Jump to content
Naditiani91

Drinking Coffee... / Drinking Tea...

Recommended Posts

Witajcie. Myślę, że nie jestem tu już obca i każdy z was, chociaż z lekka mnie kojarzy... Dzisiaj chciałabym się podzielić z wami moją poezją, moją prozą, moją... No nieważne, w każdym razie przedstawię wam mój wiersz, myślę że się wam spodoba...

 

Welcome To My Ocean...

 

 

 

                                                                       

 

"Dreamboy"

 

.Dreamboy... Hanging on a line, He ain't got soul, he ain't got love...    

Oh.. Dreamboy he can only dream about home, his love's gonna die, he wants only time.

Now he's gonna die... Now he's gonna die...

He wants to kill the pain... Thantos' gonna laughed...

Oh.. Take His Soul, Don't Make Him Die Alone...

Pysäyttää hänet ... Häntä, kuolema kiinni häntä...

 

5581768.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, że podzieliłaś się z nami swoją twórczością :)

 

Muszę przyznać, że zarówno wiersz jak i ilustracja do niego są dość... tragiczne, przygnębiające. Trochę przypomina mi to historię opowiedzianą w utworze Nightwish "Eva". Czyżby to była Twoja inspiracja? ;)

Co znaczy fragment po fińsku? Myślę, że jest dość kluczowy, a bariera językowa nie pozwala mi w pełni zrozumieć przekazu. :)

 

Co do angielskiego, mam kilka drobnych uwag, mam nadzieję, że się nie obrazisz? :)

Dreamboy... Hanging on a line, He ain't got soul, he ain't got love...    

Oh.. Dreamboy he can only dream about home, his love's gonna die, he wants only time.

Now he's gonna die... Now he's gonna die...

He wants to kill the pain... Thantos' gonna laughed...

Oh.. Take His Soul, Don't Make Him Die Alone...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@"Adrian" Nie mogę uwierzyć, że popełniłam, takie podstawowe błędy, ale nie ma się co dziwić, bo tekst ma ponad 12 lat...


@Adrian a tekst po fińsku oznacza:

"Zdobądź go, zanim zatrzyma go śmierć"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy wiersz, ładna kreska i dobór kolorów. :) Barwy wskazują na sielankowość, podczas gdy treść wskazuje coś zupełnie innego. Tylko zastanawiam się... Masz jakąś styczność z fińskim? Bo ja tak myślę i myślę, i nie wiem, czy pysäyttää w trybie rozkazującym nie będzie z krótkim "ä" na końcu i czy w ogóle nie łączy się raczej z partitivusem niż accusativusem. I mogę się mylić, bo to tylko takie gdybanie, ale jeśli np. tłumaczyłaś to przez google translate, to byłoby to możliwe. Reszta wydaje się w porządku, dlatego tym bardziej mnie zastanawia, czy uczyłaś się fińskiego. Zdradź tajemnicę. :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też pierwsza rzucił mi się w oczy kontrast między kolorystyką a tematyką rysunku, różowe płatki opadające na wisielca. To jeszcze bardziej potęguje tragiczną atmosferę.

 

A wiersz ciekawy, szczególnie podobało mi się, że wrzuciłaś zdanie po Fińsku na koniec - stanowiło to miłe urozmaicenie i ciekawy akcent na zakończenie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@"PaulaEija" Mam wujka Fina, pomógł mi wpisaniu tekstu :)


@"Sami" To tak, żeby było bardziej Nightwishowo ♥


Obrazek jest przedstawiony z perspektywy Dreamboy'a dla, którego śmierć oznacza nowy, lepszy początek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tak ciepłym przyjęciu mojego wierszyka "Dreamboy", postanowiła znowu coś dla was naskrobać...

Tym razem inspirowałam się pięknym Ghost Love Score... 

 

 

 "Kerran"

Once Upon A Time, In Fairyland, there was a boy, there was a girl...

They live without any destiny, any words to say...

They just give it up, cause their chances was negligible...

Today, and everyday you can see a little flower on their tomb.

You Can baste his, maybe they was smile...

Maybe they was smile...

 

Oh... I know history, about family...

About a human, who know these wretches...

He's name is Death, He's Username is Unjust...

You can't kill this man...

He's name is Death, He's Username is Unjust...

You can't kill this man...

 

Mr. Dark is gone... Don't destroy his throne...

Mr. Dark is gone... Don't destroy his throne...

 

You Should Be Born... You are born...

You Should Gonna Die... We All Die...

 

So don't panic, we all be smiled...

