Jump to content
margoQ

Czego teraz słuchacie?

Recommended Posts

Nie wiem, czy taki wątek może być, ale w razie czego czuwający admini będą wiedzieli, co z tym zrobić ;P

 

Jak w temacie: czego w tej chwili słuchacie?

 

Zakładam ten wątek, albowiem np. ja nie mam możliwości "uwidocznić", czego słucham, a nie wykluczam, że wśród Waszych utworów znalazłoby się coś, co mogłoby mnie zainteresować i rozszerzyć moje muzyczne horyzonty...

 

U mnie aktualnie w odtwarzaczu "Anastasis" Dead Can Dance, dokładnie utwór promujący "Amnesia" (ale idę po kolei ;))

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakładam ten wątek' date=' albowiem np. ja nie mam możliwości "uwidocznić", czego słucham, a nie wykluczam, że wśród Waszych utworów znalazłoby się coś, co mogłoby mnie zainteresować i rozszerzyć moje muzyczne horyzonty...[/quote']

Obraziłaś się na last.fm?

Nie wiem' date=' czy taki wątek może być, ale w razie czego czuwający admini będą wiedzieli, co z tym zrobić ;P[/quote']

Sugerowałabym narzucić jakąś zasadę, żeby w wątku wypowiadać się raz na 24h (chyba, że rozmawiamy na temat utworu, który już się pojawił), bo może zrobić się spam porównywalny do pogadalni :P (ale ja nie jestem autorem tematu, więc to tylko luźna propozycja do rozważenia^^).

 

Ja akurat mam możliwość się pochwalić, ale zrobię to też tutaj :P

 

The 69 Eyes - Stolen Season (zespół porównywany zarówno do HIMa, jak i TONu ;/)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obraziłaś się na last.fm?

Nie wchodzę odkąd skończyła mi się subskrypcja, scrobbler nie działał i nie działa (i nie, nie będę więcej próbować instalacji, bo nie mam do tego cierpliwości :)

 

Sugerowałabym narzucić jakąś zasadę, żeby w wątku wypowiadać się raz na 24h (chyba, że rozmawiamy na temat utworu, który już się pojawił), bo może zrobić się spam porównywalny do pogadalni :P

To by mnie nie bolało (aktywność porównywalna z pogadalnią :D), gdyby przyszło mi wczytywać się nazwy zespołów i tytuły utworów byłoby mi łatwiej, niż wczytywać w sens postów na 20 stron w pogadalni :happy:

 

The 69 Eyes - Stolen Season

I to jest bardzo dobry początek, albowiem wciąż za mało znam, a słucha mi się nad wyraz przyjemnie.

Dziękuję :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

u o fajny temacik

 

Ale zawsze można słuchać przez spotify :)

 

Skrobel z lasta jest zrąbany ostatnio :D

 

Ja siedzę w kuchni i słucham radia, radia leliwa

A to oficjalna stronka radia: http://www.leliwa.pl/

Tu zawsze znajdzie się coś z przed lat.

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UlRywOhjPRE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasyki widzę :happy:

 

Przyda mi się jakiś bardziej energetyczny wałek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Z kolei ja dalej Nightwish. Cała "Angel fall first".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łazi mi po głowie:

[video=youtube]

Piosenka niby typowo radiowa, głos wokalisty to definicja chwytu marketingowego, ale lubię jej klimat, ma coś w sobie. Dziękować Izzy'emu za polecenie ;).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym bardziej widziała ten temat jako: jakiego albumu teraz słucham?

Bo pojedyncze piosenki są trochę przypisane pod temat: "co sądzisz o danym utworze?"

 

Możnaby przy okazji opisać w skrócie co nam się spodobało w tym albumie (ew jakimś konkretnym utworze) i krótko chociaż wspomnieć w jakim gatinku/klimacie to jest, z czym/jakim zespołem ewentualni można porównac?

Bo znów się zacznie "zarzucanie utworami jak z karabinu maszynowego", a chyba nie o to chodzi?

 

Nie jestem przeciwna temu tematwi - wręcz jestem za! Tylko jeśli widzę: słucham teraz tego i tego, link i tyle - mnie to wcale nie zachęca do przesłuchania - i dla mnie to jest wtedy klon wyżej wspomnianego tematu. Jakieś chociaż szczątkowe info by się przydało ;)

 

Żeby nie było suchego gadania:

 

U mnie "na tapecie" album The Sham Mirrors by Arcturus

 

Arcturustheshammirrors.jpg

 

Jak to zwykle ja - zaczęłam od dziwnej strony i nie tak jak miało być, ponieważ zamiarem był zespół Ulwer, ale jakoś tak płynnie przeszłam do Arcturusa, w którym swego czasu - i na wspomnianym wyżej krążku - śpiewał Garm (właśnie z Ulwer).

Myślę sobie: a zobaczę co to takiego ten avant-garde metal, no i od razu mi się spodobało. Właśnie tego ostatnio szukałam: trochę "pomieszania z poplątaniem", ale żeby nie była to sama elektronika, no i mam :-D

 

Płytka dopiero kilkukrotnie przesłuchana, ale na razie wyróżniłabym ponad 10-minutowe For To End Yet Again, za to przepiękne zwolnienie po drugiej minucie :rolleyes: Ponadto Nightmare Heaven za ten bujany, niski rytm...

Dobra, nie znam się więc nie będę już ględzić.

