Jump to content
Ancient

Galeria Ancient

Recommended Posts

Jestem pewien, że nie mal wszystkie zdjęcia zrobiłem za pomocą SE c902

 

557363_458220427551925_858888665_n.jpg

Kocio bada mój telefonik

 

528054_458236320883669_763976991_n.jpg

 

 

217991_458222480885053_2064461385_n.jpg

Moje ulubione, niebieska ważka :), a sama ważka to symbol Amethystium

 

378321_458221310885170_167513332_n.jpg

 

 

402778_458255940881707_902837908_n.jpg

Nie wiele takich zim

 

205975_458254587548509_762553730_n.jpg

Ruiny za młynem, na moim podwórku

 

554856_458220590885242_551745585_n.jpg

To mnie najbardziej ciekawi, jaką postawę przyjęła Tina, pieska nie ma wspomnienia zostały

 

539479_458220137551954_1611756016_n.jpg

 

000_0043.jpg

Ale tu i na poprzednim jestem pewny, że to nie był mój telefon, tylko jakiś, aparat cyfrowy, dla ciekawskich potem uzupełnię informację.

 

284760_458253350881966_679042853_n.jpg

Foto przeróbka, kiedyś miałem taki widok na biurko, z łóżka

 

DSC00056%2B%25282%2529.JPG

Na wszechświat, przez teleskop

 

Grafika z pomocą Flame Painter, tego nie da ci Photoshop, a o to:

 

402808_454799094560725_1575512158_n.jpg

symbolika żywiołów, za wskazówkami: na szczycie błyskawica, ziemia, ogień, woda, wiatr

 

554605_455637124476922_349951721_n.jpg

Woda w mej magicznej wizji

 

trochę innych fotek na:

https://www.facebook.com/damian.k.stepien/photos_albums

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tak: zwierzaczki i natura to jest to co lubię oglądać na fotkach.

Wszelkie fotograficzne i graficzne fantazje dają tak dużo możliwości interpretacyjnych, że zabrakłoby prądu;)żeby je opisać. Zawsze zawierają wrażliwość autora i jego wizje- wolę więc poczekać na jego komentarz:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Kot gotowy na ruch.

Pozycja obserwacyjna, dla mnie ten obraz pokazuję gotowość i skupienie.

2. Blask kwiatu, w blasku słońca.

Nie mal zwykł kwiat, jego położenie w babcinym ogródku wskazywało na to, że jest chwastem, polnym kwiatkiem, w naturze każde żyjątko, istota, jest wyjątkowa, i może wyrazić swoje piękno.

3. Wędrująca niebieska ważka.

Lubie różnorodność, ale nie do znudzenia, być podobnym, ale nie identycznym, byśmy się uczyli i się wspierali.

4. Poszukiwania

Odkrywczość to jest coś, co po każdym można by się spodziewać. Dla mnie to sens życia,

złe nastawienie znanego przysłowia, "Ciekawość to pierwszy stopień do piekła".

Po co posługiwać się wiarą, to nie jest wiara to Regulamin, mówi się, że "Bóg tak chciał", i to są zasady moralne to po co są pisane, zasady moralne to niepisane prawo, mamy życie z niego bierzmy doświadczenie, bo nikomu nie pomorze, ksiądz i jego kazanie.

5. Niezwykła zima

Wszystko ma swoje zalety, śnieg na iglo to też ciepły domek i może dać dużo zabawy gdy jest go "pełno"

6. Stare budowle, ruiny

Wiele jest ich, mają tyle samo lat co ta, ale ta jest wyjątkowa, przypomina zamek, żadne młodsze ruiny mnie tak nie zachwycają jak średniowieczne zamki

7. Postawa, pozowanie

Jak dla mnie ten pies pokazał że jest taki jak człowiek, każda istota jest wyjątkowa i ma duszę

8. Kocie rodzeństwo, postawa

Tu to samo, tym razem koty

9. Zimne ognie

Ciekawostka naukowa, aparat fotograficzny rejestruje wiele fal, światło ognia sugeruje że jego temperatura jest wysoka i można się poparzyć, za to cząsteczki wyrzucane są zbyt małe, aby to poczuć.

10. Dwu tonowy obraz

Nawet mając dwa kolory można stworzyć coś niezwykłego.

11. Biały świat?

Widok księżyca przez teleskop to coś niezwykłego, ten obraz nie wydaje tego, ale dla mnie to niczym biała czekolada, a inny świat tak blisko, to jeszcze wspanialsza wiadomość.

12. Czas magi

Podstawa w mojej magicznej ideologii, Fiolet oznacza Błyskawice(prąd), Brąz to Ziemia(ciało stałe), Pomarańcz jest nim Ogień(silne drgania cząsteczek), Błękit to Woda(ciecz), Szary oznacza Wiatr(ruch mas). Ziemia wchłania błyskawice, ogień topi ziemię, woda gasi ogień, wiatr zabiera wodę. błyskawica wstrzymuje wiatr.

