Jump to content
Ancient

Galeria Ancient

Recommended Posts

Popis komentatorski :P

 

Zdj%C4%99cie0481.jpg

Wiosna nadeszła

 

DSC00030+%282%29.JPG

Złote gałęzie

 

DSC00188.JPG

Plastikowe liście

 

DSC0021899+%2811%29.JPG

Wszystkiego pełno

 

DSC00009+%283%29.JPG

A co to? :)

 

DSC00691.JPG

O to gwiazdaa

 

DSC00822.JPG

Świetlność

 

DSC00833.JPG

Błyszczymy

 

DSC00703.JPG

Orkiestra gra

 

DSC00317.JPG

Nagroda, jej piedestał

 

DSC00001+%283%29.JPG

Mój mały las

 

DSC0000+%2821%29.JPG

Jestem duży

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolorowo, wiosennie i letnio- czuć zapachy w powietrzu:)

Chce się po zimie takich widoczków- super:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ostatnie jest super. niby takie rozmazane i nie do końca wyraźne, ale ma w sobie to coś, taką, jak ja to nazywam, magię ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko magia, no cóż tak się przyjęło z tym słówkiem :),

Mój mały las - sorki za to, tak chciałem zrobić dobrze, ale to z tych pierwszych więc, problemik był mocny, lubię to małą roślinkę. :)

Jestem duży - rozmazane? jeśli chodzi o te gałązki nawet nie zauważyłem, że "wlazły" w kadr, właściwie to jedno z tych zdjęć gzie chciałem ująć wyłącznie przyrodę czy naturę.

 

P.S.

A pro po natury, przyrody zdjęcia tak robię, by nie pokazywały typowych elementów ludzkiego pomysłu jak sady czy budowle, ale są wyjątki, coś w czym wyczuwam niezwykłość, przypadek, komplikacje, współgranie ze środowiskiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękne ujęcia, ale mam pytanie , jak "profesjonalnie" nazywa się kwiat ochrzczony tutaj mianem gwiazdy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Babcie spytam, to jej ogródek :)

Niedługo powinienem nadesłać odpowiedź :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No potwierdzam, babcia mi właśnie powiedziała :)

 

10 marca 2013, 00.50

Późna pora, ale wolałbym jednak to już wpisać

 

Ostatnio zrozumiałe jakimi zasadami się powinienem kierować

 

Radością jak błyskawicą, zawsze trafia

Marzeniem jak ziemią, zawsze się spełnia

Miłością jak ogień, zawsze cię całkowicie wypełnia

Spokojem jak woda, zawsze cię otacza

Myślą jak wiatr, zawsze ci odpowie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wykopaliska dla odświeżenia

 

Praca z PhotoFiltre i Paint

Kopia+%25284%2529+ogie%25C5%2584.bmp

 

Praca z Real DRAW 5

Woodstock-owe klimaty:

bembny.bmp

Muchomorek+220.bmp

%25C5%25BCwirek+20.bmp

Muchomorek20.bmp

 

Praca z Paint :)

miasto.bmp

lupa.bmp

wulkan.bmp

miecz.bmp

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tak na dzień dobry mały zlepek fotek :)

 

DSC00706.JPG

 

DSC00710.JPG

 

DSC00715.JPG

 

DSC00708.JPG

 

DSC00720.JPG

 

DSC00726.JPG

 

 

A teraz trochę moich odkryć w zakresie tworzenia

 

DSC00402.JPG

Jakby co to statek kosmiczny

 

DSC00403.JPG

Mam nadzieje że przypomina to kryształ

 

DSC00250.JPG

A to jest mój instrument, którym się teraz posługuje w tworzeniu muzyki

teraz jest w fazie tworzenia prostych utworów. A tak to gram bez końca zmieniające się melodie co jakiś czas :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamawiam pierwszą trawkę:) Ciekawie wyeksponowana jej srebrzystość i intrygująco padające jej cienie- bardzo mi się podoba:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Muchomorek+220.bmp

%25C5%25BCwirek+20.bmp

Muchomorek20.bmp

 

Praca z Paint :)

miasto.bmp

Jakie fajne! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś miałem ciekawą historię.