Dadam tylko: klimat oscylujący wokół odhumanizowanego kosmosu, połamane dźwięki, nawet trochę wtrętów w sylu blackowej łupanki - patrz początek Radical Cut (wg. źródeł zespół zaczynał od blacku właśnie), ciekawe solówki ale bez przesadyzmu ;)

Ogólnie muszę się jeszcze osłuchać, ale na razie jest super ^^ Polecam!

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Freya mogłaś linka dla potomnych zostawić, również polecam ten zespół ^.^

 

A ja jak zwykle w poniedziałek o tej porze słucham sobie playlisty na spotify z metalfromfinland.com :P

 

A w tym momencie zespołu melodeath:

[video=youtube]

 

Konwencja tematu jest jaka jest, jeśli ktoś słucha całej płyty, może i ją w całości polecić, a jak pojedynczy, to pojedynczy ^^

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Freyja - z tematem rozpatrywanym pod kątem albumu, to ja bym się baaaaaardzo rzadko mogła wypowiadać, albowiem najczęściej nie słucham całości, tylko pojedynczych utworów w opcji shuffle.

 

Uważam, ze to nie jest to samo, ani porównywalne z wątkiem co sądzisz...? albowiem w tamtym można rzucać cokolwiek, co się obiło o oczy/uszy/przypomniało (bez słuchania aktualnego etc.) a tu chodzi raczej o taki przegląd Waszych aktualnych zainteresowań i nastrojów ilustrowanych muzyką. Dla tych, którzy mają aktywnego lasta to może bez sensu, ale dla takich osób jak ja, które opcji scrobble'owania nie mają, to jedyna droga, żeby nieco się uzewnętrznić.


U mnie aktualnie "Red Light" Siouxsie and the Banshees (z płyty "Kaleidoscope")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album czy jeden utwór, chyba żadna różnica, chodzi o aktualności. Albo wstawcie play listę :)

 

[video=youtube]

słucham w spotify Laura Pausini, aktualnie leci album Inedito

 

cover%20INEDITO%20SPECIAL.jpg

1354299050_back.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album czy jeden utwór, chyba żadna różnica, chodzi o aktualności.

 

O to to: aktualności :P Co aktualnie leci z głośników.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie aktualnie "Red Light" Siouxsie and the Banshees (z płyty "Kaleidoscope")

Nieładnie tak bez linka :P

 

Mortiis - World Essence z "The Stargate".

[video=youtube]

 

Ciężko mi określić gatunek, słychać przede wszystkim melancholię, a sama płyta jest określana jako ambient/dark ambient.

Share this post


Link to post
Share on other sites

spotify:user:1168165951:playlist:3eR6YNPN9h67kbahkHcBdQ

To paly listka która ma w sobie pełno starych utworów i również tych nie tak starych, w każdym razie moich ulubieńców.

 

a teraz

[video=youtube]

 

@Sionqa

skojarzyło mi się z SG Atlantis, z pewnym odcinkiem ze światem z którego pochodzi Tayla, tam była podobna muza.

 

A tu dwie listy dark ambient:

spotify:user:1168165951:playlist:50I6txo77QXlA3kFf3aE8f

spotify:user:1168165951:playlist:5TpaiKhJopCYcRVr44Rs1k

Share this post


Link to post
Share on other sites

wracam do staroci dzisia. mam gdzieś ich kasetę. the 69 eyes - Paris Kills. nawet nie zadałam sobie trudu nigdy, żeby przesłuchać ich całą dyskografię. lubię tą płytę. wokalista ma moim zdaniem trochę męczący głos, ale mimo to lubię go czasami słuchać. zwłaszcza tego utworu:

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dreszczotwórczy kawałek, miód na moje uszy ♥

 

U mnie za ciosem: SatB "Cities in Dust" (z "Tinderbox")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angelic Foe: Trafiłam na nich przypadkiem. Na facebooku. Pokazało mi się chyba w polecanych i pani na zdjęciu bardzo mi się spodobała. Więc z ciekawości postanowiłam sprawdzić co to takiego. No i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobało. Trochę podobne do Loreeny McKennitt - takie celtyckie klimaty.

Ktoś zna? Słyszał? a może chociaż komuś się spodobało?

 

[video=youtube]

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyjemne, nie powiem. Na kolana jeszcze mnie nie rzuciło, ale to pierwszy odsłuch, dwóch kawałków i jeszcze ze skwarkami nad głową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak się jakoś ostatnio do mnie doczepiło, nie wiedzieć jakim sposobem ;d

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

A ja Was zadziwię, że ło cholera, kapelusze Wam z głów pospadają ! Będziecie mieć wytrzeszczone gały, że hej ! Za dużo wsi we mnie siedzi ... xD Przepraszam :D Nadmiar energii xD

 

Słucham otóż proszę Was ... IMAGINAERUM XDDDD

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Y8wBiBc4K3c

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Odświeżam swą znajomość z Therionem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja Was zadziwię, że ło cholera, kapelusze Wam z głów pospadają ! Będziecie mieć wytrzeszczone gały, że hej ! Za dużo wsi we mnie siedzi ... xD Przepraszam :D Nadmiar energii xD

 

Słucham otóż proszę Was ... IMAGINAERUM XDDDD

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Y8wBiBc4K3c

 

:happy:

Serio???

W życiu bym się nie spodziewała!!!... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.