Jump to content
Ancient

Galeria Ancient

Recommended Posts

1. Sąsiad w Kosmosie

 

Kiedy patrzę na niebo

widzę gwiazdy, te gwiazdy,

które są, jak ...

no właśnie

 

Czasem widziałem,

światła okien

te świetliki za którymi kryje się żyrandol

a w koło niego życie

 

Blask życia

blask szczęścia i radości

 

ale wiem,

że jednak w koło tego światła

krążą bardzo samotne istoty

które nie były docenione

 

Mimo wszystko

zawsze jest miło spojrzeć w niebo

zobaczyć to fajne wyraziste światło

jakby z okna sąsiada

 

Gwiazdy dają wielki uśmiech na twarzy

dają życie

moment który daje

szczęście i radość

 

czuję, że nie jestem sam

 

 

 

2. Biowieżowce

 

świat małych rzeczy

świat pełen szaleństw

 

nadlatuje ważka

to ten niebieski samolot

zbliża się do lądowania

chwyta zaczepami zielonego słupa

 

wędruje do jadłodajni

do ząbkowych zielonych

tam lądują czarno żółte futrzaki

tam szukają złocistego trunku

 

lecę na motyla

 

a teraz patrzę

na te biedne i opuszczone puste beżowe platformy

co tam tak cicho

nic tam nie ma

 

skacze na jaskrawe pola

które już się zmieniają

wiatraki wyrastają

by tworzyć nowe miejsca dla życia

 

chwytam się więc na gapę drony

i lecę w nieznane

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczorajszy dzień był kolejnym dowodem, na wzrastającą "koleżeńskość" zwierząt. Czyli, jeśli ktoś zauważył, zwierzęta się mniej boja pojawiają się coraz bliżej ludzi. Coraz łatwiej natrafić na jakiegoś zwierzaka. I nie chodzi o porę roku.

 

FbdHyWVCZLDTUgMDZAcw2kGeIdqtvlAbG3fJOWiyaICQ=w914-h685-no

 

tAfQRzCP0I7QGRge-2eGzyFn9IFuY-TcMfzCA-YjtFnb=w914-h685-no

 

7VssKDKalMD6t7GtFssMzWnKn7K-do0yf4V-zSjYPfVY=w914-h685-no

 

uYuRVtAl2rU2_aedu7qJt3A0PnyiGOSR61-thZROAQ9l=w514-h685-no

 

TPe2NZdC17pb42_DGGadn-nJCHM__iVayZnOJ3zQpBSG=w914-h685-no

 

ten mały skurczybyk, tylko troszkę był płochliwy, ale siedział i tak spokojnie. Jedyne wrażenie, jakie odczułem, to że szuka sobie relaksu i darmowej wyżerki. Patrząc na jego poczynania, bardziej mu zależało na tym, by sobie posiedzieć. Miał dosłownie wyrąbane na to czy ktoś go upoluje. Chytry plan ludzi spełzł na niczym. Ja ganiałem w te i wewte, a mądrale siedziały na gałęzi metr dalej.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio pracuje nad czymś innym niż zwykle, mam nadzieje, że się wam spodoba i nie tylko ocenicie jakość. Coś muzycznego, pomysł jest ciekawy, ale więcej zdradzić nie mogę :P

Ze względu na to, że pewien pomysł na "foto album" dosłownie zatrzymał się w czasie, więc dziś postanowiłem wam przedstawić zestaw moich kolekcji (w końcu się zdecydowałem, bo i tak chciałem to zrobić :D ). Miłego oglądania :)

1faVzyKvWvGNaqm3iAG7lkBJjXDZG9TrIcsNnQ9N0Rua=w514-h685-no

GCVnKkbq7xS0SLFR50R5CjmOfN86CFGA__5VGtCf86MH=w514-h685-no

Clnr4ItyycFyzbaT70UEAxNlEaXBwezLFYIliXFgyrRU=w914-h685-no

mD-oYI58i1n9UEnV7EgMLAkcbzNbXioGyiEdO875DDaa=w914-h685-no

mVouOnYQ8C0XeibRukA8tPlh8T7qBAr0CHdOJXwRvZSU=w914-h685-no

ZG3Hi6AVvkUAnmabyFuNuxcEyzwx0_eqvn-IypjzN-BG=w914-h685-no

A pod linkiem cała album ze zdjęciami kolekcji https://plus.google.com/u/0/photos/102708157310053183705/albums/6170210682425540049

