Gdyby znalazł się ktoś zainteresowany, to chętnie poprowadzę taki wątek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogłabym poprowadzić też temat "słowiański". Od dawna interesuję się wierzeniami naszych przodków, słowiańską mitologią i folklorem. Dodatkowo, mieszkam na wsi, gdzie wciąż żywe są niektóre dawne obyczaje, zawsze natrafię na coś ciekawego. Gdyby znalazł się ktoś zainteresowany, to chętnie poprowadzę taki wątek.

Chętnie bym się poudzielał w takim wątku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W jaki sposób korzystać w forum na telefonie komórkowym? Mam telefon starego typu i kiedy wchodzę na stronę nightwish.pl i wybieram forum wyświetla mi się tylko część widoku. Poza tym nie jestem w stanie się zalogować, bo po wpisaniu prawidłowego hasła, wciąż widnieję jako gość (to drugie może być winą przeglądarki na telefonie?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@"Piotrek" Co to za telefon i jaki ma system operacyjny? Czy logowanie na innych stronach również nie działa, czy może problem występuje tylko u nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telefon to Nokia Asha 302.

 

Pośpieszyłem się z tym logowaniem. Okazuje się że jak już poprawnie wszystko wpisałem, udało się zalogować :)

Jednak forum wyświetla się niekompletne, tzn. widać to co na monitorze laptopa widnieje bardziej po lewej (nazwy działów, tytuły wątków, ilość stron w wątku), ale już to co wyświetla się bardziej po prawej (autor i data ostatniego posta) jest odcięte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forum i strona dostosowują się automatycznie do szerokości ekranu urządzenia (smartfon/tablet/laptop/itp) dzięki zastosowaniu RWD (Responsive Web Design). Możliwe, że Twój telefon ów "responsywności" nie obsługuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, dzięki za wyjaśnienia.

 

Możliwe' date=' że Twój telefon ów "responsywności" nie obsługuje[/quote']

To mnie akurat kompletnie nie dziwi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym chciała, możliwość zgłoszenia użytkownika, nie tylko poprzez prywatną wiadomość do administratora DE, ale też tak jak robi się to na FB np. :)

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łoo matko, strach się bać xD A na serio, czy możliwość takiego zgłaszania coś by zmieniła? Tak, czy tak info trafia do admina

Share this post


Link to post
Share on other sites

@"PaulaEija" Nie mówiłam o tym ;) O tym, akurat wiedziałam ale dzięki za chęci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moglibyście zaktualizować dyskografię zespołu? Czyli dodać Vehicle of Spirit do dvd i Decades do kompilacji? :D

Dzięki za sugestię - jak najbardziej mamy to w planach. ;)

 

Myślimy też nad większymi zmianami na stronie i forum. Wtedy pouzupełniamy wszelkie brakujące treści. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.