Jump to content
Piotrek

Co teraz czytamy?

Recommended Posts

Forumowa klasyka :D Co obecnie czytacie z własnej woli albo przez co brniecie przymuszeni przez nauczycieli/wykładowców i oczywiście Wasze wrażenia.

 

Ja od kilku tygodni mam zastój jeśli chodzi o czytanie beletrystyki i 2 rozgrzebane powieści. Jedyną książką w której czytaniu robię postępy jest "The Languages of Britain" - czyli stare już dosyć (z 1. połowy lat 80.) studium języków używanych w przeszłości i obecnie na terenie Wielkiej Brytanii. Nie ma tu długich opisów dotyczących gramatyki, tylko rys historyczny i wiadomości socjolingwistyczne (kto używa(ł) danego języka, w jakim celu, co się z danym językiem stało albo dzieje obecnie).

 

Fajnie jest mieć bibliotekę British Council o kilkanaście minut od domu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, fajnie :P

 

Ja tam czytam "Hobbita", buahahaha... Czemu? Bo podobał mi się film :P

 

P.S. Jest to kolejne podejście do tej lektury, albowiem została ona już niegdyś przeze przeczytana, teraz to hm... względy porównawcze :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gdzieś pomiędzy Harperem, Stryerem, Sawickim, Traczykiem i Konturkiem przeczytałam właśnie 1, 2, 3, 4, 5, 7 i 9 część jakże ambitnej sagi-harlequina z wampirami w tle. Powieść to straszna, niedorzeczna i żałosna, jednak jak mile odmóżdżająca. Tytuł całości to Love at stake, autorką jest Kerrelyn Sparks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie Stieg Larsson - Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet.

Uwielbiam kryminały, a ten się ciekawie zapowiada więc może mi się spodoba. Jeśli chodzi o ten rodzaj książek, to jestem wierną fanką Heninga Mankella i jego kryminałów, ale innym pisarzom też trzeba dać szanse, right ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie Stieg Larsson - Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet.

Uwielbiam kryminały, a ten się ciekawie zapowiada więc może mi się spodoba. Jeśli chodzi o ten rodzaj książek, to jestem wierną fanką Heninga Mankella i jego kryminałów, ale innym pisarzom też trzeba dać szanse, right ? ;D

 

Wszystkie 3 części Larssona są rewelacyjne. Aż sobie kupiłam, żeby kiedyś do nich wrócić ;)

Ja też uwielbiam kryminały. Aktualnie czytam książki Darii Doncowej. Po prostu pierwszą przeczytałam przez przypadek i z chęcią sięgnęłam po następną...Czyta się fajnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kończę Wiedźmina Wieżę Jaskółki ( ah trzeba sobie przypomnieć :) ) . I zaczynam Dallas '63 - Stephena Kinga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dallas '63" bardzo mi się spodobało- pewnie nie aż tak bardzo jak niektóre klasyki "Króla", ale jest dobrze. Nie wiem co już czytałaś Kinga, ale spotkasz w pewnym momencie głównych bohaterów innej znanej powieści tego samego autora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem co już czytałaś Kinga, ale spotkasz w pewnym momencie głównych bohaterów innej znanej powieści tego samego autora ;)

 

Tak wiem, np. z Nocnej zminay opowiadanie Dola Jerusalem została rozwinięta do Miasteczka Salem. W sumie to fajne :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinnam czytać "Lalkę", ale co się odwlecze, to nie uciecze! Czytam sobie niezobowiązującą książkę z serii "Kroniki Wardstone: Cień Przeznaczenia" (dla wieku +10)! Serię zaczęłam czytać, kiedy jeszcze wliczałam się w +10, ale autor, jak to autor, ślimaczył się z wydawaniem kolejnych części i zdążyłam urosnąć, a seria nadal jest wydawana.

Czytam ją jednak nadal, ponieważ napisana jest bardzo dobrze i naprawdę wciąga.

Książka z gatunku dark fantasy dla młodego czytelnika, traktuje o Tomie Wardzie - młodym uczniu Stracharza (człowieka walczącego z istotami Mroku - taki łagodniejszy odpowiednik Wiedźmina).

Książka pisana jest trochę w stylu dziennika, co ma niestety pewną wadę - jest pisana w pierwszej osobie liczby pojedynczej, a jest to jak wiadomo, rzadki trym narracji, więc czytelnik może początkowo odczuwać pewien dyskomfort.

Mimo narracji oraz przedziału wiekowego, seria jak najbardziej zasługuje na to, aby ja polecić! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co teraz czytamy niusy z forum troche mnie nie było :p

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co teraz czytamy niusy z forum troche mnie nie było :P

Dobre, dobre. :)

 

Kolega podsunął mi ostatnio książkę "Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności" Davida Allena. Cóż, najwyższy czas zacząć efektownie gospodarować czasem bo z tym ostatnio u mnie ciężko. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro już o to chodzi to proszę i polecam:

 

"Technologia i zastosowanie mikromechanicznych struktur krzemowych i krzemowo-szklanych w technice mikrosystemów".