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, to tylko moja pomysłowa ekspozycja. Choć może coś wykombinuje innym razem :D Jeśli już coś artystycznie, to piórka. Bo chcę coś z nich zrobić, ale muszę spróbować, by zobaczyć, czy coś z tego będzie. A jak widać na zdjęciu zrobiłem takie "cuś" z tymi piurkami :)

 

A przed wami ważka, w końcu ją uwieczniłem na zdjęciach. :) Jeśli dobrze pamiętam, to 3 raz jak spotkałem taki nadzwyczajny okaz. Za pierwszym razem musiałem pobiec po telefon, a jak wróciłem, jej już nie było. Za drugim miałem słabe zdjęcia. Ale w końcu spotkałem ją trzeci raz. I o to jest:

 

78j47OIBQp7KWbLuGVpKZYAojM3ZmxxKpc3mud0iGUuY=w855-h641-no

3WoXSgsu3bL5tbwEDvg6kCyiMP4sNpCTCgzRkv_XsqbN=w855-h641-no

AOWNhMZtMSOnDGlLNaYysAOqZMjPchjxquiPUoTcswmN=w855-h641-no

e8xA0ZYgN9MF2whJ7cQI6aFwjIOqXnVOq_n-C0b1In2P=w855-h641-no

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, to ta ważka, co wczoraj na czacie wspomniałeś. Fajne ujęcia, a ważka w ogóle ciekawa. Ładny ma kolor - taki wyrazisty :)

Co do Twoich poprzednich zdjęć - skąd masz takie duże i ładne pióra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzbierało się :) Można je znaleźć w polach, łąkach i przy zarośniętych wałach. A długie brązowe pióra należą do bażanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale piękna ta ,ważka ,jakiś niesamowity okaz ,bo nie widziałem nigdy niebieskiej ważki ,zawsze są czarne albo zielone

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czas omieść tę półkę z kurzu i coś na niej postawić. :) Trochę długo mi zeszło do zebrania się, ale to nieistotne szczegóły. Między innymi zdobyłem konkretne narzędzie fotograficzne! Jest nim aparat Sony DSC-H300. Choć nie jestem do końca zadowolony z ceny.

Szczegóły:

 

 

Z początku "dawał mi w kość". Rozdzielczość mi się nie spodobała, zdjęcia jakieś słabe. Miałem ochotę go zwrócić.

 

Przy użyciu 3 zestawów po 4 baterie, wyładowywały się po około 120 zdjęciach. Ostatnie 90 zdjęć, na jakieś 50 minut (mniej-więcej), akumulatorki kodak, kupione w Biedronce za 20 zł. Zdjęcia w nocy, Sandomierz oświetlony lampami. Nawet ciekawie wyszły :) Sprawdzałem baterie innym aparacie (Nikon Coolpix l330) który chciałem sobie kupić, po zmianie zdania. Sprawdziłem go na stronie producenta 350 max. Dopiero po naładowaniu akumulatorków, zrobiłem jakieś 700 zdjęć. Byłem w szoku. Nie robiłem ich bez przerwy, ale raz zrobiłem aż 200. Mimo to, dziwi mnie to, że takie same akumulatorki (kupiłem dwa zestawy akumulatorków) na Nikonie wytrzymały dłużej. Mogły być słabsze, ale jednak dwa pozostałe zestawy wytrzymały trochę dłużej. W aparacie nie ma wybierania rodzaju baterii, ale może on sam to robi. I może dlatego działają dłużej.

 

Nie przemyślana decyzja, bo nie przyjrzałem się, że brakuje makro. Na takiego samsunga galaxy trend plus, małe obiekty i detale nawet są widoczne.

 

Wracając do rozdzielczości, waga zdjęć jest mniejsza niż w l330. Przypomina mi się porównanie z C902 do Galaxy Trend Plus. Jak patrzę na te zdjęcia, to rzeczywiście się wydają nieco słabsze.

 

Ale aparat spełnia moje minimalnie wymagania.