Wycinałem sobie suche gałązki w ogródku.

na małym krzaczku, na liściu siedziała ważka, była nadzwyczajna, niebieska i duża miała zaciemnione skrzydła,

 

JL_P1000411.jpg

nie dokładnie to co widziałem

 

 

rzuciłem nożyce, pobiegłem po aparat, ale jej nie było. Chyba musiałem potrącić gałązkę krzaczka. Myślę, co teraz, no dobra skoro kiedyś znalazłem ważkę na gorze na polu to musi coś być na rzeczy.

dla ciekawskich

 

 

Ogródek znajduje się tuż pod urwiskiem, które ma jakieś 5 m.

Żeby było śmieszniej nazwę to klifem. W każdym razie dalej na tej jakby górze jest sad kilkadziesiąt metrów. Na krawędzi samego urwiska rosną krzaki i gdzie nie gdzie drzewa, a między tymi krzakami i sadem rosną sobie pospolite roślinki tak zwane chwasty trawy i różności.

 

Poszedłem za tropem, bo kiedyś spotkałem ważkę za tym ogródkiem gdzie teraz jest sad( pole jest wyżej niż ogródek około 5 m) dzieli je urwisko.

Ważki nie znalazłem, niestety, ale znalazłem inną ważkę malutką niebieską ważkę. Trochę powędrowałem pomyślałem że może się uda ją znaleźć, do ostatnich poszukiwań nie udało mi się.

 

DSC01175.JPG

Nie wiem czy to była ta sam ważka cały czas, ale ciągle widziałem jak sobie latała mała ważka :D. Nie udało mi się potwierdzić że jest jeszcze jedna mała ważka.

 

DSC01172.JPG

 

DSC01173.JPG

Muchy :)

Każde stworzenie zasługuje na zaistnienie w mojej galerii, o ile go matryca ogarnia. :)

 

potem wróciłem do domu, ale postanowiłem jeszcze przyjść i zobaczyć co nieco

dalszy ciąg tu:

 

 

ta dam :D, trochy byłem zaskoczony, ale i tak by wolał pstryknąć fotę tamtej

DSC01184.JPG

ta niebieska bardzo tą przypominała

 

DSC01191.JPG

żółty pajączek :)

 

 

 

pozostałe foty

 

 

DSC01185.JPG

DSC01188.JPG

DSC01193.JPG

 

 

 

Co do tej historii to dodam, że ostatnio udaje mi się o wiele łatwiej znaleźć jaką istotkę i nie tylko teraz, nawet nieco wcześniej. Czasem wystarczy się poprzyglądać myśli same przyjdą iść za tropem i zaufać sobie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No początek po przerwie zaprezentuję światło. Choć lubię sztukę światła, to raczej do moich ulubionych nie należy fotografia, lecz używanie światła zamiast farb. Kiedyś bym powiedział, no można, ale sztuka światła ze słońce :D

Zwykle myślałem, że to tylko, można za pomocą lampek, najprościej mówiąc :)

Dobra powiem, ja osobiście jestem zadowolony, nie wiem co wy na to.

Dziś chyba powiem można, do tego dodam, opinia na ten temat się zmienia w tej kwestii się nie zmieni :D Ale jeśli kiedykolwiek powiem inaczej, mam na tą pewną zasadę, zawsze pozwolę sobie na nową naukę, bo przecież na tym polega samodoskonalenie. Choć mam zasady, to zmiana jest zasadą którą zawsze muszę dopuścić. A ja nie lubię jak ktoś mi robi wielkie halo, albo ceremonie tonalne.

Co do tych zdjęć powiem w sumie jestem zadowolony i czuję, że to choć było ustawione, to jednak artystycznie :)

Sztuka światła, numer jeden, jest to album zawierające kształty i formaty światła jakie sobie wybrałem. Ale jest bonus do którego mam tytuł :) Powie dlaczego wybrałem te zdjęcia.

 

20141004_154410.jpg

Rozprysk z lądu

 

20141004_154413.jpg

Smuga

 

20141004_154738.jpg

Wędrowny Flejm

 

20141004_154744.jpg

Słoneczne światło

 

20141004_154752.jpg

Kojące światło energii magicznego kryształu.

