Jump to content
megatherion

Therion

Recommended Posts

Nie wiem kto wymyślił tak dziwaczny zestaw, to tak jakby przed Nightwishem w Polsce zagrał na przykład Happysad.. Ciekaw jestem jakie będą mieć przyjęcie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coma? o.O Jej przecież zespoły powinny pasować klimatem, choć trochę.

 

Zgadzam sie w 100% :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze w Polsce, może by to jakoś przeszło, bo dużo polaków ich słucha, ale w trasę po Europie z Comą, to praktycznie szopka. Nie wiem jak fani metalu symfonicznego, czy w ogóle fani metalu, na przykład we Francji czy Włoszech zareagują na Come :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szokujecie mnie. Początkowo zrozumiałam, że Coma będzie występować przed Therion-em tylko na koncertach w Polsce. Tak zwane "Heheszki"

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to Coma nie jest tylko w Polsce? Bo gdzieś czytałam, że ogólnie Therion suppotuje Arkona i jakieś szweckie i włoskie zespoły. To może do Polski wzieli polski zespół i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie w Polsce, nie ma w ogóle Comy, tylko i wyłącznie za granicą....

 

W grudniu bieżącego roku COMA towarzyszyć będzie grupie THERION w trasie koncertowej po Europie! W roli supportu szwedzkiego zespołu COMA wystąpi we Włoszech, Szwajcarii, Francji, Anglii, Holandii oraz w Niemczech.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że to pochodzi z oficjalnej strony Comy to żadnych ;)

 

Therion ogłosił, że na zbliżającej się trasie, oprócz fragmentów rock-opery zagra Vovin w całości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra ludziska, idzie ktoś w końcu na ich sobotni koncert? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnie dwa dni wgłębiłem się w twórczość Therionu i kiedyś jak ich nie lubiłem, tak teraz ich ubóstwiam. Uwielbiam tego typu specyficzną muzykę połączenie chóru i nie zapominając o pięknym głosie Lori Lewis. I tez maja świetne albumu, kiedy grali death metal. Wiem zmieniam zdanie, ale przekonałem się do tego zespołu w 100000%. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukazała się nowa pozycja w dyskografii Therion a mianowicie jest to trzy płytowa koncertówka Adulruna rediviva and beyond . Na pierwszej płycie znajduje się koncert z Budapesztu z 2007 na którym zespół zagrał całe Theli a na drugiej koncert z Atlanty z 2011 , na trzeciej płycie znajdują się dodatki.

dvd2.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

*Wyciąga pędzelek i ostrożnie odgarnia kurz*

Znalazłem! :D

 

Od kiedy mam Spotify Therion zanotował ogromny awans na mojej lastowej liście i obecnie jest na dobrej drodze by zdetronizować Nw. Wśród albumów, które odsłuchałem od tego czasu zdecydowanie prowadzą "Ghotic Kabbalah" i "Sirius B" i "Lemuria" a także "Ho Drakon Ho Megas: Symphony Masses".

 

Ten zespół to dla mnie czołówka jeśli chodzi o ciekawe i różnorodne melodie. Mówię to dlatego że kilka innych grup, które także są w moim zestawieniu na czołowych miejscach ma z tym poważny problem, np. Epica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jak na razie jestem na etapie odkrywania. Moje osiągnięcie to przesłuchanie całego "Les Fleurs du Mal". Nie przesłuchałam reszty płyt, mogę mieć tylko takie wrażenie, ale czemu tak nagle przeszli na francuski? xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam Chris mówił, że chcieli spróbować czegoś nowego. Dlatego nagrali całą płytę po francusku.

