Jump to content
Adrian

Błędy na naszej stronie

Recommended Posts

Już poprawione. Przy okazji lista utworów live (teraz na koncertach) została zmodyfikowana tak żeby zawierać jeszcze szerszy obraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie napisaliście jakie jest indiańskie imię Tuo.

Mój błąd. Fixed. :)

 

Dzięki za czujność!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwis DE może działa niestabilnie z powodu problemów z serwerem. Sytuacja na dniach powinna się zmienić. Przepraszamy za utrudnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Przyczepiam się do gramatyki. Tutaj., gdy jest mowa o "Imaginaeum", powinien zostać użyty czas przeszły dokonany.

Interpunkcja.

Darkwoods My Betrothed – wszystkie albumy, (Yggdrasil’s Children Fall: A New Heaven, A New Earth oraz intro do utworu Autumn Roars Thunder także kompozytor)

Chameleon – Chameleon, (na saksofonie)

Jimmy”The Bluesman” Lawson & Friends – Play That Funky Music, (na saksofonie)

We wszystkich przypadkach przed nawiasem nie powinno być przecinka. Albo wyrzućcie nawias, albo przecinek.

 

"Sprzęt". Przed plusem nie powinno być kropki.

 

Nie jestem pewna czy to błąd. Trochę dziwnie wygląda to podwójne cytowanie (kursywa i cudzysłów jednocześnie) w "Filozofii życiowej".

 

Biografia Anette Ozon. Widzę martwą interpunkcję. Przecinek przed "oraz"?!

 

Po dołączeniu do Nightwish Anette śpiewała w różnych zespołach (w studiu i na żywo) wliczając w to Brother Firetribe, Pain i The Rasmus.

Przed słowem "wliczając" powinien pojawić się przecinek.

 

Biografia Tarji Turunen. No i znalazłam pierwszy błąd stylistyczny.

fińska wokalistka oraz była wokalistka zespołu Nightwish, w którym udzielała się przez pierwsze 5 płyt.

Udzielać to się można na lekcji w szkole. Płyty można nagrać.

 

Interpunkcja, ciąg dalszy.

Dlaczego w tych informacjach pod zjęciem czasem jest kropka na końcu, a niekiedy jej nie ma?

 

W zakładkach z cyklu "O sobie" zauważam całkiem sporo powtórzeń. Większości można uniknąć, zastępując synonimami oraz parafrazami. Jakoś zawsze wolałam parafrazy, bo czasami zabawnie się je tworzy. Powtórzenia, o ile się nie mylę, podpoadają pod stylistykę.

 

"Tuomas o sobie".

Mając ukończone klasy teorii muzyki wraz z końcowymi egzaminami na instrumentach otrzymałem swój dyplom w wieku 15 lat.

Przecinek przed "otrzymałem".

We wrześniu 1992 roku rodzina, u której mieszkałem zabrała mnie by zobaczyć Metallicę i Guns ‚N Roses w mieście Kansas – koncert, który miał duży wpływ na moje zainteresowania muzyczne i, cóż, całe życie.

Przecinek przed "zabrałem". Konstrukcja tego zdania jest trochę dziwna. Mam wątplwości do poprawności. Najchętniej zmieniłabym to, co jest po myśliniku.

Wracając ze Stanów w 1993 roku poproszono mnie bym dołączył do kapeli moich znajomych zwaną Dismal Silence.

Przecinek przed "poproszono".

Napisanie soundtracku do filmu to coś, czego chciałbym spróbować pewnego dnia.

To zdanie nie zawiera błędu. Tylko źle brzmi.

Moim celem w zespole jest stać się bardziej zrównoważonym człowiekiem, przyjacielem i współpracownikiem w tworzeniu muzyki i historii by dawać słuchaczom miejsce do ucieczki tworzenia ich własnych wszechświatów oraz by po prostu spędzać cudowny czas z tą grupą!

"Ucieczki tworzenia ich własnego wszechświata"?

 

"Marco o sobie".

Mam nadzieję czuć momenty czystej muzycznej emocji, przy których włosy stają dęba niezależnie od tego, czy jest to coś, co zrobiliśmy, coś co usłyszałem czy też występ, który zobaczyłem.

"Mam nadzieję czuć"?

 

"Jukka o sobie".

W szkole muzycznej poznałem podstawy teorii muzyki i szybko nabyłem umiejętności by połączyć ze sobą ten zestaw

Druga część zdania źle brzmi. Sugeruję, aby zastąpić czymś "by".

Lecz jeśli jesteś w coś mocno zaangażowany to potrzeba czegoś więcej niż nastoletni kaprys by porzucić to na zawsze…

Przecinek przed "to".

Równolegle z Nidhro’t rozpoczęliśmy nasz „prawdziwy” metalowy zespół nazwany Ambrosia, który grał intrumentalny, melodyczny metal.

"Rozpoczęliśmy zespół"?

Póki co na razie, mam to wszystko w Nightwish.