 

20141004_155119.jpg

Sam muszę coś powiedzieć, to naprawdę jest dla mnie cudne :)

 

20141004_155122.jpg

I ten specyfik też go uwielbiam :)


20141006_152826.jpg

Nadzieja

 

20150308_164515.jpg

Oświecone

 

20150308_164536.jpg

Obserwacja, szukanie

 

20150308_164543.jpg

Połysk

 

20150308_164654.jpg

Blask

 

20150308_164334.jpg

Nadejście

 

A o to bonus :)

Tytułowany jako: Światłorzep

20150308_165529.jpg

 

No i jeszcze coś specjalnego, choć na początku nie myślałem, by to wstawić.

Zdjęcie patrząc w przestrzeń. Choć wstawiając je nie miałem na celu tego albumu, lecz przedstawienie, formatu jaki tu jest umieszczony. Choć nie wyraźne, samo zdjęcie pokazuję ten nieobecny wyraz twarzy i to jak patrzysz w przestrzeń, a ktoś mówi co się tak patrzysz? Zadaje sobie pytanie: Czy to zdjęcie jest brzydkie? Jest nie wyraźne, ale jest niezwykłe pokazało mi coś niesamowitego.

20140912_173533.jpg

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładne. Najbardziej podoba mi się to szóste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładnie. 3 od końca podoba mi się chyba najbardziej ;) Lubię takie zdjęcia - słońce i niebo poprzecinane kablami :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie najlepsze są te gałęzie z promieniami słońca - wczoraj też zrobiłam podobne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka słów odnośnie Snu o wilkołakach.

 

To chyba bardziej krótki poemat czy ballada niż wiersz. Opowiadasz historię, niekoniecznie - przeżycia podmiotu lirycznego. Tak czy inaczej; myślę, że to całkiem ciekawa zapowiedź dalszej twórczości - z tego, co pamiętam, to jedna z Twoich pierwszych tego rodzaju literackich prób, więc nie ma co się zrażać jakąkolwiek krytyką. Dobrze jest wziąć sobie do serca uwagi i pracować dalej, żeby poprawić swój styl. Ale do rzeczy.

 

Podoba mi się klimat utworu, jest łatwo wyczuwalny, aż emanuje - i to dobrze. Niestety pierwszą rzeczą, jaka mi się rzuciła w oczy (chociaż ja w sumie jestem pilkunnussią, nie jestem miarodajna w tej kwestii), to literówki, jak dźwi czy ciekwość. Logiczne jednak, że nie o to chodzi w treści utworu, więc to tak na marginesie.

 

Urzekł mnie sposób, w jaki budujesz napięcie, niepokój. Może to takie skrzywienie, które minie z czasem, kiedy przerzucę się na coś innego niż Witkacy, ale Twój styl kojarzy mi się w jakiś sposób z Czystą Formą i, choć nie jest to jeszcze żaden profesjonalny paralelizm, to i tak mnie wciąga.

 

Rymy są takie ostre, brakuje rytmu. Ale nie wiem, czy w tym przypadku cecha negatywna, bo to właśnie to nadaje temu wierszowi/balladzie/whatever taki charakterystyczny wydźwięk. Muszę przyznać, że na początku byłam dość sceptyczna, ale z czasem coraz bardziej i się podoba.

 

Jakoś nie podobają mi się (dla odmiany) po dwa ostatnie wersy dwóch przedostatnich strof. Takie jakieś szarpane, jakby wciśnięte na siłę. Ale tak jeszcze raz analizowałam... I jednak stawiam na wiersz, mimo wszystko. Chociaż ma w sobie sporo elementów opisu, to jednak obstawiam metaforyczny opis przeżyć - a przynajmniej pozwól mi w to wierzyć. ;)

 

Za wszelkie nadinterpretacje i mój schnący z każdą stroną przeczytanej naukowej książki ton... Jak tylko się odbiję od filologiczno-historycznego dna literackiego (przy czym jest to literatura na wysokim poziomie, to dno to moja osobista klęska umysłowa pod jej wpływem), to pewnie mi się poprawi. Podsumowując: podobało mi się i czekam na następne. Pewnie znowu zabranie się za nie zajmie mi kilka tygodni, ale to zabieranie się będzie raczej pełne nadziei dla Twojego powstającego właśnie nowego talentu. ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam problemy z zobaczeniem czegokolwiek :D Ale 3 i 6 zdjęcie fajne ;) Zwłaszcza 3. Ładnie ci ostrość złapało ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi też się trzecie bardzo podoba. Strasznie fajne Ci wyszło to rozmyte tło i wyraźny kwiatek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.