Jump to content
Pablito

Moja Galeria Modeli Letadeł

Recommended Posts

Ja nie wiem jak to jest zrobione... Tyle cierpliwości do tego trzeba mieć. Gratulacje za wytrwałość, ja bym dawno rzucił to o ziemię i rozdeptał - nie mam cierpliwości do takich rzeczy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm jak to jest zrobione ,odpowiedz jest prosta ,moimi rękami ,a cierpliwość to lata praktyki i ponad 100 zrobionych modeli,nie powiem że na początku było łatwo bo nie było ,ale z każdym modelem uczyłem się coraz więcej ,każdy model wnosił w moje rzemiosło coś co mogłem przenieść na kolejny,potem doszło eksperymentowanie z modelami w postaci robienia szczegółów widocznych tylko dla wprawnego oka

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Zapraszam wszystkich za tydzień w weekend do Radomia na Air Show będzie odlotowa zabawa ,postaram się zrobić dla was ciekawą relację ,ja do Radomia wybieram się już we wtorek ,a więc mnie tydzień nie będzie .

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanim do Galerii wsadzę moje Foty z Air Show W Radomiu (a to potrwa trochę czasu ,aby was czymś zająć na ten czas wsadzam 2 interesujące tabelki

14mzz9c.jpg[

2j2x4e8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oki moi Drodzy Forumowicze pierwsza część zdjęć z Air Show czas zaprezentować ,mam ponad 500 zdjęć ,i nie wiem które wybrać ,a więc stwierdziłem że wybiorę te które mi się podobają a więc :

15nx83c.jpg

Zespół Akrobacyjny Orliki tuż po starcie

a0x56o.jpg

Ił-76 MD z Ukrainy tuż po wylądowaniu

6zbz14.jpg

Pilatusy PC-9 zespołu akrobacyjnego Krilia Orluje z Chorwacji w efektownym locie odwróconym

2z65yzt.jpg

Aero L-39 Albatros z Zespołu akrobacyjnego Baltic Bees

1ze9ws7.jpg

Su-27UB z Ukrainy w podczas wykonywania beczki z wypuszczonym podwoziem i klapami (bardzo trudny manewr)

2jfysky.jpg

Ah-64D Apache w Barwach Royal Nederland Demo team

1qjv9s.jpg

Holenderski F-16 z bardzo seksownym ogonem

Oki to część pierwsza na zachętę ,druga niebawem

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nim umieszczę kolejną część zdjęć z air show na przetarcie proponuje ciekawy filmik co się działo podczas air show 2013

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z zapowiedziami część 2 zdjęć z Air Show

Na początek coś jeszcze z Statyki tzn Mig-29UB w barwach Słowackiego lotnictwa wojskowego

2yuftdt.jpg

i Tygrys leżący na kokpicie Miga

2w7e1qo.jpg

a teraz skupie się na tym co latało na początek Extra 300 na której latał Robert Kowalik

2rggn4j.jpg

Migi-29 lecące w ciasnym szyku podczas defilady

2m32s91.jpg\

Mig-29 z polskiej bazy lotniczej z Mińska Mazowieckiego z odznaką Kościuszkowską na grzbiecie

24l1ksp.jpg

Northrop F-5E Tiger w barwach zespołu akrobacyjnego Patroulie Swiss w trakcie kołowania na start

289zsj9.jpg

I pozdrowienie od pilota

2yx0l7s.jpg

Patroulie Swiss tuż po starcie

2hwijiw.jpg

F-16 C w barwach greckiego Zeus Demo Team

x2uj9z.jpg

grecki F-16 tuż po wylądowaniu

166d4yc.jpg

Su-27 w konfiguracji do lądowania z wysuniętym hamulcem aerodynamicznym

24bmfie.jpg

Eurofighter Tifone kołujący na start

2czbpeh.jpg

BAE Hawk finskiego zespołu akrobacyjnego Midnight Hawks (Finowie latali min do numeru NW Walking in The Air)

2n00xzt.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamykam temat Air Show ponieważ niebawem pojawi się zapowiedz modelu za który się wezmę od dziś ,i będzie to model który zakończy moją jedną kolekcję ,brakowało mi właśnie tego którego będę robić i w końcu przyszła ta wiekopomna chwila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z tym co pisałem moja kolekcja powiększyła się o kolejny ,w końcu udało mi się zakończyć kolekcje samolotów pasażerskich w barwach rosyjskich linii lotniczych Aerofłot

Ostatnim w kolekcji jest Iliuszyn Ił -62 w skali 1:120

 

esvmsl.jpg

 

