Jump to content
beatag60

Filmy

Recommended Posts

Ostatnio oglądałem Teoria Wszystkiego. Wydaje mi się, że super, ale nie każdy to lubi. Fajne są też filmy związane z historią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądam sobie właśnie film z delikatnym wątkiem gejowskim. Na razie jest delikatny, może później zrobi się bardziej oczywisty.

 

Bardzo mi się podoba. Znaczy film. To jedna z tych rzeczy, które trzeba zobaczyć w wieku lat 19, może 20. Do mnie pewnie trafiłby bardziej jakiś rok temu, ale teraz też czuję, co reżyser (który jednocześnie jest głównym bohaterem i gra sobie główną rolę. W wieku 19 lat gra w swoim własnym filmie, wyświetlanym na festiwalu w Cannes. Meanwhile ja.. no nic. Wracając do sedna: ) miał na myśli.

 

Polecam, chociaż jeszcze nawet nie dooglądałam do końca ;)

 

tumblr_nomimfH5jo1qzdglao1_540.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sobie dziś obejrzałem Avengers: Age of Ultron. Wcześniej bałem się, że film jednak nie będzie dobry, ale zostałem mile zaskoczony. No i niestety obejrzałem go w marnej jakości (dobrze, że to nie była ruchoma kamerka :D ) No byłem w miarę przejęty wydarzeniami, po prostu fajnie się oglądało. Dokładniej mówiąc, film trafił w mój gust klimatyczny (wydarzeń).

Podobieństwo fabuły:

 

No cóż, odmienna historia, od tej co poznałem, pomijając historię mścicieli

 

Hawkeye:

 

eh, sam nie wiem ta postać była bardziej rozbudowana. Ale nuda lub lepiej powiedzieć, mało żywy

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie obejrzałam "Braterstwo wilków", film, który pamiętam z dzieciństwa. Nigdy nie oglądałam go całego, utkwił mi w pamięci tylko obraz murów i ludzi wyruszajacych na polowanie. Co mnie wtedy zaciekawiło filmem, to te wilki w tytule ;) Przyszedł czas na obejrzenie całości i co trzeba przyznać to to, że film ma niesamowity klimat. Momentami czułam się podobnie jak przy oglądaniu "Osady" i słuchaniu albumu "Tears laid on Earth" The 3rd and the Mortal. Nie będę się rozpisywała na temat fabuły, na filmwebie jest krótki opis filmu i powiem tylko tyle, że to prawda, ale nie cała ;) Mimo, że domyślałam się, jakie będzie rozwiązanie akcji to nie nudziłam się ani chwili i film oglądałam z przyjemnością. I z tym niedającym się opisać, wyżej wspomnianym uczuciem :P No i aktorzy są naprawdę dobrzy, jest na co popatrzeć. Co jest bardzo ciekawe, za filmem stoją fakty historyczne, więcej pod tym linkiem, jeśli kogoś też ciekawią takie rzeczy :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzałam dziś film "Pan Hoppy i żółwie". Zabawny, sympatyczny, bardzo przyjemna rzecz, polecam ;) Ach, i jeszcze jedno: Judi Dench. Czy trzeba mówić coś więcej? ♥

A jakiś czas temu widziałam "Stulatka, który wyskoczył przez okno i zniknął". Bardzo mocno czuć w tym filmie ducha "Forresta Gumpa", a przynajmniej mi się od początku z nim kojarzył. Tutaj też mamy wszechpotężny przypadek, który pakuje bohatera - może tym razem nie upośledzonego umysłowo, ale i nie jakiegoś przesadnie inteligentnego czy zdolnego - w różne dziwne, często naprawdę ważne dla świata wydarzenia. Ta forrestowatość jest na plus, oczywiście ;) "Stulatka" również polecam. Jest pomysł, jest humor, jest absurd, słoń i wybuchy, krótko mówiąc ogląda się :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sekretne życie Waltera Mitty" obejrzane. Trochę nie wiem, co zrobić ze swoim życiem :D Film bardzo fajny, szczególnie widoczki i muzyka + przesłanie "tylko wariaci są coś warci".