Przecinek po "co". Po "razie" nie powinno go być.

 

"Emppu o sobie".

Moje dzieciństwo i młodość spędziłem tak, jak są zazwyczaj spędzane: robiąc to, czy tamto, uprawiając sporty, wspinając się na drzewa, grając muzykę i nawet okazjonalnie ucząc się.

Przed "czy" nie powinno być przecinka.

Tak naprawdę zainteresowałem się muzyką kiedy miałem 11 lat przez kilku znajomych gitarzystów – w szczególności dzięki Mattiemu Turunenowi.

Pokręcona konstrukcja zdania. Jakby pomieszana składnia. Dziwnie brzmi.

Po tym, jak nauczyłem się stroić swoją gitarę, po prostu słuchałem wszelkiego rodzaju kaset i nagrań próbując to zagrać.

Przecinek przed "próbując".

Byliśmy dość cicho przez ostatnie kilka lat, co w zasadzie jest zgodne z naszą filozofią: robimy to, co robimy kiedy czujemy by to robić.

Przecinek przed "kiedy".

 

Nie twierdzę, że jestem nieomylna. Jeśii ktoś widzi błąd w tym, co napisałam, niech to zgłosi.

 

Ciąg dalszy.

"Foor o sobie".

„Latająca Holęderka”

Błąd zamierzony?

Nieużywana przez lata zafascynowała mnie (a później on także powrócił do muzykowania).

Wiem, że w domyśe on to jej tata, ale ze zdania to nie wynika.

Grałam na niej tylko bym mogła śpiewać.

Składnia. Śmiesznie to brzmi. Po słowie "tylko" przydałoby się umieścić wyrażenie "po to" i przecinek.

Pisanie i śpiewanie jest nadal moją pasją, pragnieniem w życiu i czerwoną nicią w całej mojej karierze.

Zamiast "jest nadal", powinno być "nadal jest".

Dołączyłam do wielu wspaniałych artystów, zarówno na scenie jak i ich albumach.

"Dołączyć do albumu"?

Dziś mogę już spojrzeć wstecz na wspaniałe muzyczne życie.

Warto dodać, czyje "muzyczne życie".

Obok muzyki, miłość do natury, sztuki, książek, dobrych win i whisky wypełniły moje życie wraz z ważnymi wydarzeniami i intensywnymi upadkami, z miłością i śmiechem oraz z gorzkim żalem.

Dziwnie to brzmi.

 

Mnóstwo powtórzeń.

 

"Troy o sobie".

Spędziłem dzieciństwo marząc o byciu muzykiem i wieku 16 lat osiągnąłem końcowy raport roku szkolnego, na którym można odczytać – Troy wydaje się być na morzu, i wygląda na to, że nigdy nie wróci.

Przecinek po "dzieciństwo". Przed słowem "wieku", powinno się znajdować "w". Po "morzu" nie powinno być przecinka.

Od tego czasu, miałem na tyle szczęścia aby przyznać im rację spędzając całe moje życie wraz z przygodami będąc zanurzonym w pisaniu i graniu muzyki

Wyrażenie "od tego czasu" trzeba zastąpić innym. Przecinek przed "aby", "spędzając", "będąc".

 

"Anette o sobie".

Kiedy miałam 1,5 roku moi rodzice rozwiedli się i przeprowadziliśmy się z mamą do małej wioski na południu Szwecji.

Przecinek przed "moi".

Rodzina z mamy strony zawsze była blisko muzyki, więc dorastałam wśród bliskich, którzy grali na instrumentach lub śpiewali

Nie "z mamy strony", tylko "ze strony mamy".

Gdy skończyłam 13 lat wzięłam udział w kilku konkursach młodych talentów i sporadycznie śpiewałam w kapeli mojej mamy.

Przecinek przed "wzięłam".

Dołączyłam do pierwszego, prawdziwego zespołu gdy miałam 17 lat

Przecinek przed "prawdziwego" jest niepotrzebny. Powinien natomiast się znaleźć przed "gdy".

Po graniu coverów dołączyłam do grupy Alyson Avenue, najpierw jako studyjna wokalistka, później jako twarz zespołu.

Przecinek przed "dołączyłam".

W wolnym czasie kocham biegi długodystansowe blisko natury.

"W wolnym czasie kocham biegi"?

 

"Tarja o sobie".

Zaczęłam śpiewać z pomocą mojej nauczycielki i brałam prywatne lekcje pianina kiedy byłam w niższych klasach szkoły podstawowej

Przecinek przed "kiedy".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za zgłoszenie błędów. Jutro je poprawię.

 

Nie jestem pewna czy to błąd. Trochę dziwnie wygląda to podwójne cytowanie (kursywa i cudzysłów jednocześnie) w "Filozofii życiowej".

W wielu częściach serwisu mamy podwójne cytowanie. Myślę, że jest to kwestia "albo albo" i najlepiej będzie zrezygnować z cudzysłowów. Wizualnie kursywa jest bardziej przejrzysta i lepiej wyróżnia cytat.