Zoom 35x (ale jeszcze muszę porównać), choć czasem się nim ciężko robi zdjęcia z okna. Ale księżyc wygląda super :)

Kilka ciekawych trybów, można sobie dobrać odpowiednie oświetlenie, ale jednak sporo brakuje w dokładności.

I taki dosyć kreatywny tryb, "kolorowanie". Zdjęcia są robione w jednym z czterech przebarwień. Barwy ciepłe, zimne, zielone i magenta. Można wyodrębnić kolory na szarych zdjęciach: zielony, niebieski, czerwony i żółty. Na przykład szaroczerwone zdjęcia. https://www.colourbox.com/image/autumn-red-climbing-plant-on-grey-wall-background-image-2617955

 

Jak 630 zł za taki aparat to za dużo. Ja zapłaciłem 660 plus karta 8 gb (good ram) i mały statyw http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/57/71/45/67/5771456759

 

 

 

Udało mi się przygotować albumik.

 

DSC01421.JPG

DSC01424.JPG

DSC01438.JPG

DSC01453.JPG

DSC01483.JPG

DSC01492.JPG

 

oraz reszta zdjęć

https://plus.google.com/u/2/photos/102420907997080129341/albums/6220727361848231265

  • Like 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajne fotki! Zielono i biało, robi się bardzo świątecznie:)! Zupełnie się nie znam na profesjonalnym sprzęcie fotograficznym, ale wydaje mi się, że Twój aparat robi bardzo dobre zdjęcia. Myślę, że w dużej mierze to nie tylko kwestia technicznych ustawień, ale też wprawne oko fotoreportera, odpowiednia pora dnia, oświetlenie i wybór fotografowanych obiektów..Bardzo mi się podoba to, w jaki sposób ukazujesz przyrodę na zdjęciach. Dobra robota, Ancient :)!

 

PS: Szkoda, że nie miałeś tego aparatu na koncercie w Warszawie! Zdjęcia by były profesjonalne, a nie takie jak moje, robione "złomiastym" telefonem..;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobre zdjęcia. ^^ Ja tam jestem kompletną kaleką, jeśli chodzi o fotografowanie. Jeśli ktoś ma potrzebę zrobienia zdjęć dokładnie nie takich, jak mają być, to jestem najlepsza. ;)

PS: Szkoda, że nie miałeś tego aparatu na koncercie w Warszawie! Zdjęcia by były profesjonalne, a nie takie jak moje, robione "złomiastym" telefonem..;)

Twój telefon i tak robił dobre zdjęcia w porównaniu do naszych. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobre zdjęcia. ^^ Ja tam jestem kompletną kaleką, jeśli chodzi o fotografowanie. Jeśli ktoś ma potrzebę zrobienia zdjęć dokładnie nie takich, jak mają być, to jestem najlepsza. ;)

Czyli jeżeli założysz sobie, że potrzebujesz zdjęć kiepskiej jakości, to wyjdą Ci zdjęcia ładne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobre zdjęcia. ^^ Ja tam jestem kompletną kaleką, jeśli chodzi o fotografowanie. Jeśli ktoś ma potrzebę zrobienia zdjęć dokładnie nie takich, jak mają być, to jestem najlepsza. ;)

Czyli jeżeli założysz sobie, że potrzebujesz zdjęć kiepskiej jakości, to wyjdą Ci zdjęcia ładne?

Wyjdą mi idealnie kiepskie zdjęcia. Najbrzydsze, jakie można chcieć. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż za zainteresowanie, aż miło :) Dziękuję, za ta miłe słowa. Aniu, nie jestem pewien czy ten aparacik da radę. Ale jak błysnę fleszem, to będzie dobrze. Zdjęcia wyjdą spoko. Tylko, że flesz to flesz i oczy się zamkły :D

 

Ja to mam swój problemik, bo mi rączki latają. Statyw i oddzielny wyzwalacz, to dla mnie zbawienie.

 

Taki aparat, to jest dla amatorów, zapaleńców. Myślę, że ten aparat, to takie niewielkie minimum. Aparat kupiłem pod kontem koncertów, żeby upamiętnić sam koncert. Trochę zaniżyłem oczekiwania, ze względu na niewymienny obiektyw. Bo taki obiektyw to klucz do wejścia, do takiej na przykład Progresji. Cwane, nie? :D Ale musiał mieć jakieś sensowne parametry.