@Invidia -z Theriona polecam Sirius B oraz Lemuria :) świetne płyty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oryginały są francuskie. Toteż album Les Fleurs du Mal, który składa się z coverów francuskich chansonów, może być tylko w języku Balzaka i Flauberta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lider Theriona założył jakiś czas temu nowy zespół – Luciferian Light Orchestra. Za kilka dni premiera krążka, dokładnie w Noc Walpurgi (przypadek? :D)

 

1c4ed2e1cce47277gen.jpg

 

Muzyka tej grupy jest wypadkową hard rocka i psychedelic rocka podbarwionych lekko progresją. Całość przesiąknięta jest okultystyczną atmosferą sprzed dekad. Generalnie materiał bardzo vintage, utrzymany w duchu lat 70-tych.

 

Jak ktoś lubi Black Sabbath, Coven, Jaculę albo współcześnie Jex Thoth czy Blood Ceremony, to powinien być usatysfakcjonowany. Da się też znaleźć w tej muzyce pewien wspólny mianownik z Therionem.

 

www.youtube.com/watch?v=W4b_un9-bjk

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy teledysk LLO. Niski budżet, więc trochę podobny do poprzedniego, ale klimat jest.

 

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio ponownie wkręcam się w klimat płyty "Secret of the Runes". Właśnie w tym momencie wałkuję wykonania live "Schwartzalbenheim" a wcześniej było "Muspelheim" :)

A "Live Gothic", druga z płyt Szwedów będąca u mnie na tapecie, jest jedną z niewielu płyt koncertowych, których mogę słuchać bez chęci powrotu do płyt studyjnych.

A ostatnio usłyszałem tę wersję "Blood of Kingu" i myślę że będę jeszcze do niej wracał :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja kapela-bóg. Od niej wszystko się zaczęło.

Często zmieniają skład ale zawsze wychodzą na tym dobrze. NIkt tak perfekcyjnie nie łączy różnych gatunków metalu z klasyką/operą.

Najlepsze albumy - Theli, Sirius B, Gothic Kabbalah, Vovin, Secret of the Runes.

Ostatnio jest słabiej ale mam nadzieję że tworzona przez nich Rock opera będzie zajefajna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z Therionem zetknęłam się po raz pierwszy w czasach licealnych. Pamiętam, że kolega pożyczył mi kasetę z albumem „Vovin”. Przesłuchałam, spodobała mi się i... tyle. Fajny zespół, fajne brzmienie, które jednak szybko gdzieś się ulotniło i popadło w zapomnienie. Nie kontynuowałam muzycznej przygody ze szwedzką formacją. Miałam wówczas w głowie inne zespoły i nieco odmienny gust muzyczny. Minęło kilkanaście lat i postanowiłam sobie ów „Vovin” odświeżyć, już jako świadoma fanka kapel grających metal symfoniczny. I wtedy mnie urzekł. W chwili obecnej to jedna z moich ukochanych płyt w tym gatunku. Powoli zapoznaję się pozostałymi wydawnictwami w bogatej dyskografii zespołu. Czuję, że wreszcie dojrzałam do ich muzyki, a moją dodatkową motywacją jest perspektywa koncertu. W ramach przyszłorocznej trasy szwedzka grupa zapowiedziała swoją wizytę w trzech polskich miastach:

16.03.2018 r. we WROCŁAWIU (Centrum Koncertowe A2)

17.03.2018 r. w WARSZAWIE (Progresja)

18.03.2018 r. w GDAŃSKU (klub B90)

Jako supporty wystąpią rosyjski IMPERIAL AGE i niemiecki NULL POSITIVE. Bilety są już w sprzedaży.

Zespół będzie promował u nas swoją najnowszą metal-operę, która ma się ukazać w styczniu przyszłego roku.

Fani z utęsknieniem czekają na płytę (od wydania ostatniej minęło pięć lat), a ja mam nadzieję, że podczas koncertów Therion „odkurzy” również mój ulubiony krążek, któremu w przyszłym roku właśnie stuknie równe 20 lat. Och, nie obraziłabym się na wspólną trasę Therion i Nightwish z okazji okrągłej rocznicy wydania dwóch wspaniałych albumów :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również wyróżniam Vovin w twórczości Theriona, choć pierwszy w odsłuchu był Theli- masz racje Ada fajnie się do nich wraca:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.