Jump to content
Sami

Normalni ludzie się nudzą

Recommended Posts

Ostatni (czy na pewno?) art, który zamierzam wystawić w Kitee. Tuopainen w żółciach. 

 

xF6WQA3.jpg

  • Like 12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie jaką osobę lubię rysować najbardziej? Nie, nie Tuomasa. :v 

Tak - siebie. Tak, jestem małym egocentrycznym ciasteczkiem. :D

To dziwne, co wychodzi z mojej głowy, to wycinki z Koti Karjala (chyba), Fińskiej gazety. Potrzebowałam jakichś obrazków do obrazu, który malowałam w Finlandii, ale się nie przydały, więc wkomponowałam je tutaj. :)

 

Y0bDlhS.jpg

  • Like 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielu artystów i malarzy tworzyło na potęgę swoje autoportrety i nie myślę, że jest to kwestia egocentryczności ;)! To są w większości świetne prace, a nawet znane na cały świat dzieła. Ciekawie wycieniowałaś twarz, dopracowane włosy, kołnierzyk koszuli..A ramiona i marynarka? Jakby w kontraście są takie..."urwane" :-D! Wieem! Przypomina mi to skrzydła! Idealnie wkomponowałaś te wycinki z gazet. Są w idealnym miejscu i bardzo urozmaicają cały portret! I like it :)!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wytapetowałam tym już cały internet, to mogę wkleić i tutaj ::)

 

Obraz inspirowany tekstem Deep Silent Complete, na który, nie wiedzieć czemu, ostatnio mam mocną fazę.

 

In your creation heaven did decree

That in your arms sweet death should dwell

The age to come would say 'This poet lies:

Such heavenly touches ne'er touch'd earthly faces

 

 

JMMSCbo.jpg

 

Straszne, co aparat i kiepskie światło robi z rysunkami... A z obrazami, gdzie ważny jest kolor, to już zupełnie. Gdyby mi się to zmieściło do skanera, to bym to zeskanowała :v

  • Like 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybki widoczek wczoraj między robieniem naleśników a spacerem w poszukiwaniu pokemonów :v 

 

zbr5Lcl.jpg

  • Like 12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postawiłam sobie wreszcie stronę na fejsie, żeby nie zawalać mojego profilu moimi rysunkami i ogólnie rzeczami. 

 

Reklama dźwignią handlu, więc feel free to give it a lajk or sth :v

 

TUTEJ

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bang. Potrzebowałam zdjęcia w tle na moją stronę. Więc popełniłam w jeden deszczowy dzień taką fotoszopkę. Trochę malowane, trochę kolaż. ::)

 

kGknkWD.jpg

  • Like 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to zwykle ze mną bywa, nie umiem się zdecydować na jeden rodzaj sztuki i robię wszystko na raz. Albo to, na co aktualnie przyjdzie mi ochota... Tym razem to fotoszopka, kolaż, sklejone z kilku(nastu) zdjęć, obrobione, podkoloryzowane i takie tam... 

 

Inspirowane utworem The Last Resort Ancient Bards, który jakiś czas temu strasznie mi siedział w głowie i nie chciał wyjść. 

 

dcIj6XE.jpg

 

I żeby nie było za różowo, to wstawiam coś, czym jeszcze parę dni temu był ten obraz. :v Tu aktualnie na etapie posklejania i kminienia kompozycji. Tak, każdy dach jest z innej beczki... 

 

 

14uLMUg.jpg

 

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, i bardzo dobrze, że wstawiłaś "formę przejściową"! Ludziom się (zbyt) często wydaje, że fotomanipulacje to takie kopiuj-wklej, pomachanie myszką bez talentu i koncepcji, wycinanka czy też kolaż z kilku różnych zdjęć i roszczenie sobie na tej podstawie prawa do miana artysty. A tu widać namacalnie, że jest inaczej, niech ci wszyscy ludzie gdzieś sobie idą być niedowartościowanymi gdzie indziej :v

A fotoszopka zacna i tu zaczyna się problem, bo Twoje prace niezmiennie podziwiam, lubię i w ogóle pozytywnie odbieram, ale ciężko mi to ubrać w konkretne słowa. No przecież wiesz, noo, a ja to jeszcze na forum piszę :P Pozostańmy przy tym, że jest intrygująco i... natchnęło mnie do ponownego przebicia się przez Ancient Bards na spotifaju (ze szczególnym naciskiem na The Last Resort). Stwórz jeszcze jedna fotoszopkę, a może zainspiruje mnie to do zebrania swego leniwego tyłka i pościągania utworów na telefon, do czego się zbieram, odkąd poleciłaś TLR :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

dcIj6XE.jpg

No ładnie, ładnie. Nie powiem. Może do czego się przyczepię, to tylko ta dziewoja. Render nie jest wtopiony. Dla mnie wygląda, jakby był po prostu wrzucony. Niedopasowany. Można by pokombinować z kolorystyką i byłoby ładne. W dodatku złe źródło światła (patrząc na render).