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sekretne życie Waltera Mitty" obejrzane. Trochę nie wiem, co zrobić ze swoim życiem :D Film bardzo fajny, szczególnie widoczki i muzyka + przesłanie "tylko wariaci są coś warci".

 

Oglądałam... Ale z filmów z przesłaniem typu 'Yolo, idę coś zrobić ze swoim życiem" zdecydowanie bardziej wolę to. :)

Oglądałaś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sekretne życie Waltera Mitty" obejrzane. Trochę nie wiem, co zrobić ze swoim życiem :D Film bardzo fajny, szczególnie widoczki i muzyka + przesłanie "tylko wariaci są coś warci".

 

Oglądałam... Ale z filmów z przesłaniem typu 'Yolo, idę coś zrobić ze swoim życiem" zdecydowanie bardziej wolę to. :)

Oglądałaś?

 

Nie oglądałam, ale mam w planach. W sumie mogę te plany za chwilę zrealizować :D

 

Edit: No i obejrzane. Robi wrażenie... Ale takiego zakończenia się nie spodziewałam, po całym filmie. Idę czytać Walden!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoria Wszystkiego (2013) - Fajne koncepcje i filozofia. Nawet tak jakby wizja artystyczna :) Ale wolę jakiś dramat.

A ostatnio oglądałem, Dracula Historia Nieznana (2014) - ciekawe, ale chyba mnie nie porwało. Kiedyś jeszcze obejrzę, bo coś w nim jest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do Teorii Wszystkiego, film zrobiony naprawdę świetnie. Aktor wczuwający się w rolę Hawkinga naprawdę "zdarł z niego skórę", zagrane bezbłędnie, nie mam zarzutów. Tematyka fajna, bo zbieżna z moimi zainteresowaniami. Trochę miałem rozczarowanie, bo strasznie mało typowo naukowych wątków zostało podjętych, a skupiono się typowo na jego postępującej chorobie. Jego żona też zajmuje bardzo dużo miejsca w tym filmie, a mogła by mniej. Ale to takie pomniejsze kwestie. Bardzo wzruszające są niektóre momenty, przynajmniej dla mnie. Ogólnie bardzo duży plus ma u mnie ten film. Co prawda oglądnąłem go po ponad roku od premiery, ale opinię zawsze napisać można. Akurat może ktoś oglądnie dzięki mnie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabierałam się do Teorii Wszystkiego, ale mam tyle filmów, które chcę obejrzeć, że nie wiem kiedy znajdę na to czas :D

A czy ktoś z was miał już okazję oglądać animację Mały Książę? zastanawiam się czy warto pójść na to do kina, książkę uwielbiam, a po zapowiedziach jestem też pozytywnie nastawiona do filmu, ale fajnie by było poznać opinie innych ;)

No i czekam z niecierpliwością na nowy film Tarantino ♥ http://www.filmweb.pl/film/The+Hateful+Eight-2015-714192

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy ktoś z was miał już okazję oglądać animację Mały Książę?

 

Tak ;) Przyznam, że całkiem fajnie połączyli historię Małego Księcia z historią pewnej dziewczynki. Film jest magiczny, pojawia się motyw o odnajdywaniu w sobie dziecka. Jest trochę zabawnych momentów i trochę wzruszających (ja przepłakałam część filmu :D). Jeśli jesteś fanką książki, to obejrzyj i animację, może Ci się spodoba :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i czekam z niecierpliwością na nowy film Tarantino ♥ http://www.filmweb.pl/film/The+Hateful+Eight-2015-714192

 

Też czekam i się doczekać nie mogę ♥

A w zwiastunie wykorzystali

, który to zespół bardzo lubię, więc tym bardziej się jaram, bo może będą mieli większy udział w soundtracku, kto wie :)
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szef kuchni poleca:

[video=youtube]www.youtube.com/watch?v=X8Bbx6sd-2M

Mroczny, dziwny, intrygujący antyutopijny obrazek plus rewelacyjna muzyka Archive, czyli to, co tygryski lubią najbardziej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś wyczytałem że szykuje się produkcja pełnometrażowego filmu Wiedźmina reżyserem zostanie Tomasz Bagiński.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paweł, to już dawno mówili, chyba nawet tu była dyskusja o tym parę stron wcześniej. :)

