Jump to content
ocyrion97

Nightwish na wykładzie

Recommended Posts

Cześć wszystkim, od początku miesiąca jestem studentem elektrotechniki na instytucie politechnicznym w Pile, jako iż na pierwszym roku połowa przedmiotów to tzw. "zapychacze", wpadłem na niezły pomysł. Warunkiem zaliczenia przedmiotu Rozwój Zrównoważony jest przygotowanie wykładu na nasz ulubiony temat, ja oczywiście wybrałem Nightwish. Temat mojego wykładu to:

 

Nightwish jako przykład gatunku muzyki - metal symfoniczny.

 

Mój wykład musi zahaczać o następujące aspekty :

 

1. Historia zespołu.

2. Charakterystyka i przedstawienie członków zespołu.

3. Zróżnicowanie na tle innych gatunków muzyki.

4. Ukazanie społeczności tego gatunku muzyki.

 

Zwracam się do Was o pomoc przy tworzeniu tego wykładu, jak myślicie, jakie elementy zawrzeć? na czym się skupić? Zapraszam do gorącej dyskusji. ;)

 

Data którego mam wygłosić ten wykład to 6.11.2017 r

Głównie chodzi mi o to, że będę miał dosyć dużą publiczność (około 120 osób), może udałoby się kogoś zarazić Nightwish ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak nakreśliłam w grupie ważne jest znaczenie zespołu na rynku muzycznym, jego "przesłanie" i ambitne projekty. Uważam, że warto też wspomnieć o zasadach panujących w pracy zespołu. Apropo społeczności tego gatunku to śmiem twierdzić, że jest to najspokojniejsza i najbardziej kulturalna społeczność- na potwierdzenie powyższego są statystyki przypadków/wypadków z różnych festiwali i muzycznych spotkań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W wykładzie możesz zwrócić uwagę na istotne fakty z historii zespołu. Ważną rolę pełnią tu kolejne etapy, ewolucja i rozwój muzyczny. W związku ze zmianami wokalistek, krótko zaprezentuj każdy okres z poszczególnymi paniami. Warto też zwrócić uwagę na postać Tuomasa, jako lidera, poety - twórcy oraz na przekaz jaki jest zawarty w jego lirykach i ogólnie w całej twórczości Nightwish. Może zaprezentuj kilka utworów? Może się okazać, że ktoś już zna i poznasz nowych sympatyków NW :)?

Trzymam kciuki za Twój występ :)! Czekam na relację i wrażenia po prezentacji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.