Jump to content
beatag60

Ulubiona wokalistka

Recommended Posts

Guest Simo

Moje ulubione wokalistki ...

1. Sharon den Adel

2. Simone Simons

3. Tarja Turunen

4. Amy Lee

5. Moja koleżanka z klasy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

549255_387530671346200_1984523697_n.jpg

 

Taki skład na koncercie.. to by było coś.

Wie ktoś skąd to zdjęcie?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wie ktoś skąd to zdjęcie?

Przypadkiem nie Doro zaprosiła te panie? Tylko nie wiem kiedy, ale kojarzę że był taki koncert...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Floor wygląda jakby mikrofon połknąć chciała :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki skład na koncercie.. to by było coś.

Wie ktoś skąd to zdjęcie?

 

Zdjęcie pochodzi z jubileuszu 25-lecia Doro,koncert odbył się pod koniec 2008 roku, zaproszone były m.in Tarja, Floor, Liv Kristine i pare innych wokalistek, Klaus Meine i wielu innych.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulubione to z pewnością Tarja i Lori Lewis. Ostatnimi czasy podziwiam Simone Simons, cudowny mezzosopran i chyba najpiękniejsza z wokalistek : )

 

Z mniej znanych na uwagę zasługują Clémentine Delauney, którą ciągle się zachwycam odkąd dołączyła do Serenity i Polska sopranistka

Agata Lejba-Migdalska, gościnnie wystąpiła u Pathfindera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anna Eriksson, Suvi Terasniska, Jenni Vartiainen, Kaija Koo,Irina, Sharon den Adel ,Simone Simons, Amy Lee, Tarja Turunen, Anette Olzon, Beata Kozidrak, Anna Jantar, Agnetha &Frida, Celine Dion, Tina Turner, Bonie Tyler ( kolejność przypadkowa :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja Turunen,Flor Jansen,Anette Olzon,Simone Simons,Avril Lavigne,Anne Nurmi,Elisa Stefanoni i Johanna Kurkela.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Tarja Turunen najlepsza sopranistka z wysokim vibrato :)

2.Anette Olzon - słodka i piękna mająca w głosie magie :)

3.Floor Jansen - nieżle operuje głosem klasycznym i rockowym.

4.Simone Simons - za jej przekazywaną energie :D

5.Cristina Scabbia

6.Lita Ford

7.Courtney Love

8.Taylor Momsen :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem zbytnio rozeznany w muzyce, ale jak już to klasycznie po kolei: Tarja, Anette, Sharon, Simone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Tarja Turunen ( moja cala młodośc z NW)

2 Simone Simons(Epica drugi kochany Zesół)

3Sharon del Adel

4 Amy Lee

5 Christina Scabi :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm... no to ja się może wypowiem na temat Tarji i Floor.

Na wstępie: zdecydowanie bardziej wolę w NW Floor. Zaraz omówię dlaczego:

Może niektórzy przyznają mi rację, ale wg mnie Tarja nie do końca kontroluje swój głos. Np.: w 90% wystąpień Live strasznie "udziwniała" dany utwór np.: przeciągała sopran ale robiła to jakoś tak dziwnie; z takim Vibrato, które akurat tam kompletnie nie pasowało. Wiadomo, że koncerty na żywo różnią się i to bardzo od nagrań studyjnych ale jednak nie przepadam za Tarją na żywo. I w tym momencie zapewne wiele osób będzie chciało mnie rozszarpać: jak dla mnie najgorszy koncert z Tarją to EOAE.

Mam też wrażenie, że ona śpiewała bo śpiewała ale nie wkładała w to siebie.

Za to Floor: wystarczy na nią popatrzeć - jak dla mnie nawet jej wykonania sceniczne o 10 razy przewyższają wykonania Tarji, ba: nawet te studyjne. Ma niesamowitą moc w głosie, której nie potrafię pojąć. Jej wykonanie GLS z Wacken 2013 - mistrzostwo świata! Wkłada w śpiew całą siebie - i to wygrywa!

 

Mam nadzieję, że NW jak najszybciej wyda jakąś reedycję/ mieszankę starych utworów w wykonaniu Floor.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja Turunen, Floor Jansen, Johanna Kurkela, Alissa White-Gluz no i na tym kończy się lista damskich wokali jakie lubię. :P Zdecydowanie preferuje ciężkie i męskie wokale. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A do moich faworytek niedawno dołączyła Meg Myers - po prostu się zakochałam w jej głosie ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Sylwia Grzeszczak - Jest naturalna,ma piękny głos, jest znana z tego, że śpiewa i komponuje,a nie ze skandalów.Chroni swojej prywatności, i nie zarabia na niej,ma świetne podejście do fanów. Wiem,bo byłam na jej koncercie, i mam nawet z nią zdjęcie (musiałam się pochwalić)

 

2.Tarja Turunen -Ma czysty wokal,jest ciekawą osobą,podoba mi się bardzo jej piosenka i teledysk I walk alone.Bardzo pasowała do zespołu NW,więc szkoda, że odeszła.

