Jump to content
Gabrysia Wilk

Poezja śpiewana

Recommended Posts

Takiego tematu tu jeszcze nie było. No właśnie, jaki jest Wasz stosunek do poezji śpiewanej? Ja, szczerze mówiąc, nic do niej nie mam, a poza tym jest raczej dla mnie obojętna. Nie jestem nią bombardowana przez moich znajomych czy rodziców, więc nawet nie miałam okazji głębiej poznać tego gatunku. Tylko dzisiaj przy śniadaniu mama włączyła coś z poezji śpiewanej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie należy do moich ulubionych ale mam tu swoich faworytów. Marek Grechuta, Grzegorz Turnau , Michał Bajor, Andrzej Sikorowski i wielu innych, żeby nie zanudzać -to bardzo ciekawe glosy do takich wykonań. Apropo zagranicznych wykonawców trudno nie wspomnieć o Bułacie Okudżawa, Włodzimierzu Wysockim czy Nicku Cave.

Bardzo lubię polskie interpretacje niektórych utworów powyższych wykonawców- świetne teksty- i takie przytoczę:

 

[video=youtube]

[video=youtube]
[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja raczej nie przepadam za znaczną częścią tego gatunku w klasycznym rozumieniu, ale śpiewanie poezji niekoniecznie na modłę Kaczmarka czy Bajora jak najbardziej mnie przekonuje. Na przykład ostatnio doświadczyłam czegoś takiego:

[video=youtube]

♥ ♥ ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.