Jump to content
beatag60

Floor Jansen

Recommended Posts

I mamy singiel projektu Northward z Floor na wokalu. 

[video=youtube]

 

Może nie powaliło mnie na kolana, ale dość przyjemny nowoczesny hard rock, to w zasadzie mógłby być kawałek Halestorm. Jak zwykle świetny wokal. ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie właśnie powaliło :D Od premiery słucham na okrągło. A jak jeszcze połączę telefon z wieżą, to już w ogóle jest suuuper! Kompletnie nie miałam pojęcia czego się spodziewać i obawiałam się, że wcale nie będzie tak fajnie jak wszyscy oczekują. Może ze względu na moje "nienakręcanie" się byłam tak mile zaskoczona. Wokal bezkonkurencyjny, wiadomo. Lubię Floor w ostrzejszych wydaniach. W ogóle w każdym wydaniu ją lubię, ale w takim szczególnie :3

Podoba mi się też gitara. Taka... chwytliwa. Powiedziałabym, że "While love died" jest nawet lepsze niż niektóre kawałki Halestorm. Jest moc! \m/ Coraz bardziej nie mogę doczekać się albumu, a do tej pory nastawiałam się na niego dość sceptycznie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też jestem zachwycony:) Nie spodziewałem się aż takiego powera. Floor pokazuje, że jej umiejętności wokalne są powalające. Jakbym nie wiedział, że to ona śpiewa, to miałbym problem, szczególnie we zwrotkach. Czekam na więcej:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I w takich songach Floor jest najlepsza ,a nie w songach nie robionych pod nią ,ale Tomek zrobił takiego dzwona że hoho

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja nie wiedziałam, że to będzie hard rock i po nazwie projektu uznałam, że to jakiś skandynwsko-vikingowo-śniegowo-mroczny metal. I've never been so wrong in all my life. Wokal Floor oczywiście ładny, ale całościowo nie przemawia do mnie. Jestem ostatnio raczej w nastroju na trv black, to pewnie dlatego  :rolleyes:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przepadam za hard rockiem, na szczęście Floor ratuję piosenkę, z takim powerem nic dziwnego, że jest uważana za jedną z najlepszych wokalistek metalowych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najnowszy wywiad z Floor, pada w nim też pytanie o koncert z orkiestrą i niestety Floor niespecjalnie jest entuzjastką tego pomysłu. Akurat w tym wypadku dobrze, że to nie ona jest liderem zespołu. ;)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiające jest to, że tak jak Floor mówi, że koncert z orkiestrą nigdy nie był ambicją zespołu, tak Tuomas w równoległych wywiadach wspomina, że od dawna chcą to zrobić. To chyba świadczy o tym, że ten temat nie był poruszany w zespole a jedynie w rozmowach z dziennikarzami.

Zespół ma jednak tyle na głowie, że jestem w stanie zrozumieć niewybieganie zbyt daleko (?) w przyszłość. ;)

 

Floor wspomina też, że na scenie mają 6 muzyków i nie potrzeba dodatkowej orkiestry. Pewnie chodzi o prawdziwych muzyków, nie podkład ale...

Zastanawiam się jak NW mógłby zaaranżować partie orkiestry na członków NW tak, by zrezygnować z podkładu z taśmy?

Cała aranżacja do odegrania na żywo musiałaby spocząć na barkach Troya i Tuomasa. Takie "Ghost Love Score" byłoby bardzo trudne, ale nie niemożliwe do zagrania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo udany występ, jak zresztą większość występów Floorki. Wybitna,perfekcyjna i świadoma, nieskazitelny wokal - jedyna w swoim rodzaju absolutnie nietuzinkowa Królowa Wokalu na świecie:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem program Beste Zangers wspaniale ukazuje ogromny potencjał wokalny Floor. Jestem pod wielkim wrażeniem każdego z jej występów. Przemawia do mnie jej oryginalność, swoboda śpiewania w różnych językach i nieprzeciętna umiejętność dopasowania się do różnych stylów muzycznych. Choć jest królową w świecie metalu, potrafi zaskoczyć subtelną balladą, budząc emocje w sercu słuchacza. Wystarczy spojrzeć na reakcje uczestników w studio.

Warto zgromadzić wszystkie występy Floor w jednym miejscu, dlatego wklejam je tutaj, żeby nie zaginęły w pojedynczych postach. Wpis będzie na bieżąco aktualizowany.

