Jump to content
Adrian

Skąd się wziął Wasz nick?

Recommended Posts

Mój z kolei wziął się jak już wcześniej wspomniałem z gry - konkretnie z Diablo II, w którą za młodych lat się zagrywałem. Pełna wersja mego nicka to Szaman Fetyszy - potworek z bodaj III aktu - mały, złośliwy i zieje ogniem :D Ale że nick był ciut długi to naturalną koleją rzeczy skrócił się do "Szaman" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naditiani, bo tak nazywa się mój nick pochodzi ze Starożytnego Egiptu, gdzie to imię oznaczało władzę i niezależność :) No a "91" to wiadomo rok urodzenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hejka :)

Mój nick wymyśliłam jeszcze w dzieciństwie. Od zawsze uwielbiałam Króla Lwa, a jedną z moich ulubionych postaci był Rafiki. Ten nick towarzyszy mi od kilku lat, a jako, że nie chciałam dokładnie tak samo nazywać się jak Rafiki, to z tego nicku zniknęło "i" i zostal Rafik ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na instagramie bardzo podobały mi się konta, które w nazwie zawierały słowo faerie. Jako, że mój instagram jest poświęcony książkom, a poza tym bardzo lubię czytać nocą, nazwałam się FaerieOfDark. Nie chciało mi się wymyślać nowego nicku na forum, więc wykorzystałam ten instagramowy, mimo, że tam login już dawno zmieniłam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

He,he...

Sam założyłem taki temat na kilku forach...

 

Zatem:

 

Jestem tutaj, stosunkowo krótko, nadal odkrywam czeluści forum, ale tak jak chyba wszyscy tutaj, kocham nasze Nightwish.

 

Zacznę od tego, że dzieciństwo przyszło mi spędzać w czasach, gdy całą rodziną stało się w kolejkach po papier toaletowy, kawę, papierosy, czy co tam akurat rzucili do sklepu.O posiadaniu Atari i ZX Spectrum można było tylko pomarzyć, a jak ktoś już miał to zawsze miał pełną chatę :o :shock: Tak, tak... kiedyś były takie czasy.

 

Oprócz normalnych zajęć lekcyjnych, gry w piłę, zabaw w wojnę, w chowanego, podchodów itp. znaleźliśmy sobie z kolegami inną rozrywkę. Dostaliśmy od taty kolegi dwie prośby (na papierze) jedną po niemiecku, drugą po angielsku w stylu:

"Witam, nazywam się Adam, mam tyle i tyle lat. Mieszkam w Polsce. Interesuję się waszą firmą, chciałbym uzyskać więcej informacji o waszej firmie, proszę o przesłanie próbek, ulotek, materiałów promocyjnych.... i takie tam....."

...które wysyłaliśmy na wszystkie adresy, jakie tylko wpadły nam w ręce - z czekolad, gum do żucia... no generalnie ze wszystkiego . Wymienialiśmy się nimi w klasie.

 

Nawet nie wiecie jakie rzeczy potrafiły przyjść w przesyłkach zwrotnych i jaka była radocha, kiedy po miesiącu czekania przyszło cokolwiek :crazy: .

Do dzisiaj pamiętam zestaw papeterii z Walta Disney'a, o której moi koledzy mogli tylko pomarzyć. Niektórym może wydać się to śmieszne, ale takie były czasy, że nic nie było. Gdyby nie kilka przeprowadzek i remontów miałbym ją do dzisiaj. Długo trzymałem, jako jedną z najfajniejszych pamiątek z "tamtych czasów". Niestety gdzieś wsiąknęła .

 

Tyle słowem wstępu. Do rzeczy.

 

Wysłałem taką właśnie prośbę do NASA w Stanach Zjednoczonych. Dostałem zajefajne plakaty z załogami promów kosmicznych, przepiękny kalendarz i kupę innych fotografii.

Otwierałem przesyłkę w towarzystwie moich kolegów z podwórka i jakie było zdziwienie i ubaw gdy jako odbiorcę przeczytaliśmy Adam Blusur. Byłem wtedy w podstawówce i charakter mojego pisma, mógł wprowadzić w błąd.

 

Moja nazwa to przekręcone nazwisko, ale tak przekręcone, że nie ma szans na dojście do tego jakie to. Sam bym nie doszedł.

Koledzy długo, długo jeszcze nazywali mnie blusur. W tej chwili nikt mnie tak nie nazywa, ale sentyment pozostał i od pewnego czasu, wszędzie w internetach jestem blusur.

 

To tyle. Dziękuję wszystkim, którym chciało się przeczytać moje wypociny i zapraszam kolejnych chętnych.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOW niezła rozrywka! Fajny pomysł z tym wysyłaniem listów do różnych firm. No i jestem pod wrażeniem, że odpisywali! Super!

Więc jakby nie było, twój nick pochodzi z NASA :O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.