_____________________________________________________________________________________

 

Wyraźcie swoją opinię w komentarzu, Bye ♥

 

tanatos-mitologia-morte.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurczę aż mi ciarki przeszły, niesamowity kontrast między lirykiem a ilustracją oddającą każdy wers w 100% Super czekam na więcej :-]]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tekstu się nie odniosę bo z angielskim jestem no abla ,ale rysunek mi się podoba ,brelok (bo tak w branży pogrzebowej nazywa się wisielców ) dyndający na drzewie ,takie depresyjno funeralne klimaty w których gustuje ,nie żebym chciał popełnić samobója bo do temgo mi jeszcze daleko .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@"Pablito"

 

Marzyciel wisi na sznurze...

Nie zna miłości, nie posiada duszy...

Ooo, Marzyciel, może jedynie myśleć, jego miłość umiera, potrzeba tylko czasu.

A teraz umrze... A teraz umrze...

Chcę uśmiercić cierpienie swe. Tantos będzie się śmiał.

Zabierz jego duszę, nie każ mu umierać w samotności...

Zdobądź go, zanim zatrzyma go śmierć...

 

Pozdrawiam ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

"He wants only time" - ciekawe zagranie ;) I ostatni wers po fińsku świetnie dopełnia wiersz! Chętnie poczytam więcej Twojej twórczości :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza rzecz - jeśli założyłaś już jeden wątek o swojej twórczości, to może publikuj nowe dzieła w tamtym, będzie wtedy porządek i nic nie zginie ;)

Druga rzecz - w Twoim wierszu jest dużo błędów językowych, które przeszkadzają w zrozumieniu go. Może byłoby lepiej, gdybyś pisała po polsku, myślałaś o tym? :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@"hietAla"

 

W sumie nie raz pisałam coś po polsku, ale jest to trudne, bo przez nasz ojczysty język, trudno przekazać tak dużo emocji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, że jest to trudne, ale uważam też, że pisanie czegoś z błędami, które uniemożliwiają odbiór wiersza trochę mija się z celem. Podszlifuj angielski, albo popróbuj jednak pisać po polsku, tyle mogę Ci poradzić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej Dreamersi :D Z okazji zbliżających się świąt napisałam moją własną wersję, a raczej parodię hitu Mariach Carey "All I Want For Christmas Is You"... Zapraszam :*

 

                         "All I Want For Christmas Is Love"

I don't want to talk about religion.

I don't want explain, why I am atheist.

But there's just one thing, I need to do with you under Christmas Tree. It's maybe funny, it's maybe sick. But what we do makes me happy.

And it's not just some words, I write after procents on a table with Santa Claus. And I'm not live in the city of clowns. Is just a fantasy of a holiday with a boy who loves a girl.

 

 

           It's cold outside, I'm getting sick, so I write perfect letter to me. "Uncle gives a socks, aunt a medicine, mommy give me bag of sins. Dad built The Angel Of Grief for me..."

All of buried in a gifts, I don't want this give me free... Cause All I Want For Christmas Is Love...

 

Etap 4: Drinking Borsch 

 

images?q=tbn:ANd9GcQisUKBuNxYEHfTaKfR8mpMDiYjHbHF4FfBlu681Vwp9UmrA9_u

Share this post


Link to post
Share on other sites

ROZDZIAŁ 1: Anioł I Kościucha:

Na wielkiej sali roznosiło się przestrzenne echo, każdy już wiedział, że Kathlyn przygotowuję się do swojego pierwszego występu na scenie. Oczekiwanie miało nastąpić końcowi, a dziewczyna przyczepiała ostatnie cekiny na swojej skórzanej sukience. Kiedy wszyscy mieli już zacząć, artystka wyszła na scenę, była bardzo ambitna i utalentowana, ale w tym wszystkim brakowało jej pewności siebie. Gdy rozbrzmiały pierwsze dźwięki jej piosenki, stres upadł, a Kate uniosła się magiczną siłą muzyki. Kiedy występ dobiegł końca, wokalistka zeszła ze sceny pewnym krokiem. Ludzie bili jej brawo: skakali, krzyczeli panował chaos. Z wszystkich osób obecnych na sali uwagę Kathlyn zyskała pewna starsza kobieta ubrana w długi czarny worek od ziemniaków, odruchowo ją zapytała:

Kim Jesteś? -

- Twoim snem, bądź koszmarem. Jak sobie życzysz?

- Co masz na myśli? - Odpowiedziała zmieszana kobieta

- Zaprowadzę cię tam... Weź mnie za rękę... - rzekła tajemnicza postać...

Dobrze - e - e - Zająknęła się przestraszona

 

Tajemnicza osóbka podała jej zimną, kościstą dłoń i zaprowadziła, ją przez czarne drzwi z namalowanym czerwonym krzyżem...

