Jump to content
SatuDreamer

Kari Rueslåtten

Recommended Posts

Kari Rueslåtten to norweska wokalistka i tekściarka z bogatym dorobkiem muzycznym. Na początku nagrała dwa albumy z zespołem The 3rd and The Mortal. Po odejściu z The 3rd and The Mortal dołączyła do zespołu Storm, z którym nagrała tylko jeden album. Po odejściu ze Storm rozpoczęła swoją karierę solową. Dotychczas wydała siedem albumów solowych z czego jak na razie zamykające solowy dorobek artystki To the North zostało wydane w 2015 roku :)

1541_artist.jpg?3713

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam ją :) co prawda nie słucham zbyt często, ponieważ do jej muzyki potrzebuję "zimowego" nastroju, ale Kari posiada piękny głos. Czasami odnoszę wrażenie, że słuchając jej utworów można się "przenieść" na północ. Cudowne uczucie :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj tak :) Ostatnio nie mogę przestać słuchać Trollferd. Swoją drogą cieszę się,że ktoś odnalazł wątek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Trollferd" jest tak klimatyczne skomponowane że od razu czuć Norwegię. A zdziwiłam się, że wątek mocno nieodkryty, ponieważ o Kari było słychać trochę głośniej kiedy nagrała singiel z Tuo. Ja ją właśnie wtedy odkryłam.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Kari poznałam, kiedy ktoś na grupie o Tarji Turunen na facebooku wspomniał, że chciałby aby kiedyś powstał duet Kari & Tarja. Z ciekawości w Youtube wklepałam Kari Rueslåtten aby zapoznać się z jej osobą. Pierwszą piosenką, którą usłyszałam było wspomniane przez Ciebie Why so Lonley. Nie porwało mnie ono wtedy. Dopiero za sprawą Trollferd zakochałam się w jej twórczości. Kari udziela się również w trio The Sirens, gdzie śpiewa wraz z Anneke Van Giersbergen i Liv Kristine. Naprawdę dziwne jest to,że pomimo występów ze znanymi w symfoniczno metalowym świecie osobistościami jest tak mało znana :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kari ♥ Jest jedną z moich najbardziej ulubionych wokalistek, za każdym razem zachwycam się jej głosem na nowo. Ostatnio fejsbuk donosił, że pracuje właśnie nad kolejnym albumem :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojawił się już nowy singiel od Kari:

[spotify]

[/spotify]

Wygląda na to, że pozostaje w klimacie poprzedniego albumu ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jest! Nowy album "Silence Is the Only Sound" miał swoją premierę wczoraj. Tak jak pisałam wcześniej - klimatem przypomina poprzedni krążek - "To the North", choć niektóre utwory brzmią jak wyjęte z "Time to Tell". Kwałki, które się wyróżniają to singiel "Chasing rivers", nieco mroczniejsze "Gone", perkusyjno-gitarowe intro w "As Evening Falls" no i "Spellbound", czyli nowa wersja singla "Spindelsinn" z 1997. Ogólnie album w porządku, ale bez szału. Uważam, że jego poprzednik był zdecydowanie lepszy i bardziej spójny. Ale to wrażenia po pierwszym odsłuchu, może jeszcze zmienię zdanie ;) Słuchaliście już?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy album całkiem miły. Mam wrażenie, że ociupinkę bardziej rockowy niż poprzednik. Oczywiście "rockowy" nie w znaczeniu jakichś mocnych brzmień, ale ogólnie snujących się, delikatnych zagrywkach gitar i takimi balladowo-indie-rockowym posmaku. Believer jest śliczne, niemalże riffowe Gone też się wyróżnia. Bardziej mi się ten album podoba od poprzedniego. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kari obchodzi dziś 44 urodziny ♥! Oby zachwycała nas swoją muzyką jak najdłużej i nigdy się nie zmieniała bo ma cudowną osobowość :) ♥!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.