 

Obejrzałam wczoraj bardzo piękny (chociaż nie jakiś głęboki) film Mój przyjaciel Hachiko. Więcej na FW. Wzruszający, nawet dla nieczułej mnie. Polecam. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzałem w końcu Planetę 51, trochę słabe. Big Hero 6, zdecydowanie fajne :) Nową Fantastyczną 4, trochę ciekawiej od strony fantastyki. Fabuła troszkę zmyślna, poskracali i głupio "rozwiązali" problem. Następny który "w końcu" obejrzałem, Hercules, nawet ciekawy. Jako film fajnie nadrobił braki elementów fantastyki. Ponownie obejrzałem Strażników Galaktyki, bo musiałem spojrzeć na jakieś "sajfajowe" zabudowania. Kolejny raz zbytnio nie zaciekawił, tylko tyle, że zapamiętałem nowa informacje o uniwersum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wróciłem właśnie z kina. Dzisiaj na tapecie był nowy film Ridleya Scotta, mianowicie "Marsjanin". Szczerze powiedziawszy, nie poszedł bym na niego. I teraz bym żałował. Zdecydowałem się przez wzgląd na osobę reżysera, autora mojego ulubionego filmu "Obcy 8 Pasażer Nostromo". Do teraz mam ciarki za każdym razem jak go oglądam. ;) Co do "Marsjanina" to jest to film conajmniej interesujący jak dla mnie. Bawiłem się świetnie i nie żałuję tych wydanych 25 zł. Może troszkę za dużo humorystycznych wstawek (nie wiem jak to nazwać :undecided: ) jak na taką historie, niemniej odbiór całego obrazu jest dla mnie bardzo pozytywny. I oczywiście jak na amerykański film przystało, wszystko... Nie, nie będę spojlerować. :-D

 

A Wy co sądzicie o tej produkcji? Byliście czy może planujecie pójść? U mnie film cieszy się dość sporym zainteresowaniem. Dzisiaj na ranny seans nie było już biletów, a na następnym, na którym ja byłem, była praktycznie cała sala. :O Rzadko spotykam taki widok. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzałem sobie Van Helsinga. Spodziewałem się czegoś innego. Myślałem, że film będzie bardziej straszny, ale czasem był nudny. Po części był ciekawy. http://www.filmweb.pl/Van.Helsing Niby fajny, ale ... po prostu "ale".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wróciłem właśnie z kina. Dzisiaj na tapecie był nowy film Ridleya Scotta, mianowicie "Marsjanin". Szczerze powiedziawszy, nie poszedł bym na niego. I teraz bym żałował. Zdecydowałem się przez wzgląd na osobę reżysera, autora mojego ulubionego filmu "Obcy 8 Pasażer Nostromo". Do teraz mam ciarki za każdym razem jak go oglądam. ;) Co do "Marsjanina" to jest to film conajmniej interesujący jak dla mnie. Bawiłem się świetnie i nie żałuję tych wydanych 25 zł. Może troszkę za dużo humorystycznych wstawek (nie wiem jak to nazwać :undecided: ) jak na taką historie, niemniej odbiór całego obrazu jest dla mnie bardzo pozytywny. I oczywiście jak na amerykański film przystało, wszystko... Nie, nie będę spojlerować. :-D

 

A Wy co sądzicie o tej produkcji? Byliście czy może planujecie pójść? U mnie film cieszy się dość sporym zainteresowaniem. Dzisiaj na ranny seans nie było już biletów, a na następnym, na którym ja byłem, była praktycznie cała sala. :O Rzadko spotykam taki widok. ;-)

 

Widziałam "Marsjanina" w zeszłym tygodniu i też mi się podobał. Tak samo uważam, że trochę przesadzili z humorem i miałam wrażenie, że ten gość się za bardzo popisuje :D Ale rozmowa w kontekście LOTR była epicka! No i dla mnie miłym zaskoczeniem była Mackenzie Davis, którą znam z "Halt and catch fire", nie wiedziałam, że będzie w tym filmie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.