Jump to content
beatag60

Floor Jansen

Recommended Posts

Nie znam na chwilę obecną lepszej kandydatki z takim potężnym głosem i możliwościami. Pamiętajmy, że muzyka NW jest równie potężna i takiego głosu potrzebuje. :)

 

Nie znasz - no właśnie. Gdyby zrobili jeszcze raz casting, to może by wyszedł jakiś klejnocik ;)

 

Ja do Floor nie jestem jeszcze przekonany w 100%. Śpiewa przez nos, słabo ją słychać (jak wyciąga, to tak dziwnie, jakby traciła powietrze) i do tego wygląda jak niemiecka Helga w wersji light xD

 

Jak dla mnie ona za bardzo się podnieca, że jest w NW. Myśli, że zagrzała sobie stołek, czuje się jak oficjalna wokalistka... Śmiałbym się jakby stołek się połamał (nie tylko ze względu, że Podłoga to POTĘŻNA dziewczynka) :P

 

Wymień mi chociaż jeden taki klejnocik na miarę Floor wśród znanych w ogólnie pojętym symfoniczncym metalu wokalistek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ja mówię o konkretnym gatunku? Mi chodzi o coś w stylu "nieznane i doskonałe" :P A co do wokalu NW to moim marzeniem jest, żeby Simons z Epiki zastąpiła Anette *_*

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ooooo nie, Simons niech siedzi tam, gdzie jest. Tam jej dobrze. Tak samo niech Floor siedzi w swoim ReVampie i od NW się odczepi ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

A właśnie Floor jest idealna do Nw jest to Tarja i Anette w jednej osobie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Floor nie daje sobie rady ani z piosenkami Tarji, ani z piosenkami Anette :) Wolę kogoś, kto wykona piosenki jednej z dwóch poprzednich wokalistek, ale porządnie, a nie na odpierdziel, jak robi to Floor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardziej nie daje sobie rady z repertuarem Anette ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak rozumieć "nie daje sobie rady"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floor nie daje sobie rady ani z piosenkami Tarji, ani z piosenkami Anette :) Wolę kogoś, kto wykona piosenki jednej z dwóch poprzednich wokalistek, ale porządnie, a nie na odpierdziel, jak robi to Floor.

 

To się wreszcie zdecyduj czy sobie radę daje czy nie, bo jeszcze niedawno byłeś zachwycony jej wykonaniem GLS i byłeś zawiedziony że w Libercu nie dała z siebie wszystkiego. Po za tym co to znaczy że sobie rady nie daje: technicznie czy interpretacyjnie? Bo pod względem wokalnym bije obie poprzednie tym że śpiewa najczyściej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego też nie wiem własnie.

Chyba myślę zbyt prosto : "nie daje rady" - nie potrafi zaśpiewać. Nie wyciąga, zmienia tonacje, fałszuje, myli teksty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak rozumieć "nie daje sobie rady"?

 

Tak samo jak Anette śpiewająca większość piosenek z repertuaru Turunen :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak rozumieć "nie daje sobie rady"?

 

Tak samo jak Anette śpiewająca większość piosenek z repertuaru Turunen :P

 

Anette nie dawała sobie rady z piosenkami Tarji w większości dlatego że były niedostosowane do jej umiejętności wokalnych vide Slaying The Dreamer, czyli chodzi o wspomniane już prze ze mnie umiejętności wokalne. Potrafisz wskazać jakiś konkretny przykład gdzie słychać iż Floor ma podobne problemy czy jest to Twoje subiektywne odczucie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma subiektywnego odczucia czy potrafi zaśpiewać czy nie. Ela prawdę Ci powie. :lol: Gorzej z tym, czy się podoba, ale do podobania nikogo się nie przekona. :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anette wraz z Marco w finalnym momencie "Last Ride of the Day" zawsze śpiewała, Floor tego nie robi, tylko kręci kudłami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cela: No właśnie o tym piszę cały czas że komuś mogą się nie podobać wykonania Floor, jej barwa głosu ale to są odczucia subiektywne do każdego każdy ma prawo, ale to nie powinno zasłaniać docenienia czyjegoś wykonania utworu czy umiejętności wokalnych. A zwroty typu że wokalistka sobie z utworami nie radzi nie podpada pod subiektywne: podoba mi się tylko już pod kategorię którymi możemy ocenić każdą wokalistkę i porównać ją z inną.

 

Anette wraz z Marco w finalnym momencie "Last Ride of the Day" zawsze śpiewała, Floor tego nie robi, tylko kręci kudłami.

To żart prawda :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Girdun zróbmy zbiór wszystkich wykonań kawalków z 3 wokalistkami i wyślijmy do Eli, dowiemy się prawdy. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co? Wiadomo, ze w waszym mniemaniu Olzon upadnie z hukiem, a Jensen i Turunen zdobędą sam szczyt.