1. VILJA LIED

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=lcLG5X1i2QM

2. MAMA

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=sj1ibZrjQTs

3. QUE SÉ SIENTE

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=DfYeLUoqw0E

4. I DON'T KNOW A THING ABOUT LOVE

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=ahykaAPHhs8

5. SHALLOW

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=M68pe4a_9zk

6. WINNER - 

 

Ciekawa jestem, czy Tuomas już obejrzał, przesłuchał I skrupulatnie przeanalizował powyższe nagrania. Uważam, że to dla niego lektura obowiązkowa. Ma pod ręką prawdziwy diament, wystarczy tylko pozwolić mu zabłysnąć.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że Tuo doskonale zdaje sobie sprawę z wyjątkowości Floor:) A tak na marginesie : możliwe że dawkuje nam Florkę po kawałeczku, żeby jeszcze bardziej ją kochać- tylko czy da się bardziej?:)

Wracając do Beste Zangers to uważam, że program jest świetny a występy FJ za każdym razem wbijają w fotel!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shallow, w wykonaniu Floor to majstersztyk. Jak dla mnie przebija oryginał. Dawno już, jakakolwiek piosenka nie poruszyła we mnie, tak głębokich emocji. Floorgasm na całego ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shallow, w wykonaniu Floor to majstersztyk. Jak dla mnie przebija oryginał. Dawno już, jakakolwiek piosenka nie poruszyła we mnie, tak głębokich emocji. Floorgasm na całego ;)

 

Zgadzam się, wspaniałe wykonanie! Nie wiem czy w mojej ocenie przebija oryginał, bo wersję Gagi uwielbiam, ale na pewno jest równie dobre. Czasem zapominam jak wielkie możliwości wokalne ma Floor ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zachwyciła mnie ostatnio ta sesja zdjęciowa Floor. Czy nie uważacie, że wygląda tu zupełnie inaczej, niż zwykle? Chodzi nie tylko o tą kobiecą stylizację, figurę, sukienkę i zalotny gest ale fryzurę, która moim zdaniem zupełnie odmieniła jej oblicze. Na co dzień i jednak na większości koncertów jesteśmy przyzwyczajeni do "ulizanej" (sorry za to wyrażenie, ale najbardziej mi tu pasowało ??) i skromnej jeśli chodzi o włosy Floorki, a tu taka zmiana! Dodam jeszcze, że to jeden ze strojów, w którym występowała z Raskasta Joulua ? Dla mnie rewelacja! 

FB_IMG_1577132591249.jpg

FB_IMG_1577132587312.jpg

FB_IMG_1577704901351.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadza się Aniu ,w tym wdzianku i uczesaniu Floor prezentuje się bardzo atrakcyjnie dla oka ,a w ruchu wyglądało to jeszcze lepiej

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najbardziej lubię Floor z włosami w lekkich lokach, także mimo wszystko dodałabym im objętości do tych fotek. Sama Floorka nie jest wizualnym standardowym pięknem jeśli chodzi o pozytywną estetyczną właściwość, ale bije z niej tyle pozytywów, ciepła i dobra, że piękno przy nich jest "malutkie";)

 

 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak Wam ale Mi Floor na tej ostatniej sesji sofowej przypomina Dominę ? dać jej jeszcze pejczyk

Jak by ktoś miał link do tych fot w lepszej jakości niż FB to chętnie je przytulę .

Share this post


Link to post
Share on other sites

WItajcie,

co się porobiło z tym kiedyś świetnym portalem? Gdyby nie ciągłe wrzutki do FB można by pomyśleć, że Covid-19 zebrał straszliwe żniwo wśród członków Nightwish.PL. 
   Po 9 latach Floor w zespole, okazuje się że można wziąć udział we wszystkich próbach, nagraniach i koncertach? Można!
Można w międzyczasie wyjść za mąż, urodzić dziecko, mieć normalną rodzinę i godzić to z Nightwish? Można!
   Zanim kobieta o nazwisku Kobylec podniosła mi ciśnienie w tej grupie do tego stopnia że musiałem ją opuścić, pisałem Wam o profesjonalizmie Jansen zarówno wokalnym, scenicznym jak i osobistym. Miło przeczytać jak zmieniły się Wasze pierwotnie asekuracyjne i powściągliwe oceny tej zajebistej wokalistki. Co prawda z Nightwish zrobiła się maszynka do zarabiania pieniędzy, a wymagających kompozycji ze świecą szukać od 2015 roku, co może bardziej niż Covid-19 tłumaczy fakt, jaka trupiarnia się tutaj zrobiła. No cóż, bardzo szkoda, przede wszystkim tego że Nightwish to już nie to samo, ale Was też szkoda. Krótko tu byłem ale bardzo sobie ten pobyt ceniłem. Na wypadek gdyby ktoś jednak wykazywał oznaki życia, mam ciekawostkę, absolwentka Master Class prowadzonego kiedyś przez Floor, Noa Gruman, izraelska wokalistka zespołu najpierw Somnia potem Scardust. Zostawiam linka do GLS

Pozdrawiam
Vaari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, zrobiła się tutaj trupiarnia. Fora zamierają, większość osób wybiera teraz uproszczoną formę jaką są grupy na Facebooku, ale to już niestety nie to samo. Może kiedyś ludzie wrócą do takiej formy komunikacji? Kto to wie. Świat pędzi do przodu, a my, coraz starsi, możemy sobie powiedzieć, że "kiedyś to były czasy, dyskusje na forach, które składały się z więcej niż jednego zdania w wypowiedzi i bez ciągłego powtarzania tych samych wątków"... Póki co forum sobie jest i czeka. Może odżyje, może nie. Czas pokaże 😉

 

A cover całkiem niezły, choć dla mnie nadal najlepszą wersją pozostaje ta z Buenos Aires 2012 😉

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.