Jump to content
pawel27g

Rammstein

Recommended Posts

Tak jak już wcześniej pisałam w wątku, zdecydowaną fanką Rammsteina stałam się dopiero niedawno. Owszem, znałam i słuchałam ich już od jakiegoś czasu, ale zawsze traktowałam R+ dosyć wybiórczo. Tak, tak, do momentu, gdy przesłuchałam Skills in Pills, czyli solowy album Tilla. I wtedy zaczęłam "odkopywać" cały Rammstein. To jest zespół, który praktycznie w całym swym dorobku prezentuje bardzo wysoki poziom. I to pod każdym względem. Nie są nowicjuszami na rynku, ale ciągle potrafią zaskoczyć odbiorcę i nie powiewa tu nudą. Długo czekaliśmy na nową płytę, ale już dwa pierwsze single utwierdziły mnie w przekonaniu, że warto było. Teledysk do Deutschland to arcydzieło. Niech on sobie będzie nie wiem jak kontwersyjny, dla mnie jest mega! Zresztą zawsze fascynowało i zastanawiało mnie to, co zespół ma do powiedzenia w swoich klipach, bo niewątpliwie jest w nich głębszy przekaz. I kolejny raz czerpię wielką przyjemność (raczej wszystko ze mną ok ;)) z patrzenia na te gorszące, kontrowersyjne i...może dla niektórych obrzydliwe obrazy. Dla mnie są sztuką, w całej swej brzydocie, ironii i ohydności. "Nijakich" zespołów jest na pęczki. Rammstein zawsze miał coś do powiedzenia i chociaż niewiele rozumiem po niemiecku, to problematyka i puenta jest tak mocna, że wystarczy obejrzeć video i wiadomo, o co chodzi. Radio chodzę i nucę sobie pod nosem, niczym wcześniejszy, równie wpadający w ucho refren utworu America. Raaaaadiiiiooooo, mein raaadiiiioooooo - to jest tak melodyjne i porywające, że od pierwszego przesłuchania nie chce mi wyjść z głowy ;). I znów utwór jest opatrzony świetnym teledyskiem. Zgłębiam resztę albumu. Jestem pod wielkim wrażeniem. Nawet przez chwilę myślałam o tegorocznym koncercie w Chorzowie, bo przecież ich występy są niesamowitym show. Niestety, już dawno wyprzedano bilety. Mam nadzieję, że następnym razem się uda, bo bardzo chciałabym zobaczyć ich performance. I chyba nikomu z fanów R+ nie muszę tłumaczyć, co tam się będzie działo :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, i mamy teledysk do "Ausländer" - tym razem chłopaków wywiało do Afryki :D

 

[video=youtube]

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rammstein zaplanował już trasę koncertową na przyszły rok! Podczas Europe Stadium Tour odwiedzą Warszawę. Póki co, nie znamy żadnych szczegółów, ale patrząc na zwiastun wiemy, że będzie to występ na PGE Narodowy. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się zobaczyć Tilla i spółkę na żywo. Ktoś z Was przymierza się do przyszłorocznego koncertu R+ w stolicy :)? https://www.facebook.com/22330837712/posts/10156971451697713/.                               EDIT: Zespół wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie, 17 lipca 2020. Bilety w sprzedaży od 5 lipca 2019 https://www.antyradio.pl/Muzyka/Koncerty/Znamy-date-koncertu-Rammsteina-w-Polsce-w-2020-roku-32930

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.