Jump to content
Adrian

Marco Hietala odchodzi z Nightwish i rezygnuje z życia publicznego

Recommended Posts

Marco Hietala odchodzi z Nightwish i rezygnuje z życia publicznego

Smutne wieści płyną z obozu Nightwish. Zarówno zespół jak i Marco Hietala opublikowali następujące oświadczenie:
 

Cytat

Drodzy ludzie,

Odchodzę z Nightwish i z życia publicznego.

Od dobrych kilku lat nie potrafiłem odnaleźć uzasadnienia takiego życia. Mamy wielkie działa firm streamingowych, które żądają pracy jak na etacie od artystów, którzy działają pod wpływem inspiracji, a jednocześnie niesprawiedliwie dzielą się zyskami. Nawet pośród artystów jesteśmy republiką bananową przemysłu muzycznego. Najwięksi promotorzy wyciskają procenty z naszych własnych produktów, wypłacając dywidendy na Bliski Wschód. Najwyraźniej niektórzy teokraci mogą przyjąć pieniądze za muzykę, która doprowadziłaby cię tam do ścięcia głowy lub do więzienia - nie udając przy tym hipokrytów. To kilka przykładów.

Ostatnie lata zmusiły mnie do pozostania w domu i do przemyśleń. Poczułem się bardzo rozczarowany tymi i wieloma innymi rzeczami. Uświadomiłem sobie, że potrzebuję właśnie uzasadnienia. Aby pisać, śpiewać i grać potrzebuję wielu nowych powodów i inspiracji. Powiedzmy, takiego Mojego Waldenu. W mojej książce jest napisane, że cierpię na chroniczną depresję. Kontynuując [dotychczasowe życie - przyp. tłum.] narażam na niebezpieczeństwo siebie oraz ludzi wokół mnie. Miałem wiele mrocznych myśli w przeszłości. Bez obaw, wszystko w porządku. Mam dwóch synów, żonę, resztę rodziny, przyjaciół, psa i dużo miłości.

I nie sądzę, że odejdę na dobre.

Teorie spiskowe to słowo dnia. Osobom, które je lubią, muszę powiedzieć, że teraz 14. stycznia przypadają moje 55 urodziny. Swoje już zrobiłem. Obwinianie na przykład Tuomasa jest zniewagą zarówno dla niego, jak i dla mojego swobodnego myślenia. To smutna sprawa dla nas wszystkich. Proszę, uważajcie na siebie.

Teraz z pewnością dostrzeżemy, gdy ktoś celowo będzie drążyć temat.

Jest kilka ustaleń, co zrobię w 2021 roku. Poza tym uprzejmie i z szacunkiem proszę media, zespoły, projekty artystyczne itp., aby nie prosiły mnie o nic w ciągu najbliższego roku. Muszę coś wymyślić na nowo. Mam nadzieję, że opowiem Wam o tym w 2022. Nie jest to jednak obietnica. Bardzo za to przepraszam.

Marko Hietala

P.S. Tony Iommi jest wyjątkiem od zasady „żadnego kontaktu”. Idol z dzieciństwa ma pierwszeństwo.

 

 

Ponadto zespół opublikował swój komentarz:

Cytat

 

Rezygnacja Marko postawiła nas przed trudnymi decyzjami i wyborami do podjęcia. Po długich przemyśleniach i rozważaniach, we wzajemnym zrozumieniu, zdecydowaliśmy się kontynuować nadchodzącą trasę "Human :||: Nature" zgodnie z planem, ale z basistą sesyjnym. Skład zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Szanujemy decyzję Marko i życzymy mu wszystkiego najlepszego. Nie będziemy więcej komentować tej sprawy.

Nightwish

 

 

https://www.facebook.com/nightwish/posts/249683246519633


View full wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na przestrzeni lat czasami pojawiały się pogłoski o odejściu Marko i to z ust samych członków zespołu. Traktowaliśmy je jako ewentualną możliwość... Aż do teraz. Jakkolwiek smutny byłby to news to pobrzmiewa ziarno nadziei, że Marko wróci.

Cokolwiek postanowi, mam nadzieję, że odnajdzie szczęście i będzie żył w zgodzie ze sobą!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dowiedziałem się kilka minut temu na YT.

Ciężko będzie go zastąpić w dłuższej perspektywie, bo to przecież nie tylko basista, ale i wokalista oraz okazjonalnie współtwórca muzyki, a przy tym bardzo popularny członek zespołu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Karo

czy ktoś ma jakiekolwiek potwierdzone informacje, czy Marko weźmie udział w nadchodzącym internetowym koncercie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Gość Karo napisał:

czy ktoś ma jakiekolwiek potwierdzone informacje, czy Marko weźmie udział w nadchodzącym internetowym koncercie?

Niestety, Marco nie weźmie w nim udziału. Całkowicie zrezygnował z jakiejkolwiek działalności publicznej (mamy nadzieję, że tymczasowo!). Zastąpi go inny basista, ale nie zostało jeszcze ogłoszone kto nim będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

To bardzo smutna wiadomosc. Czy myslicie, ze wroci do Nightwish?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 3.02.2021 o 23:14, Gość napisał:

To bardzo smutna wiadomosc. Czy myslicie, ze wroci do Nightwish?

Ostatnie zdania oświadczenia Marko sugerują możliwość jego powrotu. Niewiadomą pozostaje czy faktycznie powróci i co zamierza zrobić. Możliwe też, że fani zaakceptują nowego sesyjnego basistę na tyle, że stanie się pełnoprawnym członkiem. Analogicznie jak w przypadku Jukki i Kai'a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marco najstarszy członek zespołu: myślę że chciał zwolnić tempa działalności muzycznej na swoich warunkach. Jako młody małżonek i ojciec otrzymał od życia nowe priorytety i to pokierowało jego decyzją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.