Jump to content
beatag60

Floor Jansen

Recommended Posts

Dla absolutnej większości miła niespodzianka w gościnnych występach z kapelą. Uzdolniona wokalnie w każdym stylu sprawdza się bez wątpienia. Już po kilku występach przekonała do siebie rzeszę fanów. Marzeniem wielu jest aby została stałą wokalistką w zespole.

Czy uważasz, że powinna być nową "ikoną" w NW?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo, że lubię Floor, pasuje mi zarówno w After Forever, jak w działaniach podjętych z Lucassenem (którego swoją uważam za wspaniałego muzyka) nadal to nie ona powinna być w NW (to miejsce dla Tarji i kropka!!! :D). Aczkolwiek w konkurencji Floor - Anette, zdecydowanie i kategorycznie wygrywa Jansen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja do NW nie wróci - twierdzi, że chłopacy źle ją traktowali. Jeśli opcja Tarji zostaje wykluczona to jak najbardziej jestem za Floor. :) Przekonuje mnie swoją osobą, śpiewem i ruchem scenicznym. Ponadto świetnie wychodzi jej Storytime i mój faworyt - Ghost Love Score (końcówka).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja do NW nie wróci - twierdzi, że chłopacy źle ją traktowali.

Oj tam, oj tam, przecież zawsze może jednak zmienić zdanie. Jeśli faktycznie było jej tam w NW tak źle, to czemu niby tak rozpaczała po tym, jak została wyrzucona???

Nie wiem, ale cały czas podchodzę do tego "wygnania" Tarji w kategorii "banicja za karę - odkupisz grzechy - wróć" ;)

No, ale jestem nieobiektywna :D

 

Jeśli opcja Tarji zostaje wykluczona to jak najbardziej jestem za Floor. :) Przekonuje mnie swoją osobą, śpiewem i ruchem scenicznym.

 

W przeciwieństwie do Anette Floor "dorastała" w "gotycko-metalowych" klimatach, ta muzyka kształtowała ją, a ona muzykę. Ma na pewno więcej do zaoferowania.

 

Co nie zmienia faktu, że Floor ma swoje projekty, a NW powinien wrócić do Tarji :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio pojawiają się komentarze o kreacjach scenicznych Floor. Dyskutanci zarzucają jej, że ma stałą garderobę i tylko ją "miksuje". Zupełnie mi to nie przeszkadza, ponieważ najistotniejszy jest dla mnie jej wokal w kapeli- a jest świetny. Poza tym mimo ograniczeń w ubiorze reprezentuje się bardzo dobrze. I tak rozszerzy garderobę, bo ona zwyczajnie się zniszczy;)

Jak Ty uważasz?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Och, Floor.

Tak dobrze zapowiadał się jej nowy projekt "Revamp". pokochałam "Sweet Course" od pierwszej nuty...

Uwielbiam jej dueciki z Simone...

Gdyby dołączyła do NW na stałe, to byłoby cudowne! Spełnienie moich marzeń!

Jeśli się jednak tak nie stanie, nie będę płakać ani ubolewać jakoś szczególnie. Revamp na pewno będzie dalej funkcjonowało ;p

Z chęcią jednak zobaczyłabym na scenie z NW kogoś... "bardziej Tarjowego". Simone na przykłąd ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo przeflancowywanie sprawdzonych "gwiazd" na grunt NW jest słabe :P Wokal jest czymś mocno charakterystycznym, więc wcześniejsze dokonania wokalistki na pewno mocno rzutowałyby (u mnie przynajmniej) na stosunek do całości.

Gościnnie - proszę bardzo. Ale tak na stałe... Podobnie zaczynam myśleć o Floor.

 

Aczkolwiek właśnie porównuję sobie dokonania After Forever z Epicą (jakkolwiek by się nie odmieniało tej nazwy ;) ) i stwierdzam, że przyjemniej słucha mi się bardziej stanowczego głosu Floor, niż (imo - nieco wymuszonego, pod względem staranności, głosu Simone). Floor ma większą łatwość śpiewania, Simone za bardzo się stara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

" Floor ma większą łatwość śpiewania, Simone za bardzo się stara. "- zgadzam się z Tobą. Jeszcze za Floor przemawia jej naturalność i swoboda zachowania, Simone jest trochę pozerką i zarozumiała.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przesłuchałam ostatnio kilka koncertówek z udziałem Floor, tak dla porównania... Jestem pod wrażeniem, jak poradziła sobie z wymagającym bądź co bądź wokalnie "Dark Chest of Wonders". Myślę, że na dzień dzisiejszy jest to najlepszy łącznik pomiędzy operową Tarją i popową Anette. Floor - póki co - świetnie sobie radzi.

