Jump to content
Adrian

Przywitaj się! :)

Recommended Posts

Witam Cassie, witam Lucyfera, kaftaniki bezpieczeństwa wręczam obojgu, co prawda z pewnym poślizgiem, ale jednak ;) Bawcie się dobrze :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo cieszę się z gorętszego niż piasek na Saharze przyjęcia ;) Jeśli chodzi o nick to dość złożona sprawa. Nie wyznaje szatana więc spokojnie. Jestem ateistą. Po pierwsze Lucyfer z łacińskiego znaczy "Niosący Światło" i taki staram się być na co dzień, miły i pomocny ;) Tożsamość tej postaci została zdeformowana a poza tym reprezentuję według antrozofii ekologię i idee poprawy ziemskiego świata ( taki ze mnie ekoterrorysta, hi, hi ). Po drugie chodzi mentalność ludzi słuchających metalu. Większość ludzi szczególnie chrześcijan widząc osobę ubraną na czarną, skrytą i małomówną, która nie boi się przyznać, że słucha heavy metalu z miejsca uznają za satanistę. I dlatego bliska jest mi wizja ( już chrześcijańska ) upadłego anioła. Na imię mam Patryk ( na drugie Adam bo urodziłem się 24.12. to dopiero paradoks dla ateisty ) pracuję w takim ciekawym miejscu jak szpital psychiatryczny ;) Uwierzcie bywa tam strasznie interesująco ( a nawet upiornie ). Szukam piękna i chce znaleźć swój brzeg.Składam pokłony przed ołtarzem ( zwanym komputerem...Technological tragedy is near ) symfonicznemu metalowi, folk metalowi i okazjonalnie innym gatunkom jak gothic, doom, melodic death metal, więcej na moim profilu. Jakieś recenzję mógłbym pisać aczkolwiek musicie mną pokierować co, gdzie i jak. Wygląda na to, że odnalazłem kolejną składową mojej Wyspy Wszechświata ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jest na Twojej Wyspie Wszechświata miejsce dla muzyki innej niż metal? c:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owszem. Lubię takich kompozytorów jak: Howard Shore, John Williams, Ramin Djawadi, Bear McCreary, Brad Fiedel. Czasami słucham muzyki celtyckiej, soudtracków serii gier Wiedźmin a nawet twórczości Lindsey Stirling.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich niewitanych! Chwilę mnie tu nie było, a tu już nowe mordki ♥ Bawcie się dobrze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ateista wita Ateistę ,witaj Lucyferze na pokładzie forumowym ,śmigaj po nim jak windserfer na fali ,i zapraszam do mojej galerii i działu Post Mortem któego jestem autorem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj na forum Patryku Luciferze :) Witanie to czysta formalność w Twoim przypadku, bo już się u nas zadomowiłeś na forum. I dobrze ;) Zostań jak najdłużej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich bardzo serdecznie :>

Mam na imię Jasiek, na tym świecie żyję już sobie 17 lat. Uczę się w liceum humanistycznym.

Interesuję się trochę psychologią, mam zamiar z tym związać swoją przyszłość, chociaż jeszcze może mi się to odmienić.

Na co dzień uwielbiam czytać. W głównej mierze fantastykę. Jestem wielkim fantem Rothfussa (podobnie jak Tuomas Holopainen :> ), lubię Sandersona, Bretta, Sapkowskieg...

Jeśli chodzi o muzykę do słucham głównie metalu, chociaż nie pogardzę dobrą muzyką z innych gatunków (Bob Marley ♥). Nie trawię jedynie disco, rapu i hip -hopu.

Kocham las, i bardzo lubię w nim przebywać i jak jest sezon zbierać różne cudowności, jakimi on obfituje (grzyby, jagody, borówki...).

Lubię też sport (nie mylić z oglądaniem w telewizji) między innymi piłkę nożną (gram w takim amatorskim klubie), siatkówkę, tenisa. Nie trawię natomiast piłki nożnej klubowej (tej z wysokiej półki z tymi wszystkim gwiazdeczkami. Bez różnicy czy to polska czy zagraniczna liga, chociaż zagraniczna mnie denerwuje bardziej) Drażni mnie to strasznie, prawie tak samo jak disco polo. Nie mogę znieść tego, co pieniądze (między innymi) uczyniły z tego pięknego sportu.

 

Na twórczość Nightwish natrafiłem gdzieś pół roku temu. Najpierw słuchałem pojedynczych piosenek, z czasem coraz więcej. Tak na prawdę to jeszcze cały czas odkrywam ich twórczość i wyłapuje takie "smaczki".

Mój ulubiony album to ten najnowszy endless form most beautiful. Mój ulubiony utwór to chyba week fantasy.

Podobają mi się teksty Nightwish, choć nie ukrywam, że słucham ich głównie dla brzmienia (to jest takie epickie ♥) i nawet jakby teksty były bardzo głupie, pewnie bym ich słuchał.

 

Nie ukrywam też, że na to forum nie przyszedłem tylko po to, by rozmawiać o zespole i dowiadywać się o nim ciekawostek czy czegoś tam innego. Zakładając tu konto miałem nadzieję, że uda mi się poznać ciekawych ludzi, których forum poświęcone takiemu zespołowi powinno ściągać jak magnes :>

Mam nadzieję, że się nie pomyliłem.