 

Z aparatem jest tak, że trzeba uważać na flesz (jak ostatnio zauważyłem), troszkę zagmatwana kwestia. A co do fotek z Warszawy, to było po koncercie, było sporo ruchu i zmęczenia naszych ulubionych postaci. Przy słabym sprzęcie trudno o dobre zdjęcia, na tych warunkach. Każdy był zbyt rozkojarzony. Za 550 zł, można już kupić coś solidnego. Aparat tak na oko za 400 zł, powinien mieć wygodne parametry i "sam za nas cykać foty". Jak masz flasz, to powinno być dobrze :) Ale tak naprawdę, to nie wiem jak tani może być aparat, który by zrobił dosyć dobre zdjęcia.

 

Tylko dla zwykłych telefonów i tanich aparatów, jest potrzebne dobre oświetlenie. Tak naprawdę ogólnie, to nie ma to żadnego znaczenia. To nie ma znaczenia, ponieważ można już pstrykać gwiazdy.

Jeśli się przyjrzycie temu zdjęciu, to u góry zobaczycie chmury. Co prawda słabo widać i tak dalej, ale jednak widać:

https://plus.google.com/u/0/102708157310053183705/posts/YvYofR6Jeii?pid=6220799758709569234&oid=102708157310053183705

A gdzie zależy nam na oświetleniu. Na konkretnym, ale nie dobrym. Bo w zdjęciach liczy się właściwe wyeksponowanie obiektu lub sceny. Fakt, możemy dobrze oświetlić i bawić się w przyciemnianie, ale to nie wyjdzie tak samo dobrze jak w rzeczywistości. Na filmach widać wszystko, a raczej na dokumentacjach dla fanów. Ale kamery, to inna sprawa. One zawsze będą słabsze, bo działają bez przerwy. Ale pewne parametry mogą być identyczne.

 

Jak ktoś chciałby sobie kupić aparat, to dziś kupi bardzo fajny i tani. Pamiętajcie, z czasem technologia tanieje, albo "ulepsza się" i można coś bardzo fajnego kupić. Cena, to wasz wybór. Wybrać wymagane parametry i opcje. Dziś zdjęcia z aparatów można sprawdzić w sieci, przynajmniej części z nich. Zapytajcie kogoś o radę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękne są te zdjęcia... Bardzo dobra jakość i wspaniałe ujęcia. Najbardziej podobają mi się dwa ostatnie i drugie od końca. Ale wszystkie są super. Naprawdę bardzo fajne, ale te ostatnie są takie w stylu Nightwish.... Piękne!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powrót do działania - Z zimą we wspomnieniach 

 

jun34VK3leoJi0d22l__brzmlpZTMipugR-bXGihaIAU1KeJAt06N6LpTebRDVSJZBYsBaQgZmQVJwOEWHv6npn6vovZf5fiebcoa2h18m-UyF-kqQyaEnB8Zo-ysltIbGFE_ATILUDrEERwfTTcj9g4pEPB_DKus2k_ik_HTeCMZ_51Bctpcmr3PfsGzKYpaY13NJ38de16KnEETulFDtEouBe0UWE0r4B-RY87rF9piFoMblfodWBxf6ZcSNHl7c4WewRPrM7UMYdSYu_MvWbvCShv93MkIqmT_Vvx-DXENxScHYBCAnAuYPKxu_8v5E4xawx6XWwQf1DFLbx96SJhulFiOC0gjxQ2UQN34efBG_IH4E8_l3fCHaLQ_HgmqAL0ceG0Ucqpn9D9bM8zys5ONoNHEt60DmtKsxLXnG-TZdL3xmbzDpBXYzmcgi2AabRDHZkaXu4HMoSwFUWPw3GY_gGyk83yUOdrKbkTC1Vvdk6Nwm204q50vFcuxIeF4ofDyzKL6j-PjEcfYJzM00jjPmNtornMuzgr-1yiU-jo-sHhGayb_8uBRpf9uwENMolw5g=w934-h700-no