 

3.Sharon Den Adel -Ma wyjątkowy ciepły i ciekawy wokal,jest piękna,miło się jej słucha :)

 

4.Anette Olzon -Wygląda na bardzo sympatyczną osóbke, ma wedlug mnie ładny głos. Podoba mi się jej płyta Shine.Nie rozumiem osób, które ją hejtują i mówią że "ma mordę jak dałn"Uwielbiam ją w duecie z The rasmus -Ocrober &April :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Floor Jansen

2. Sharon den Adel

3. Simone Simons

4. Kari Rueslåtten

5. Candice Night

 

Kolejność przypadkowa, bo wszystkich tych pań mogłabym słuchać i słuchać. Jednak mam wrażenie, że o kimś zapomniałam... :huh:

 

Boże, Tarja! :D Teraz to chyba już wszystko.

Ale nie, właściwie jest jeszcze Moa Lignell, bardzo przyjemny głosik.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Sharon den Adel- tego głosu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, prawda? Na żywo to jest czysta poezja

2. Floor Jansen- tu także niewiele trzeba wyjaśniać ani przedstawiać. Każdy wie,co ona potrafi

3. i może dodam jeszcze Sarsę. Być może to jest przelotnia faza,ale ,,Zapomnij mi'' bardzo mi się wkręciło. Lubię czasami posłuchać takich ,,smutasów''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kari Rueslatten -

 

1. Ma niesamowitą barwę głosu

2. Zawsze jak jestem cała w nerwach, to jak włączę jej muzykę zawsze się uspokajam

3. Jest ciepłą i sympatyczną osobą

4. Jak oglądam video z koncertów, to zawsze mam ochotę ją przytulic. Przypomina mi taką supi ciocie :D

5. Nie jest wytapetowana jak ściana w moim pokoju

6. Jest utalentowana

7. I wiele wiele więcej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kari ma faktycznie przecudowny wokal, choć mam wrażenie, że obecnie niezbyt dobrze czuje się w muzyce metalowej. W trio The Sirens wypada chyba najsłabiej, za to jej ostatni solowy album od strony wokalnej jest zachwycający.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moimi ulubionymi wokalistkami są Tarja oraz Amy Lee. Bardzo podoba mi się barwa ich głosów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie ranking przedstawia się tak:

1. Sharon Den Adel

2. Floor Jansen

3. Simone Simons

4. Taylor Momsen

5. Tarja Turunen

6. Cristina Scabbia

7. Charlotte Wessels

8. Liv Kristine

9.Lori Lewis

10. Maria Brink

11. Dianne van Giersbergen

12. Ailyn (Sirenia) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

♦ Floor Jansen

♦ Sharon den Adel

♦ Simone Simons

♦ Liv Krisitine

♦ Tarja Turunen

♦ Dianne van Giersbergen

♦ Charlotte Wessels

♦ Brittney Slayes

♦ Elize Ryd

♦ Vicky Psarakis

♦ Alissa White-Gluz

♦ Capri Virkkunen

♦ Zuberoa Aznárez

♦ Ailyn Giménez García

♦ Amanda Somerville

♦ Kobra Paige

♦ Kari Rueslåtten

♦ Enya

♦ Florence Welch

♦ Lzzy Hale

♦ Sandra Nasić

♦ Ariana Grande

♦ Shakira

♦ Beyoncé

♦ Sia

♦ Rihanna

 

Taki mój wybór. Troszkę wymieszane towarzystwo, ale nie mam jednej "ulubionej" wokalistki. Może te bardziej popowe są troszkę mniej niż cudowne metalowe panie, ale mają ode mnie + 50 za świetny wokal. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightwish moją miłością i obsesją, tak więc:

1. TARJA - za niepowtarzalną barwę głosu, która powaliła mnie 8 lat temu nucąc do ucha balladę o śpiącym słońcu; za niesamowitą energię na scenie, pozytywne emocje na koncertach, ruchy i gesty sceniczne pełne szczerej radości z bycia sobą

2. FLOOR - za wszechstronność, nieprzeciętne umiejętności wokalne, motywację i zaangażowanie, które prezentuje jako wokalistka NW; za przywrócenie mi wiary w zespół, dodanie mu świeżości, wigoru i drapieżności

3. LIV KRISTINE - za Theatre of Tragedy, od którego zaczęłam przygodę z metalem symfonicznym; za krystaliczne brzmienie głosu i magiczny album LE "King Of Kings"

4. HEIDI PARVIAINEN i CAPRI VIRKKUNEN - obie wokalistki Amberian Dawn; Heidi - za operowy wokal, który uwielbiam; Capri - za rockowy pazur, który wniósł nową świeżość do zespołu

5. ENYA - od lat kocham jej głos za to, że cudownie koi moje zszargane nerwy

6. SARAH BRIGHTMAN - za wszystkie sześć oktaw

7. NITTE VALO - za dynamit w głosie, który z powodzeniem mógłby burzyć ściany

 

No i proszę, u mnie Skandynawia górą, podobnie jak w rankingu wokalistów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.