Jump to content
Sign in to follow this  
LucidDreamer

Escape The Fate

Recommended Posts

Escape The Fate to zespół grający post hardcore, który nie boi się eksperymentować z muzyką. W ich kompozycjach możemy znaleźć wiele instrumentów - dęte oraz smyczkowe. Nie jest więc to takie zwyczajne, typowe core'owe granie. Ich piosenki są ładnie skomponowane, przemyślane, a teksty chwytają za serce i dają sporo do myślenia. Pochodzą z Las Vegas, przygodę rozpoczęli w 2004 roku. Przytoczę teraz ich krótką historię, którą możemy przeczytać na ukochanej przez uczniów Wikipedii: "Ich debiutancką piosenką był singel There's No Sympathy for the Dead, wydany 23 maja 2006 roku. 26 września 2006 [/url]Escape The Fate wydał pierwszy pełen album Dying Is Your Latest Fashion. We wrześniu 2006 wokalista Ronnie Radke opuścił czasowo zespół z powodu problemów z heroiną, powrócił do niego w listopadzie. W 2008 Ronnie ponownie opuścił zespół z tego samego powodu. Zastąpił go Craig (Craigafer) Mabbitt z zespołu Blessthefall (odszedł z BTF 18 grudnia 2007 roku). Radke wystąpił gościnnie z Blessthefall na festiwalu Taste of Chaos. 14 maja 2013 zespół wydał nową płytę metalowo-hardcorową Ungrateful."

 

Dyskografia zespołu: Dying Is Your Latest Fashion, This War Is Ours, Escape The Fate, Ungrateful, Hate Me. 30 marca 2018 roku ukaże się płyta I Am Human.

 

Aktualni członkowie zespołu: Craig Mabbitt (wokal), Thomas "TJ" Bell (bas, gitara rytmiczna), Kevin "Thrasher" Gruft (gitara prowadząca), Robert Ortiz (perkusja, wokal wspierający).

 

Myślę, że Escape The Fate to grupa na którą warto zwrócić uwagę. O ile za czasów Ronniego Radke można było ich zaliczyć do tępionej "emo muzyki", tak teraz Craig nadał zespołowi nowego ducha. Jak pisałam ich muzyka oraz teksty są niesamowite. Mimo, że starałam się uciec całkowicie od muzyki core, to kiedy usłyszałam pierwszy utwór ETF zapragnęłam posłuchać ich więcej i naprawdę ich polubiłam. Ostatnio dodatkowo zyskali mój szacunek za sprawą pewnej sytuacji na Instagramie. Utwory, na które warto zwrócić uwagę (według mnie): Let Me Be, Live For Today, Gorgeous Nightmare, Remember Every Scar, I Am Human, World Around Me, Father Brother, Hate Me, Desire. Poniżej wstawiam kilka linków. Enjoy!

 

 

[video=youtube]

[video=youtube]

 

[video=youtube]

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XleCTkNECko

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to chyba będę musiała ich trochę posłuchać, bo do tej pory słyszałam tylko jeden kawałek i nawet bardzo go lubiłam...

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również bardzo lubię "It's Just Me"! Polecam jeszcze "Issues" oraz "Massacre" ♥

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj miał premierę najnowszy album Escape The Fate "I Am Human"! W serwisie YouTube pojawiła się nowa piosenka z płyty - Beautifully Tragic. Enjoy! ;)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kanale wytwórni Eleven Seven Music jest pełna playlista zawierająca wszystkie utwory z nowego albumu "I Am Human". Enjoy!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotarł dziś do mnie nowy album zespołu "I Am Human". Muszę przyznać, że jest naprawdę dobry ♥

29598148_1987618408224220_7564597908998473552_n.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=v1%3AAeGAvtF-LMXCkv36ZjOJzDZ3s2KkJ3-Hv0XL_aYpcP_sJiVvPWUcbbcpl3OhTNBzsP-sY5JXKXYH3peVcXIgqpzqUbTBNv1yENbuBHh7maZSLw&oh=6d57e4bc4432bdcc7db676c049f99814&oe=5B6D372C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też macie tak, że przedpremierowo udostępnione utwory przy pierwszym słuchaniu nie przypadają Wam do gustu, a po otrzymaniu całego albumu i przesłuchaniu go stwierdzacie, że jednak są to świetne utwory? Ja tak miałam z Digging My Own Grave. Przedstawiam Wam kilka moich faworytów z albumu 'I Am Human'. Może komuś się spodobają :)

 

[video=youtube]

 

 

[video=youtube]

 

I na sam koniec przepiękna ballada, chwytająca za serca ♥

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem co się dzieje, ale na kanale YouTube wytwórni Eleven Seven Music pojawiły się dwie nowe piosenki Escape The Fate - "Dead To Me" (nie, to nie cover The Dark Element) oraz "Mask". Nie ma o tych piosenkach nigdzie żadnej wzmianki. Zespół nie wspominał o nich na Facebooku, Twitterze czy Instagramie. Nie pojawiły się one na zwykłej wersji albumu "I Am Human", a żadnej wersji deluxe albo limited nie spotkałam w sklepach, nawet u oficjalnych dystrybutorów ETF. Tak, więc mamy dwa nowe fajne utwory owiane ogromem tajemnicy. Miłego słuchania :)

 

 

[video=youtube]

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przesłuchałam po poleceniu od Ciebie, Ola. Gdzieś mi mignęło na facebooku i puściłam do rysowania. I całkiem przyjemnie się słuchało,szczególnie trafiło do mnie 'Broken Heart". Ale niestety z nowego albumu podoba mi się tylko kilka utworów ::( Liczyłam, że będzie to coś zdecydowanie bardziej różnorodnego.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
@LucidDreamer

„Mask” i „Dead To Me” to utwory bonusowe dostępne tylko na specjalnej edycji albumu JB Hi-Fi Exclusive Deluxe Edition. Można go zamówić na stronie:

https://www.jbhifi.com.au/music/browse/hardcore-metal/i-am-human-jb-hi-fi-exclusive-deluxe-edition/562521/

I zagadka rozwiązana :D


Przesłuchałam po poleceniu od Ciebie' date=' Ola. Gdzieś mi mignęło na facebooku i puściłam do rysowania. I całkiem przyjemnie się słuchało,szczególnie trafiło do mnie 'Broken Heart". Ale niestety z nowego albumu podoba mi się tylko kilka utworów ::( Liczyłam, że będzie to coś zdecydowanie bardziej różnorodnego.[/quote']

Powiem szczerze, że mi nowy album też na początku nie podszedł. Musiałam zrobić do niego kilka podejść, żeby zacząć odkrywać perełki. Warto też zapoznać się z wcześniejszymi płytami zespołu ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nareszcie! Po 47 dniach dotarły do mnie pozostałe cztery płyty Escape The Fate. Powiem Wam, że przeżyłam szok, ponieważ płytę "Hate Me" kupiłam za 20 zł, sprowadzana była z Hong Kongu i okazała się wersją deluxe. Ten dzień nie mógł być lepszy. Teraz tylko nie wiem od czego zacząć słuchanie.... ♥

32243666_2008584736127587_4604556888112103424_n.thumb.jpg.a4fd2a173f57deacd527b3f1f56d2666.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.