Podoba mi się jej wersja "Scaretale".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floor jest świetna, dla mnie zawsze będzie jednym z najlepszych głosów...

Scaretale należy jednak do Anette. Mnie się wykonanie Floor nie podoba... brakuje mi skłilinpigs :P

za to całkiem dobrze poszło jej Ghost River :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na takie GLS czekaliśmy kilka dobrych lat! Floor perfekcyjnie wypada w tym utworze, moim ulubionym zresztą i nie tylko, bo sama Floor również kocha tę piosenkę. :) To chyba właśnie dlatego wkłada w śpiewanie jej tyle serca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co się tyczy Floor, to nic do niej nie mam, ale jakoś nie przepadam z nią. Pewnie dlatego, że bardzo polubiłam Anette, gdy ta odeszła nie kończąc nawet trasy koncertowej i Jansen ją zastąpiła poczułam się jakoś tak jakby ktoś wkradł się do rodziny NW... Mam nadzieję , że się do niej przekonam, niedługo...

Gdy zobaczyłam to zdjęcie to się trochę przestraszyłam, bo wygląda tam jak transwestyta ( bez obrazy ) . https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/550913_473420722710536_1865574468_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maggie również nie jestem zachwycona tym zdjęciem. Nie tylko dla tego, że Floor wyszła na nim niekorzystnie.(myślę, że w dużej mierze przez wyraz twarzy). Kolorystyka zdjęcia jest bardzo ciemna i kojarzy się raczej z zespołem grającym death metalowym...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floor...

Przepraszam fanów, ale aparycję ma dosyć...męską, co mnie trochę przerażało na poczatku. :D

Na oficjalnych zdjęciach wyszła troszkę jak skrzyżowanie smoczycy z trolem - na jej miejscu zatłukłabym fotografa, bo w wywiadach, które widziałam na youtube wyglądała dość ciepło i wydawała się sympatyczna.

Doznałam sporego szoku,omal palpitacji, a moje bliskie otoczenie zalała fala przekleństw (spowodowanych bardziej zdziwieniem, niż złością), gdy pojawiła się informacja o odejściu Anette - właśnie wtedy, gdy zaczynała śpiewać coraz lepiej!

Floor nie znałam wcale, więc chybcikiem przetrząsnęłam internet w poszukiwaniu informacji i "próbek" jej głosu.

Głos ma całkiem niezły - zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że jest czymś pośrednim między głosem Tarji, a Anette.

Jeszcze nie całkiem do niej przywykłam - nie wyczułam jej jeszcze, że się tak wyrażę - i nawet nie wiemy, czy zostanie w NW, czy też nie. Szczerze, jak już jest to wolałabym, żeby została, bo ciężko jest mi się na zmianę odzwyczajać i przyzwyczajać do nowych głosów!Czuję, że z czasem "zaadoptuję" ją w NW. Tylko Scaretale na żywo w jej wersji to już niestety nie to samo :( . Za to z piosenkami Tarji radzi sobie bardzo dobrze! :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak miałam Taiteilija - wokal Floor łączył mi TT z AO. Po pewnym czasie już inaczej go odbieram. Uważam , że Floor jest wszechstronna wokalnie. Ma zupełnie inny tembr głosu jak TT i AO i zaczyna mi się coraz bardziej podobać. Wizualnie, no fakt, babsko ogromne. Ma za to piękny uśmiech i wydaje się być przystępną i ciepłą osobą. A czy przyjdzie czas na pełną jej akceptację w NW- zobaczymy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem zachwycona:

 

Oooooo! Ja też! Ależ ona potrafi śpiewać jeśli tylko zechce - wybaczcie mi ,proszę, te słowa - ale mamy coś w rodzaju nowej Tarji, oby została z NW na stałe, bo coraz bardziej przekonuje mnie jej głos:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teiteilija - podpisuję się pod Twoją wypowiedzią.

Jak dowiedziałam się, że Anette odeszła, popłakałam się.. Odeszłą akurat, gdy zaczęłam ją uwielbiać. Jednakże Floor jest pięrwszą wokalistką, którą polubiłam od pierwszego usłyszenia. Do Tarji przekonałam się całkowicie po drugim utworze. Tarja była Królową Śniegu, Anette ciszą przed burzą, a Floor - aniołem.

 

 

beatag60 - zakochałąm się w tym utworze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.