 

Bardzo podziwiam, że tak chce Ci się z tym bawić. Ja sobie odpuściłem już dawno, ale może i wrócę... 

Czekam na dalsze prace!

Share this post


Link to post
Share on other sites

O grafice muszę się jeszcze dużo nauczyć, dopiero zaczynam, a poza tym nigdy nie planowałam zajmować się tym bardziej 'poważnie' (w sensie zawodowo :)). 

Dlatego, jak to na samouka przystało, błędy są. Z tym światłem to wiem, też to widzę, że na dachach świeci z innej strony, a na jej nogi z innej strony. I szczerze tutaj już mi się nie chce z tym bawić (poza tym, że musiałabym przekopać internet, żeby się dowiedzieć jak to poprawić :v), ale na następnej fotoszopce nad tym popracuję. 

 

Z kolei z tym renderowaniem postaci niekoniecznie ogarniam o co chodzi, ale to dobrze, bo zmusiło mnie to do wygooglowania co to takiego i co ja mam z tym zrobić ::)

 

Dzięki za opinię, Bartek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie fajna fotomanipulacja, potrafisz rysować, więc z tym powinno Ci gładko pójść :) Tak jak napisał kolega wyżej, dziewczyna jest ładnie wycięta ale jej kolorystyka nie pasuje do reszty obrazu, co bardzo widać :) Tego można się szybko nauczyć po oglądaniu tutków :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parę dni temu wytapetowałam tym cały internet, ale tu jeszcze mnie z tym nie było.

Kilka zdjęć z 'pracy nad' i potem końcowy rezultat

 

B8FJ3ru.jpg

ozrRPnV.jpg

flKLnDS.jpg

Lsd7FcN.jpg

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny detal, dobrze zrobione cienie, normalnie nie ma się czego przyczepić. :D Może tylko odrobinę ta broda jakaś taka rzadka się wydaje, chociaż nie jestem pewna, czy tak na oryginalnym zdjęciu też nie jest. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popełniłam ostatnio kolejną fotoszopkę, pierwszą z serii (jeśli bogowie dopomogą). 

'Ace of Hearts", art z podwójnym albo i potrójnym dnem. ::) 

 

4Sx8kIU.jpg

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękne ♥ Co to jest to na środku? :P

 

Dzięki ::) W sensie co na środku? Te iskry żółte? Szczerze sama nie wiem ^^ - Chodziło głównie o ekspresję, a nie o coś konkretnego

Share this post


Link to post
Share on other sites

To czarne coś, na ręce pięknej istoty :)

 

A, to czarne? Ogólnie postać jest dość pofragmentowana, jak widzisz i to jest jedna z tych 'dziur', w których przebija po prostu tło. To samo jest np. na twarzy i drugiej ręce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow! Sami, cóż za kreatywność ;) Cudna ta fotoszopka, od razu przyciąga spojrzenie. I ma niesamowitą głębie, nie sądzę abym wyłapał wszystkie szczegóły, ktoś bystrzejszy może zdoła. Interpretowałbym to jako zniewalające uczucie miłości (strzała), potężna dawka hormonów czyli w sumie ogłupienie w sensie tymczasowy zanik racjonalności (iskry) prowadzącego do duże spektrum możliwości i kombinacji owego uczucia (uwielbienie, zazdrość, nienawiść). Miłość w mroku (pięknie wszystkie barwy współgrają), mrok w miłości. Tyle na razie dostrzegam, podziwiam Twój umysł i artyzm ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za komentarz, Lucyferze ; )

I z jednej strony to prawda, co piszesz, a z drugiej - zupełna tego odwrotność. Z jednej strony strzała, jak dobrze zinterpretowałeś, to miłość. Ale nie w takim znaczeniu, jakie wszyscy dobrze znamy. Niektórzy nie czują szczególnej potrzeby bycia w związku i jest im z tym bardzo dobrze, czują się wtedy w porządku sami ze sobą i ten stan im pasuje, ale otoczenie wywiera na nich bardzo silną presję - presję, żeby sobie kogoś w końcu znaleźli, bo przecież tradycja, normalna rodzina i takie tam, 'jeszcze ci się odmieni'. 

Dlatego tutaj miłość w sensie 'relacja' jest przedstawiona jako niszczyciel, coś niechcianego, coś, co męczy, rozrywa i tworzy niepotrzebną presję. 

:) 

No, to się minimalnie otworzyłam, chociaż nie taki był plan... Ale to jest mniej więcej to, co 'artysta' miał na myśli :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako mały okultystyczny robaczek, zrobiłam sobie okultystyczny obrazek. Fantasy art mnie nie kręci, ale takie klimaty już bardziej. Przypuszczam, że pójdę potem dalej w tą stronę :)

 

umiAgoJ.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.