A teraz parę słów o tym samolocie : Samolot Il-62 powstał w biurze konstrukcyjnym imienia Władymira Iliuszyna ,Il-62 to radziecki samolot pasażerski dalekiego zasięgu z czterema silnikami odrzutowymi dolnopłat z usterzeniem w kształcie litery T ,prototyp oblatano w Styczniu 1963 roku.Il-62 miał zastąpić na dalekich trasach samolot Tu-114 i samoloty Il-18 ,dzięki skośnym skrzydłom poprawiono parametry lotu z prędkością poddzwiękową .W 1971 roku wprowadzono ulepszoną Il-62M ,wyposażoną w mocniejsze oraz bardziej ekonomiczne silniki ,produkcje zakończono w 1999 roku po zbudowaniu 220 egzemplarzy .Ił-62 zapisał się tragiczną historią w Polsce ponieważ dwa Ił-62 rozbiły się w barwach linii lotniczych Lot podczas podejścia do lądowania na lotnisku Warszawa Okęcie ,przyczyną obu katastrof było pęknięcie stopnia sprężarki oraz wału silnika ,a dysk sprężarki przebił kadłub pozbawiając silników i sterowności oba samoloty

Dane techniczne

Rozpiętość : 43,20 m

Długość : 53,12 m

Napęd: 4 silniki Sołowiow D-30 KU każdy o ciągu 112,8 Kn

Maks Masa Startowa : 165 ton

Prędkość przelotowa : 900 km/h

Zasięg 9000 km

Pułap 13 000 m

Liczba pasażerów 144-198

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj tak nie zasłynął pozytywnie, ale ładny smukły i taki dostojny. Jeden z najniebezpieczniejszych samolotów na świecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny model który wczoraj ukończyłem jest moją wisienką na torcie mojej kolekcji ,jest szczególny ukazujący miłość do mojej ulubionej kapeli ,podczas robienia owego modelu ,była wielka metalowa magia ,model nakręcał mnie na słuchanie owej kapeli

 

A więc z dumą i radością prezentuje Boeinga 757-200w skali 1:100 o nazwie własnej Ed Force One ,którym Iron Maiden podróżowało podczas swojej wielkiej trasy koncertowej The Final Frontier World Tour 2011 ,za Sterami zasiadł Sam Bruce Dickinson ,który lata na co dzień jako kapitan w liniach lotniczych Astraeus Air lines

 

219p8d3.jpg

 

2hf2aro.jpg

 

Jeśli ktoś by chciał to mogę zrobić komuś taki model ,aby go miał dla siebie za odpowiednią opłatę.

 

A teraz małe info o samym samolocie

Boeing 757 to dolnopłat średniego zasięgu o dwóch silnikach odrzutowych,pierwszy lot 19.02.1982.Boeing 757 został opracowany równocześnie z modelem 767.Dzięki wykorzystaniu identycznych elementów oba modele stały się bardziej ekonomiczne w eksploatacji.W 1998 r skonstruowano jeszcze wersję 757-300 z kadłubem wydłużonym o 7,1 m .W kwietniu 2005 r z taśmy produkcyjnej zszedł ostatni egzemplarz 757 ,produkcje wstrzymano ze względu na brak zamówień .Wersje 757 : 200 ,200PF (towarowa) ,300 (wydłużona), C-32 (wersja wojskowa dla Us Air force)

Dane Techniczne

Rozpiętość 38,05 m

Długość 47,32 m

Napęd dwa silniki Rolce Rolce RB21-535e4b każdy o ciągu 193,5 KN

Max Masa Startowa 115 680 kg

Prędkość przelotowa 880 km/h

Zasięg 5800-7300 km

Pułap 11 600 m

Liczba pasażerów 170-228

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten model na zdjęciu wygląda jakby nie był z papieru, tylko z plastiku :P Bardzo fajny i ciekawy, nawet nie wiedziałam, że Ironi takim podróżowali, fajnie jest się czegoś dowiedzieć ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, no świetne : > Widziałam samolot Maidenów na zdjęciach gdzieś, dlatego wiem, że go mają.Twój model jest super.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszałam o tym samolocie... Wyszedł Ci jak zwykle świetny! ;) Pogratulować cierpliwości i precyzji, ja bym chyba umarła, zanim bym coś takiego zbudowała. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super modele :)

Wykonujesz je z papieru prawda? a gotowy model zabezpieczasz czymś? kiedyś sama bawiłam się w klejenie i chciałam w jakiś sposób zabezpieczyć model przed kurzem i utratą kolorów po jakimś czasie przebywania pod wpływem promieni słonecznych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm modeli nie zabezpieczam niczym ,lakier bezbarwny rozpuścił by malowanie ,i by była kicha ,powiem tak modele mi nie blakną ,a co do kurzu to nawet na pokrytych lakierem też się kurz osiada ,jakie modele robiłaś i ile i jakie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jeszcze kiedyś myślałam nad werniksem ale nie miałam gdzie kupić więc pomysł upadł :) ja sklejałam głównie... postacie z konsolówek :D

niestety podczas przeprowadzki większość skończyła prędzej czy później pod cięższymi rzeczami ;/ i teraz tak w wolnych chwilach wraca do mnie że bym coś posklejała :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ one śliczne *__*.

Gratuluję cierpliwości i precyzji do klejenia, sama nie dałabym rady. I dalszych sukcesów modelarskich :D.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.