Jump to content
beatag60

Floor Jansen

Recommended Posts

Tarja miała (ma?) świetny głos, ale z tego, co wyczytałam w Once upon a Nightwish, to nie polubiłabym jej jako osoby. Anette jest kochana, ale nie umiała śpiewać Tarjowych numerów. A Floor jest miła, chłopaki ją lubią, fani zresztą tez, w utworach sprzed DPP brzmi świetnie, ale nic nie poradzi, że w anetowych kawałkach lepiej brzmi Anette.

 

I wydaje mi się, że Tuo wreszcie ma, czego chciał. Nie operowy wokal, który wyciągnie "starego Nightwisha" bez pisków i wrzasków :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tarja miała (ma?) świetny głos, ale z tego, co wyczytałam w Once upon a Nightwish, to nie polubiłabym jej jako osoby. Anette jest kochana, ale nie umiała śpiewać Tarjowych numerów. A Floor jest miła, chłopaki ją lubią, fani zresztą tez, w utworach sprzed DPP brzmi świetnie, ale nic nie poradzi, że w anetowych kawałkach lepiej brzmi Anette.

 

I wydaje mi się, że Tuo wreszcie ma, czego chciał. Nie operowy wokal, który wyciągnie "starego Nightwisha" bez pisków i wrzasków :)

 

Mam tą samą myśl, niektórzy mówią, że Floor niech nie śpiewa piosenek Anette, bo nie przyjmują sobie do swej świadomości, że ktoś jest od niej lepszy, to tak z kolei Nette mogła nie śpiewać piosenek Tarjowych, mogli z tych piosenek zrezygnować strasznie mnie ludzie denerwują.. Ludzie przyjmijcie se do wiadomości niestety Anette przy Floor jest malutka nie dość, że wzrostem to i talentem. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem Tarjoistą i nic na to nie poradzę. Anette lubię za to jaka jest, pomijając fakt, że bardziej wymagające kawałki sprawiają jej problem.

Nie jestem w stanie porównać wszystkich trzech w sensie 'która jest lepsza". Bo się nie da. Każda jest inna, i kiedy słucham SS, to myślę: "O, Floor śpiewa Ever Dream like a boss". Ale zaraz potem włączam EoaE i Tarja nie pozostaje jej dłużna ( pomijając, że Ever Dream na EoaE jest tak naładowane emocjami... Przynajmniej ja to tak czuję.).

Floor w utworach z IM popełnia ten sam "błąd", co Tarja w starym NW - koncentruje się na swoim mocnym wokalu, a nie na 'zagraniu' piosenki głosem, co Nettie robiła bardzo zgrabnie :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele osób mówi, że Jansen w piosenkach Tarji - tak, ale w Anette - nie. Nie zgadzam się z tym bardzo, bo moim zdaniem Floor śpiewa lepiej piosenki Anette niż Ona sama. Takie moje skromne zdanie. A co do piosenek Tarji vs. Floor , to nie przyrównuję, bo obie wojalistki czarują na inny sposób ^^

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anette jest kochana, ale nie umiała śpiewać Tarjowych numerów.

I wydaje mi się, że Tuo wreszcie ma, czego chciał. Nie operowy wokal, który wyciągnie "starego Nightwisha" bez pisków i wrzasków :)

 

Nie jestem w stanie porównać wszystkich trzech w sensie 'która jest lepsza". Bo się nie da. Każda jest inna,

 

Właśnie w połowie to zrobiłaś :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podziwiam Floor, potrafi dobrze zaśpiewać starsze utwory tak jak mówicie lubi ją zespół i fani. Nie widzę przeszkód

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele osób mówi, że Jansen w piosenkach Tarji - tak, ale w Anette - nie. Nie zgadzam się z tym bardzo, bo moim zdaniem Floor śpiewa lepiej piosenki Anette niż Ona sama. Takie moje skromne zdanie. A co do piosenek Tarji vs. Floor , to nie przyrównuję, bo obie wojalistki czarują na inny sposób ^^

 

Zgadzam się. Floor ma takie możliwości wokalne, że w Piosenkach Tarji bardzo daje radę, a w piosenkach Anety jest fenomenalna (Ghost River z jej growlem jest cudowne ;D ). Nie zastąpi jednak Anetki w "Scaretale", wiadomo, skłilingpigs jest nie do podrobienia. Niektórzy też nie mogą słuchać Florkowych utworów Tarji i też ich rozumiem, każdy ma inny gust i nikomu nie dogodzisz. Jak dla mnie Kwiatuś wyciąga co najlepsze z utworów Anette i Tarji tworząc swoje niepowtarzanle wersje ♥

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floor będzie główną wokalistką na płycie Avalon II, projektu Timo Tolkkiego. W marcu wyjdzie singiel z nią i video. Za to w maju 2014 ruszy tez trasa koncertowa. To się dała wkręcić, nie dość że kolejne zajęcie, to pierwszy Avalon był dramatycznie słaby. Mam wrażenie, że Tolkki chce wykorzystać to, że ona jest w Nightwish i się rozsławić swój projekt tym, że wokalistka Nightwish będzie spełniać na nim główną rolę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upiór W Operze w wykonaniu Floor :D

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie to zaśpiewała :) może na przyszłość Phantom Of the Opera powróci znów do NW. Fajnie by było.


[video=youtube]

Nagrane tosterem ale ja chce 7 Days to the Wolves z Floor ♥


Zmieniłam zdanie :P

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki mój luzny wywodzik: Florka rozwaliła "system";)wszystkie kawałki interpretowane przez Florke są zaje....:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki mój luzny wywodzik: Florka rozwaliła "system";)wszystkie kawałki interpretowane przez Florke są zaje....:)

 

Nooooo : DDD

Też tak uważam : )

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]youtube.com/watch?v=9SwrRkpURl8&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D9SwrRkpURl8

Ta końcówka ♥ Floor zawsze zaj#%@ kończy (jakkolwiek to brzmi XD)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raacja ^^

Ale ja po prostu podziwiam jak można mieć taką skalę głosu, od niskich tonacji, po bardzo wysokie i jeszcze growl. Szczerze, to jak dla mnie jest najbardziej utalentowaną i wszechstronną wokalistką.

I uwielbiam Jej 'chrypę' w głosie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak Floor pod względem wokalnym jest niesamowicie utalentowana ,ale ja bym dodał od siebie że zarąbiście się ubiera ,te jej wdzianka są niesamowite

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt faktem, głos to ma taki, że drugiego takiego nie ma i nie będzie. Jednak jest coś w tej kobiecie, co mnie przeraża i nie przekonuje. Strzelam, że jakbyśmy się spotkały, nie przypadłybyśmy sobie do gustu ;)

 

Ale może ja się po prostu nie znam?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie oglądam Wackena 2013. Płakać mi się chce po Ever Dream. Nie dlatego, że mi się podobało. Ten kawałek został wywrzeszczany... ;(

 

Dobijcie mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie oglądam Wackena 2013. Płakać mi się chce po Ever Dream. Nie dlatego, że mi się podobało. Ten kawałek został wywrzeszczany... ;(

 

Dobijcie mnie.

 

Ja odnoszę zupełnie inne wrażenie. Co prawda akurat Ever Dream najbardziej mi się podoba w wykonaniu Tarji, ale to Anetka wrzeszczała w tym utworze. I to strasznie... A Floor - wydaje mi się, że stanęła na wysokości zadania i poradziła sobie dobrze.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.