Jump to content
pawel27g

Xandria

Recommended Posts

"Don't say a world" i "I'd do anything for love" przykuły moją uwagę i pewnie do nich jeszce wrócę. Ballada była całkiem ładna, choć trochę nudnawa. "Ravenheart" ujdzie, ale w "Now & forever" to już zepsuli mój ulubiony fragment z chórami - po co Dianne się tam jeszcze produkuje, zagłuszając je? Może się nie znam i to miało być urozmaicenie, ale mi to całkiem nie podchodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie o niebo lepsza jest wersja Xandrii do utworu Don't say a Word niż w oryginale u SA. Kakko i ogólnie bardzo słabo śpiewa często w swoim zespole... Dziwnie w tym utworze podkreśla ze słabym wyczuciem tekst.... : O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna ta Epka, ogółem wokal Xandria jest niesamowity i covery u niej są boskie. Jestem właśnie w trakcie jej słuchania, po pierwszych utworach mam pozytywną opinię jej twórczości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z nowego wydawnictwa najbardziej mi się spodobało "Voyage of the Fallen"- zdecydowanie będę tego częściej słuchał. "Unembraced" jakoś mi nie zapadło w pamięć na razie, a ballady- jak większości ballad- mogę posłuchać kiedy mam odpowiedni nastrój bo inaczej mnie nudzi.

Zgadzam się z Adrianem co do "Ravenheart"- oczywiście Dianne ma lepszy głos niż ówczesna wokalistka (zapomniałem jej imienia), ale poprzedniej wykonanie bardziej mi odpowiada. Z kolei "Now and Forever" wydaje mi się przekombinowane, do tego mój ulubiony motyw klawiszowy jest słabo słyszalny.

Okładka w tej samej tonacji kolorystycznej co "Sacrificium"- złoto na ciemnym tle. To wygląda jak wyraźne nawiązanie- jeżeli tak nie jest, to czy autor nie mógł sie bardziej postarać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilkanaście lat temu robiono parę z NW i WT, co juz od dawna jest bzdurą. Zastanawiałem się, który zespół jest obecnie najbliższy stylistycznie Nightwishowi, mówimy oczywiście o grupach, które prezentują co najmniej przyzwoity poziom i - rozważając jeszcze Edenbridge, obecne Leaves Eyes i parę mniej znanych kapel - wyszło mi jednak, że Xandria na dwóch ostatnich albumach (Neverworld's End i Sacrificium). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacrificum jest dość Nightwishowe, ale teraz naprawdę ciężko znaleźć drugi zespół, który brzmiałby w podobny sposób. Nie twierdzę tu, że NW jest jakiś turbo wyjątkowy i tylko oni mają monopol na granie metalu w takim stylu, ale chyba nie siedzę w gatunku wystarczająco głęboko, żeby teraz rzucić jakąś nazwę. Edenbridge to zespół drugiej kategorii, a Leaves Eyes poszło w stronę bardziej viking metalu. Chyba naprawdę Xandria jest teraz najbliżej NW, jeśli chodzi o styl... Jakiś czas temu przestałam myśleć o nich jako o zespole drugiej kategorii, co jest głównie zasługą Dianne. Dobry wokal i dobre kompozycje to podstawa ;)

 

Kiedyś łączyłam NW w parę z Epiką, ale Epica poszła w innym kierunku na paru ostatnich płytach, wg mnie nawet lepszym niż ten, w którym ewoluuje NW. Chociaż w sumie kto wie w którą stronę idzie NW biorąc pod uwagę stopień w jakim różnią się od siebie dwie ostatnie płyty..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xandria, Xandria.. Zetknęłam się z tym zespołem z jakieś dwa lata temu? Tak, na pewno. Zaczęło się od nowo przyjętej wokalistki, Dianne. Przyznam że bardzo pozytywnie mnie uraczyła własnym głosem - cudowny sopran dramatyczny. Na żywo brzmi podobno jeszcze lepiej, wierzę w to, ponieważ oglądałam amatorskie nagrania z koncertów. Sacrificum jest niezłe, ale jeszcze mnie do końca tak nie porwało, mam tam z kilku swoich faworytów w postaci utworów. Fire & Ashes EP, tutaj pokazała na co ją stać. Ma ogromne możliwości wokalne, cudownie odśpiewała cover I'd Do Anything For Love (But I Won't Do That), moim zdaniem piękniejszy od oryginału - zakochałam się po prostu. Liczę na to, że Dianne pozostanie w zespole na bardzo, bardzo długo i zdążą wydać jeszcze jakieś fajne albumy, bym mogła się rozkoszować muzyką. Napisałam to, ponieważ ostatnio jest za wiele odejść wokalistów, ale już się nie napalam że coś może trwać wiecznie. :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po EPce Tire and Ashes, która była najlepszym jak dotąd wydawnictwem w dorobku Xandrii, mam ochotę na więcej. Miejmy nadzieję, że kompozycje nie położą tego, co Dianne nadrobi genialnym wokalem. Pierwszy raz nie jesteśmy w strachu jak to będzie brzmiało, bo Xandria wreszcie ma dobrą wokalistkę. Czekam na nowy album z, nie powiem, niecierpliwością. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz nie jesteśmy w strachu jak to będzie brzmiało, bo Xandria wreszcie ma dobrą wokalistkę. Czekam na nowy album z, nie powiem, niecierpliwością. :)

A Manuela to co? ;)

 

A na nową płytę też będę czekał, tylko mam nadzieję że wymyślą trochę nowych, oryginalnych melodii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie prawda. Sacrificum jest również bardzo dobrą płytą.