 

Hej, chciałam podzielić się z wami moją książką pt: "Anioł i Kościucha", jeżeli chcecie przeczytać drugi rozdział, proszę napisać :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Pan Ciemności I Jego Bezludna Kraina: Część 1"

 

 

Widziałam prawdziwe piekło na ziemi, dzieci nie miały matek. Ptaki bez skrzydeł spod drzew zsuwały się, a pod nami ogra przeraźliwy ryk... Górują nad nami upadłe anioły, z równouprawnieniem przebitym na wskroś.

Szatan ofiary w niebie szuka, gdzieś ze Św Piotrem gawędzi... Upadają tracą siłę, jednak w głowie nadal nadzieja, nie umiera, gdy pięlegnuję ją strach... Twoje piękne kłamstwa, twoje piękne kłamstwa! Już tworzę portal na drugą stronę ziemi, tam gdzie bliźni tuli bliźniego, odrzucam zbędnę zło i dobro... Neutralność kocha biedę...


Powiedz słowo, zanim pójdziesz spać, abym mogła umierać spokojnie, podaj mi różaniec, abym podłożyła ci go pod głowę, zamknij drzwi, duchy nie mają tu wstępu... Weź złoty krzyż i przyłóż go do skroni, zanim armaty wystrzelą hukiem przerażenie... Trwa... Póki ja nożem rozcinam kolce, wrzeciona otaczają nas są z każdej strony, uciec chcesz! Zostaniesz ze mną padniemy pod tą sosną... Nie odejdziesz, nie! Potrzebuję Twojego oddechu... Za górami stoi piękna dziewczynka, ona do Pana Ci poda klucze, przechytrz ją, zanim przechytrzy cię, bo czasu masz nie wiele, usiądz jej na szyii, polecicie do gwiazd wysoko, jedną weź, jedną weź... Krwawię twoją mocą... Trwa... Póki ja nożem rozcinam kolce, wrzeciona otaczają nas są z każdej strony, uciec chcesz! Zostaniesz ze mną padniemy pod tą sosną... Nie odejdziesz, nie! Potrzebuję Twojego oddechu... x2 Wypowiedz zaklęcie, zanim gwiazdy zniszczą Cię, wypowiedz zaklęcie, zanim ono zniszczy cię, wejdź na wzgórzę, potężnie walcz... Nad nami marzenia, pod nami strach, wiesz co robić... Ratuj się! Trwa... Póki ja nożem rozcinam kolce, wrzeciona otaczają nas są z każdej strony, uciec chcesz! Zostaniesz ze mną padniemy pod tą sosną... Nie odejdziesz, nie! Potrzebuję Twojego oddechu... x3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogłabyś być dla mnie martwa, bo to bolałoby mniej niż moje szwy, bo kolejnym upadku moralnym, zbierałaś z podłogi kolejne kłamstwa, słowa zamieniały się w krew, nie chciałaś przyjąć żadnych ustąpień, więc przenikneli cię, mogłaś ich zabić jednym spojrzeniem, skrycie chowałaś jednak strach, nad głowę krwawe dzieciątka wisiały, zbrodnia zapomniana nie została, a Tanatos buty ubiera, mogłaś pokazać wtedy znak, gardziłaś jednak bronią, dłonie się trzęsły po wyjęciu z błota, błotem mogłaś być Ty... Spaliłaś Księgę, wymierzyłaś sobie los, odwrotu nie ma, pora na stos, na stos...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawie i zgrabnie napisana notka. Ujęła mnie szczerością i prawdziwymi emocjami ujętymi w trakcie przelewania na papier, złożonych myśli. Ty to masz sny ;) Pewnie Twoje zainteresowanie Hinduizmem i innymi wierzeniami, robi swoje. Jeśli chodzi o podpunkt 5, chyba większość z DE, tak ma. Psychika zryta przez Nightwish, powinna być dolegliwością godną pozazdroszczenia. Mnie również dotyczy i jestem zadowolony ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawie i zgrabnie napisana notka. Ujęła mnie szczerością i prawdziwymi emocjami ujętymi w trakcie przelewania na papier' date=' złożonych myśli. Ty to masz sny ;) Pewnie Twoje zainteresowanie Hinduizmem i innymi wierzeniami, robi swoje. Jeśli chodzi o podpunkt 5, chyba większość z DE, tak ma. Psychika zryta przez Nightwish, powinna być dolegliwością godną pozazdroszczenia. Mnie również dotyczy i jestem zadowolony ;)[/quote']

 

 

 

 

Skąd wiesz, że interesuję się hinduizmem? Swoją drogą, dziękuję, że ktoś tu zajrzał bo myślałam, że już ten wątek umarł :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem telepatą ;) I mam syndrom Dr Housa ;) Ale na serio, zamieściłaś te informację na blogu, zrobiłem mały "research". Jak komentować, to na porządnie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.