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj Jasiek! Super powitanie z Twojej strony i jakże zgadzam się z tobą w opinii o sporcie i muzyce. Baw się z nami dobrze i poznawaj- tu jest na prawdę genialna ekipa całego serwisu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj na forum, Jasiek! Mam nadzieję, że miło spędzisz z nami swój czas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć :) Mamy nadzieje, że ci się u nas spodoba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj. Co znaczy Nuriel? Ja także lubię twórczość Sandersona. "Archiwum Burzowego Świata" jest dziełem na miarę Tolkiena. Autor stworzył naprawdę odrębny, obcy świat, bez nadmiernego przekopiowywania. Świetnie, że do Nas trafiłeś ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuriel to Anioł burzy gradowej. Występował w jednym z opowiadań Kossakowskiej - stąd go "ukradłem".

A to nie jest "Archiwum burzowego ŚWIATŁA" ?

Też na początku źle to pisałem/czytałem. Przez przypadek się zorientowałem, że robię błąd.

Skończyłem "Słowa światłości" tydzień temu i jeszcze się nie zdążyłem otrząsnąć ♥

 

Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt. Chciałem dobrze zapisać a jak zwykle napisałem z błędem. Shame of me. W następnym roku wyjdzie pewnie 3 tom "Archiwum Burzowego Światła" Już teraz nie mogę się doczekać ;) Ogromny plusem są ryciny. Fauna i flora w wydaniu Sandersona jest naprawdę niesamowicie interesująca tak samo jak postacie i historia. Czytałeś "Z mgły zrodzonego"? A czemu akurat burzy gradowej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj, Jasiek! A jakie zespoły oprócz Nightwish lubisz słuchać? ;)

 

Xandria, epica, With temptation, Therion, Rhapsody of Fire, Helloween, Disturbed, Sabaton, Green day, aerosmith, AC/DC... dużo lubię. Z polskich to np:. Leśne licho, Astorsis, Pecival Schuttenbach, mech.

. W następnym roku wyjdzie pewnie 3 tom "Archiwum Burzowego Światła" Już teraz nie mogę się doczekać ;)

Podobnie jak ja. Zresztą czekam na wiele kontynuacji rozpoczętych sag.

Czytałeś "Z mgły zrodzonego"? A czemu akurat burzy gradowej?

 

Nie czytałem, ale z pewnością nadrobię ten brak :> Mówisz, że warto?

W sumie to nie wiem czemu - po prostu spodobał mi się. Nie ma w tym głębszego sensu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie widzieć, że pojawiają się tu znowu nowi użytkownicy. Piszcie i bądźcie aktywni :)

 

Nie trawię natomiast piłki nożnej klubowej (tej z wysokiej półki z tymi wszystkim gwiazdeczkami. Bez różnicy czy to polska czy zagraniczna liga' date=' chociaż zagraniczna mnie denerwuje bardziej) Drażni mnie to strasznie, prawie tak samo jak disco polo. Nie mogę znieść tego, co pieniądze (między innymi) uczyniły z tego pięknego sportu.[/quote']

Też nie przepadam za klubową piłką, w której o powodzeniu decyduje głównie zasobność budżetu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj, Nuriel, miłego poznawania forum. Znajdziesz tu z pewnością wiele informacji i ciekawostek! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 Jeśli z czegoś jeszcze możecie mnie pamiętać, to ze sterczenia z zadartą pod kątem prostym względem kręgosłupa głową i uporczywego emanowania chęcią wskazania Sami, gdzie jest "trójkąt letni" xD

 

 

 

Tak! Pamiętam Cię :-) stałam tuż za Wami i nawet zamieniłam ze dwa słowa( albo to sobie wyobraziłam:-) zanim pogujący twór przerzucił mnie na tyły. Witaj :-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj Nuriel miłego buszowania po forum ,oraz zapraszam do mojej galerii w Fan Art i działu Post Mortem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie czytałem, ale z pewnością nadrobię ten brak :> Mówisz, że warto?

"Z mgły zrodzony" posiada interesujący świat choć nie tak złożony jak ABŚ. Sama historia stoi na wysokim poziomie. System magiczny co charakterystyczne u Sandersona nieschematyczny i intrygujący. Literacko prezentuję wysoki poziom w dziedzinie fantastyki. Wciąga i nie nudzi. Nim się obejrzysz za oknem ujrzysz pierwsze promyki Słońca albo deszczową szarugę ;)

Polecam tą stronę poświęconą twórczości amerykańskiego autora. Pozyskasz wiele informacji o multiwersum Cosmere.

http://drogakrolow.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

"Z mgły zrodzony" posiada interesujący świat choć nie tak złożony jak ABŚ. Sama historia stoi na wysokim poziomie. System magiczny co charakterystyczne u Sandersona nieschematyczny i intrygujący. Literacko prezentuję wysoki poziom w dziedzinie fantastyki. Wciąga i nie nudzi. Nim się obejrzysz za oknem ujrzysz pierwsze promyki Słońca albo deszczową szarugę ;)

Polecam tą stronę poświęconą twórczości amerykańskiego autora. Pozyskasz wiele informacji o multiwersum Cosmere.

http://drogakrolow.pl/

 

Zachęciłeś mnie. Chociaż tak naprawdę, to nie musiałeś, bo i tak bym prędzej czy później po tę książkę sięgnął :D

Najpierw tylko skończę przygodę z Robertem Wegnerem i jego "Opowieściami z Meekhańskiego pogranicza"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.