 

 

Po EPce Tire and Ashes, która była najlepszym jak dotąd wydawnictwem w dorobku Xandrii, mam ochotę na więcej. Miejmy nadzieję, że kompozycje nie położą tego, co Dianne nadrobi genialnym wokalem. Pierwszy raz nie jesteśmy w strachu jak to będzie brzmiało, bo Xandria wreszcie ma dobrą wokalistkę. Czekam na nowy album z, nie powiem, niecierpliwością. :)

 

AdleJuo.jpg okillme.  

Nie prawda. (a tak właściwie to 'nieprawda') Nie powiedziałam, że Sacrificum to zła płyta. Tylko stwierdziłam (i jest to opinia subiektywna), że Tire and Ashes to jak na razie najlepsze dokonanie Xandrii :) Co jednocześnie nie oznacza, że Sacrificum nie jest dobrą płytą. Bo chyba jest.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@"Lucid Dreamer" Możesz się z kimś nie zgadzać, ale nie możesz negować czyjegoś zdania. Dyskusje na forum i wymana poglądów tak nie działają! :sleepy:

 

Okładka albumu nie do końca przypadła mi do gustu, ale muszę przyznać, że jest intrygująca. Niemniej jednak nie mogę pozbyć się wrażenia nawiązania (świadomego bądź nie) do Imaginaerum. Wszelkie albumy symfoniczno-metalowe traktujące o cyrkach, teatrach, wyobraźni kojarzą mi się właśnie z konceptem Nightwisha. To samo miałem z Circus Black AB.

 

Czekam z nieukrywaną ciekawością na nowy album Xandrii, ponieważ od albumu Sacrificium twórczość zespołu naprawdę mnie zainteresowała. :)

Podążają swoją ścieżką, inspirują się innymi, ale ich nie kopiują. We will see!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się 100% z Adrianem i Sami. "Neverwold's End" było krokiem milowym dla zespołu, "Sacrificium" pokazało, że Xandria potrafi skomponować coś naprawdę dobrego. "Fire & Ashes" jest moim ulubionym materiałem, często słucham sobie "Voices of the Fallen" i "Unembraced". Jeśli dalej będą tak grać, spokojnie stawiam ich w pierwszej lidze. Okładka oprócz tego co powiedział Adrian kojarzy mi się co nieco z jakąś odmianą steampunku. Pozostaje czekać aż ujawnią nieco rąbka ( cyrkowe namiotu ) tajemnicy ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli okładka sugeruje nawiązanie do IM, to tylko w niewielkim stopniu. Chociaż właściwie to Xandria ostatnio prezentuje tak zaawansowany muzycznie poziom, że w sumie gdyby się nawet dość mocno muzycznie zainspirowali IM, to obyłoby się bez profanacji czy marnej parodii.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak prezentuje sie tracklista do nowej płyty "Theater of Dimensions" :)

 1. Where the Heart is Home

 2. Death to the Holy

 3. Forsaken Love

 4. Call of Destiny

 5. We Are Murderers(We All)

 6. Dark Night of the Soul

 7. When The Walls Came Down(Heartache was Born)

 8. Ship of Doom

 9. Ceili 

10. Song for Sorrow and Woe

11. Burn Me

12. Queen of Hearts Reborn

13. ATheater of Dimensions

Poniżej źródło i krótki filmik z utworem Where The Heart is Home ;)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10154208217095889&id=22990570888

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzmi to bardzo zachęcająco. Niesamowite jak Xandria wyszła na prostą i wydostała się z tej wielomilionowej grupy 'zespołów metalowych drugiej kategorii". Parę lat temu nie dałabym za nich trzech groszy, a teraz patrzcie co nam szykują! ::)

Czekam na nowy album z niecierpliwością, której się sama po sobie nie spodziewałam.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na oficjalnej stronie Xandrii, do przesłuchania są 30-sekundowe fragmenty utworów: Where the Heart is Home, When The Walls Came Down(Heartache Was Born), Ceili oraz Song for Sorrow and Woe. Zapowiada się bardzo interesująco ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, fragmenty brzmią obiecująco. :) Nie mogę doczekać się albumu! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowa piosenka jest dobra, bardzo ciężka (w sumie mnie zaskoczyła) i posiada niezwykle wpadający w ucho refren. Tyle mogę stwierdzić po dwóch odsłuchach. Jest na co czekać ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"We are Murders" brzmi ciekawie! Podoba mi się kierunek, w którym idzie zespół.

Jeśli chodzi o kompozycję i tekst to wyczuwam inspirację Epiką (co wcale nie jest złe!). Czekamy na resztę albumu :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.