Jump to content
Maggie

Seriale

Recommended Posts

Niedawno zaczęłam oglądać 2 Broke Girls. Jestem już przy 3 sezonie i bardzo polecam. Dawno nie oglądałam serialu, który by mnie tak bawił, do tego piękna aktorka z dużymi i pięknymi piersiami w roli głównej : D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wlazłam tu na chwilę zerknąć co tam drodzy moi userzy oglądają i zaczęłam się zastanawiać, co ja ostatnio oglądam... No, w otoczeniu fanów zagranicznych seriali, odurzających pomysłowością i złożonością, Tai was powali! :happy: Od jakiegoś czasu łykam sobie dobry, stary, leciutki serialik komediowy tj. "Bulionerów". W ogóle o nim zapomniałam, a podczas sesji, w otoczeniu wszystkich tych bestii z kłami zwanych potocznie kolokwiami, taki zabawny serial komediowy, to prawdziwe wybawienie! Zabawne jest to, że z czasem nawet bohaterowie zaczynają człowieka obchodzić i można się w to wciągnąć. Kompletnie nie rozumiem tak niskiej oceny tego serialu na Filmwebie (szczególnie, że większość komentarzy jest "na tak"). To oczywiste, że nie jest zbyt ambitny, ale kreuje wyraziste postaci, aktorzy grają przyzwoicie i można się pośmiać. Szkoda tylko, że (niestety dobrnęłam już do ostatniego odcinka) kończy się tak, jakby brakło pomysłu, jakby bez zakończenia, ale cóż... to charakterystyczne dla tych krótkich serialików komediowych. Jakby miała być kolejna seria, której już nie było.

Zauważyłam przy tej sposobności, że obecnie takich serii w TV w ogóle nie ma. Mam na myśli - nowych. Przeważają nędzne dramatyczno-obyczajowe serialiszcza pełne naturszczyków bez polotu, paradokumenty (kpina z ludzkiej inteligencji), ewentualnie jakieś słabe niby zabawne komediowe serie, w których oglądamy wesołe rodziny bez skaz, w odpicowanych domach, ludzi pięknych i uśmiechniętych, którzy nawet złoszczą się "pięknie". Brak serii na miarę "Miodowych lat", czy "Rodziny zastępczej". Takich, które miały "to coś" i były naprawdę niezłe, jak na programy dla ludzi "po pracy", były ciepłe, trochę złośliwe i przy tym wciągające.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawiązując do powyższej wypowiedzi, chciałbym dodać, że ja wychowałem się na 'Rodzinie zastępczej' i 'Miodowch latach' - teraz oglądając te seriale, mam wrażenie, że znam wszystkie odcinki na pamięć. Pamiętam też takie produkcje jak 'Graczykowie' czy 'Świat według Bundych'.

Wspominając inne seriale z dzieciństwa, przypominają mi się też takie, których nie darzyłem sympatią; były one natomiast pasjonujące dla mojej mamy i chcąc nie chcąc musiałem razem z nią oglądać 'Modę na sukces', 'Klan', 'M jak miłość'.

 

Na koniec wypowiedzi polecę wam kilka produkcji, które możecie dobrze znać, a które ogląda się dość przyjemnie ;) :

'Różowe lata 70-te' , 'On, ona i dzieciaki', 'Kości', 'Magia kłamstw' i może jeszcze 'The following'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A o Ranczo nikt nie wspomina :P

 

Ja uwielbiam właśnie ranczo, także rodzinę zastępczą,Kiepskich, Miodowe lata, w końcu odchowano mnie na tych serialach :P

 