 

Denerwuje mnie zarozumiałość tego forum, z resztą nie tylko mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze to nie sądzę by Anette jakoś specjalnie miała upaść.

Jej "The Siren" to najlepsze "The Siren" zespołu. Nikt tego jej nie zabierze. :)

 

Zresztą mój podpis mówi wszystko o moim stosunku do wokalistek.

Nightwish to Nightwish, zawsze! :)

 

 

BTW, bo podobno są niejasności. Ela= Elżbieta Zapendowska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co? Wiadomo, ze w waszym mniemaniu Olzon upadnie z hukiem, a Jensen i Turunen zdobędą sam szczyt.

 

Denerwuje mnie zarozumiałość tego forum, z resztą nie tylko mnie.

 

Przepraszam, ale gdzie tu zarozumiałość? Każdy ma swój gust i dlatego są tu różne opinie. To, że Anette miała mniejsze możliwości wokalne nie jest żadną nowością, ale mimo to potrafiła zaśpiewać świetnie na Imaginaerum. IMO nie wychodziło jej kompletnie na żywo, ale to tylko moje zdanie, z którym sporo osób się nie zgadza. I mają do tego pełne prawo, a ja to szanuję. Po prostu jest pewna różnica między "nie podoba mi się" a "ona nie potrafi". I tylko o to chodzi w tej wymianie zdań. Są tu obrońcy Anette tak samo jak i zwolennicy Floor czy Tarji. I niech każdy sobie ma swoją opinię, ale są pewne fakty, których się nie da przeskoczyć.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarozumiałość jest nie akurat w tym wątku. Zespoiłem wszystko w jedną całość po ok. 3 tygodniach udzielania się. Są osoby które (jeżeli już jesteśmy przy wokalistkach) nie dają dojść do zdania innym, jeżeli ktoś napisze np. coś o tej nieszczęsnej Olzon, to od razu są najazdy, spekulacje i bronienie własnej opinii, byleby tylko zagłuszyć poprzednika i pokazać, że się ma rację. Coś tu nie tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarozumiałość jest nie akurat w tym wątku. Zespoiłem wszystko w jedną całość po ok. 3 tygodniach udzielania się. Są osoby które (jeżeli już jesteśmy przy wokalistkach) nie dają dojść do zdania innym, jeżeli ktoś napisze np. coś o tej nieszczęsnej Olzon, to od razu są najazdy, spekulacje i bronienie własnej opinii, byleby tylko zagłuszyć poprzednika i pokazać, że się ma rację. Coś tu nie tak.

 

Akurat admini tej strony stoją na straży bronienia każdemu swojego zdania. Ale nawet w tym przypadku musi to mieć swoje granice: swoje zdanie można mieć w każdej sprawie ale przy tym trzeba umieć w jakiś logiczny sposób umieć go poprzeć aby rozmowa miała jakiś umiarkowany poziom. Gdy my pytamy Cię o to jakie masz zarzuty do obecnej wokalistki pod względem wokalnym, Ty wyskakujesz z tekstem że w danym momencie macha włosami. Sorki ale jest to argument poziomu dajmy na to: Floor nie nadaje się że na wokalistkę NW bo na scenie nie wychodzi przebrana za krowę, może trochę przejaskrawiony przykład ale oddający poziom merytoryczny twoich argumentów.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
You chose the long road, but we'll be waiting

słowa z bye bye beautiful, Wybrałaś długą drogę lecz my będziemy czekać, uważam że to idealny moment dla Tarji ale to tylko marzenia z mojej strony, nie wiem jak przyjmę trzecią, Floor jest dobra ale nie umiem powiedzieć czy powinna zostać

Share this post


Link to post
Share on other sites
słowa z bye bye beautiful' date=' Wybrałaś długą drogę lecz my będziemy czekać, uważam że to idealny moment dla Tarji ale to tylko marzenia z mojej strony, nie wiem jak przyjmę trzecią, Floor jest dobra ale nie umiem powiedzieć czy powinna zostać [/quote']

Tuomas wyjaśnił, że nie chodziło mu o to, że chce Tarję z powrotem w zespole tylko, że będzie czekał by wypić z nią kawę jak przyjaciele. Nie w tym wcieleniu chyba. :D

 

Nie wiadomo co z Floor. Czy będzie na stałe? Czy pożegna się z zespołem po trasie? A może za 5 lat dostaniemy oświadczenie prasowe? Możemy gdybać, ale po co? :) Cieszmy się chwilą. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dark, z twojego linku wynika, że informacja o stałej wokalistce pojawi się w przyszłym miesiącu. A wcześniej mówili, że nic nie powiedzą przed 2014... To w końcu jak? Zdecydują wcześniej, czy ci z metalnews się pomylili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele portali ogłasza stanowisko co do wokalistki już przed jesienią, ale nie ma co sobie obiecywać jakichś terminów- czekać należy:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.