Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Simo

Avantasia

Recommended Posts

Guest Simo

Aż się zdziwiłem, że jeszcze tutaj nie ma ani słowa o tym zespole ... Dlatego też rozpocznę krótką dyskusję :)

 

Tobias Sammet's Avantasia - sideproject powołany w 1998 roku przez wokalistę i muzyka Tobiasa Sammeta znanego z występów w power metalowej grupie muzycznej Edguy. Sammet do gry w zespole zaprosił gitarzystę Henjo Richtera znanego z grupy Gamma Ray, basistę Markusa Grosskopfa znanego z grupy Helloween oraz perkusistę Alex Holzwarth znanego z grupy Rhapsody of Fire.

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=M6Poz8qFOQI

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś nigdy mnie nie "ugrali", ale "What Kind of Love" leci na okrągło. Chyba warto spróbować ponownie się z nimi "zaprzyjaznić"?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Jakoś nigdy mnie nie "ugrali", ale "What Kind of Love" leci na okrągło. Chyba warto spróbować ponownie się z nimi "zaprzyjaznić"?:)

 

Ja osobiście bardzo ich lubię, a "What Kind of Love" kocham, jak widziałaś na facebooku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię, nawet bardzo, ale już nie tak bardzo jak kiedyś.

Ale ciągle wracam do 'Sign of a cross" czy "Dying for an angel" :)

Ostatnio wydali nową płytę, prawda? Słuchaliście? Dobra jest?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Znam, słucham od niedawna (spodobało się mojej siostrze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojedyncze kawałki - tak, całościowo niezbyt. "Cheesy power metal" - to nie jest stylistyka jakiej mogę słuchać dużo, a jesli już to jakoś fajnie zaaranżowanej (tutaj jest mocno cheesy typu syntezator imitujacy flet zamiast fletu itp ;), czasami się trochę biesiada robi).Te późniejsze albumy bardziej już (hard) rockowe są całkiem okay, lepiej brzmią. Ogólnie jesli chodzi o Tobias Sammeta chyba bardziej juz Edguy do mnie przemawia

 

Z tych projektów a la metal-opera to wolę np. Ainę Amandy Somerville o Ayreonie Arjena Lucassena nie wspominając. ;)

 

p.s fajny mają cover abby

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię i słucham. To jest chyba mój ulubiony występ:

Share this post


Link to post
Share on other sites

szczerze mówiąc znam jedynie utwór Devil in the belfry, który mi się bardzo podoba, więc nie mogę powiedzieć, czy lubię zespół czy nie. wiem jednak, że jakoś nie mam szczególnej ochoty się "zapoznać" z tym zespołem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Właśnie zabrałem się przesłuchanie ich najnowszej płyty i oczywiście co mi się najbardziej spodobało? Bonus track :happy:

 

[video=youtube]

 

Mała poprawka - już wiem, dlaczego ten utwór zapadł mi w pamięć - był już na poprzedniej płycie xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze płyty Avantasii mnie nie przekonują, momentami to aż facepalm miało się ochotę zrobić. Ale coś się dzieje, że wiele grup się rozwija. Poprzednia płyta Sammeta i spółki była już niezła. A ta obecna "Ghostlights" - wow. No naprawdę nie ma się prawie do czego przyczepić i nie mówię tu tylko o utworze z Marco. Może też dlatego, że power metalu tu niewiele, za to jest bardzo różnorodnie. Epickie Babylon Vampyres, gotyckie a la Type o Negative Draconian Love, fajna eteryczna  ballada Isle of Evermore z Sharon den Adel, mające posmak Rainbow Seduction of Decay, ultramelodyjny heavy metal w Master of the Pendulum z Marco itd.

Jedna z lepszych płyt jakie wyszły w tym roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.