Jump to content
Guest Simo

The Cranberries

Recommended Posts

Guest Simo

The Cranberries – irlandzki zespół rockowy założony w 1989 w Limerick. W latach 2003 – 2009 zespół nie występował i nie nagrywał płyt. Działalność wznowił w 2009 roku.

 

Nie pytam, czy znacie, bo znacie na pewno. Między innymi

,
,
, czy

 

Bardzo lubię zespół, głównie ze względu na świetny wokal Dolores :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeju jak ja to uwielbiam, kiedy chce mi się posłuchać czegoś spokojniejszego :) . O tak Dolores jest świetna jak i całe Żurawinki. Najchętniej sięgam chyba po Zombie, bo reszta czasami jest za... spokojna? Ale to i tak nic, bo są naprawdę fajni :D.

 

Boże napisałam to jak potłuczona :happy:.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Promises jest świetne. Bądź Salvation.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owszem, dołączam do grona "lubiących to" :P Głównie ze względu rzeczony powyżej wokal Dolores (strasznie lubię te jej "zaśpiewy" i "urywanie" dźwięków). Moim zdecydowanym faworytem jest "Salvation", albowiem preferuję utwory dynamiczne i z "powerem", dużo mniejszą sympatią natomiast darzę "Ode to my family" (np.) ze względu na balladowy, mocno stonowany charakter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna twórczość, a wokal Dolores bardzo charakterystyczny, ciekawy i i mocno intrygujący. Raczej nie można nie znać (nie lubić) "Zombie" i nie podziwiać umiejętności "żonglowania" głosem. margoQ "Salvation"- super.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Znam, nawet szanuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno mi ogarnąć tą smutną wieść ,odszedł jeden z charakterystycznych wokali rockowych ,Dolores od dłuższego czasu chorowała podobno na chorobę dwubiegunową która w ostatnim stadium doprowadza bardzo często do samobójstwa ,i kto wie czy w przypadku Dolores tak nie było .

Żegnaj Dolores

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wierzę. Jestem wściekła... Na świat i na siebie, że nie poszłam 2 lata temu na koncert zespołu, kiedy grali w Lublinie. Strasznie się nie mogłam doczekać nowego materiału i miałam nadzieję, że przy okazji nowej płyty może jednak usłyszę Dolores na żywo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny rok zaczyna się źle... Oby się to nie posypało tak jak dwa lata temu :( Uwielbiam jej głos, naprawdę ogromna strata :(

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, wielką fanką zespołu nie byłam, ale na pewno ich muzyka ma dla mnie wartość sentymentalną. Zawsze szkoda, kiedy ktoś umiera przedwcześnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poczułem żal jak przeczytałem wiadomość o śmierci Dolores. The Cranberries znam tylko z trzech utworów co nie zmienia faktu że w tamtym momencie ogarnął mnie smutek i zdziwienie że osoba jeszcze młoda odchodzi z tego świata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.radiozet.pl/Muzyka/Tlumy-fanow-pozegnaly-Dolores-O-Riordan-z-The-Cranberries-ZDJECIA

 

Ostatnia droga Dolores ,patrząc moim funeralnym okiem w ładnej trumnie ,jedyne czego nie mogę sobie wyobrazić to widoku pięknej Dolores w otwartej trumnie z zamkniętymi oczami ,jutro spocznie w irlandzkiej ziemi o pozostanie w Nas smutek i utwory z charakterystycznym głosem Dolores 

 

Mam taki pomysł uczczenia pamięci Dolores jutro o 11 30 w godzinę rozpoczęcia pogrzebu posłuchajmy sobie numeru The Cramberries dokładnie tego :

[video=youtube]http:/https://www.youtube.com/watch?v=Zz-DJr1Qs54/

Ja tak jutro zrobię i zapraszam wszystkich którym wokal Dolores nie był obcy .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu została opublikowana informacja, że powodem śmierci Dolores nie było samobójstwo przez przedawkowanie leków. Wokalistka przyjęła jedynie zalecaną dawkę leków, którą popiła dośc dużą ilością alkoholu, a przyczyną śmierci było utonięcie w wannie.

Moim zdaniem nie można na 100% ocenić, czy to było samobójstwo, czy wypadek. Mogła się utopić celowo, mógł to być wynik samego upojenia alkholowego, bądź też reakcji alkoholów z lekami. Biorąc pod uwagę fakt, że cierpiała na zaburzenia psychiczne, prawdopodobieństwo jest 50/50.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś premierę miała ostatnia płyta The Cramberies z Dolores ,i ostatnia w ogóle jeżeli chodzi o ten Band słuchał ktoś z Was ,ja słuchałem i powiem Wam że dziwnie się jej słucha mając w głowie to że Dolores nie ma już wśród nas .

A co do tego co pisze HietAla to można to rozpatrywać to w dwojaki sposób jeżeli chodzi o medycynę sądową ,z jednej strony to mogło być samobójstwo jako że samobójcy często robią takie mieszanki alkoholowo proszkowe ,tak przecież było z Whitney ,a z drugiej strony Dolores pijana mogła po prostu np zasnąć w wannie pełnej wody i doszło do przypadkowego utonięcia ,więc moim zdaniem w oświadczeniu dla mediów był to nieszczęśliwy wypadek ,a tak na prawdę było to samobójstwo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.