13. Woda w dłoni maga.

Jeden przykład żywiołu, widzowie fanatazy na ekranie czy w grach, czy na jakimś zdjęciu z efektami specjalnymi

Kojarzą zagadnienie "kula ognia", oczywiście ten obraz mógłby przedstawiać kule ognia, bo ogień ma wiele barw, i też nie przedstawia wody rzeczywistej, tylko grę światła opierającego się na kuli, tak wyobrażam się postać zaklęcie magicznej kuli, między innymi żywiołu wody.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ancient, jestem pod wrażeniem, opis prac jest wyczerpujący i dał mi sporo zrozumienia dla Twojej wrażliwości:)

Apropo niebieskiej ważki, mnie też zawsze się one podobały, ale chyba? ich wyjątkowy kolor uruchamia u mnie jakiś niezrozumiały lęk przed nimi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkie dziękuje.

Wyjątek, nietypowość, nie z tego świata, nie zwykłość tego przykładu sprawia, że mogą wydawać się, iż znajdują się z niecnego powodu, technologia, tajemnica, która spowalnia świat.

Albo niczym obcy z innego świata, co on zamierza?

Ja uznaje wiele odmienności, ale są rzeczy które uznaje za nie naturalne, nie przepadam za nimi w różnym stopniu.

Czy w tym coś jest czy masz inną teorię? Myśleć jak ten robaczek 4. Poszukiwania, badaj to albowiem to cie zbawi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też fotografujesz Soniakiem? Hehe, pjonteczka :D

Pierwsze zdjęcie najbardziej mi się podoba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najnowsze fotki, Nokia X3

 

Górne pole, moje podwórko.

 

Zdj%C4%99cie0444.jpg

Zdj%C4%99cie0448.jpg

To i poprzednie:

Opiekunka Zima

Gdy śniegu pełno on izoluje ciepło.

 

Sandomierz zimą.

Dziś rano droga do szkoły.

Miałem okazje trochę po wędrować po mieście, bo miałem podwózkę "Pod zamek"

do szkoły na 8.00, jakieś 10 minut drogi, a była 7.20

 

Zdj%C4%99cie0472.jpg

Ludzka naturalność

Jak naturalne na świecie jest życie człowieka.

 

Zdj%C4%99cie0471.jpg

Ludzka ręka

Ukazuje elementy człowieczego pomysłu, że i one należą do natury, ale czy mogą się zgrać z naturą, czy są naturą?

Dla mnie tak człowiek jest częścią natury.

 

Ale wole zdjęcia gdzie człowieka najmniej widać.

Zdj%C4%99cie0470.jpg

Niedaleko na prawo od tej chałupki po drugiej stronie drogi, jest przystanek gdzie wysiadłem

 

Zdj%C4%99cie0468.jpg

Widzicie to ten zamek

 

Zdj%C4%99cie0467.jpg

 

Zdj%C4%99cie0469.jpg

a w tą stronę będę szedł

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziex :)

 

coś mi się znalazło

Zdj%C4%99cie0435.jpg

kreacja lodowa

Jak widać jakie nieraz twarde skorupy zostawia śnieg, choć takich widowiskowych nie ma na ziemi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak jest,

 

a teraz mój

Sen o wilkołakach

 

Siedząc w rozpaczy, w strach bogatymi myślami

na stopniu, w dużym holu przed zakneblowanymi dźwiami

ruszam, zobaczyć

z tyłu, z ciekwości raczyć

a czy za oknami

niebezpieczeństwo ukrywa się przed mymi oczami

 

Cisza, wilkołaki

do miasteczka, gdzie człowiek nijaki

Czas ruszyć

Strach ogłuszyć

Drzwi, z rozmachem otwieram

W drodze zaklęcie wybieram

 

Wędrując brukowanymi ulicami

miedzy tymi starymi domami

budowanymi szarymi, dużymi cegłami

rzucam w nich, magicznymi kulami

By napastników obezwładnić

a ran na ich ciele nie ujawnić

 

Umysł obserwuje,

jak nikt do ataku się nie szykuje

w długim, ciemny płaszczu pod kolumną stoje

skąd patrze na ciała istot, narazie formy ludzkie, swoje

 

Wrodziłem do tamtego domu

tam, dwie kobiety, ale na co one komu

Rozmawiają,

wilkołakami się być wydają

 

Blondynka, szczupła, prosto włosa

Brunetka falisto, kręcono, o lekko rozłożystych włosach

mniej szczuplejsza, a zgrabniejsza,

kształtniejsza

 

Ciemno włosa podchodzi

patrzy, oczami myślami wodzi

Co jej do głowy przychodzi

czynami, wrogość czy wdzięczność zrodzi

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jedno zdjęcie... zimne ognie chyba, jeśli się nie mylę - genialne !

