Jump to content
Sign in to follow this  
Gabrysia Wilk

Najlepszy album Nightwish

Recommended Posts

No właśnie, który album NW uważacie za najlepszy? Co Wam się w nim podoba?

 

Według mnie najlepszymi albumami Nightwish są "Oceanborn", "Century Child" i "Once". Pierwszy z nich to dzieło właściwie power - metalowe. Zachwyca mnie znacznie bogatszym i bardziej dopracowanym brzmieniem od debiutu, niesamowite jak ich styl ewoluował od pierwszej płyty. Z kolei "CC" jest bardziej drapieżny niż poprzednie albumy, a to ze względu na to, że już tu pojawił się Marco. A jeśli chodzi o "Once" to tu nie ma według mnie słabego numeru. Niektórzy mogą narzekać na "Wish I Had An Angel" i "Nemo", ale mi te piosenki się podobają. No i oczywiście wspaniałe "Ghost Love Score"! Te trzy albumy do dziś pozostają moimi ulubionymi jeśli chodzi o twórczość Nightwish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pewnego czasu Once walczy z Century Child. Każdy z tych krążków zawiera większość moich Najtłiszowych faworytów. Na poziomie wymienionych postawiłabym drugą parę Imaginaerum i Endless Form Most Beautiful- tutaj dostrzegam dojrzałość muzyków. Gdybym miała kogoś "przekonywać" do twórczości NW zaproponowałabym wykonania Floor. Mimo że są jednostkowe utwory w których lepsza była TT czy AO- FJ potrafi dodatkowo ubarwiać głosem to co i tak już jest piękne:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Rysiek

Cześć

Wśród wielu gatunków muzycznych, których słucham, to metalu progresywnego słucham dość okazyjnie a Nightwish słuchałem ostatnio chyba z 20 lat temu. Od kilku dni nie wiem dlaczego, Nightwish wrócił do mnie niczym kosmiczny bumerang i słucham ich codziennie. Moje najlepsze to: Wishmaster, Century Child I Once. Generalnie dla mnie Nightwish to tylko z Tarąją Turunen.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.