 

Widzę martwą interpunkcję.

Mogłabyś to rozwinąć?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Dzięki za zgłoszenie błędów. Jutro je poprawię.

Do jutra znajdę ich więcej. W wolnym czasie przejrzę całą stronę. Teraz przeglądam akapity "O sobie" w biografiach, więc poczekaj, bo szykuje się sporo poprawek.

Widzę martwą interpunkcję.

Mogłabyś to rozwinąć?

 

Wyrażeń "martwa interpunkcja", "martwa ortografia", "martwa gramatyka" używam, gdy zauważę niewybaczalny błąd. W zeszłym określiłam mianem "martwy esej" wypracowanie mojej siostry, bo w każdym zdaniu było miniumum 5 błędów. W tym przypadku jest to przecinek przed "oraz", dokładniej tutaj:

jest szwedzką piosenkarką z Helsingborgu, oraz drugą wokalistką fińskiego zespołu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mi się spieprzyło z czatem. Kiedy usiłuję na niego wejść, wyświetla się coś takiego:

 

ERwqvft.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda jakby skrypt czatu nie załadował się do końca. Sugeruje to czerwona lampka oznaczająca problemy z połączeniem. Spróbuj może przeładować chat (CTRL+F5).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie pomaga. Tj., przez jakąś sekundkę czy pół widać normalny czat, ale po tym czasie znowu jest tak samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo avatar/sygnaturka (nie wiem, bo mnie wyrzuca z profilu tej osoby) VelvetSea zawiera jakieś podejrzane oprogramowanie, albo moja przeglądarka zwariowała już do reszty. Nie wpuszcza mnie ("Google Chrome zablokował dostęp do tej strony...") na wspomniany profil i tematy, w którym VelvetSea się wypowiadała (zakładam, że jesteś kobietą, Velvet :D), informując mnie, iż na tej stronie jest "treść od www.picshot.pl - znanego dystrybutora złośliwego oprogramowania". Tłumacz się, Velvet, albo powiedz mojej przeglądarce że jest w błędzie :P

I bardzo ładnie proszę administrację o pomoc z tym czatem, co się wciąż nie włącza ;c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz powinno działać :) kiedyś korzystałam z tej strony hostingowej (picshot) i nie było takich cyrków :(

a że chyba kiedyś kliknęłam, że to nie jest "złośliwa" strona to mi błędy nie wyskakiwały więc przepraszam za zamieszanie ale chwali się czujność i unikanie podejrzanych stron :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zespół-Członkowie-Floor Jansen : Ma tez swój włąsny zespół ReVamp.


Tuomas Holopainen - Dodatkowo tworzy swój własny film, Imaginaerum, który zostanie wydany w Listopadzie 2012 roku.

(już czas przeszły)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zespół-Członkowie-Floor Jansen : Ma tez swój włąsny zespół ReVamp.

Tuomas Holopainen - Dodatkowo tworzy swój własny film, Imaginaerum, który zostanie wydany w Listopadzie 2012 roku.

(już czas przeszły)

 

Dzięki za zgłoszenie. Poprawiłem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"(19:03:10) Nightwish PL: Do poprawnego działania czat wymaga obsługi Cookies."

Czemu czat mi to mówi, ilekroć próbuję na niego wejść? (Od czasu zmiany adresu na nightwish.pl) Przecież moja przeglądarka obsługuje cookies.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam to samo.. Sprawdzałam cookies i wszystko włączone, wszystko działa. A czat nie :

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, był błąd (Ciasteczkowy Potwór zjadł wszystkie ciastka). Problem naprawiony - dzięki za zgłoszenie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Identyczne wątki w interpretacjach.

Dzięki za zgłoszenie, usunąłem jeden wątek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni
PaulaEija (546) - Ostatnio zaktualizowano Wczoraj, 18:39

Punkt przyznany za Post #48942

This vote does not affect Milla's reputation.

Izzy (230) - Ostatnio zaktualizowano Dzisiaj, 10:21

Punkt przyznany za Post #48999

This vote does not affect Milla's reputation.

Nie żeby jakoś strasznie mi zależało na tych dwóch punktach reputacji, ale... o co chodzi? :D

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Przyłączam się do pytania, mam już 7 takich "does not affectów". Domyślam się, że to są lajki najpierw dodane a następnie wycofane.

I jakkolwiek mi przykro z powodu zmiany czyjejś miłej decyzji, to skoro już ten fakt ma miejsce niech po prostu znika bez śladu, o ile to nie problem.

 

Statystyczna informacja kto na forum jest niezdecydowany lub kliknął przez pomyłkę jest zbędna.

 

Mnie tam zależy na wiedzy czy to co piszę jest sensowne dla nas wszystkich tworzących forum, chociaż forma punktowa sugeruje jakąś rywalizację, a to nie ma miejsca (mam nadzieję ;)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.