Share this post


Link to post
Share on other sites

001a.jpg

 

002a.jpg

 

003a.jpg

 

004a.jpg

 

Kosmiczne roślinności :)

Niektóre widziałem, niektóre zmyśliłem.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie skupiałem się na zasadach ich sposobu wykonania, tylko na tym co mają przedstawić, a to są moje myśli.

więc robię to dla siebie nie dla innych, wiec nie każdemu się spodoba, a kreskówki też mają swój styl rysowania ich to nikt nie definiuję, ale ocenienie czegoś na podstawie innych, to nie jest na miejscu, zwłaszcza na podstawie siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wybacz za plagiat... tak wyglądają moje rysunki z wykładów

XD Moje to może nie z wykładów, a z laborek...

 

Ancient, jeśli będziesz miał kiedyś taką okazję: pooglądaj różne mikroorganizmy pod mikroskopem - może to byłaby jakaś inspiracja i wtedy powstałoby coś o wiele bardziej niesamowitego niż kłaczki osadu czynnego, które miałam (nie)przyjemność oceniać na mikrobiologii (i jeszcze to liczenie wrotków i innch - masakra; jak mam coś policzyć, kiedy to się nieustannie porusza i ucieka z pola widzenia? :P).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wole drzewa, i inne takie, drzewa są tak pokombinowane.

Nie interesują mnie bakterię, drobno ustroje, są tak proste, że aż rożne po za tym nie mam mikroskopu chyba, że znajdę okazje na allegro z teleskopem. :D Może kupie mikroskop oddzielnie, ale raczej nie prędko.

Widzę, że rysunki uważacie za marne, no cóż nie jestem dobrym rzemieślnikiem, ale tylko chciałem pokazać swoje wizje. Zawsze są te "holerne zasadady".

image015%2B%25282%2529.png

Pierwowzór

 

A reszta to przeróbka tego co spotkałem.

 

Rośliny lotne, pierzaste :)

DSC00010+%283%29.JPG

 

DSC00210.JPG

 

DSC00997.JPG

Pierzaste ziele

 

Gra światła

DSC00026+%282%29.JPG

Promienie

 

DSC00027+%282%29.JPG

 

DSC00032+%282%29.JPG

Blask

 

DSC0057512+%2820%29.JPG

Aura z niebios :)

 

DSC00712.JPG

Ściemnienie

 

Roślinka

DSC00535.JPG

Zielone serca

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ancient, czytam Twoje posty, oglądam Twoje prace i jestem mocno zaskoczona potęgę Twojej wyobrazni i wrażliwości. Każdy ją ma, jasne, ale o swojej piszesz wyjątkowo dobitnie, z absolutną pewnością siebie - to świadczy o Twojej prawdziwości, a to z kolei jest niezmiernie cenne:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

lubię twoje zdjęcia :) mają w sobie coś co urzeka.

 

chciałam tylko zauważyć taką jedną małą rzecz. moim zdaniem bardzo nie doceniasz mikroorganizmów... propozycja była dobra by w nich czegoś poszukać. i niekoniecznie musiałbyś w nich zobaczyć prostotę. bo wcale nie są takie proste jak się wydają. są odzwierciedleniem całego kosmosu. bo tak naprawdę każdy, nawet najmniejszy organizm to jakby osobna galaktyka... ludzie często biorą się za patrzenie w gwiazdy, w ogrom czegoś co niekoniecznie są w stanie zrozumieć... zamiast popatrzeć na coś małego, a jednocześnie ogromnego, coś co mamy pod swoim nosem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, ale ja się poczułem nie doceniony.

Wole jednak rośliny widziane gołym okiem. wiem że mają swe bogactwo kształtu i koloru, ale nie będą bardziej skomplikowane niż drzewa. Do wizji małych obiektów potrzebny mi ołówek, albo program, bo mikroskopu to nie mam. A w zasadzie, ani w kosmos, ani w bakterie, bo mam słaby sprzęt, nawet nie miałem czasu pomyśleć.

Zresztą lubię gwiazdy, scifi,

A ogólnie wole znajdywać w świecie coś co jest podobne ale inne, żeby pokazać, że na świecie są rzeczy, które masz u siebie, a gdzie indziej wyglądają inaczej. Pokazując bakterie tego raczej nie udowodnię, bo ich różnorodność jest zbyt wielka w jednym miejscu. To co ja chce przedstawić nie jest codziennością, no nie dla każdego.

Dziex, uświadomiłem sobie wreszcie jak to właśnie chce wszystko przedstawić. Niecodzienna codzienność.

