Jump to content
Sølvi

Draconian

Recommended Posts

Draconian++PNG.png

 

Szwedzki zespół utworzony w maju 1994 roku w Säffle, wykonujący gothic / doom metal.

 

 

Na początek:

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

Czyli kolejna porcja ponurych dźwięków. Jak wrażenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaliczyłam krótki epizod z Draconian. To są absolutnie moje klimaty i teraz jak wróciłam odsłuchem do nich myślę: dlaczego ich zaniedbałam? Utwór, którym mnie kiedyś zdobyli to Death come near me:

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

No chyba warto było iść za nazwą :D

Przysłuchuje się utworowi(A Slumber Did...), chyba z chęcią poznam to lepiej, ten zespół.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnego dnia coś mnie tknęło i przesłuchałam sobie pierwsze trzy propozycje w temacie... i coś zaskoczyło - przy "Deadlight". Cała płyta "A Rose for the Apocalypse" poszła więc na pierwszy ogień. Na początku wszystkie kompozycje zlewały mi się w jedno, ale to było tylko mylne pierwsze wrażenie - za każdym razem odkrywam tam coś nowego. Płyta utrzymana w jednym klimacie, coś jak "Widow's Weeds" Tristanii, ale tu jest więcej doomu i ciężaru i ten potężny, głęboki growl (jak ktoś zna Swallow the Sun, to wie o co chodzi ;) ).

 

Zaciekawiona i zauroczona sięgnęłam po "Where Lovers Mourn" i znów mogę powiedzieć, że płyta trafia w mój gust i brak na niej słabszych momentów, a jak narazie najbardziej spodobało mi się "Silent Winter" - mniej doomowo, a bardziej w stronę symphonic nawet bym powiedziała, że jest ten kawałek.

 

Słowem - absolutnie moje klimaty. A czeka mnie jeszcze odkrywanie pozostałych płyt :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draconian to głównie klimat. Mrok, ciężar, melancholia, monotonia i smutek. Zwykle po spokojnym wstępie dostajemy istną burzę dźwięków. Bardzo dopracowane utwory, charakterystyczny głos wokalisty i wokalistki. Są jednym z ważnych reprezentantów skandynawskiego doom/gothic metalu.

 

Aktualnie zespół pracuje wraz z nową wokalistką Heike Langhans nad nową płytą, a ode mnie próbka z nią, zapowiada się bardzo dobrze, nie mogę się doczekać ;)

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Czyli muszę się zapoznać z pozostałymi płytami, by porównać... To moje zadanie na jutro xD Dziś gwałcę całą dyskografię Avantasii. Jestem przy przedostatnim albumie xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do "próbki z nową wokalistką" - rzeczywiście jest nieźle, a biorąc pod uwagę to, że obecnie w uszach mam niemal wyłącznie IAMX, to i tak sukces, że mi się nawet wkręciło :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli muszę się zapoznać z pozostałymi płytami' date=' by porównać... To moje zadanie na jutro xD Dziś gwałcę całą dyskografię Avantasii. Jestem przy przedostatnim albumie xD[/quote']

To jak nadrobisz, to pochwal się wrażeniami ;)

 

 

270488_10201563868557825_495123182_n.jpg

Dowód na pracę nad nowym albumem :-D zdjęcie z 30 czerwca ;)

 

A teraz już w ramach ciekawostek o nowej wokalistce:

 

Jej deviantart :o

http://synistym.deviantart.com/

 

Wywiad w którym mówi o pracy nad nowym materiałem i twórczością poza Draconianem:

http://www.funeralwedding.com/?p=1615

 

Jeden z jej utworów z solowego projektu:

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Przesłuchałem jeden album i mi się odechciało xD Wszystkie piosenki zlały mi się w jedno, nic nie przykuło mojej uwagi :) Widocznie zespół nie dla mnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przesłuchałem jeden album

To napisz chociaż który :P

Wszystkie piosenki zlały mi się w jedno

Oj, bo tu o klimat chodzi XD To nie ma "wpadać w ucho" - to jest doom (gothic/doom).

 

Jeden z jej utworów z solowego projektu

Już mi się podoba - głównie o jej głos chodzi ^^ (a w utworze jako całości słyszę podobieństwo do demówek Trees of Eternity).

Nic tylko czekać na nowy album!

 

I dzięki za wrzucenie wywiadu, Sionqa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draconian to zespół, którego słucham "gdy mnie najdzie", że tak to nazwę. Muszę być w odpowiednim nastroju, wtedy potrafię katować ich godzinami, bo co jak co, ale są mistrzami w tworzeniu typowo mrocznego klimatu. Jednak zazwyczaj wysiadam po kilku piosenkach, bo ich "ciężar" najzwyczajniej mnie przytłacza. Mnie również zdobył utwór "Death, Come Near Me". Pamiętam jak zasłuchana w tę piosenkę wracałam zimą po nocy do domu ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, wreszcie nowa płyta!

...i to podobieństwo do Sharon w głosie... Nie wiem czemu ale jakoś w tym teaserze szczególnie je słyszę, za to w solowym projekcie Heike lub innych, w których brała udział, to mi się aż tak nie rzucało, jak teraz ;_; Nie żeby to było coś złego, tak tylko mówię jakie to moje uszy mają skojarzenia :ninja:

 

Co do samych sampli, to za dużo nie powiem, bo trochę za krótkie fragmenty, ale płyta raczej będzie utrzymana w jednym klimacie i nie słyszę specjalnych nowości - typowy Draconian: atmosfera, recytacje, growl przeplatany kobiecym wokalem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.