 

uWwzD5hrZc7SCM9Uv60AaEnFvTK1qhZ-rmb_IKiQ1f_a8PyU3IxmbI9DOd34-cvPsq7y-C-_vg_eSTcc-BqMU_FRuPSTXrXq9qbQ9uQqLIL1ERDE6BZz6_fH1Q-nj8T8KElhnykNy1QMrC1Nkw9nhPph1A_bbomzJZwuVXBwHocAe2F1am_P4LcO5CW036gwnCqJVMsWfAaHC3Ue8FEYx24VoelMz0nPU5U-evS8xwn8u6TPk8I-aXLS_Qq0BX7Z0wn3F1rDpBR_zjUfpeX9XVaIV5x9iLYs8P41lfEqu4pW8JxhYkdmkfDm5g0GxY9_Xt8-PiwSpnrIxZbJUTDKkD9-9oPDgz0flA2sw-FbQZ1aHjNnymPMPItBxDWEXTR-8VHbWwvAKdO-Hix5hBv4BROfSZ98axCwOKhqmJZwkv8kbcPf0wQtbjXjb6fPP7Fuhl3_7pC-6nkBNF2xFxDWcEw9bKe0TKcMkeyTfKgmERGSU1vVhgustut37-D800DTfufdsd8JjJYTR2Lvstw7y0JzdF9T9TZrPKuf4CHAAA0XssEvihkkaaIRoXtPRB2CkEKscg=w934-h700-no

 

8sqn_-B7_4xfdz3pKwatxFFZzncpbdPIx_0KukLtbTgCccbg-yMudY_HG-n7ecvFe9jqEdWvEHsPtxO6uxA7dPMVI9LntUQHUS402NI7-DiDMV4BOpmrCTqTFxv_Sa-Bkl8h59iDCSCcvjdeaWl0cIJAo7lN0pUVPQVa6UGx5GF5Twdce2wjhdOdm8LM1xhQQMaNcmAzLA6pMDIyd7GfQC2kr3JoBtwx5cZe76Ta8Ck05nq_HySeZoW-CH9GP1AB9nwL7Vjc36XLEpSttAI7HWC_C5FI2g3cK_kHF21Z6yvyUFukx6ckUy9s3hKe1Dy188FaPZjrCHu6ucIrNSGM3LXILNhI-JctpEH92zIYwNvKzG0JRX9DM468vhofuEOU3h-itbmNm0xUOyIU40h6p7l360AYQNKt3xpV7gFPLipWf195HBXkD--LY4MpPyay2CEM9lRhJdtVjEipjrCrQAs9LaG-_2YS4JGz4m6qnIkK_nqSpr6BvStQi3Subgo8v2VBxydLwEZl7SovHps5rJ64rKYR9v87zmObB6gb_zyxH-vPf6CQgHVchsaRoUPgUiF5_A=w934-h700-no

 

 

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siemanko, dawno mnie tu nie było, ale stwierdziłem, że zajrzę i coś opublikuje. Promocji nigdy dość xD Także ostatnio bardziej intensywnie działam w zakresie twórczym. Skupiam się głównie na muzyce, ale też myślałem o grafice w zakresie logo, jak i fotografii :)

Między innymi ogarnąłem sobie swoja stronę na fejsie, a także profil na soundcloud, flickr, yt. Trochę też publikuję na swoim instagramie. 

https://www.facebook.com/WizardAncient/

https://www.flickr.com/photos/168846757@N08/

https://www.instagram.com/wizardancient/

https://www.youtube.com/channel/UC0V0LxI3b3evYUNybokvzOw

A zeby nie było tak na słucho wstawiam fotę i utwór z YT 

64805204_2510464132338456_3857104773266276352_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_eui2=AeGyzBNLJMSgv87WuIZLVh_5jKYQbDaIjGKZDSBcNfc3O18Wh1GT09dcTS8wPPrVVOAfZp_Ux6MreaWdxh34TMk3plG-NhvLk_NIAN6PSTpPhw&_nc_oc=AQnAPPrKThJpyQ-Yu452_OlQN3nULSOroUDMiZoSN16hGl6J6j9FbJUuEH7KXAL0EvI&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=db716871c319f3a5e50dfa284b037acb&oe=5DFE30FB

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zvsdFMwlrTshttp://

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.