 

Świetna książka, opisana przystępnym językiem, Pan Profesor na wykładzie wykazuje się MEGA POTĘŻNĄ wiedzą w zakresie struktur krzemowo mikromechanicznych. Dzięki temu dowiecie się dlaczego w waszych telefonach ekran obraca się wraz z całym urządzeniem, albo w SE zmienia się piosenka po potrząśnięciu telefonem ;)

To i wiele wiele więcej jest w tej książce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Notatki i lektury (m. in. Herodota, Tukidydesa, Arystotelesa) na jutrzejszy egzamin. :) Ale ostatnio musiałem się odprężyć i zacząłem czytać "Orły Imperium" Simona Scarrowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Notatki i lektury (m. in. Herodota, Tukidydesa, Arystotelesa) na jutrzejszy egzamin. :)

 

 

Znaczy się: trzymać kciuki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Notatki i lektury (m. in. Herodota, Tukidydesa, Arystotelesa) na jutrzejszy egzamin. :) Ale ostatnio musiałem się odprężyć i zacząłem czytać "Orły Imperium" Simona Scarrowa.

 

Też mam jutro egzamin z historii :P

 

 

...medycyny oczywiścia:confused::dodgy::huh::-(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaczy się: trzymać kciuki?

 

Trzymać możesz, nie zawadzi. Jak zdam to najwyżej kiedyś piwo dostaniesz ;p

 

 

@Kaktuska

 

Ja nie mam egzaminu z historii ale z literatury greckiej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaczy się: trzymać kciuki?

 

Trzymać możesz, nie zawadzi. Jak zdam to najwyżej kiedyś piwo dostaniesz ;p

 

Kiedyś???

 

Idzie wiosna, wakacje... Może kolejny koncert Ronniego i spółki?... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

No wtedy kiedy się na jakimś koncercie spotkamy, niekoniecznie Ronniego - aczkolwiek ten jest najbardziej pożądany ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj wypożyczyłem 2 książki:

- "Islandia" z cyklu przewodników "Podróże marzeń", z racji zainteresowania tym krajem

- "Orędzie. Tajemnica przyszłości" Roberta Preysa. bo zaintrygował mnie opis na tylnej okładce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plany plany plany i smsa xD Po za tym po mojej prawej stronie leży książka "2012: Wojna o dusze"


Ja dzisiaj wypożyczyłem

- "Orędzie. Tajemnica przyszłości" Roberta Preysa. bo zaintrygował mnie opis na tylnej okładce

Jak najbardziej polecam świetna książka :) Ale nie będe zdradzał wątka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie skończyłem "Tajemnicę przyszłości" i zastanawiam się czy będzie 2. tom- końcówka raczej nie brzmi jak zakończenie historii. Chyba, że autor chciał sobie zostawić furtkę ;)

 

Skończyłem też czytać "The Psalm Killer". Normalnie nie czytam książek tak długo- szczególnie jeśli mi się podobają- ale tę akurat miałem wypożyczoną od początku grudnia.

 

A w kolejce czeka już kilka innych :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja właśnie zabrałam się za "Mądrości Shire - krótki poradnik jak żyć długo i szczęśliwie" - dostałam od siostry w prezencie świątecznym i jakoś do tej pory nie miałam okazji przeczytać, ale zapowiada się nieźle po dwóch pierwszych rozdziałach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja (choć powinnam czytać "Lalkę" - nie mogę się zabrać) czytam sobie "Według The Rolling Stones" z czystej ciekawości. Po przeczytaniu ostatnio "Życia" Keitha Richardsa (ciekawa autobiografia, pełna zgryźliwości, luzu i bardzo wciągająca - szczególnie dla fanów Stonesów i Keitha, ale też dla fanów muzyki w ogóle, polecam) zainteresowałam się zespołem i postanowiłam sięgnąć po książkę bardziej demokratyczną, gdzie wypowiada się każdy członek zespołu i jego otoczenia. Bardzo interesująca lektura; dużo informacji o technicznej stronie tworzenia muzyki, historii muzyki, pełno zabawnych anegdot i ciekawostek o grupie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu nabyłem ''To'' Stephena Kinga. Poza ''Zieloną Milą'' nie czytałem, żadnych książek tego autora, ale wiele dobrego o nim słyszałem i postanowiłem zapoznać się z jakimś jego dziełem. Padło na ''To''. Przeczytałem połowę książki i według mnie jest bardzo wciągająca. Jak już skończę czytać to na pewno zapoznam się z jeszcze jakaś książką tego pana. I tu pytanie do fanów Stephena. Co byście polecili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym poleciła "Serca Atlantydów" i całą serię "Mroczna Wieża". nie są to jego typowe horrory, ale bardzo ciekawe i wciągające moim zdaniem. a z horrorów to "Miasteczko Salem" ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.