Jump to content
beatag60

Ghost Love Score- wykonania

Recommended Posts

[video=youtube]

 

Śmiem twierdzić, że jest to lepsze od oryginału.

I ten genialny Chorus!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niesamowite.

 

Przez pierwsze kilkanaście sekund myślałam, że dyrygentem jest Tuo.. :>

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham GLS ostatnie kilka dni - tylko wykonanie Floor i tylko Wacken, a kiedy to jeszcze oglądam... Kiedy zaczyna pierwsze "My fall will be for you"... Nie potrafię opisać tego czuję - całym sobą. Jak ja zazdroszczę tym co tam wtedy byli na żywo... Suchanem też wersji z Wembley. Nie porywa już tak. Zdecydowanie wersja Floor - nigdy nie czułem się tak słuchając czegokolwiek, jak słuchając jej w tym utworze w tym wykonaniu.

Anette - uwielbiam Imaginaerium napisany pod jej głs(ik), ale jak tylko usłyszałem początek jej "śpiewu" na żywo w tym utworze, to przerwałem słuchanie - co raz usłyszałeś nie da się odsłyszeć - wolałem nie mieć takich doświadczeń...

Wykonanie TT - mam taką swoją teorię - można robić coś wręcz doskonale, ale bez "duszy", tego "czegoś", będzie to tylko doskonałe...

W tym utworze duszę oddaje Floor w Wacken... W ogóle uważam że cały ten koncert zespół zagrał "z duszą".

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Dlaczego tu tego jeszcze nie ma? Przecież warte dyskusji?:)

 

To ja zacznę: wersja doskonała, początek nie pozwala rozróżnić czy to wokal męski czy damski, dalej brzmienie jest raczej oczywiste. Ogólnie podoba mi się to wykonanie- uważam, że Yannis ogólnie jest megagenialnym wokalistą- ale jednak wolę Floor z jej magiczna końcówka czy Tarję z prawykonaniem do którego czuje ogromny sentyment:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie. Gdybym nie wiedział, że to Yannis, mógłbym nie rozróżnić. Byłem zaskoczony skalą wokalu, oczywiście pozytywnie. Dla odmiany warto posłuchać GLS, w wersji męskiej (choć delikatnej). Od siebie dorzucę, cover Adrienne Cowan. Dziewczyna operują przeróżnymi stylami wokalnymi, od growlu, chrypiącego rockowego zdzierania gardła w stylu Doro, aż po łagodny a'la Anette. Ghost Love Score, w jej wykonaniu całkiem przyjemnie się słucha.

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Wde3

Uważam  że ten utwór  najlepiej  skomponowany na tle symfoniczno-metalowym rytmie  , oryginalnie  zagrany i śpiewany  przez  Tarje Turunen  , jest bardzo  ekscytujaca harmonią  jaką  słyszałem. 

Brzmi  bardzo w zorganizowany  wszystkich instrumentów  chociaż  organy  dają największe  odczucia  , a Tarja bardzo ciepło i rmocjonalnie śpiewa  , jak piękną  baśniową  opowieść..

Mógłbym  wiecznie  słuchać  tego  utworu. 😊

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.