Lubiłam także oglądać m jak miłość,ale to co teraz tam się dzieje to woła o pomstę do nieba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj Ranczo! Ten serial to jest klasa sama w sobie bardzo lubię klimat tego serialu i wykwintną obsadę w rolach głównych Cezarego Żaka i Artura Barcisia. Trochę mi przypomina czasy, jak sam kiedyś na wsi mieszkałem. Nie mogę się doczekać i to bardzo 10 i niestety ostatniego sezonu tego serialu... A w dziewiątym sezonie się działo i to dużo Czerepach chciał odwołać Kozioła z funkcji prezesa partii PPU i były wybory na wójta. Teraz w dziesiątym Kozioł będzie kandydował w wyborach prezydenckich i jestem ogromnie ciekaw czy mu się uda wygrać. :) I mam nadzieję, że Ranczo znowu otrzyma zasłużoną Telekamerę. :) Dla mnie oczywiście Ranczo jest niezmiernie pouczającym i najlepszym polskim serialem pokazującym czym jest prawdziwe życie i problemy. Dla TVP trudno będzie nagrać taki drugi hit jak "Ranczo", choć jednym z lepszych nowych seriali na TVP jest "O mnie się nie martw". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Głównym plusem Rancza jest bardzo przenikliwe spojrzenie na Polskę autorów i wyraziste postaci - a, co ciekawe, jego twórcy Wojciech Adamczyk (reżyser), Robert Brutter i Jerzy Niemczuk (scenarzyści), pracowali też przy Rodzinie zastępczej. Czyli bardzo możliwe, że kiedy zabiorą się za kolejny wspólny projekt, znowu powstanie jakiś dobry, polski serial. Chciałam też zauważyć, że Ranczo było tworzone dla podkreślenia realiów Polski świeżo po wstąpieniu do UE - a teraz, kiedy jesteśmy już "starymi wyjadaczami", wiele wątków staje się nieaktualnych i nie ma już czego ciągnąć. ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę się doczekać czwartego sezonu House Of Cards i Wikingów. Ale już niebawem będą :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytam książkę i po prostu nie mogę!!!

Cały czas myślę o bohaterach z jednego serialu. Wciąga bardziej niż odkurzacz paprochy.

 

Mr.Robot

 

Takiego serialu jeszcze nie było. Ja chcę więcej - uzależniłem się chyba! Oglądajcie i podziwiajcie tak jak ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nienawidzę Świata według Bundych, gorszy od Kiepskich. Chyba nie ma innych komedii, które mógłby nie lubić.

 

A ja oglądam Pamiętniki Wampirów. Bardzo ciekawy serial i nie jest o wampirkach ze Zmierzchu :) Klimatem przypomina Smallville.

 

Uniwersum DC

Niefajna wieść o crossoverze Supergirl i The Flash

 

 

Lubię komiksowe, ale ogólnie są nudnawe. Czekam, aż w reszcie zaczną emitować jakieś porządne sci-fi.

 

Castle i The Last Man on Earth były dość ciekawe w ostatnich odcinkach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądaliście już nowy trailer Gry o Tron?

 

[video=youtube]

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądaliście. I szach mat, wszyscy, którzy twierdzili, że Jon jednak nie umar. Umar. I teraz ewentualnie może się potwierdzić teoria mówiąca, że Melisandre go wskrzesi jako jakiegoś kapłana retardianizmu jej ognistego boga (nie pamiętam jak on się nazywał). :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A oglądał ktoś Rodzinę Soprano? Serial opowiada o losach Tony'ego Soprano, który oficjalnie zajmuje się utylizacją śmieci, a tak naprawdę jest wysoko postawionym członkiem mafii. Pomimo tego, że dzięki swojej nielegalnej działalności dorobił się małej fortuny, to problemy rodzinne i zawodowe zaczynają go coraz bardziej przytłaczać, więc pewnego dnia postanawia udać się do psychiatry. Więcej nic nie napiszę. Jeśli kogoś zainteresował opis, to niech koniecznie obejrzy. Jeśli nie...to też niechaj obejrzy, bo wiele straci, jeśli tego nie uczyni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądaliście już nowy trailer Gry o Tron?

 

[video=youtube]

 

Jon Snow nie żyje ♥ i dobrze! Ze wszystkich postaci lubię chyba tylko Aryę (tak się to odmienia?) i karła :D i Ogara lubiłam... :(

Nie mogę się doczekać kwietnia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

GoT ♥ Bliżej maja niż kwietnia ta premiera :c

 

A ja ostatnio zaczęłam oglądać 'New Girl' ('Jess i chłopaki'). Bardzo dobry i zabawny serial. Przy każdym odcinku się śmiałam, no i podoba mi się w jaki sposób w tym serialu, przyjaciele wspierają się nawzajem ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczęłam wczoraj oglądać kolejne dzieło ze stajni Marvela - Daredevil.

Wczoraj, jako że malowałam sobie kurtkę i musiałam się czymś zająć przy malowaniu, obejrzałam trzy odcinki.