 

Może zajmę się bakteriami w nich też można nazmyślać :D Są też fraktale które zżerają mi pamięć wyprodukowując je w kompie. Obrazy środka symetrii. A to wszystko to już inna kategoria.

 

Aż się prosi, żebym walnął wielkiego posta eheh

 

Przedstawiając coś co jest tak różne, przedstawię coś zbyt różnego, widmo świetlne (czerwień), lub tony(do = C).

Mnie to ciekawią atomy, raczej idę w skrajności od normalności.

Wgryzam się w to, czego różnorodność jest mała, albo się taka wydaje.

 

Odpaliłem kosiarkę Picasa 3, zapraszam do komentowani, tu już się nie obrażę :)

 

https://plus.google.com/photos/102708157310053183705/albums/5851612310886956433

 

Jeszcze do rzucę sporo fotek. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajne fotki, umiesz dostrzec to czego inni nawet nie zauważają. Wiem, tego szukasz- słusznie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wielu artystów było niedocenianych, ale się tym nie przejmowali. i ty też nie powinieneś ;) nie wszystko musi ci wychodzić. na przykład twoje zdjęcia są lepsze niż rysunki, ale też nie każde zdjęcie jest wspaniałe. i co z tego? to nie ważne. ważne żeby się nie poddawać tylko robić dalej to co się kocha. dlatego rysuj dalej. bo może w końcu wyjdzie ci arcydzieło i wszyscy będą się nim zachwycać. i wtedy zapomną o tym, że kiedyś ci nie wychodziło. będzie się liczyć tylko to co jest piękne :)

 

a zdjęcia super :) ale to już ci mówiłam. bardzo lubię twoje zdjęcia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziex, od waszych wypowiedzi to się pogubiłem :D Dla mnie to liczy się przesłanie, jak coś wyjdzie nie ładnie to nie poradzę nic. To zawędruje robić specjalne albumy :D Ja chciałem w rysunkach przekazać wzory roślinek.

Ani pismo, ani rysunek, nie prędko mi będzie wychodził dobrze,

 

Teraz co opowiem z czym walczę

krótki przypis

 

Czasem robiąc zdjęcia

Pisząc, rysując

Czy przebywając z ze zwykłymi ludźmi

zwykłymi - tymi, prostymi, yy

 

Trzęsą mi się ręce

Z każdym dniem

Medytuję

By osłabić tą reakcję

 

Człowiek uświadamia sobie

że może osiągnąć wszystko

ale jest taka przeszkoda

Niech każdy wie

 

Umiejętność

Może się sam nauczyć

Wystarczy wierzyć

Stawiając kroki każdego dnia

 

Będąc artystą może spotkasz gorsze, lub łatwiejsze przeszkody, ale zawsze jest sposób

wystarczy odetchnąć, poczuć blask dnia, radości smak.

 

Co mi pomogło?

Byłem na pewnej imprezie pochwalę się jej nazwą na wakacje, poczułem się świetnie,

ludzie bez uprzedzeń, pomocni, rozmowni, przyjaźni,

jakby jeszcze zaszalał to zdobył by może sporo tych chłopięcych zachcianek

Jeśli komuś się uda rozpoznać tą imprezę, to będę jeszcze szczęśliwszy widząc tą osobę, ze mną na tym festiwalu

bo aż ślina na język cieknie, by się pochwalić

Tam zapomniałem moim problemie z rękami, "jakby ręką odjął" :), odpłynąłem po prostu. Nareszcie był ktoś kto mnie wysłucha, ktoś kto mnie polubi, kto zwyczajnie mi potowarzyszy. Wreszcie nie czułem szkolnej pogardy. Tak było dzień za dniem.

 

Tylko kiedyś tylko internet mi służył trochę, ale to nie było nic szczególnego, tylko żeby sobie pogadać, z kimś, ale jest tu forum wspaniali ludzie którzy, potrafią krytykować :), a nie pisać jednym słowem, chcą rozmawiać o ważnych tematach, nie o tym czy "Salena Gomez" jest dorosłą kobietą, lubię tą aktorkę, ale jak chciałem o czymś rozmawiać na innym forum to przeczytałem "nie rozumiem". To ja już rozumiem, malutki móżdżek, ten temat tylko pytał o jej dojrzałość, jakby nie wiem kim była.

W każdym razie cieszę się, że jestem tu, dziękuje wam za każdą opowiedzieć, za to, że mogę poczuć się chociaż wysłuchany.

 

Czekam na odpowiedź z nazwą imprezy.

 

Mam nadzieje, że najwięcej ludzi doceni mnie przed śmiercią. Taki żarcik :D

Nie winie tego co nie wiedział :)

 

Jestem wdzięczny, że lubicie moje przesłania. Ja nie wnikam w jakość obrazu, nie sądzę, że jeszcze mnie na to stać, ale czas nadejdzie i na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.