I polecam :D Pan Matty Murdock może nie jest takim badassem jak Deadpool, ale jest blisko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otwieracz nowego sezonu GoT bardzo dobry, daję 8/10. Poruszyli właściwie wszystkie główne wątki, pierwsze trupy są i w sumie nie ma się do czego przyczepić :) Czekam tylko na Littlefingera, tęskniłam tyle miesięcy :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też się cieszyłam, że mogę oglądnąć GoT online w dniu premiery : D

Kiedy następny odcinek? Nie mogę się doczekać! Ale chyba sobie oglądnę od nowa cały serial, dla odświeżenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie jakoś nie ruszył za bardzo ten nowy odcinek :/ Jak zawsze na akcję trzeba będzie poczekać do połowy sezonu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny nowy odcinek, właśnie skończyłam go oglądać. Dobrze, że Gra o Tron wróciła, będę miała co robić co poniedziałek wieczorem ::)

 

Pociągnęli wszystkie wątki, które zostawili rozgrzebane na końcu piątego sezonu i to bardzo mi się podobało. W dodatku mają ode mnie plusa za to, że Jon Snow nie ożył cudownie w pierwszej scenie pierwszego odcinka. I ogólnie że nie ożył. What is dead, is dead and gone, koniec pieśni. 

 

 

 

I ładnie się pozabijali w tym odcinku też, nie powiem kto kogo, ale ładnie było. Tylko Tristane'a mi trochę szkoda. W sumie nie wiem czemu.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To był dobry pierwszy odcinek GoT! Nic w sumie takiego się nie działo, ale wciąż żyję nadzieją, że sezon szósty będzie lepszy niż piąty, w którym prawie do samego końca nic się nie działo. Martwi mnie to, że Tyrion został w tym nudnym mieście... trochę wypalił się ten jego wątek i powiem szczerze, że jego intrygi, które powoli będą nabierały rozpędu nie napawają mnie taką, jak kiedyś, radością. Królewska Przystań - tam się dzieje! Tam prawie zawsze coś intrygującego ma miejsce i ten wątek interesuje mnie najbardziej. No i oczywiście, czy Jon wróci... osobiście uważam, że jest na to szansa, ale szybko to nie nastąpi. Czekam niecierpliwie na kolejny poniedziałek! :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie tam od Dżona Snoła bardziej interesuje, kiedy pokażą Bronna, który jest jedną z moich ulubionych postaci. Kocham poczucie humoru i życiową filozofię tego gościa : )

Nadal zdumiewa mnie to, jak szybko zleciało mi oglądanie pierwszego odcinka nowego sezonu. Ledwo go odpaliłem, a on już się skończył...smutek. Czekam z niecierpliwością na dalsze poczynania rodziny Lannisterów w Królewskiej Przystani. Czuję, że Jaime i Cersei dadzą do wiwatu ekipie Wielkiego Wróbla. Nie trawię fanatyków religijnych, więc mam nadzieję, że będą umierać okrutną śmiercią.

Natomiast na minus tego odcinka i całego szóstego sezonu zaliczam powrót Brana. Od samego początku serialu jego wątek męczył mnie niemiłosiernie i czuję, że teraz wcale nie będzie lepiej.

I tak czekam sobie na kolejny odcinek z nadzieją, że pojawi się Bronn, a Bran umrze, albo chociaż zniknie na kilka kolejnych sezonów.  :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emocjonujący był ten nowy odcinek GoT - nie ma co! Mam chwilowo jedno do powiedzenia:

 

 

On żyje! :happy:

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emocjonujący był ten nowy odcinek GoT - nie ma co! Mam chwilowo jedno do powiedzenia:

 

 

On żyje! :happy:

 

 

No właśnie... on żyje. Kurdę, czerwony kogucik - zabili go i uciekł. A taka byłam zadowolona, że w tym serialu może zginąć każdy, nawet najbardziej ofangirlowany bohater w Westeros. Ale to by było zbyt prozaiczne, żeby Jon umar tak po prostu jak normalny każdy zwykły człowiek. Nie, ależ po co... 

Uważam, że to ożywienie Jona to był najbardziej niepotrzebny fanservice jaki kiedykolwiek widziałam.

cZb4N.gif

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sami:

 

 

Prawdę mówiąc... miałam nadzieję, że nie ożyje, ale czułam, że to słabe ucięcie wątku na murze, bo Jon był jego centrum. Moja ekscytacja była dość ironiczna, bo wszyscy od roku męczyli strasznie o to, czy on żyje, czy nie żyje, czy ożyje itd, więc... tak on żyje! He's alive itd. Martin chyba sam mówił, że Gandalf powinien był pozostać martwy, a teraz co? Sam (nie wiem zaś, czy to było [już] w książce) darowuje drugie życie postaci nudnej, nijakiej i wręcz szablonowo dobrej. Może jest jakiś haczyk? Mam nadzieję, że chociaż to. 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.